346
melyik legyen?
  • diegho™
    #237
    Na végre valami logikusat is csinálsz! Rájöttél, hogy picit olcsóbb az AMD?- na meg jobb is!
  • snak3
    #236
    mielot belekotne valaki: 1000 default de huzva lesz...
  • snak3
    #235
    na amugy hogy topic legyen: a multheten vett 800asom lecserelem athlon 1100ra a proci arabol es meg alaplap is lesz belole...nem kerdeses igy a valasz a topicra:))
  • snak3
    #234
    tuti valami buzi volt...diegho mentel teis tuntetni vele?:))
  • diegho™
    #233
    Ki a faszom volt ez a Szilvi? Remélem jól meg*asztad Snake!
  • nyunyu
    #232
    Igo: siman az a neve, hogy SE440BX. Kodneve: Seattle.

    http://support.intel.com/support/motherboards/desktop/se440bx/

    Itt azt irjak, hogy 450-nel nagyobb P3-at nem tud fogadni, mivel a feszszabalyzoja nem bir eleg aramot adni a procinak...
    De szerintem probald ki, egy atalakito+vmi CuMine procival... Ha nem megy, max nem veszel procit...
  • kowajano
    #231
    Az AMD rövidesen le fogja cserélni a jelenlegi (Athlon és Duron procikban használt) EV6-os buszrendszerét. Az 64bit-es Hammer-típusú processzorokban, már az új NUMA (Non-Uniform Memory Access) buszt fogják használni, mely akár 8 vagy több MPU-t is támogat.
    A NUMA az AMD LDT (Lightning Data Transport) irányítóját használja, s ennek köszönhetően minden processzor teljes sávszélességgel dolgozhat.
    Mint köztudott, az AMD fő ellenfele, az Intel egy megosztott buszt használ új IA-64 architektúrájában, s ezért a teljes sávszéllesség megoszlik a processzorok közt.
    Az AMD most kétféle Athlon konfigurációt próbál ki az új 760MP chipsettel. E chipszet 64bit-es, s rendelkezik egy 8-bites ECC-vel valamint kezeli a DDR memóriát (max. 4GB-ig). Támogatni fogja a DDR PC2100-as modulokat is, melyek 64Mbit-től 512Mbit-ig használhatnak memória chipeket.

  • Igo
    #229
    Mostanában szeretnék új gépetvenni, és érdekelne, hogy nem lehetne-e inkább a régit fejleszteni. Sajnos a régi alaplapomhoz (már elég régi) nem adtak füzetet, de van hozzá egy cd elég részletes dokumentációval. A cd elején az áll, hogy: SE440BX, meg az, hogy intel. Ez lenne a lap neve? És ha igen, lehet ebbe PIII-at dugni? Jelenleg PII-266 van benne.
    Ha valaki ismeri ezt a kártyát, felvilágosíthatna.
    Előre is kösz!
  • snak3
    #227
    anyadnak sirjal mar bazze matav ellen.faszt kell floodolgatni mikor akit izgat az majd megy tablakat lengetni veled de attol tartok egyedul leszel...nyissal topicot vagy kapcsoltasd le a vonalad ezzel mutatvan milyen lelkes tunteto vagy.csa
  • nyunyu
    #225
    Yes, elso ertelmes megnyilvanulas snake kollegatol... :-)
  • snak3
    #224
    ne pofazz annyit az amcsi nagynenivel oszt nem lesz nagy telszamla
  • snak3
    #221
    :)
  • diegho™
    #220
    vagy SLI rendszeres hiper szuper 4 NV20-as chippel?, esetleg 0,250FPS? Talán 1,5 GH-en ment a 266-os Cyrix?
  • diegho™
    #219
    1x1x8 bitben?
  • snak3
    #218
    tegnap lattam cyrix 266osban 250es q3 timedemot...erre mit leptek?:)
  • kowajano
    #217
    Igo
    ez olyan dolog hogy mint a duronbol mint a cerkabol is találsz olyat amit szarul lehet hajtani ez csak szerencse kérdése Ugyanez van TB meg a PIII nál is
  • Igo
    #215
    A rendes PIII és thunderbird procikat is tul lehet hajtani, vagy csak a celeront es a duront. És ha igen, akkor ugyan annyira, vagy csak kevesbe?
    (Talán a kérdéseimből is látszik, hogy nem nagyon értek hozzá, de érdekelne.)
  • diegho™
    #214
    Igen Abit és más 40+áfás alaplapokban, de nekem az alaplap+proci volt 35+fa persze boltban.
  • Dikkma
    #213
    600-as Duronok is vihetik a gigát.
  • diegho™
    #212
    Tudom, hogy vinné az1 gigát, de nem hajszolom agyon szegényt. 700-on simán megy, ami nekem bőven elég, ha meg több kell hozzárakok pár ezret aztán veszek 800-ast, ami meg simán futni fog 1 gigán. Ha pedig kevés a duron - ami nem valószínű - akkor T.bird 900-as.
  • Dikkma
    #211
    mugy abból a P4-es ügyből is látszik hogy az abit nem a hasznot hajkurássza a felhasználó kárára hanem megvárja míg az Intel véglegesíti a p4-es proci tokozását
    és majd arra gyárt alaplapokat.
    Ezzel is megkiméli a felhasználót hogy potyára vegyen alaplapot ha késöbb nagyobb órajelű p4-et akar belerakni akkor ne keljen ujra alaplapot cserélni...

