23325
  • hiba
    #6120
    bizonyara tobb idot toltesz a gep elott mint regen, es tul fanatikussa valtal :)
    en most is regen is elszorakoztam mindenfel gameval, de soha nem rohantam vegig, FC-t is 2 hetig jatszottam.
  • Bat
    #6119
    Annó a Quake1-et is úgy tervezte Carmack, hogy 10fps körül fog menni :)
  • [NST]Cifu
    #6118
    Miért is kérdéses? A Doom3 engine-re én eddig egy játékról tudok, a Quake4-ről, míg a Source enginre jön ugye alapból CS, a DoD, plusz a licencelt motort használó Vampire - Bloodlines.

    Épp a Quake4 esetén írta az egyik fejlesztő, hogy a Doom3 engine annyira munkaigényes a textúrák miatt, hogy amíg egy Quake3 motoros játék esetén napi 4 object textúrázásával végeztek, addig a Doom3 esetén csak napi egy textúra-csomagot képesek elkészíteni...
  • hiba
    #6117
    perzse hogy nem mondta ra senki, hisz akkor a pcn nem is tudtak tobbet kihozni belole, azota ez enyhen szolva 180fokot vett
  • lwb
    #6116
    nem a sebességgel, hanem a látvánnyal van gond. a teszterek egy pályát nyomtak végig. gondolom volt azon a pályán imp is bőven, mégsem esett az fps 13 alá.
    a shaderek hiánya és az ilyesmi persze rontja a vizuális élményt. de ha belekalkuláljuk, hogy a legtöbb mai shooter el sem indul gf4 mx-en, akkor egész más a kép már.
  • Punkerwork
    #6115
    ami nem is baj mert ez azt jelenti hogy leköt és nem kelek fel gép elől amíg nincs vége, csak utánna már nem köt le.
  • Punkerwork
    #6114
    hát nekem mostanában 1 game single-je se tartott tovább 3 napnál :(
  • NeoMaN
    #6113
    Erről van szó! Utolérhetetlen fílingje volt... Hallottad a Cacodemon-t, hogy pssssziiii, és már nyúltál is a gatlingért, vagy a HellKnight bőgésére előrántottad a plazmát.Legjobbabb!!
  • gpm
    #6112
    Megneznem jatekba mikor bejon 1-2 imp es elenged 1-2 tuzlabdat, a player meg 1-2 BFG-t, akkor sztem Mx440-en meglesz a 29,7fpm(framepermin)
  • toMpEr
    #6111
    irtak, hogy mx440-en nem hozza a jatek azt az latvanyt amit ok elkepzeltek, lehet, hogy a kepeken nem nez ki olyan rosszul, de mozgasban rengeteg kulonbseg van a shaderek hianya miatt.
  • [NST]Cifu
    #6110
    2: miota szamit elorelepesnek az, ha nem tomoritjuk a texturakat? medium -> high v. ultra esete. A tomorites egy nagyon jelentos elorelepes volt anno. Ennek kikapcsolasaval alig eszrevehetoen nez ki jobban es a memoriaigeny sokszoros.. nagysagrenddel szebb lenne pl dupla-tripla akkora textura tomoritve. (Osszehasonlitaskepp, mint pl egy 640*480-as bmp kep, vagy 1280-as majdnem 100%-os minosegu jpg..)

    A tömörítés legtöbbször veszteséggel jár, lent már 1x említettem, hogy a tömörített normal mapok a modellek kinézetére is kihatással van, hiszen ezzel pótólják a low-poly modellek hiányosságait, értelemszerűen ha tömörítési veszteség van, akkor a kapott kép nem lesz tökéletes.
  • Hellhammer
    #6109
    Akkor nagyon tudlak sajnálni.
    Nemtom miért van az manapság, hogy csak az számít, hogy mekkora a felbontás, és hogy mekkorák a textúrák,a játékmenet meg le van ejtve...
    Anno volt a Doom, a Need for Speed, Alone in the Dark és még sorolhatnám. Ezek java része nem hogy 640x480-ban ment, hanem 320x200-ban(!) és még sem mondta rá senki, hogy gáz (illetve az akkoriban 640x480 v. 800x600-as játékok mellett sem lettek leszólva a 320x200-as játékok). Vagy mondhatnám mondjuk manapság a Silent Hill sorozatot, az sem megy 600000x4000000 felbontásban, mégis olyan hangulata van, hogy azt a szintet kevés mai játék üti meg...

    Persze az is valami, hogy a suliban lehet azzal menőzni, hogy de lámer vagy, hogy csak 800x600-ban megy a játék nálad, mikor én 1600x1200-ban futtatom. Ez is egy hozzáállás, bár nekem abszolút unszimpatikus. Lentebb kérdeztem, hogy fut-e a gépemen, bár elég karcsú lesz szvsz, de én akkor is ki fogom próbálni a játékot akár 15 fps-el is, mert a hangulat az biztos ott lesz.

