23325
  • Knox
    #14257
    A játék übervasra lett kitalálva, ez nem azt jelenti hogy nem játszahato kisebb gépeken, de a teljes élvezetességért bizony kell a NASA! Ha kikapcsolod az árnyékokat, hogy élvezhetően tudj játszani, az érthető, de ne magyarázd meg hogy nincs értelme mert az bizony igen nagy hülyeség! Fantasztikus élményeket produkál ez a real time shadow!
    A magas részletességű modellek+elemlámpa+árnyék kombonál meg az ember egyszerűen vizuális orgazmust él át! Amikor összefutok egy tulélővel néha csak nézegetem, mert egyszerűen gyonyoru!
  • Pluskast
    #14256
    Nekem ati 9800pro-m van igaz 256ramal, plussz 1 giga ram és p43giga. High beállítással 1024x768-on gond nélkűl fut semmi akadás sincsen.
  • Mayday
    #14255
    Jo, de Freeman az doki, emez meg tengereszgyalogos :)
    (Amennyiben a shotgun betoltesi sebessegrol volt szo:) )
  • KranaZoli #14254
    Innen le lehet tölteni a 4.8-as verzió béta-ját.
    ATI 4.8 béta

    Mert ha jól tudom 4.8-ból is csak béta van.
  • Lacee
    #14253
    én is itt találtam a linket, de megkeresem: catalyst 4.9 dúm3 edisön :)
  • KM
    #14252
    Ihol ni!
  • Pluskast
    #14251
    Én tegnap játszottam vele elöszőr. Mit mondajk a hideg kiráz és asszem vagy 30-szor állt meg a szívem, de marha jó game:))
  • RelakS
    #14250
    Ati hivatalos oldaláról, csak vadászni kell rá :P
  • Boroskóla
    #14249
    4.9-es catalystet honnan tudod leszedni,ez engem is érdekelne. Az Ati hivatalos oldalán még csak 4.7 van
  • RelakS
    #14248
    Még mindig kétszer gyorsabb, mint egy bizonyos Gordon Freeman
  • G_ArchAngel #14247
    kevés-kevés, de legalább élvezetes vele a game, mert Vulcan gépágyúval csak darál az ember aztán nem is látja mit lő...
  • Mayday
    #14246
    Jo, es a masik kerdes?
    Alapbol egy catalyst frissitesnel ATI eltavolito a regire, es felinstallal az ujat. Most is ez a teendo, vagy maradjon a regi, es ez amolyan peccs neki? Vagy tudja, amit az elozo (Nekem 4.7, meg nem lattam a 4.8-at...)
    Ez nekem is felmerult kerdes.
  • G_ArchAngel #14245
    nem t'om, csak olvastam, nVidiám van:D
  • Andie
    #14244
    Csak kevés a 8 skuló. És egy örökkévalóság, mire újratölti, ha közben az arcod harapdálják :)

    Tata : brigthnesstöl kiszürkülnek a szinek, és azt nem komálom :(
  • bon
    #14243
    A sötétségre egy jó megoldás szerintem a következő: Feltolod a fényerőt a maximumra majd elmented a beállítást és kilépsz a játékból. Megkeresed a játék könyvtárba a DoomConfig.cfg fájlt megnyítód pl a jegyzettőmbbel majd megkeresed a seta r_gamma "1" sor t és az 1-et árirod 2-re. Ezturán elmented elidítod a játékot betöltöd a pályát. Ekkor már látni, hogy nagyon világos lett a játék ekkor belépsz az Optionsba és lejebb veszed a fényerőt annyival amennyire még látható minden és túl világos sincs. Így nem kell kikapcsolni az árnyékot és így nem vész el a játék egyik legjobb (szerintem) látvány effektje.
  • RelakS
    #14242
    nekem nem jött be. Le kellett volna venni az előzőt? :D
  • RelakS
    #14241
    Jaja:D
  • G_ArchAngel #14240
    állítólag a Doom3 miatt csinálták, szerintem akkor talán érdemes:)
  • G_ArchAngel #14239
    rájöttem, hogy akármilyen high-tech fegyvere lehet az embernek a shotgun nem hazudik, nem hagy cserben, jó barát:)
  • Lacee
    #14238
    ATI-kérdés :)
    ezt a 4.9-es catalystet ugyanúgy kell installálni mint bármelyik másikat, vagy csak tegyem rá a meglévőre?
    Továbbá: érdemes felrakni?
  • oneal1
    #14237
    fasza köszi
  • Tata exVermedve
    #14236
    Lsd. 14198-as hozzászólásom, szemmel láthatólag ez a gép erősebb mint az enyém. (Mondjuk gondolkozom rajta, hogy a 9800-ast felpatchelem PRO-ra.)
  • Tata exVermedve
    #14235
    Egyszer () már volt olyan (kb. az 5. pálya közepén járok), hogy árnyék alapján láttam, hogy jön egy zombi.

