23325
  • Skyline
    #14297


    A cseles ládában volt:)
    Nagypapa forever!!!!
  • Knox
    #14296
    vizuális orgazmus vicceske!:D

    "De sztem nélkülük is ugyanolyan jók a pályák - ha nem lennének, sztem észre sem vennénk - van elég árny és sötét rész minden szobában."


    #14281-re:

    "Nyilván hüjeség, mert nem véletlen találták ki. Én csak azt mondtam, hogy nekem igy gyorsabb, és jobb a játék, mert jobban látok - még ha le kell mondanom néhány látvány-elemről is. (nem ez az egyetlen a gef3ti200-am miatt :("

    Most mit mondjak? Miért kellett ehhez Lacc kolléga is? Ugyanazt mondtuk!

  • Kaplan
    #14295
    na játszom a gamával , nagyon pöpec... most már biztosan megveszem eredetiben.
  • Punkerwork
    #14294
    15 megás fájl-t freemail-re az szép lesz
  • DJ RX7
    #14293
    valaki át tudná küldeni a doom3 1cd rar32öt [email protected]
  • hykao #14292
    RelakS!
    Nem csinálsz egy RelakS módot? Amiben a te konfig módosításaid lennének?
    A DOOM3 magyarítás topikban leírtam, hogy kell módot csinálni, ha nem tudnád esetleg.
    1 perces meló az egész, és akkor nem kell kilépegetni a játékból a különbségek nézegetéséhez.
  • Skyline
    #14291
    Háhh megvan a jutalmam....Minnyá linkelem:D
  • Kandurex
    #14290
    Jó pofa :)
  • Skyline
    #14289
    Nemtom volt-e róla szó mert pörög itt a fórum de Carmack bá előrukkolt egy jópofa ötlettel..:)
    Az egyik helyen volt egy széf amire rá volt írva hogy FREE...
    Közelében egy doki lemeze a lemezen az email-jei között megtalálható hogy ezt a doki nyerte.
    A cím aki közölte vele hogy ezt nyerte:
    WWW.MARTIANBUDDY.COM
    Ki volt írva ha ki akarod nyitni a széfet látogass el a honlapunkra..GFondoltam egyet bevéstem IE-be a címet és láss csodát behozta a céget és ott a kód:DD

    Ez azért erősen funny húzás volt,csak akinek nincs netje az szopik:)
    Na megyek megnézni nyílik-e a széf meg mivan benne:)
  • hykao #14288
    ok, köszi
  • Andie
    #14287
    De van. nézem.
  • hykao #14286
    Van két kép is a módosításukról, bár én nem tudom mit kellene látnom rajtuk:



  • Kandurex
    #14285
    Igen? A cfg nincs róla szó! Csak ez van: seta image_useNormalCompression
  • hykao #14284
    Na nincs egy németül értő sem itt?
  • RelakS
    #14283
    Mármint médiumon tömöríti a NORMAL MAP-ot IS! High-en meg a rendes tex van csak tömörítvew. Egyébként nekem az az aniso 0 az 1 mediumon
  • hykao #14282
    Még nem néztem én se.
  • Andie
    #14281
    Nyilván hüjeség, mert nem véletlen találták ki. Én csak azt mondtam, hogy nekem igy gyorsabb, és jobb a játék, mert jobban látok - még ha le kell mondanom néhány látvány-elemről is. (nem ez az egyetlen a gef3ti200-am miatt :(

    Ha már itt tartok, mégis elmondom az offtopic thief élményemet. Nem vagyok parázós tipus, aki ufós filmek után bezárja az ajtót és nyakig húzza a takarót, jártam éjszaka horgászni a tiszapartra, többszáz méter erdőn keresztül, és egyébként sem vagyok egy gyáva tipus, amig nem az életemről van szó (akkor jobb futni :)
    De egy este örökre emlékezetes marad számomra. Nyár volt, úgy 2 éve, thief 2-t nyomtam éjszakánként, akkor még egyedül, bnöm nem lakott velem. Beállt a sötét (nyárra való tekintettel jó késön, 22 fele), thief indit, surround rendszer beizzit, hangerö fel (minek füles, egyedül vagyok a szobában). Meleg volt, igy az ablakom nyitva volt.
    Egy zombis pályán osontam, távolról hörgés, sikoltások, én lopakodok a sötétben. Minden sarkon arra számitottam, hogy na, most fog rámugrani egy zombi. De nem. Távolban fáklya, odáig elosonok. Közben egy beugró, határozottan onnan hallom a hörgést! Lépésről lépésre osonok közelebb, a jobb első hangszóróból már idegtépően hangosan hallatszik a zombi hörgése... még 1 lépés ... pulzusom 130... még 1 lépés... és ekkor a huzat becsapta az ablakomat!!!
    A következö 2 másodpercre nem emléxem, mire magamhoz tértem azt láttam, hogy állok, szék a hátammögött felborulva, az egér a földön, billentyüzetet is a jóisten tartja scak az asztalon, a poharamból a sör végigömlött az asztalon...
    Valószinü ordithattam is egyet, mert pár perccel késöbb anyám bejött, hogy mivan, szóltam?