    Szal, le a magas lóról plz.
  • lwb
    #6108
    az emberek hozzáállása a játékokhoz is változott azóta ...
  • hiba
    #6107
    csak a nagyon elvetemultek nyomjak vegig 1-2 nap alatt, azoknak az akkori doom se lenne tobb
  • lwb
    #6106
    mikor a doom 1 kijött, akkor az grafikailag igenis csúcs volt. gyönyörű volt ... akárcsak a mai viszonylatban a doom 3 lesz (reméljük).
  • lwb
    #6105
    mx440 mást nem fog bírni (64 megás kari), szóval gáz nem gáz, ez van. amúgy ha megnézed a képeket, elég szépen néz ki így is. és ha minden spec effektet bekapcsolsz, akkor is csak 7 fps-sel lesz kevesebb uezen a konfigon (ja, és ebben a gépben csak 1.5-ös proci volt és csak 512 mega ram)
  • hiba
    #6104
    hat igen, ugy legalabb varhantnak meg egy 10 evet mig jatszani tudnak vele :)
  • Punkerwork
    #6103
    ember mikor kijött az volt a csúcs nem volt olyan szép mint a mostani game-k de kárpótolt a játékélmény nem az volt mint a mostani legtöbb game hogy 1 max 2 nap alatt végig nyomod és utánna del
  • gpm
    #6102
    Cs-zni viszont jol lehet vele
  • hiba
    #6101
    ott van par kep ahhoz kepest ez korrekt
  • steweee
    #6100
    hát igen, elég nagy baj az hogy a fc-ben nem dinamikusak a fények, teljesen tönkreteszi a játékot ez a szar grafika! sajnos a fiúknak csak erre tellett, pedig de jó is lett volna ha minden fény dinamikus!
  • gpm
    #6099
    Sorry de en ugy gondolom, h 640*480 low detailban "jatszani" eleg gaz.
  • hiba
    #6098
    hat doom1 nekem mar akkor is egy bazi nagy pixelhalmaznak tunt :) nem is ertettem miert mondjak erre, hogy hudeszep :)
  • lwb
    #6097
    max440-en átlag 29.7 fpst produkál ...

    forrás
  • Punkerwork
    #6096
    titeket tényleg csak a graf érdekel? DOOM I-II. 0,5-1 megás vga-kon ment és rohadt jó volt jobb mint a mostani gyönyörű tucat játékok
  • Lacc
    #6095
    Már sokszor írtam és még mindig tartom a véleményemet, hogy a Far Cry szerintem elég gyengécske belső terek esetében, amint még a bump map sem segít, külterekben nagyon jó. Doom3-nál meg pont fordítva.
    Nem egészen értem minek kell hasonlítgatni a kettőt grafikai szinten ezért :)
  • toMpEr
    #6094
  • gpm
    #6093
    MX440-en lehet:)
  • lwb
    #6092
    szkrínsotok alapján nem lehet ítélkezni. majd ha mozgásba látom a SAJÁT gépemen*, akkor eldöntöm.

    * leszarom hogy 6800-on v x800 xt-n milyen dögös lenne, ha nálam nem hozza a szintet
  • hiba
    #6091
    hat ha a nagy poligonszam miatt a d3 -5 fpsel fog menni akor az FC :)
  • gpm
    #6090
    Az a hiba amit irtal, ilyen alapon FC belso ter vs. D3 belso ter?
    Na melyik a jobb???
  • hiba
    #6089
    azt hiszem ma fogjak bejelenteni hogy elloptak a forraskodot :)
  • hiba
    #6088
    mar hogyne lenne osszehasonlithato, mind2 videokartyaizzaszto csak arra van hogy teszteljunk :)
  • lwb
    #6087
    ellentmondásosak a hírek. a weboldalon még aug. 3. a hivatalos megjelenés, akik a 30-31-es dátumot mondták, azok telefono szerezték az értesülést.

    amúgy ez az a bolt: gamestop
  • toMpEr
    #6086
    nincs valoszinu kamu, de stay tuned
  • lwb
    #6085
    azt azért nem hiszem, hogy bukta lesz. de az tény, hogy az FC eléggé surranópályán figyelt be és keményen büntet a mai napig.
  • Kandurex
    #6084
    Egyébként páran mondták, hogy már MA átvehetik a boltban az előre rendelt DOOM3 -t. Pontosan mellyek ezek a boltok? Van www. cím? Csak azért kérdem, mert az esélyeit latolgatom egy mai megjelenésre...
  • Bat
    #6083
    Azért ne keverjük már megint a dolgokat.
    A FC össze nem hasonlítható a D3-al.
    A D3-ban arra ment ki a játék, hogy minden fény dinamikus legyen, még FC-ben ott virít a pályákon a lightmap, amitől mint "elavult" teknikától Carmack próbált megszabadulni.
    Ahogy monta, D3-ba, mint pixel (majdnem:), vet árnyékot, és dinamikusan számolódik rá a fény, ellenben FC-ben prekalkulált a nagy részük.
    Másrészt, a D3-ban belterekben elnézve a képeket jóval nagyobb polygonszám van használva még bump ellenére is mint FC-ben. (Sokkal komplexebbek a detail objektumok).
    De ami a lényeg, hogy (szinte) minden fény dinamikus.
  • hiba
    #6082
    Nagy bukta lesz ebbol, giga mega kiabrandulas na majd elvalik :)

    Hamar a FC szoba kerult, nekem csak az fura az egeszben hogy az FC-rol szinte semmit nem tudtunk mig fejlesztettek, aztan 1x csak hip-hop megjelent, es mindeki padlotfogott mert nem csak szep es hatalmas volt hanem valtozatos es gyors is.

    Ehhez kepest itt a doom3 amit mar lassan evtizede fejlesztenek, es mar nem is tunik olyan szepnek mint anno...

    bar eddig meg nemigen tortent olyan hogy az id elozne a technika...
  • magus
    #6081
    na majd 8 ev mulva meg lesz a 125 fps:P