323
_-= No One Lives Forever (c) Monolith/Fox =-_
  • Qwerty4
    #323
    Egy kis összegzés következik a játékról!

    Negatívumok:
    -párbeszéd bug
    -néha videók után nem hagy időt szétnézni, felfogni a helyzetet (megnézni a feladatot), egyből akcióra késztet
    -volt pár unalmasabb rész
    -a boss harcok az első kivételével elég ócskák, ötlettelenek voltak (a második részben mintha jobban rágyúrtak volna erre)

    Pozitívumok:
    -kiváló csavaros sztori
    -változatos pályák/feladatok
    -játékmenet
    -néha humoros párbeszédek
    -stílusos az egész játék
    -grafika ugyan kicsit már kopottasnak hat, de nem számít, így is szuper
    -hangok, zene (a főcimdala egyszerűen fantasztikus!)
    -karakterek
    -kütyük, fegyverek
    -hosszúsága legalább 2 és fél mai FPS-nek felel meg (akár 20 órás is) és csak néha válik ennek ellenére is unalmassá

    Értékelés:90%
  • Qwerty4
    #322
    Azt már végigtoltam, pont 3 éve.
    Visszafelé haladtam időben:előbb a Contract J.A.C.K.-et toltam 2005 nyarán, majd 2006 őszén jött a NOLF 2 és most az első rész.
    Ilyen furcsán alakult.
    Mindegyik jó volt, mondjuk a 2. rész tetszett a legjobban, az is tele volt tömve egy csomó jó ötlettel, több érdekes szitu/dolog volt abban a részben.
  • lepike
    #321
    Akkor most kezdj neki a második résznek ;-) hasonló élményben lesz részed
  • Qwerty4
    #320
    A végére értem a mai nap, közel két hét volt amíg végigjátszottam, kb. 2,5x hosszabb, mint egy mai átlag FPS.
  • Qwerty4
    #319
    ÁÁÁ, most meg az baj, hogy videók, párbeszédek között sokszor hang nélkül maradnak a karekterek, mutatja az arcukat, de nem szólalnak meg és a feliratot is csak egy pillanatra dobja ki.
    És ez nagyon idegesítő.Mit lehet vele kezdeni?
  • Qwerty4
    #318
    Nem F-fel lövök, bal klikkel lövök. :)
  • Zóanagyvarázsló
    #317
    Tehát bal klikk helyett F-fel lősz?
  • Qwerty4
    #316
    Most már mindegy is, hozzászoktam az alap irányításhoz.Berlinig el is jutottam.
  • Zóanagyvarázsló
    #315
    Nem kell, hiszen eleve egy mod a magyarítás. Tegnap próbáltam, lehet állítani össze-vissza, és így át lehet variálni a billentyűkiosztást is.
  • Qwerty4
    #314
    Ez igaz.

    Az új játékok rengeteget települnek, de a tartalmuk sajnos egyre silányabb a nagy GB-ok ellenére is.
  • lepike
    #313
    Pedig ellentétben a mostani játékokkal, amik majd 1 hosszát települnek, ez max. 10 perc és kész ;-)
  • Qwerty4
    #312
    Ja, de újra instalálni sincs kedvem...
  • Zóanagyvarázsló
    #311
    Érdekes, a GotY nálam úgysem akart megfelelően működni, de most újra megnézve már akar. Persze a legvalószínűbb, hogy én néztem el valamit.
  • lepike
    #310
    #303
  • Qwerty4
    #309
    Kár, így csak alapbeállításban működik jól...
  • Zóanagyvarázsló
    #308
    Amikor kipróbáltam a magyarítást (a GotY-n), nálam az produkálta ezt, nélküle nem volt gond.
  • Qwerty4
    #307
    Hello.

