23325
  • Kandurex
    #16352
    azzal a 512kb chase -miatt, gyalázza le az 1.6 procidat...úgy kb. ennyi
  • Lacc
    #16351
  • dronkZero
    #16350
    Tényleg úgy gondoljátok, hogy ez a mostani kínálat legjobb FPS-e? Nem csak az van bennetek, hogy "ha már egy évet koptattam a pofámat, hogy milyen qrvajó lesz, akkor most már csak nem mondom azt, hogy szar"?

    Grafikailag tényleg fasza, de a játékmenet sablonos, unalmas...

    Na, ha kidühöngtétek magatokat a beszólásaimon, akkor mondjátok már meg lécces azt is, hogy kik csinálták a soundtrackjét, és hogy ki lehet-e pakolni a játékból?
    (úgy tűnik, hogy ha nem fikáz az ember, észre sem veszik :P :)
  • Lacc
    #16349
  • Andie
    #16348
    Skacok, nyomozok itt új árak után az új konfigomba, és találtam egy érdekes dolgot.

    AMD Barton 2500+ 333Mhz, 512 k tényleges sebessége 1833Mhz
    AMD Barton 3000+ 333Mhz, 512 k tényleges sebessége 2166Mhz
    (forrás : mistral.hu)

    Namost akkor kérdem én, mivel is jobb a mostani 1.6-os Thunderbirdemtől a 2500+nak csúfolt, de 1833-at teljesitö proci? 200 mh-el?? Nyilván nem, ez hüjeség.
    Szagértők! Pliz!!!
  • NeoMaN
    #16347
    Monnyuk nekem azt adta, amit vártam, mind graf mint játékmenetileg. Egy hibája van számomra a "kevés hely". Azt értem ezalatt, hogy nem tudom a monsztákat körbetáncolni mert állandóan beakadok egy székbe, dobozba, falba. Tehát marad a CS szerü kinézek-lövök-visszaugrom, vagy a rárohanok és lövöm amíg meg nem döglik (vagy én).
  • Krinyo
    #16346
    máskor inkább ne tegyen semmit...
  • Árnyvadász
    #16345
    Join my army Kandur! :D Nem hiszem, JC végül is megtette amit meglehetett tenni. És erre egy szavunk nem lehet.
  • NeoMaN
    #16344
    Jah, kurvanagyvolt. Piff-puff oda-vissza. Akkor első is volt a topic úgyemléxem. :)
  • Kandurex
    #16343
    Át állsz a sötétoldalra Luke?
  • Árnyvadász
    #16342
    Vágjatok még be egy párat, komolyan mondom ezeket élvezet olvasni :D
  • Árnyvadász
    #16341
    Erre én is azt mondom: LOL! Hibám: Néha, fejjel a falnak. Kos vagyok, szóval talán így érthető.
  • Kandurex
    #16340
    JA, ja, a régi szép idők mennyit veszekedtük a D3 -an, én meg Árny szídtuk ahol értük, ti meg védtétek..bahh..nosztaliga :)
  • Árnyvadász
    #16339
    Látod! Legalább ennyi érteme volt, ha nem több :D A viták is sokban eltérnek, ott már túl szoktunk lépni néhány határvonalat, ami már nem feltétlen igaz, de ettől érdekesebbé válik az egész és röhög rajta az ember.
  • NeoMaN
    #16338
    bocs... :) én is bevágtam....
  • NeoMaN
    #16337
    Ezt vártaaad?

    Árnyvadász kommentje:
    2003. júl. 23. 13:26 | Privát | Válasz | #1193
    Csak azt nem értem, hogy ha van egy zseni, ugye az jelen esetben JC és ő eszméletlenül fasza motorokat alkot ráadásúl EGYedül, akkor a többi tag, aki az ID-ben van miért nem gyárt hozzá eszméletlenül jó játékot? Mert a Wolf, Doom, Quake NULLA! Ha FPS-ről esik szó, ezek már eszembe se jutnak. Ez pedig csak egyetlen okra vezethető vissza, hogy JC egy öntelt hülye fasz, akinek a szava maga a törvény és attól egy dekát sem lehet eltérni, mert ő a zseni (oké az, de a saját szakterületén) és ha valami értelmes dolgot hozzátenne valaki akár játékmenetben, akár másban már duzzog, mint egy felfujt pulyka. Elkényeszetett hülyegyerek ez a JC, akinek nem lehet ellentmondani. Kell az ilyen? Őszintén nem. A motorja se! Törölje ki vele, addig HL2-zök, az legalább egy jó program és tuti évekig beszélni fogunk még róla. Na ennyi:)

