23325
  • MagyaR
    #18615
    Lehetne egy kérdésem?
    Eggyáltalán kiadták már, ezt a jatekot hivatalosan?
    MIndenhol csak olyat látok, hogy elő lehet rendelni.
    Meghogy ezt a ajtekot várják a legjobban.
    És emiatt felfejlesztik a gépüket jóra.
    Amúgy nemis kell neki olyan nagy grafikai igény.
    p4 2,4 ghzes gépemen 514 mb ram geforce 4 128 mbos titanium 4200as videókártyával megy nekem egész szép grafikán úgyhogy nem akad.
  • Pogacsa--
    #18614
    A Rogers bacsinak az egyik emailjeban megkoszoni az unokaotse az ajandek quake 43-at:))
  • grebber
    #18613
    Wazeg mi volt az sg-vel???Addig doom-oztam amig nem volt jó. :))
  • Myron
    #18612
    Próbáltam és nem történt semmi!
  • Myron
    #18611
    Nem nem így van... Az nem Big Fucking Gun (Bár csomó helyen találkoztam ele így is) de én a játék közben - vagy már nem tom hol, manuálban talán - így találkoztam vele: Big Fraggin' Gun.
  • Árnyvadász
    #18610
  • Glpetyus
    #18609
    Meg persze
  • lwb
    #18608
    nem m1
  • Árnyvadász
    #18607
    Próbálta valaki a give doom95 parancsot a konzolban?
  • HuAn82
    #18606
    Vazzeg akkor nyomnád 1024-ben, 100Hz-en kb:60fp-vel. Biztos a monitorod lenne a fő visszatartó tényező?!
  • Dr DeViLKiNG
    #18605
    én imádtam a d1-2 t, és sztem egyáltalán nem hozza a hangulatot, és az akkori fejlettségi szintjét a játéknak
  • Nagydög
    #18604
    Nemileg spoiler!!!

    Valaki itt feldobta a multkor, hogy megtalaltuk-e az easteregg-et a jatekban, de csak egy ID logos faldarabrol rakott be kepet. Sz'al az erdekel, hogy megtalaltatok e az ID PDA-jat is a fal mogott?
  • tibor16
    #18603
    Kedves uram, ilyen jól én se tudtam volna megfogalmazni a lényegét...
    Igen ez a DOOM folytatása, se több se kevesebb.
    De bizton állíthatjuk, hogy méltó folytatás. Az aki most nem szereti, az nem szerette volna a Doom 2 sem... Sztem a gém amire hivatott azt 100 %-ban teljesítette, mai grafikai szinten számomra vissza hozta azt a hangulatot amit akkor éltem át. Persze, nyomhattak volna még a gombon, kb 120 %-ra (AI meg miegymás) de ez nekem így is korrekt... talán eddig az egyedüli, amelyik folytatta a hagyományait, -és igen, megcsinálta.. (a Thief sorozatot sajnos előtte nem nyomtam, csak most a 3-ast, így nincs összehasonlítási alapom) Ez az ami... ami kkor naggyá tette, hogy ma kevés-e, azt mindenkinek magának kell eldöntenie, nekem teccik, az biztos (pedig még végig se nyomtam)...
  • M0Dair
    #18602
    Inkább most veszek X800XT-t!:)
  • hornbali
    #18601
    Jah, én is néztem, nagyon kira lesz sztem a kari.
  • Kandurex
    #18600
    Hogy ez mekkora! Csak azért dobjak ki 200 dolcsit, hogy az eddigi 35fps helyett 42 -vel tépjen? Bár monjuk az 1600 X 1200 ...ja hogy a monitorom csak 60hz megy akkora felbontásban és lazán szétégeti a szemem...tehát monitort is vennem kell...ez ám a reklám..
  • Kandurex
    #18599
    Asszem a Hell Kngiht -ok első randevúja előtt kapsz.
  • Pogacsa--
    #18598
    Ja hogy meg csak most...
  • grebber
    #18597
    GeForce 6600 GPU

    [2004-08-13 @ 08:37 - Mantis]