    Most játszom előre a NOLF1-et és gondom van.
    Szóval feltelepítettem, azután 1.004 patch/crack, magyarítás.
    A billentyűzetet és mindent beálítottam, de miután elindult a játék minden billentyűbeállításról eltűnt a beállításom és majdnem mindenhova a "nincs"-et tette, tehát mozogni sem lehet, szinte semmit.Pár funkció működik csak.És hiába állítom akárhogy is, nem megy, visszaáll mindig a "nincs"-re.
    Mi lehet a baj?
  • GerQ
    #306
    Hali! Tudna valaki segíteni? Nekem az 1.002-es verzió van meg (a lehető legrégibb...), de leszettem a netről az 1.003-as patch-et. De amikor telepíteni akarom (SETUP.EXE), ezt írja ki: c:\NOLFUpdate\SETUP.EXE fájl (vagy annak egy összetevője) nem található. Ellenőrizze, hogy az elérési út és a fájlnév helyes-e, és az összes szükséges könyvtár elérhető-e.
    Miért írja ezt ki? Ja, és meg vagyok győződve arról, hogy minden összetevője megvan, mert akárhonnan töltöm le (a netről...), mindig ezt írja ki!!!
    De főleg csak azért kell az 1.003-as patch (azután az 1.004-es), mert ha szerveren akarok játszani, akkor már mindenkinek az 1.004-es verzió van meg, és nem enged játszani!!!
    Tud valaki segíteni? Köszi!!!
  • cerebrum
    #305
    Üdv!

    A gondom az, hogy felraktam a 2. részt, hogy nosztalgiázgassak kicsit, viszont most fura módon a megölt ellenfelek elpárolognak (legalábbis látszólag), holott 2 éve, mikor utoljára játszottam vele, még semmi ilyesmi nem volt. A gáz ezzel az, hogy én nem látom hol fekszik a hulla, az NPC-k viszont látják. Mitől lehet ez? A patch-ektől? A magyarítástól? Vagy csak mert most más a videókártyám? Vagy miért? Megnéztem a beállításoknál is, de semmi ilyesmivel kapcsolatos dolgot nem lehet ki vagy bekapcsolni.
  • fery02
    #304
    Jaaaaa, értem már, ilyenre énis gondoltam, csak nem hittem el, hogy tényleg ez lehet a baj, de akkor majd megnézem :) Köszi!
  • lepike
    #303
    Imike magyarításának "Tudnivaló"-iban pontosan le van írva, hogy hogyan kell. A lényeg az, hogy a játékot angolul kell elindítani és beállítani a kívánt billentyűket. Utána lehet a magyarítást rátölteni.
  • fery02
    #302
    Az a bajom, hogy a billentyűzet beállításokat megváltoztatom, majd elmentem, de nem hadja meg a beállításokat. Mi lehet a baj? Mert elég tré az F betűvel lőni. Valaki pld help!
  • szerezo
    #301
    Sziasztok!

    Örülök, hogy magára talált a topic! Én már évek óta nyúzom mind a két részt a Nolf-ból, és még mindig a toppon van nálam a gamma!

    Ibrik! Gratulálok a magyarosításhoz (mestermunka!), bár még csak screenshootkat láttam belőle, mert ha jól tudom az csak az eredeti játékkal fut! Jól tudom?

    Srácok! Az N-Tec forgalmazza a játékot és elvileg, még van 4-5 darab elfekvőben náluk, tegnap beszéltem velük! Illetve már annyi nincs, mert én és a kollégám rögtön rendeltünk is!

    2800 ft körül van! N-Tec: 431-07-07

    Milyen a multi? Mert az ASE lát 3 szervert és mindig vannak rajta egész sokan!

    Gyerünk srácok, élesszük fel a topikot!!!
  • Lilithn
    #300
    Nincs meg valakinek a 2. rész vagy a Contract Jack eredetiben és szeretné azt eladni esetleg? Elég sürgős lenne.
  • agyhalál
    #299
    Gratulálok a türelmedhez:)
  • Kmarha
    #298
    a megoldás az lett, hogy kitapasztaltam az iniben lévő gombok mibenlétét, és azokat cserélgettem úgy, hogy összejöjjön egy használhatóbb billentyü beállítás :D kicsit szöszmötölös munka :P
  • agyhalál
    #297
    Ez is egy megoldás.
    1.004-es patch tudtommal csak multiplayer részben változtat pár dolgot, single részhez hozzá se nyúl.
    Köszi.
  • ibrik
    #296
    Akkor próbáld meg még a "patch-elgetés" és a magyarítás felrakása előtt beállítani.