    Szted ezekután kifaszt érdekel a cikked, ki hiszi el egyetlen szavadat is?? LOL
  • KranaZoli #16336
    Köszönöm!
  • cifuatwork
    #16335
    Nem figyelsz. Nyugodtan írjon cikket, akit érdekel, majd elolvassa. Csak én azt nem értettem, hogy minek várni egy két hét múlva megjelenő offline újság leírását. Tény, hogy ha olvasmányosan van megírva, akkor szerez pár kellemes percet, de nem tudnak semmi olyat írni, amit itt a fórumokon már réges-régen ki ne tárgyaltunk volna oda és vissza...
  • Árnyvadász
    #16334
    Bőven lehetett volna. Ezt csak erre értettem. Mind1, most még felesleges érvelnem, csak vitákat szülne. Idő kell nekem a játékkal.. Sok-sok még.
  • Lacc
    #16333
    Játszhatóság? Szerintem abban a legjobb :)
  • NeoMaN
    #16332
    Én is pont most olvasgattam vissza árnyvadász miatt. :))
    Tök jó kis viták voltak! :)

  • Lacc
    #16331
    Szerintem ezt most kár volt ide bevágni, mert rohadtul nincs kedvem most egy olyan esetleges falmet olvasgatni ami jc-ről szól meg a körülötte levő hyperól.
  • Árnyvadász
    #16330
    Korrekt leírás lesz, és nem a lehúzásra fogok rámenni (ezt már az eddig átéltek miatt sem tenném, erre nincs ok), hanem a játék játszhatóságára. Viszont elvárásiam mint ahogy másoknak is lesznek. Ezt a programot vártam a legjobban, és valamit el is várok tőle. Szerintem ez természetes, ráadásúl egy ilyen nagy név esetében szinte triviális is.
  • raziel.
    #16329
    hm most müködik igaz csak 4x antin megy és csak azon engedi de akkor nem értem hogy, 2napja hogyan müködött 8x-oson pedig biztos hogy azon ment akkor....
  • Davidus
    #16328
    bizonyíték: HL2-STA-DX-MP2 :D
  • pinehead
    #16327
    azám...
    mekkora volt, atyaég!
  • Lacc
    #16326
    Hát most miért ne írhatna egy jó nagy cikket? Én szeretek ilyeneket olvasgatni.
  • Kandurex
    #16325
    Jéééé...mit találtam, még tavaly írtam...mi a pina? Lehet, hogy végig nekem volt igazam??

    Amúgy: JC a kilencvenes évek egy legendája, egy zseni volt aki az akkori 3D grafikai megjelenítésbe forradalmat hozott. Odákat zenget róla a szaksajtó az internetes site-ok egyszóval mindenki. A Doom és Quake minden tekintetbe felülmúlta a várakozásokat és a PC játék ipart egy új irányba nevezetesen a VALÓS 3D útjára vezette. JC. következő próbálkozása a Quake2 ami ugye valójában a Q1 motorjának jelentős átalakítása volt, az akkori szakmában és gamer körökben már közel nem váltott ki olyan hatalmas lelkesedést (különösképpen, hiszen akkortájt jelent meg a piacon az EPIC fenegyereke az UNREAL), az unreal porba alázta a Q2 enige-t minden feature listában. Itt már kezdett inogni a zsenibe vettet hit, hiszen ha jól megnézzük a Q1 és Q2 motorját (színes fények kivételével nem hozott nagy változást) míg az UNREAL motornál bevezettet újításokat sorolni is nehéz.

    Apróság: Ha VS.-be eresszük a Quake2 motort az akkor megjelent HL motorral, látni fogjuk a különbségeket!
    Bár még is mindkettő a Q1-re épül ,szembe ötlő, hogy akkoriban egy ismeretlen cégecske (valve) hatványozottan jobb motort készített, mint a legendás JC

    Később megjelent a Q3 itt már óriási volt a széthúzás, sokan vetették Carmack szemére a lassú motort és az ismételt gyenge feature listát. Nem lehetett sajnos mentséget felhozni az új tükröződő effektekre, a víz és árnyék featurokra ugyanis ezeket már a quake 1 –ben lehetett alkalmazni. Az egyetlen igazi újítást a Beiser görbék megjelenése okozta. Hogy Carmack miért ült idáig tétlenül nos arra több találgatás is született, erre most nem térnék ki.

    Sokan jönnek azzal a ténnyel, hogy a legjobb játékok (itt szoktak takarózgatni a Medal of Honorral, a HL—el stb. stb.) Csak, hogy, tudjuk, egy játékot nem a motor ad el, hanem a történet, aprólékos pálya desing, a kidolgozottabb újdonságok. Ezek a nagy játékok nem azért lettek nagyok mert a Quake sorozatra épültek. Továbbá még egy kis szöszenetke: Minden, MINDEN egyes siker játéknál a programozok első mondata…”tovább fejlesztett quake motor”.