    Az NVIDIA hivatalos közleményben mutatta be legújabb videókártyáját, melyet ahogy ők maguk írták, álomnak szánnak a Doom III játékosainak. Két dolog biztos: a kártya nagyon jó, rengeteg mindenre képes, na és; hogy az NVIDIA mindig képes meglepetésekre. A fenti linken további részletes információt nyertek a kártyáról.

    info: Gamestar

    A fenti link :)
  • Árnyvadász
    #18596
    Nemsokára meglesz maga a fegyver is.
  • Pogacsa--
    #18595
    aha most nezem a 9es gombon kene lennie de en meg nem talalkoztam ezzel a fegyverrel pedig mindjart vegig erek a central processingben vagyok.
    Egyszer ketszer talaltam hozza loszert de fegyver nincs.
  • Árnyvadász
    #18594
    Tényleg így van.
  • Methylisocloro
    #18593
    Ez tényleg igy van vagy csak te találtad ki?
  • grebber
    #18592
    Esküszöm a föszörny könnyebb volt mint másik pár rész.
    Várom a Doom 4-et hátha meghozza a várva várt hatást:))
  • Árnyvadász
    #18591
  • Kandurex
    #18590
    A sok szakértő :D
  • Tata exVermedve
    #18589
    Na ezt jól megválaszoltuk.
  • Tata exVermedve
    #18588
    Többek szerint a Big Fucking Gun rövidítése, BFG 9000 néven fut a játékban, egy brutálisan erős fegyver. Ha lenyomva tartja az ember a tűz-gombot, a betárazott energia-cellákból tölti fel és felengedésnél a töltöttségnek megfelelő energiájú zöld izét lő ki, ami elég rendesen tarol.
  • Árnyvadász
    #18587
    BFG (Big Fucking Gun) a játékban, mint BFG 9000 szerepel. A fegyver a játék legerősebbje. A működési elve az, hogy kilő egy igen nagy plazma gömböt, mely a becsapódás helyén azonnal kiírt mindent és egy kb. 15 méteres körzetben pedig vagy halálra, vagy majdnem halálra sebzi az ott lévőket. Ha a jobb egérgombot hosszabb ideig tartd lenyomva, akkor mégjobban feltöltődik a plazmagömb és a sebzés és a hatókör is megnövekedik. Viszont túl sokáig nem szabad a jobb egérgombon hagyni az ujjad, mert akkor a fegyver túltöltődik és felrobbansz vele együtt, ami azonnali halált jelent a számodra.
  • Kandurex
    #18586
    És kibaszott nagyot durran ám!
  • hykao #18585
    BFG = BIG FUCKING GUN (KIBASZOTT NAGY FEGYVER)
  • Pogacsa--
    #18584
    A BFG az mi es hogy lehet gerjeszteni?
  • Tata exVermedve
    #18583
    Ez igaz, a hangulathoz ezek is kellenek (bár a végén már szartam rájuk, csak ha kód kellett, akkor néztem/hallgattam végig a dolgokat). Inkább arról beszéltem, hogy nem kellett sehol órákat kavarognom, mire rájöttem, mit is várnak tőlem a készítők a továbbjutáshoz.

    Szerencsére nekem régen már volt BFG-m így tisztában voltam a képességeivel.
  • lwb
    #18582
    dettó. mármint a bfg-s dolog.
  • Lacc
    #18581
    Jaja, főleg azok a videók tetszettek amiben az elegáns, baritonos hang mondja a kutatási eredményeket, teljesen természetesen megemlítve mindenféle idegen civilizációkat meg hasonlókat :)

    De az is lol, hogy csak most, miután végigjátszottam, vettem észre, hogy a BFG-t lehet gerjeszteni...
  • [NST]Cifu
    #18580
    Azért az alaphangulatot rendesen megadják a PDA-kon található szövegek, a különféle UAC videók, a Delta Labs orvosi feljegyzései, stb... Szóval azért nagyon szépen kidolgozták a háttértörténetet is.
  • Nagydög
    #18579
    "Na, nagy kavargások árán szereztem neki. Közben találkoztam valami M.Abrams fönök irodájával, bent van valami tuti csúzli, de kódot sehol nem találtam!"