    Hát ennyi. Aki játszott már a játékkal, tudja miről beszélek, aki nem, annak remélem kedvet csináltam :)
    Azóta kicsit megedzőtem, igy a T3-ban az Árvaházas pályán már nem ugráltam fel, de azért néha megállt a szivem 2 mp-re...
  • Árnyvadász
    #14280
    Megjártam már Tolnát-Baranyát:)

    Véleményem szerint az Árvaház az eddigi legsokkolóbb pálya az FPS-ek történelmében. A D3 kipróbálása előtt attól tartottam, hogy a D3 szinte teljes egészében ezt a hangulatot fogja árasztani. Szerencsére eddig ez nem így van. Azt hiszem az Árvaház jó idegedzőpróbának bizonyult, így a D3 már könnyebben emészthető. 7 órát töltöttem azon a pályán, sosem fogom elfelejteni.... :(
  • DJ RX7
    #14279
    most jött le az első cdém
  • Kandurex
    #14278
    Egyébként megnéztem, hogy mi is a különbség a medium és a high között, elivleg ennyi:

    High:
    seta image_useNormalCompression "0"
    seta image_anisotropy "8"

    Medium:
    seta image_useNormalCompression "2"
    seta image_anisotropy "0"

    Tehát annyi, hogy mediumon tömöríti a texturákat és kikapcsolja az aniso-t. Engem idgesített, hogy bár a gép jó a high felbontáshoz, sajnos állandó swapolz a drága mnden ajtónyitásnál és szörnynél, látható, hogy ennek az oka a ki nem használt tex tömörítése, bekapcsolva megszűntek az idegessítő akadások, a látvány ugyanaz maradt, viszont végre normálisan futott a játék high -on (persze a 4.9 cata kell).
  • hykao #14277
    Szal innen letölthető az előbb említett mód: KATT IDE

    Egyúttal valaki - aki jobban tud németül - lefordíthatná, hogy mik kerültek módosításra.
  • Punkerwork
    #14276
    lámpás faszi segít??????? én gondolkodás nélkül lelőttem
  • robotnyk
    #14275
    nem no clip módra lett tervezve, ennyit erről
  • Zetorg
    #14274
    ennek a shot demónak mit kéne csinálnia??
    elindítom és ad egy állóképet! :O
    aztán nyomok ESC-t és kiírja, hogy 0,1 fps
  • Andie
    #14273
    Te aztán egy hétpróbás bátor öreg róka lehetsz :)
    Én bizony néha összerezzentem, hogy bnöm ilyedten ugrott fel az ágyról álmából, egyszer meg a poharat löktem le az asztalról - a billentyüzettel :)
    Ilyet eddig csak a Thief tudott kiváltani belölem, egy-egy pályán, északa, fülessel a fejemen néha éveket öregedtem (pl Árvaház, vagy Thief 2-ben a zombis pályák)

    A kisrobotról akartam irni énis, ez volt, amit elfelejtettem. +10 pont az ID-nek. Oké, hogy elöre programozott AI, de ha elkószálok, utánnam jön, hivogat, megvár, és közben véd. (lámpás faszi is hasonló AIval rendelkezik). Szóval egy gyöngyszem volt a játékban az a kis robotocska.

    Fizika : az összeeső zombikról csináltam néhány vicces képet, este belinkelem. Kritizáltuk a Thief3-ban a rongybabaként összecsukló őröket - hát itt sem különb. Az egyik cingár zombi olyan hidat csinált miután fejbelőttem, hogy sok tesitanár csillagos ötöst adna érte :)
  • RelakS
    #14272
    Én már láttam konzolon árnyékot, mire shoti elő, és vártam a "szerelő"-t :)
  • Lacc
    #14271
    Szerintem hülység kikapcsolni az árnyékokat, az adja meg a feelingjét leginkább. Nekem legalábbis, és engem is ingerel szexuálisan a dolog :DD Szvsz nagy szerepük van az árnyékoknak az összképben, ha te ezt el akarod rontani magadnak, hát tégy úgy.
  • hykao #14270
    Ha már voltak akkor sry:

    Próbálta már valaki a németek MODját, amitől nem porladnak szét a szörnyek stb.???

    Ezen kívül:

