23325
  • RelakSfromhome
    #19745
    A parallaxos pack-ot bemásolod a base könyvtárba, és voila szilvalé
  • Tatyla
    #19744
    Hogy kell aktiválni ezt a Parallax-ot?
  • Zsoldos
    #19743
    De ez dx8-as kartyaval is pont ilyen am. A high detail abban kulonbozik a mediumtol, hogy a texturak egy reszerol leveszik a tomoritest. (nomeg az AF, de azt nyugodtan bekapcsolhatod egy ati9000-esen is sebessegminusz nelkul)
    Ezert a valaszthato detail szintjet elsosorban a kartyan levo ram mennyisege hatarozza meg.

    Dx9 vs Dx8 kulonbseget a doom3-ban a robbanasoknal levo levego zizzenes effektben, es az ablakuveg fenytoresen latsz.
  • janos666 #19742
    A mega sound pack az jó valamire?
  • ranGer2
    #19741
    19739 elfelejtetted a varázsszót... megkérni szépen... :D
  • rezsofiz
    #19740
    rakj fel egy ujabb videokartya drivert(frissíts)
  • berlinboy6329
    #19739
    hi all!sürgős lenne!megvan de kikbaszott fos 1 kurva betűt nem látok bejön az id inrto oszt tiszta fehér a betűk meg téglalapok semmit nem látok.mondjatok má vmi-t hogy az optionsba mit állítsak.modjátok hogy hol van bal közép jobb melyik a sok közül ott melyik... v. valhogy segítsetek már mé nem látni semmit!!!!PLS HELP(má tiszta ideg vok!!!!!
  • Christian
    #19738
    hát, téelg egyszerű az utolsó főszörny, megse sebzett.D
    Sztetek a végén mi lett, kitisztították a egész szakramentumot, és ujra kezdtek mindent?
  • RelakS
    #19737
    Mert te egy weboldal linkjét raktad be. Másold be a böngészőbe, és megkapod a képet, felette egy táblázattal, innentől kezdve weboldal
  • Danecay
    #19736
    hát ha megnézed a tulajdonságait az általam majdnem beszúrt képnek az is a képre vonatkozik, de mégsem az ahogy te beraktad.
  • CoolStuff
    #19735
    nem is tudom melyik a jobb!:D:P
  • RelakS
    #19734
    Mert a kép url-jét kellett volna megadnod, nem pedig a weboldal url-jét, amin a kép van...
  • RelakS
    #19733
  • Danecay
    #19732
    OK. vágom, de azt nem, hog képként miért nem megy.
  • hykao #19731
    Url-lel vágd be, úgy megjelenik!
    KATT IDE
  • Danecay
    #19730
    Na nem kísérletezek tovább, arr, hogy más a textúra kiképzése, idézek eg mondatot, mellékelt tutoriálból: "Parallax mapping requires the use of height maps to determine how
    much offset is applied to "different parts of a texture."
  • Danecay
    #19729
    Nem vágom, hogy miért nem rakta be a képet, de most hátha:
  • Danecay
    #19728
    Akkor itt egy olyan kép ami referencia ehhez a módosításhoz:
    De szerintem a #19722-ben lévő képre egy szavad nem lehet, vagy úgy gondolod, hogy az mind eleve ilyen domborúra lemodellezett felület?
    Szerintem, ha eddig még nem tetted, és tudjaa VGA-d próbáld ki!
  • CoolStuff
    #19727
    Nem, de másnak láccik a textúra kiképzése...
  • Danecay
    #19726
    Lehet, ámbár eddig általában 4 oldalú oszlopokkal találkoztam, de az, hogy a 2 széle más szinű aznem jelenti azt, hog ez feltétlenül külön felület főleg nem kölőn textúra, ámbár attól még lehet ebben az esetben az. Parallaxmapping nélkül nem néztem meg. Miért szerinted egy textúrán belül csak egy szín lehet?
  • CoolStuff
    #19725
    Ráadásul a két oldal textúrája nem ugyanolyan, szal az direkt így néz ki!
  • CoolStuff
    #19724
    Nem csak 4 oldalú oszlopok vannak, szal lehet 8 szögletű oszlop is!
  • Danecay
    #19723
    Itt van még egy másik is, mivel az előző egy kicsit nagy lett ennek a méretét mérsékelem:)

