23325
  • Hmuda
    #17479
    Mindent abszolúte reálisnak tartok ezekben a számokban. Persze embere válogatja.
  • gpm
    #17478
    ugy latom, h mar van link is #17438
    (az enyemnek is ua. a hatasa)
  • Davidus
    #17477
    ezt te se hiszed el:D
  • rezsofiz
    #17476
    nem, jol mondta,angolul marine van irva,magyarul tengereszgyalogos
  • hiba
    #17475
    Hat egy HL2-t kellet volna beleirni :)
  • Hmuda
    #17474
    Grafika 8/10 (mert közelről tényleg minden irtó pixeles, messziröl egész szép)

    Hangok 5/10 (tökátlagos, semmi extra, max a főmenü zenéje jó)

    Fizika 3/10 (még a Max Payne 2-ben is jobb volt, pedig nem mai darab, itt meg irtó gyenge)

    Játékmenet 7/10 (ezzel a számaml egyetértek, jó kis hentgame)

    Hangulat 7/10 (nem valami megragadó, sose éreztem késztetést, hogy továbbmenjek, csak azért viszem majd végig hogy elmondhassam magamról)

    Félelemfaktor 2/10 (ez egy hentgame és fölösleges többnek beállítani, sose volt velem olyan hogy majdbeszartam, csak henteltem a csőstül ömlő szörnyeket, pont)

    Történet 7/10 (ja ezzel is egyet értek, mivel érdekes, de nem valami eredeti)

    Pályatervezés 7/10 (csak hetes, mert bár szépen megcsináltak a pályák a nagy gépekkel meg minden, de játékmenet szempontjából tökátlagos)

    AI rutin 2/10 (jönnek oszt lőnek, az elrejtőzések csak scriptelt dolgok, mivel bizonyos helyeken hiába menekülök vissza a katonáktól egy ajtó mögé, az a marha csak áll a helyén, néha kihajol, belereszti a tárat a falba és visszahúzódik tölteni és kezdődik elölről, én meg nyugisan töltögetem a fegyvereim aztán ha épp tölt a zombi, kimegyek bedobok egy gránátot és megyek tovább :P)

    Játékidő 7/10 (fogd rá a nyuszira :-) )
  • Dant0r
    #17473
    Szerintetek hogy kellett volna tényleg igazán top gamere megcsinálni a Doom-ot? Mi kellett volna még bele?
    Igazat adok nektek, tényleg 85-90% körül van, de mitől lehetne jobb?
  • Árnyvadász
    #17472
    Én pl. a Thief III-at ha mint játék és játékélményt nyújtó alkotás a Doom3-al veszem egy lapon, akkor a Thief3 ezerszer jobb játék. Egyszerűen sokkal több játékélményt szereztem magamnak vele, és a hangulata is sokkal jobb, sőt grafikailag is gyönyörű, a hangokról nem is beszélve... De mivel a kettő nem azonos kategória így hasonlítani nehéz. Az biztos, hogy játszani a Thief-el sokkal jobb volt, és ha fé éven belül megkérdeznének, akkor is emlékeznék a sok kis apró élményre amit szerzett, de akár még 10 év múlva is, míg a látvány amit a D3 nyújt egy pár hét alatt a semmivé lesz.
  • Árnyvadász
    #17471
    Nem is tudom. Levonható persze, hisz ha ott van, akkor miért nincs máskor is. Az biztos, hogy a Doom3 azért nem tud a létező legjobb program lenni a világon, mert részletiben nem tud annyit nyújtani, mint egy olyan program amiben minden a helyén van. De a grafikai szint annyira üt, hogy benne van a legjobb 100-ban amióta a játékok PC-n vannak az tuti.
  • Skiper
    #17470
    Helo.
    Nekem is elküldenéd?
    Mindent a sok fps-ért!
  • IStexI
    #17469
    áááááááááááá help!
    ez a hülye interaction.vfp file vagy mi elkúrta a doomot!
    Semmit sem lehet látni csak a világító textúrákat. Valaki dobjon már meg eredeti fileal vagy 1 működővel plz...
    Ezt kifelejtettem [email protected] köfi