    Megint mások az alternatíva hiányával jönnek (pontosabban szólva, azzal, hogy nem volt más motor. Ergo: az a legjobb) Volt és van. Pár játék (inkább címek szerint) NOLF a DEUS EX; a DRAKAN; a BLADE OF DARKNESS; Max payne; PROJECT IGI 1; És a jövő? Melyek azok a motorok amik ismételten a földbe döngölik JC-t? MP2; DX2; HL2; STALKER

    Doom3 közeleg, a PC-s játék piac ismét kezdett b%znzni a 90” évek egykori nagy mesterében. Viszont a történelem ismétli önmagát. Carmack ismét lemaradt, nem tudta követni a kor kihívásait és a saját maga még mindig a már kissé már megkopott Opengl enige-t fejlesztette tovább. A Doom3 motor ismérvei: Kitűnő texel szintű árnyékolás. Ez az új feature amit Carmack a motorba bele épített. Hogy miért hanyagolta el az enige többi részét? Ismételt homály. A világ már az új HL2-re és a Kelet nagy reménységére a STALKER-e vár.

    Egy legenda ami még a 90” évek játékosaiba beleivódott . Tud –e esetleg újat mutatni? Majd meglátjuk.


    Egyébiránt a félre értések elkerülése végett: nagyon várom a D3-at és kívánom, hogy nagyon nagyot üssön, nekem spec az a bajom, hogy olyan elsmerést kap az ipse amit a 90' megérdemelten most pedig már csak reklám és emlék szinten kapja. És nagyon nem tetszik ez a nagy istenítés, hogy mennyire jó programozó, mert nem az!...bizonyíték: HL2-STA-DX-MP2
  • Lacc
    #16324
    Elhiszem hogy jó játék csak keret nincs a gépre alá.
  • cifuatwork
    #16323
    Ez szép és jó, csak éppen egy (vagy több) fórumot olvasgatva többett fogsz megtudni a játékról, és több ember véleményét olvashatod - összehasonlíthatattlanul hamarabb...
  • Glpetyus
    #16322
    Már mér lenne egyeduralkodó az FPS-eknél a DOOM??...LOL
  • NeoMaN
    #16321
    Nyílván lehúzod a sárgaföldig "a nagy nevet" ahogy említed ... Neveccséges vagy (ha mégsem, akkor meg ha.ug).


    Amúgy én simán parázok a gém alatt - ilyen jóleső borzongással-, természetessen veteranban nyomom, így van értelme szvsz.
  • Árnyvadász
    #16320
    Ez csak arra jó, hogy lássam más hozzáértő embereknek is egy a véleménye az enyimmel, illetve az, hogy milyen összhatást váltott ki a szerkesztőség tagjaiból a játék. Ezt nyilván elég sokan kipróbálták, sok különvélemény is lesz, ráadásúl izgalmas elolvasni, hisz nem egyértelmű a d3 minden szempontboli egyeduralma az FPS-ek terén, így kiváncsi vagyok arra, kinek milyen megosztottságai lesznek vele kapcsolatban. Fontos a mások véleménye is, persze csak ha értenek is az adott témához. Ezek a szempontok vezérelnek majd. Remélem most már sikerült elárúlnom:)
  • Krinyo
    #16319
    egy idő után már tudni lehet honnan hány és milyen szörny fog önni
  • Hmuda
    #16318
    OFF
    Lol, én is így voltam vele. Aztán Rince meggyőzött és nem bántam meg. Marha jó game szvzs. :-)
    ON
  • Kandurex
    #16317
    Nem mondom, hogy féltem (arra már nem képes játék), de azért néha - néha összerándultam a monitor előtt.
  • Lacc
    #16316
    Én rendesen paráztam mikor játszottam. És a Fatal Framel tényleg nem fogok leülni játszani. Mert konzolon van.
  • Mossberg
    #16315
    Hát igen a Resident sorozat a rettegésről szólt a Doom3 pedig inkább a megijedésről
  • Árnyvadász
    #16314
    Igazad van Hmuda. Ezt a félelmet én is csak akkor ott az alpha verzió néhány pályáján éltem át. Különösen a WC-s jelenetnél. De akkor 2002-t írtunk és jóval véresebb is volt a játék, mint most. Amikor a véglegessel kezdtem el játszani, már nyoma sem volt a 2002-es parának, még fülhallgatóval sem. Igaz a java nekem még hátravan, de nem hinném, hogy radikálisan változni fog ez az érzetem. Persze előre nem lehet tudni, inkább csak megérzés, és a hozzászólások alapján is erre lehet következtetni. Én mindenestre kiváncsi vagyok, hogy a D3 végleges összképe nálam hogyan fog kiteljesedni. Az idáig átélt élményekbe nem megyek bele, csak annyit mondok (ezt majd a cikkem alaposan kivesézi úgy is) egyenlőre: eddig (4pálya) nem vagyok teljesen megelégedve a programmal, és ez a D3 esetében már nem egy jó jel. De mindent a maga idejében szokták volt mondani:)
  • cifuatwork
    #16313
    Majd 1x elárulhatnád, hogy mi értelme magyar Doom3 leírásokat olvasni, mikor már végigvitted a játékot. Mert ugye a GameStart akkor fogod olvasni... Biztos sok újdonságot fognak megosztani a néppel (pl. rakja fel az ember a Cataclyst 4.9bétát, ha ATi kártyája van. :)).