    Ha elékezetem nem csal alapállapotban az oszlopnak csak négy oldala van és rá van húzva egy textúra, na most ahhoz képest ez
  • Danecay
    #19722
    Fontos tudnivaló, főleg modemesek számára az, még ielőtt mielőtt nekiálna valaki töltögetni, hogy csak DX9-et támogató VGA-val működik valamin HIGH vagy ULTRA HIGH beállításokmellett.
    Itt egy kép:

    K**va jó, hogy a fényt úgy törik meg a felületen mintha tényleg domború lenne
  • Gear
    #19721
    Nemrossz. Közben eljutottam addig hogy elolvassam a redme file-t is és így már talán többre jutok:)
  • RelakSfromhome
    #19720
    Mivel majd 300K, ezért csak Liunkelem

    Ha kértek másik helyről képet, a monorail előttig vállalom :)
  • RelakSfromhome
    #19719
    mingyárt
  • Gear
    #19718
    Tudnál betolni vmi összehasonlító shotot a D3 ból a sima bmapp és parallax mappal?Mert én leszedtem de nemigen vettem észre a külömbséget. Lehet rossz helyen kerestem..
  • davos80
    #19717
    Lesznek a D3-hoz "normális modok? Úgy értem, mint pl. a HL-hoz
    a CS, vagy mint a Far Cry-hoz a Jurassic Park MOD.
  • raga
    #19716
    Nincs túlhúzva a kártyád?
  • Danecay
    #19715
    Magamat idézem:
    Próbálta már valaki a Parallax Mapping -et? Szerintem brutális. A készítő azt írja, hogy a Unreal 3 és a Serious Sem 2 engine- ben találkozhatunk hasonlóval. Szerintem nagyon sokat dob a grafikán.
    Kíváncs vagyok más tapasztalataira is.
    Ezt írja a srác a http://www.doom3world.hu/-n. Erre nem is tudok mit mondani. Egyszerűen brutális! Néhány ember nem elégedett meg a Doom 3 "gyér" látványvilágával és kicsit megturbózták a motort egy kis Parallax Mapping-al. Ennek az eljárásnak a lényege, hogy a felületek még realisztikusabban jelenítődnek meg. Tehát ami domború az ki is fog domborodni a sík felületből, továbbá a megvilágítás is más lesz fém tárgyakon mint más anyagokon.
  • Csaba
    #19714
    Az első a legkönnyebb. Odarohantam, a szeme közé néztem, elővettem a chaigunt, és az egész tárat beleeresztettem. Könnyű volt. A többinél még nem tartok, a delta labs "ki tudja hanyadiknál" kolbászolok, de ennél könnyebb szerintem egyik főmonsta kinyírása sem lesz...
  • rezsofiz
    #19713
    Jah engem alig sebzett : )
  • Gunner
    #19712
    Igaz, bocsanat, akkor hajrá plasma újfent ;)
  • Gunner
    #19711
    Szerintem a legvégső főgonosz a legkönnyebb, meglehet csinálni, hogy megse sebezzen! Csak kell pár raksi vagy BFG töltet :P

  • rezsofiz
    #19710
    ja csak azzal nem lehet olyan sokat loni,szoval losz vele egyet,es mire ujratolt mar eltunt az a kek szarsag a szorny feje folott,ezert jobb plasmaval.
  • Christian
    #19709
    de amugy sztem az első főszörny a leggyengébb, aztán a 3., a katona, aztán a 2. főszörny. A 4. az nemtom mien erős mert még nemtartok ott:)
  • Christian
    #19708
    lelövöda lámpásokat és feje fölött kék gömb lesz, azt lődd rakétával
  • Gunner
    #19707
    Ha gyors az ember, akkor raksival is megtudja csinálni :P

    Vagy az nem csoda?
  • rezsofiz
    #19706
    : )))