    Amúgy én kiváncsi vagyok mit fognak írni a hazai lapok...
  • 0ppika
    #17468
    Na a legújabb nvidia detonator megoldotta a gondom
  • hiba
    #17467
    Thief3ba van, hogy megutsz egy ort az uccan de aq sotetben nekiesik egy masik embernek, erro jon egy harmadik az is beszall es vegul kinyirnak 2 embert :)
  • hiba
    #17466
    najo azaz az egy, de olyan nincs hogy belosz egy terembe ahol 20an vannak, var 2 percet is mindeki kinnyiffant? vagy vonjam le ez a pontot is? :)
  • Árnyvadász
    #17465
    HELL pályán a nagydarab szörny, ahogy annakidéjen a Doom-ban is nekiesett a kisebbeknek ha azok közel kerültek hozzá!

    Így volt időm tárat cserélni:)
  • IStexI
    #17464
    áááááááááááá help!
    ez a hülye interaction.vfp file vagy mi elkúrta a doomot!
    Semmit sem lehet látni csak a világító textúrákat. Valaki dobjon már meg eredeti fileal vagy 1 működővel plz...
  • Árnyvadász
    #17463
    Talán az is:) De egyszer érdemes a végéig elvinni! Simán abba lehet hagyni ezt nem tagadom, de szerintem veszít vele aki ezt teszi, mert sok olyan dologgal találkozhatna, ami igenis nagyon odatesz a játékélménynek. Bár tény, hogy nem nagyságrendekkel.

    Ha értékelni kéne akkor: 5 részre osztva a motivációt így foglalnám össze:

    10 le se lehet tenni
    8-9 izgalmas
    7 pont jó
    6 valami új már jöhetne
    4-5 ez már unalmas
    1-3 pocsék

    1-3 pálya 10-es motiváció
    4-6 pálya 6-os motíváció
    7-10 pálya 7-es motiváció
    11-13 pálya helyenként 5, helyenként 7
    14-19 6-7 közt esetenként 8
    20 ezt mindenki ítélje meg maga, nekem 7 és 8 de inkább 6
    20 felett: 8-9

  • Gear
    #17462
    Már volt róla szó , de még 1szer . A Timedemot ha lefuttatod elsőre rángat , de ha utána mégegyszer lefuttatod akkor nem és 3-8 FPS el többet is hoz. Ha látod hogy a játék menet közben nem rángat úgy ahogy a timedemoban akkor a 2. mérés a reálisabb.
  • hiba
    #17461
    nalam is AI rutin "2" mert:
    1 - mer jonnek utanam :)
    1 - mer altalaban nem egymast gyakjak le
    es nincs tobb pont :)
    Gfx 8 pont, mert kozelrol sux.
    Jatekmenet 8
    Hangok. Elkellt volna nemi jellegzetesseg ami az eddigi doomokba megvolt, es barmikor hallom felismernem, hat erre nem jellemzo.
    Zene, lehetne mar modernebb.
    Ossz ~85%.
  • Árnyvadász
    #17460
    Az igaz, hogy 20-ika utánra ígértem egy mega-leírást ami mindent kiveséz, de mivel a hétvégén végigvittem a játékot emiatt egy kissé rövid de talán így is élvezetes beszámolót sikerült írni. És nem is igazán győzőtt meg a program, hogy érdemes e mega-leírást csinálni, ezt majd megteszik a Gamer lapok, nekik úgy is ez a dolguk:)
  • hiba
    #17459
    "Nem szabad feladni, mert egyetlen olyan pont van ahol ez lehetséges, viszont higyjétek el megéri tovább haladni, mert csak nyertek vele."
    lolkaesbolka
    "csak nyertek vele"
    miez a marketing duma :)
  • Árnyvadász
    #17458
    Ezt is el tudom fogadni.
  • Kaliga
    #17457
    Nálam az értékelés kicsit másképp áll