    Egyébként van hozzá 1.004-es patch is.
  • agyhalál
    #295
    1.003-as patch van fent, magyarítást még fel se raktam.
  • ibrik
    #294
    A megoldás az - ha jól emlékszem -, hogy még a frissen feltelepített (még angol nyelvű) játékban a magyarítás felrakása előtt be kell állítani a neked tetsző billentyűelosztást és aztán telepítsd fel a magyarítást.
  • agyhalál
    #293
    Szevasz.
    Sikerült valami megoldást találni?
  • Kmarha
    #292
    Hmm.. adtál egy ötletet. Talán 98-as kombatibilitással kéne kiprobálni. majd ha a HMM5 mellett jut rá időm, meglesem :D
  • Nemcso
    #291
    XP alatt sajna én sem láttam még megoldást sehol erre a problémára, nem jegyzi meg az új bill. beállításokat. (nekem eredeti van)
    Anno én Win98 alatt tóltam végig, ott nincs ilyen probléma.
  • Kmarha
    #290
    na jó, még csak nem is ascii kóddal van az autoexeben a billentyü tárolva. de találtam egy részmegoldást.
    egyszerüen a beirt billentyükhöz található parancsokat cserélgettem át, igy már élvezhetőbb bill. configot szerkesztettem. annyi a hátránya hogy csak az alapból definiált bill-ekhet tudtam felhasználni.

    a semminél jobb
  • Kmarha
    #289
    visszaolvasgattam de nem láttam, hogy bárkinek is lenne ilyen hibája mint nekem. vagy csak vak vagyok (ez a valószínübb)

    szóval 2cd-s verzió van meg, sajna nem eredeti. és meg is látszik rajta. tökéletesen fut meg minden, azonban a billentyü beállitásokat nem hajlandó megjegyezni. nem tudom átalakitani, és nagyon idegesit, hogy az f betüvel kell lőnöm.
    néztem az ini-t is, de a billentyük valami féle kóddal vannak beleírva, meg ne mtudom fejteni most minek mi felel meg.

    szóval nem tud valaki mondani nekem egy megodlást? EGy patchet, fixet vagy a billentyük, egérgomb kódjait, amit a játék használ. lassan megörülök olyan szar az eredeti irányítás. :S
  • _RudY_
    #288
    Ezt próbálta már valaki?
    >No One Lives Forever [ALL] Nude Patch 02-08-2001<
    http://www.gamecopyworld.com/cgi-bin/dl.cgi?NOLF_nudepatch!zip
    Itt van hozzá egyébként az összes létező patch+crack is.
    http://www.gamecopyworld.com/
  • Dikkma
    #287
    Ahh. Asszem nem arról van szó, amire gondoltam.
    Most a játék második pályájáról van szó?
  • Dikkma
    #286
    Huhh, nemrég voltam ott, mingyárt betöltöm és megnézem.
    please stand by :)
  • Dikkma
    #284
    10 MB/seces kapcsolattal a host és az első belépő játékos fél percenként laggol egy fél percest. Elég rossz egy percből, egy felet játszani...
    Neten nyomtuk régebben, hatalmas pinggel, de nem laggolva ment. Most mi a gáz?
    Valaki help plz!
    Szóval, ripünk van, nincs-e valami IZÉ hozzá...
  • Tomcat
    #283
    Az lenne a kérdésem, hogy tud-e valaki crackelt patchet a gamehéz, mert multiban 1xerűen játszhatatlan. Leszedtem 1.0.0.3 as patchet, hozzá törést, de nem megy. Aszondja, a patch, hogy a NOLF nincs rendesen feltelepítve. Valakinek ötlete?