    Az a biztonsagi fonok irodaja es a BFG van bent. A hullajaval meg valahol az Alflabsban talalkozhattal, a PDA-jan rajta van a kod(ha jol emlekszem a hangfelvetelen mondja).
  • Tata exVermedve
    #18578
    Végigtoltam, bár az utolsó szörny nem volt úgy nagyon nehéz, hogy tudtam a megoldást, sajnos valaki válaszként beírta ide...

    Ha valaki elakad és kérdez, jobb lenne ha a végigjátszási linket ajánlgatnánk - mégha nehéz is a leírásban eligazodni, nem ide írkálnánk be, milyen szituációt hogy kell megoldani.

    Magáról a játékról - SPOILER!!! SPOILER!!! SPOILER !!!
    - az r_gamma feltolása után nem volt túl sötét a játék, ha nem volt direkt nagyon sötét a helyszín, ki lehetett venni a részleteket, a szörnyek textúráit, élvezhető volt, gyönyörű grafikával, fény-árnyékhatásokkal, néha mint egy túrista úgy fényképezgettem (főleg a pokolban);
    - a doom3 gyakorlatilag a kor színvonalának megfelelő doom2, a nagyobb főszörnyeken kívül talán két-három új monsztával (csecsemőfejű, kétfejű, a végefele a teleportálódó denevérszárnyúak) és két új fegyverrel (gránát, SC);
    - a doom2-vel szemben idegesítő volt, hogy a szörnyek mindig csak megjelennek, nagy néha volt, hogy impek, zombik kinyíló ajtók mögül jönnek elő, olyan pedig soha, hogy belépek egy terembe, ott vannak és jönnek felém;
    - viszont az aránylag buta, de roppant agresszív AI-nak is megvan a varázsa: mindig felém jön a támadás, így a harcnál a hangsúly a megfelelő ritmusú stréfelésen van (mint annak idején);
    - néha - főleg a vége fele - volt a doom-os (vagy akár farcry-os, esetleg SOF2 multis) igényszintemnek megfelelő mennyiségű szörny. Az egyszerre szereplő alacsony számuk miatt volt nagyon ritka, hogy egymásnak estek (egyszer láttam ilyet, csak meghaltam, szóval nem triggerelve van, csak ritkán talál el egy lebegő paradicsom egy hellknightot, így nincs sok esély kettejük heroikus küzdelmét páholyból végignézni );
    - amik még hiányoztak: szinglében nincs láthatatlanná tevő cucc, berserker is midössze két helyen (pedig valami állat, ahogy ordítva rohan), ahogy valaki már írta, kevés volt a pinky, pedig az az igazi adrenalin-fröccs, amikor egy ilyen ront neki az embernek (tényleg: hellnight-tól a tűzvarázslóig senkitől nem tudok úgy beszarni, mint egy robogó pinkytől ). A gyorsító injekció hatását nem éreztem túl erősnek...
    - a hangulata jó volt, néha ilyedeztem is rendesen (a legkeményebb az volt, mikor valamelyik pályán hosszan kellett ide-oda mászkálni, de nem jött szörny, csak a hangok, a fényhatások és a vérrel teleírt fal hozták rám a frászt ), motivált is, főleg a végén pörögtem már eléggé rá (aakor is, ha a történet némileg HL - lebutítva szerencsére , az utolsó két pálya pedig Wolfenstein koppintás).
    - igen, ez egy hent-gáma, de abból a legprofibb (pl. a Painkillert három pálya után abbahagytam), mint már írtam, szinte tökéletesen hozta azt a '93-'94-es doomos alapélményt, ami miatt máig rengeteg FPS-t játszom.
    - megnézem, érdemes-e nightmare-el erőlködni, aztán ha van kedvem végigjátszom időre pályákat, talán megnézem a multi részét...
  • fitutufi
    #18577
    lol
    ----> balfasz zombik
  • Ron Ragm
    #18576
    hát nekem diavetítés az a pálya útyhogy hagyom egy ideig a fenébe:)