    Grafika 9/10
    Hangok 6/10
    Fizika 8/10
    Játékmenet 7/10
    Hangulat 8/10
    Félelemfaktor 5/10
    Történet 7/10
    Pályatervezés 7/10
    AI rutin 4/10
    Játékidő 7/10
  • Árnyvadász
    #17456
    DOOM'3 -BEMUTATÓ ÉS ÉRTÉKELÉS 3. befejező rész

    Ha az ID-rő esik szó, mindig a látvány kerül az első helyre. Nem véletlenül. A D3 motorja minden apró kis spéci effekthalmazt ismer, sokat már láthattunk előző játékokból, de mégis Carmack tudja a legtöbbet kihozni a saját fejlesztései jóvoltából. Elég csak a ködre gondolni, mely akár lábmagasságban, akár a terekben dereng igen élethűen homályosítja el az amúgy tisztán kivehető részleteket. A láng izzó, levegőlobogtató effektje (DX9) szintén ilyen. Ami különösen tetszett az az, hogy a a lángeffekt nem korlátozódik le azokra az elemekre, amik inkább sztatikus látványelemként szolgálnak a pályán. Eltört csőből kitörő csóva példáúl, hanem minden egyes olyan szituációban megjelenik amikor a tűz valamilyen szinten szerepel a játékban. Rakétavető rakétájának becsapódása kissé mátrixszerűen húzza a teret becsapódáskor, a lángoló fejű démonok izzó üstöke megremegteti a levegőt és a közeli objektumokat, a gránát robbánását követően szintén térhúzódások lépnek fel, majd az IMP-ek tűzgömbje is betorzítja ami mellett elhalad, miközben dinamikusan vikágítja meg a falakat, tárgyakat, vagy akár fegyverünk csövét is.

    A fizikai motor mégha, nem is mindenen de amin működik azt életszerűen teszi. A játékban volt egy pont, amikor személyesen is átadtam volna JC-nek a fizikai Nóbel-Díjat, és ez a következő volt:

    A nagydarab fehér szörny akinek mindkét kezét rakéta helyettesíti (így szép az élet), felémlőtt én pedig a szorult helyzetből gránáttal próbálkoztam, közben folyamatosan "strafe"-eltem előle. A gránátom megpattant (gellert kapott) a rakétalövedék hegyén és úgy repült tovább röppályát változtatva!!! Azt hiszem akik kételkedtek a fizikai motor képességeiben, azoknak ez jó ajánlólevél. A játékot én már az elejétől kezdve azzal a MOD-al játszottam, ami nem engedi eltüntetni a hullákat az ellenfelek halálát követően, csak később (30 sec kb.) és mondhatom ezen is jól lemérhető a fizikai modell tökéletessége. A robbanásoknak (hordók, palackok) egyfajta hatótere van, mint az életben is, így amit elér és az le is lett programozva szanaszéjjel veti. Tehát dobozok, szörnyek akár több tíz métert is tudnak repülni, amerre a pálya méretei engedik. Sokszor megesett, hogy IMP-ek felrepültek a magasba és az emeleti korláton hassal átdölve csüngtek, majd mikor felértem szépen apró kis lövésekkel a mélybe zuhantak, majd a testük úgy defomálódott torz alakká, amilyen tesrészükkel földet értek. Sokszor pedig ajtók küszöbén lelték halálukat és az összezáródó ajtó nyitás-zárása közben vettek fel különféle alakfigurákat. Teljesen élethűen. Mindezt úgy, hogy érzékelni lehetett tömegük is van! Az ablaküveg törés is káprázatosan jól sikerült, sokszor ha maradt még a sarkokban üvegdarab a keretben, akkor azt mi magunk is kiszakíthattuk ha éppen beleakadtunk.