    Amugy visszatérve az AGP órajelével én 100MHz-en hajtom a Videókártyámat és látványos a javulás. És rádaásul a winyóm is többet bír 33MHz-nél ;)

    éppen ezért mondtam, hogy elég érdekes lenne, ha az Asusokon nem lenne agp vagy pci órajel-állítáasi lehetőség. Merthogy van. Pl. nekem agp-t lehet 1/1, 2/3, sőt 1/2-őn hajtani, a pci-t pedig 1/2, 1/3, sőt 1/4-en is

    Diegho: az a Duron elvinné a gigahertzet, tehát nem biztos, hogy a tied lesz a legkisebb grafikon, ha megkergeted egy csöppet.
  • Dikkma
    #210
    Az Intel már szállítja a Brookdale chipkészlet mintapéldányait
    18:53 (Írta: Ytse)
    Az Intel már szállítja a Pentium 4 proceszorhoz tervezett SDRAM kompatibilis
    chipkészletének, a Brookdale-nek mintapéldányait, erősítette meg Kelly Wu, az Intel
    Microelectronics Asia Ltd képviselője.

    Wu a legnagyobb három tajvani alaplapgyártót (ASUS, Gigabyte, MSI) említette azok
    között, akik már megkapták a mintapéldányokat. A Ggabyte szóvivője szerint a
    cégek már tesztelik az új chipsetre épülő alaplapjaikat.

    Az olcsó SDRAM-ot használó alaplapok révén a Pentium 4 elterjedése tovább
    gyorsítható, másrészt már az Intel sem rejti véka alá, hogy amilyen gyorsan csak
    lehet, előáll egy DDR SDRAM-ot támogató chipkészlettel a Pentium 4-hez.

    Egyes források szerint a Brookdale chipkészletes alaplapok együtt jelennek majd
    meg az új mPGA428 tokozású Pentium 4 processzorokkal, amelyek várhatóan 1,7
    GHz órajelen működnek.

    Abiiiiiiiit!!!!! Hun vagy mán?
  • diegho™
    #209
    Én az AMD-t választottam. Egy KT-133-as alaplap+650-es duron, nekem megfelel egy darabig. Aki nem a maxot akarja kihozni és az olcsóságra hajt, az vegyen duront, aki meg fittizni akar, hogy övé a legmagasabb grafikon az meg ka**a be a faxom!
  • kowajano
    #207
    dobozos Duron :))
  • kowajano
    #205
    hát nem azért mondom de én most a npokban nézetm az Asus weboldalát. siralmas. Kb vagy fél éve volt utoljára frisitve.a Legutolso vdeokártyadriver amit találtam azis a V3800 ashoz volt. Az Abit legálabb hetente v. naponta frissit
  • Dikkma
    #204
    Nebancsa egyébként az Abitot mostanában az jellemzi, hogy bénák. Nem akarlak elszomorítani, de a P4-es húzásuk, ami sokak szerint vicces volt, hát nem nagyon jött be, mert egyrészt hatalmas mennyiségeket fognak ebből a P4-ből is eladni, és nem csak a következőből. Az Asus nem pofázott, meg nyafogott, hanem leült, és megcsinálta a maga P4-es lapját, saját biost írt hozzá, így még bios-probléma sem volt az ilyen alapapokkal, és végül elkészült a létező legjobb P4 alaplap, és biza kaszálhatnak vele, mert nem kell ilyen Abit féle hulladékkal versenyezni. Ha szerinted az Abit a jobb, nem baj, vannak vélemények, amik különbözhetnek.
  • Dikkma
    #203
    na, Mikecream: http://www.digit-life.com/articles/asuscusl2c/index.html

    KÚL board, én mondom. Szal nincs rajt integrált videó, stb.
  • Dikkma
    #202
    Na, azért ezek már jobbak:














    Hát, nem semmi.
  • Dikkma
    #201
    Na. én meg áttértem az AMD-re, jól lehet húzni :-))))))))))))))))))



    :-))))))))))
  • Dikkma
    #200
    A legjobb board, ami valaha is volt.

    Na, ezzel most sokat segítetem... mindjárt nézek valami tesztet.