    Ahogy mondtam, brightness max-ra, akkor néhol le lehet kapni egy szörnyet, de persze legjobban akkor figyelhetőek meg, amikor kinyírtak, akkor van 10-15 mp is nézegetni őket.
  • Punkerwork
    #14234
    az
  • oneal1
    #14233
    hájg??:D
  • Punkerwork
    #14232
    1024*768 jó lesz neki gond nélkül
  • oneal1
    #14231
    hmm egy hüle hardware kérdés.:D
    ati 9800 pro 128m
    p4 2.8 HT 800 fsb
    2*512 400 memo(dual)
    ez igy fog menni 1024*768 ban highon??
    vagy pedig nyomjam mediumra és toljam be a simitásokat?
    köszi
  • RelakS
    #14230
    Ilyen sötét katyvaszban semmi... Ki is kapcsoltam, pedig amikor éppen nem nyargaltam, akkor jól mutatott
  • Andie
    #14229
    Lol, ja. Félig nem lehet. Enable Shadows : Yes/No.
    No-n annyi a különbség, hogy oszlopoknak, gépeknek, stb nincs árnyékuk, viszont épp emiatt jobban lehet látni - pl a szörnyeket. Igy is van elég homály és sötétség a szobákban, ami rontja a látási viszonyokat. Ez tehát nem azt jelenti, hogy full világos van a pályán, mint pl Serious Samban :)
    Az meg, hogy a szörnyeknek nem látom az árnyékát, hidegen hagy, mert amúgy sem látszana, hisz ő maga is sötétben van. Ha meg olyan közel jön (1-2m), hogy már láthatnám az árnyékát, már általában nem azzal foglalatoskodok.

    Egyébként ezt valóban nem értem. Minek többezer poligonból, brutál textúrából és ezerféle effektből összerakni ezeket a szörnyeket, mikor a legjobb esetben is max 2 mp-re látja őket az ember? Az esetek 90%-ában sötétben vannak, csak egy részük látszik, és olyan gyorsan mozognak, hogy örülök, ha sejtem, hogy merre kell lőnöm. Sokáig azzal a képpel oltottak minket, amin egy ilyen kutya, vagy bika, vagy miafranc markolászik a budi padlóján egy dagadt zombit. Biztos emléxetek. No, ilyet nem látsz a játékban. Egyrészt nincs olyan világos a budiban - legalábbis eddig nem volt - másrészt az, hogy egy szörny pózoljon neked, mig F12-öt nyomsz, képtelenség. Te még nem is látod, a szomba túloldalán van a koromsötétben, mikor nekifut, aztán örülhetsz, ha le birod kapni, mikor egy pillanatra megvillan elötted 2 méterre.

    Vagy én csinálok rosszul valamit?...
  • Knox
    #14228
    Értem, köszi nektek! Nem tudtam hogy hihg-on automatikus az AF! 9800pro-val nyomom, 1024-highon! majd beprobálom az AA-t én is! bár lehet hogy nem sok érteleme van!
  • vrob98
    #14227
    En 5900XT-n 2xAA 8xAF 1024 mediumban jatszom.
    szvsz AF nagyon fontos AA annyira nem ... csak ha marad ra eroforras akkor miert ne.
  • cifuatwork
    #14226
    A játék HQ illetve UQ mellett automatice berakja a 8xAF-et, és tényleg sokat számít a távoli talaj ill. fal textúráknál. AA-t kipróbáltam, de sajnos 4xAA mellett már inkább 20-23FPS a minimum, ezért kikapcsoltam, beltéren főleg a korlátoknál tünt fel a hiánya, kültéren ,meg szinte mindenhol... :)))
  • Punkerwork
    #14225
    com showfps1
  • Knox
    #14224
    Valaki játszik AA val vagy AF-el, érdekelne mennyivel szebb?

  • vrob98
    #14223
    1Mega keves, de emlekeim szerint 4Megaval nyomattam vegig.
    A vege volt erdekes, gyorsan beloni az agyba raksival, mert ha tul sokaig szenvedtem akkor annyi szorny volt mar a palyan, hogy a 4mega miatt nem lehetett becelozni a toltogetes miatt :)
  • Lacc
    #14222
    Fraps :P
  • STLRR
    #14221
    Azt megtudja vki mondani hogy tudom kiiratni az fps-t?cg-draw..-ra nem csinal semmit!Mas meg nem jut eszembe:)
  • Lacc
    #14220
    Lol te az árnyékokat teljesen kikapcsoltad?
  • rezsofiz
    #14219
    Jah, 1993-ban:)
  • cifuatwork
    #14218
    A Doom cirka 10 éve jelent meg, kb. ilyen felődési ütemmel számolj. :)