    Mindent összevetve én a következőket adnám pontszámnak a játéknak:

    Grafika 10/10
    Hangok 10/10
    Fizika 10/10
    Játékmenet 7/10
    Hangulat 8/10
    Félelemfaktor 7/10
    Történet 7/10
    Pályatervezés 9/10
    AI rutin 6/10
    Játékidő 7/10

    Össz. értékelés: 81%

    Ebből jól látszik, hogy azok az ismérvek amiknek az ID mindig megtudott felelni, most is megfelelt. Hogy a D3 a legjobb játéka e az ID-nek? Szerintem a Wolf3D jobb volt és a Quake2 pedig nagyon egyágon van a D3-al. Viszont az tény, hogy ezt a játékot a grafikája mindezek főlé emeli. Hangulatra lehetne sokkal jobb is, de az atmoszférikus környezet szerencsére és az állandó borzongás sokat dob a latban. Mindezek mellett a gonosz szerepét alakító professzor is kellően unszimpatikus, többek között kinézetre és a játék végefelé állandó negatív benyőgései miatt is. Ez nagyban növeli a hangulatot. A játék hosszú távon mindenképpen csak multiban lehet nyerő, de azért megkockáztatom, hogy talán 2-szeri végigjátszást is megér, bár hosszú, de a sok megejelnő új mod miatt erre igen is lehet esély. Egyszer mindenképpen ki kell próbálni, és a legfontosabb: Nem szabad feladni, mert egyetlen olyan pont van ahol ez lehetséges, viszont higyjétek el megéri tovább haladni, mert csak nyertek vele.

    Árny
  • RelakSfromhome
    #17455
    Nálam sem :(
    Mondjuk játszani szépen lehet vele, de a timedemo folyamatosan töltöget :/
    Azt meg még mindig nem értem, hogy egy zombitól kapott saller miért sebez nagyobbat, mintha egy pinki megharap
  • Kaliga
    #17454
    Nálam érdemi változást nem hozott a régihez képest
  • RelakSfromhome
    #17453
    És szerinted a tengerészgyalogos a tengeren gyalogol?
  • RelakSfromhome
    #17452
    Nah, mindjárt tesztelkem ezt az új tvíket
  • HuAn82
    #17451
    lol!
  • Kaliga
    #17450
    Picit kellet volna neked is visszaolvasni...

    A pak000.pk4/glprogs/interaction.vfp fájlt cseréled ki a módosítottra.
  • Kaliga
    #17449
  • Torry
    #17448
    Ezt hogy kell használni???
  • Kaliga
    #17447
    Olyan sokat nem is kellet volna visszaolvasni
  • Dant0r
    #17446
    marine = tengerészgyalogos...
  • Nagydög
    #17445
    "nem nem...
    az avsp-ben Mari-k voltak..."

    Sosem fogod kitalalni mit jelent peldaul az US Marine Corps. :)
  • BEAST #17444
    látod megint nagyon okos akartál lenni ... gondolom nem vitted végig , vagy a történetével tisztában vagy ... ha beleolvasgatc a pdakba ... az üzikbe azt is leirják hogy a marsi kutatobázis az ultragigamegapénzes cég és a katonaság összefogásával jött létre ... cserébe mindenféle nagyonfuturisztikus szart találnak fel nekik ... tudod ezért vannak ott katonák
  • HellBurner
    #17443
    Túl sokat írtok hogy visszaolvassak.

    Mi ez a Tweak?
  • fitutufi
    #17442
    kösz :D
  • Krinyo
    #17441
    nem nem...
    az avsp-ben Mari-k voltak...
    Ha meg ennyire belemerültél akkor mondmár el minek egy kutatóállomásra tengerészgyalogos?
    Főleg a marson.
  • Hyder
    #17440
    LOL
    pont ebben a pillanatban akatram énis beszúrni =)

    de azért énis megteszem

    link