    Amúgy árra nem is rossz, 33-36 között már meg lehet kapni, nettó.
  • Dikkma
    #198
    ... ezzel most nem azt mondom, hogy butaságot mondtál, de...

    Elég érdekes lenne 133-on az agp, de a pci lehet, hogy mlg inkább az lenne.
  • Dikkma
    #197
    mugy ugy tudom hogy az ASUS-nál nem lehet állitani a PCI és az AGP órajelét. Phh.

    Hát...
  • Dikkma
    #194
    Protozerg: mérpedig az ASUS a legjobb.

    Ha valaki meg azt mondja, hogy mostanában szarok az ASUS-ok akkor nézze meg, hogy az Abit mit ad ki. Semmit. Kb. 2 hónappal az ASUS után jönnek ki az ugyanolyan lapokkal.
  • Protozerg
    #193
    Ha nagy kondit akarok akkor orosz ELEKTRODON tv veszek! :)
  • nyunyu
    #192
    Ugyanazokbol az alkatreszekbol???

    Hmm, megneznem, melyik Abiton vannak akkora kondik, mint az en P3B-F-emen :-)

    Jacek: ugy konnyu, hogy az embernek MAR van P3-a. Ha nekem is lenne, akkor en se irnek rola, mire fogom fejleszteni.

    Ugy nez ki a Tualatin meg a 200-as FSB miatt szivas lesz :-((((((((((((((((((((
  • Protozerg
    #190
    Reggie: Áruld már el, hogy mitől professzionális (ez egy vicc) az Asus. Semmivel nem jobb egyik alaplapnál sem. Ugyanúgy a fűszoknyások gyártják, ugyanazokból az alkatrészekből, iszonyatos tömegben. Ez is gagyi tömegtermék, mint minden más.
  • diegho™
    #188
    Én P100 ról mentem 350-re!
  • nyunyu
    #185
    Hajra.

    Amugy en is olvastam, hogy mostanaban az Asus eleg bena alaplapokat gyart (legalabbis, az A7V-t, meg a CUSL2-t szidjak, mint a bokrot tuning miatt, nem is beszelve a P3V4X-rol...)
    Mint irtam, nekem ezekrol nincs tapasztalatom.
    En meg mindig a regi P3B-F-emben bizok, es asszem nem cserelem le a rendszeremet egy uj proci kedveert :-)
    Maximum, ha P4-et akarok venni :-)

    566 vs 600-as cele2: ne felejtsuk el, hogy en meg tavaly juniusban vettem, tehat elegge az elso szeriabol fogtam ki, masreszt ezen MEG nincs kondi az aljan, ami segitene neki alacsonyabb frekin stabil maradni.
    Tokmindegy, legkozelebb P3-800-ast veszek :-)

    Forrasztas meg tenyleg csak A7V-n van, az is csak akkor, ha 1.85V-nel tobbet akar az ember. Tenyleg KT7 max. mekkora feszultseget enged? Csak, hogy tisztan lassunk, ne csak az egyik fel anyazasabol probaljunk meg kovetkezteteseket levonni...
    Ha azon van 1.85V-nel tobb, akkor egyertelmu, hogy azt kell megvenni. Ha nincs, akkor tokmindegy...
  • diegho™
    #184
    A múlt héten igen az Intel felé húztam, de amikor a hétvégén megnéztem a duron árát és a hozzá tartozó lapét, akkor gyökeresen megváltozott a véleményem, tehát a duron olcsóbban kijön és azt hiszem ezt fogok venni, talán már a hétvégén.
  • Dikkma
    #183
    Végre más is rájött, hogy lehet csalni... a regisztrációs szavazás utolsó napokban ment át "Nee" -re.

    Olvastam lejjebb is a sorokat, nem tom, miért esett ki az a 600. De mindegy... ez nem vitaalap, hogy neked a 600-asod 1.1-en is elindul Abitban, nyunyu 566-osa meg 977-en max., hiszen ez lehet, hogy procicsere után fordítva lenne, nem hiszem, hogy egy százassal jobb lenne bármelyik lap a másiknál.
    A forrasztás meg azért nem szükséges az Asusnál, mert 1.85 v-ig tud másrészt meg minden 1.85 v körül tud, és ezt csak az A7V-nél meg tudod megváltoztatni, 2.32-ig. Ezt tudtommal más alaplapnál nem tudod sehogyan sem elérni.
    Tehát az, hogy az fesz emeléshez forrasztani kell, az azért máshogyan hangzik. Nem ProComp alaplap ez! Ja 1.01-es széria tényleg gagyi volt, de talán ezért jöhetett ki olyan hamar az A7V alaplappal az Asus-amely sebességben felülmúl bármely más hasonló chipsetes lapot- még az AZ Abitot is.