    timedemo shot_demo001.demo
    timedemo shot_demo002.demo -kat?
  • Andie
    #14269
    Hát ha neked ettől van orgazmusod, akkor sajnállak :)
    Nekem is tetszik a játék, mint azt kifejtettem reggel, de szexuális ingereket nem kelt :)
    Az árnyékoknak valóban nincs sok szerepük, mint az kifejtettük korábban, elbújni nem tudsz, hiába állsz töksötét árnyékban, a szörnyek akkoris látnak. Tehát nem dark engine. Azt, hogy egy elemlámpával valakire/valamire rávilágitva árnyékot vet, nem tapasztaltam. Ez valóban igy van? Kérhetek egy screenshotot?
    Ettől függetlenül a szörnyeknél nincs értelme árnyéknak, mert mint mondtam, mire meglátod, már véged. Egyszeren nincs idö nézegetni. Azon ritka esetektől eltekintve, mikor az árnyék látszott hamarabb, mint a szörny (én ilyet még nem láttam, pedig csak tegnap kapcsoltam le a shadows-t).
    Az objektumoknak valóban van árnyéka, még ha jól emléxem, mozog is, ha pl lengedezik a neon a fejünk felett. Ha valakinek ez tetszik, hogy az amúgy is sötét pályákon sötét árnyak nyüzsögnek a padlón, falakon, stb, akkor ám legyen, játszon úgy. De sztem nélkülük is ugyanolyan jók a pályák - ha nem lennének, sztem észre sem vennénk - van elég árny és sötét rész minden szobában.
  • BaLeeX
    #14268
    Thx.
  • Árnyvadász
    #14267
    Időközben eljött számomra is a végzet. A játék nálam 1024*768 MQ minden effekt yes, de no AA-Aniso beállításokkal nagyon jól fut, ha le is esik a frame/sec rate akkor is bőven játszható marad a program. Természetesen kipróbáltam HQ-n is, Aniso-t is állítgattam, de a legjobb mégis a fentebb írt beállításokkal volt.

    AMD 1800+
    512MB DDR (266Mhz)
    FX5700 128MB DDR (425Mhz-core/550Mhz-ram)

    SPOILER VESZÉLY, igaz még csak az eleje a játéknak...

    Egyenlőre az Alpha Labs elején járok, de a játék nagyon tetszik, igazi magábaszippantó darab. Talán csak az volt furcsa, hogy nem féltem egyszer sem eddig. Ha ajtónyitás mögül rámugrott egy imp, akkor is csak a fejemet hajtottam hátra, de ijedelmet nem éreztem. Talán ez a shotgun iszonytató dezintegráló erejének is köszönhető. Szinte mindig ezt a fegyvert használom és közelre engedve az ellenfeleket abszolult biztonságot ad. A kedvenc időtöltésem a zombi-boksz. Jön egy ilyen delikvens és leállok vele bokszolni. Legalább a lőszer sem fogy. Illetve a kisrobot hatékonysága is meglepett, szinte fimbeillő jeleneteket produkált nekem én meg csak követtem és figyeltem a fizikai motor által kezelt becsapódásokat, sérüléseket. Ez kiváló! Mint ahogy kiváló az ellenfelek kinézete is, részletgazdagsága. Eddigi kedvenceim: Égő zombi, kövér csavarkulcsos zombi és az imp.

    Egyszer volt egy jó poénom is: Szembe jött egy világítószemű, kispisztolyos (na ki?) zombi (nyilván) és mivel ezek igen jól céloznak arra gondoltam gyorsan besurranok a tőlem balra 1 méterre lévő kis zugba, aztán majd szemből telibe-hülyébe kapom. Mikor bementem, rögtön beszakadt a fal és azonnal karmolászni kezdett egy sima átlagos karbantartó zombi. De ettől sem ilyedtem meg, csak fordultam és a shoti vérfelhővé szedte az üregestekintetüt.

    A grafika&hangok&fizika hármas szerintem határozottan minőségi ID-hez méltó döbbenetes alkotás. A fizikai motor tán egyetlen kis apró hibájának azt véltem betudni, hogy mikor zombipajtások kifekszenek, nagyon merevek maradnak. Mint egy szoborképződmény. De nem igazán zavart, csak feltünt.

    Egyenlőre ennyi...
  • Árnyvadász
    #14266
    "eper,paradicsom - gömböket" ez nagyon tetszik :))
  • tibor16
    #14265
    Nekem a Gothic2 Addon röcögösebben fut
  • dronkZero
    #14264
    Soundtrackjét kik csinálták, és hogy lehet kipakolni belőle?
  • Pluskast
    #14263
    Valaki felrakta a 4.9-et? Nem szart be tőlle a többi game??
  • Tata exVermedve
    #14262
    Ez az eredeti, frankó doomos királyság: a másodiknak szerzett fegyvered végig igen jól használható, nem kell (nem is szabad) elfelejteni, mint sok más játékban az alapfegyvereket.
    (Majd kiváncsi leszek azért, hogy rakéta hiányában a nagy repkedő piros - eper,paradicsom - gömböket ugyanolyan jól lehet-e nyírni vele, mint a doom2-ben.)
  • Tyler Durden
    #14261
    Maga a játék szerintem is überfaszára sikeredett. Szerintem aki a régi doomokkal le tudta magát kötni hónapokra /én ilyen voltam/ az ebben is meg fogja találni a számítását. A grafika gyönyörű, az árnyékok fényhatások egyserűen fenomenálisak. Engem eddig csak 1 dolog zavart, fényforrást+fegyvert miért nem lehet 1ütt használni..
  • RelakS
    #14260
    nem
  • Promi #14259
    Ati Catalyst 4.9 Beta
  • BaLeeX
    #14258
    Megjelent már a 4.8-as végleges catalyst?
    Többen irtátok, hogy azzal gyorsabb csak a hivatalos oldalán még csak 4.7 van amit le lehet tölteni.