23418
  • Gabe18
    #20679
    Hát gyakorlatilag leírtad a lényeget.
    "Tuti azért akarja, hogy egy éves szerződést kapjon, hogy hátha kiemelkedő teljesítményt nyújt és mehet talán egy Seria A-s vagy egy B-s feljutásra esélyes csapathoz."
    Erre onnan van némi esély. Egy NB1-es csapatból Searia A-ba kb. sose jut el. Azért 24 évesen még érdemes ezt bepróbálni, hátha 1-2 év alatt még bejön valami nagyobb dobás. Hazajönni még ráér utána is.
    Mondjuk az is igaz, ha valami pofozógép lesz a csapata, akkor onnan meg nemigen lehet kiemelkedni.
  • bubu13
    #20678
    Most ez komoly, hogy inkább egy Seria B-s újonc csapathoz menne mint inkább ide?! Ez egy neve nincs csapat!!! Meg akkor mi a f...nak nyilatkozik olyanokat, hogy ha a Fradi hívna akkor jönnék haza vagy, hogy is volt ez a nyilatkozata! Tuti azért akarja, hogy egy éves szerződést kapjon, hogy hátha kiemelkedő teljesítményt nyújt és mehet talán egy Seria A-s vagy egy B-s feljutásra esélyes csapathoz. De ez jobban érdekli mint, hogy itthon a bajnoki címért küzdjön a nevelő egyesületében és utána esetleg kiléphetne a nemzetközi porondra is? 5 évet lehúzott már a Bresiában és nem kell senki másnak sem csak egy friss feljutónak... Vicc az egész. És utána kivannak akadva a szurkolók, hogy inkább külföldieket hoznak ide...
  • Zenszkij
    #20677
    Latina Calcio, micsoda neves csapat!
  • Grenzjager
    #20676
    Vass Ádám a Serie B újoncánál van orvosin
  • ReszegKoldus
    #20675
    Fradi tábor...gondolod meccs előtt végigkérdeztek mindenkit, hogy kirakják-e és mivel mindenki beleegyezett ezért került ki? Szerintem a többség azt se tudta mi van ráírva...

  • sempronius18
    #20674
    Na látod a Fradi tábor önként és dalolva intézte el ezzel a molinóval, hogy elterelődjön a téma az őket valójában érintő listázásról.
    Sőt adtak a jóképességüeknek még egy indokot a listázás bevezetésére. A lehetséges büntetésről nem is szólva.
    Rettentő okos a Fradi tábor mondhatom.....
  • Láma!
    #20673
    Na igen, az mindenhol kinn volt, még az MTK is kirakta...
  • ReszegKoldus
    #20672
    Tavaly volt egy "zuroff a k anyád" kiírás gondolom a házi őrizetbevétel alkalmából (közvetve annak a gyökérnek is köszönhető ez a megemlékezés, úgyhogy akinek a "nemzeti érzését" sérti tudja hol lehet reklamálni), szerintem egyébként kirakták volna akkor is, ha a mezőkövesd az ellenfél, persze nyilván ezt még súlyosbító körülménynek is felfoghatják a jóképességűek...

    Viszont az nagy kár, hogy ezzel szépen el is terelődött a figyelem a listázás nem pálya kiírásokról.
  • Láma!
    #20671
    "Életében nem foglalkozott vele a tábor, meghalt, meg még az MTK is jött, hát nosza, tökéletes időzítés..."
  • ReszegKoldus
    #20670
    Naná hogy provokáció volt, még azt is direkt elintézték, hogy épp az mtk elleni meccs előtt haljon meg, hogy tudjanak rá emlékezni.
  • Takezó
    #20669
    Igen, azért szerintem nem olyan nehéz felfogni a különbséget egy sportoló és egy (potenciális) háborús bűnös között, akinek semmi köze nem volt a Fradihoz.

    OFF 20663-ra: Noha én magam is érzek némi sajnálatot a "100 éves nácikkal" szemben (ugyanúgy, ahogy Biszku Bélával szemben is egyébként), attól még igenis üldözendők és felelősségre vonandók ezek a személyek.
  • Grenzjager
    #20668
    sajnos a fiatalokhoz nem jutott el Moniz üzenete....
    :(

    NB III, Keleti-csoport, 1. forduló
    Ebes-FTC II 2-1 (1-0)
    FTC II: Rácz – Simita, Erdei, Girán, Birtalan – Kárász, Majzik – Hodgyai (Erdei V., 46.), Nagy D., Korkut (Marcinaskó, 58.) – Popgeorgiev (Csanálosi, 70.)
    G.: Nagy Dávid (11.), Szabó M. (50.), ill. Kárász (62.)

    "A találkozót mi kezdtük jobban, hiszen azonnal gólt szerezhettünk volna, ám a kapufa megmentette a hazaiakat, akik Nagy Dávid révén rögtön büntették a pontatlanságunkat: egy közeli lövéssl szereztek vezetést a 11. percben. A mieink folyamatosan hajtottak az egyenlítésért, ám a szünet előtt már nem született újabb találat.

    A második játékrész ugyanúgy kezdődött, mint az első: Birtalan révén eltaláltuk a felső lécet, a hazaiak pedig az ellentámadásból betaláltak - ezúttal Szabó M. értékesített egy ziccert. Csapatunk azonban nem adta fel, és két perccel később Nagy Dominik beadása, valamint Kárász fejese után szépítettek (1-2)."
  • Grenzjager
    #20667
    Amivel politikusoknak az agyát, valamint a mainstream médiát BalogSzilárdTrutymóstúl fel lehet b@szni arra mindig harapni fognak az ultrák.
  • Láma!
    #20666
    És gondolom puszta véletlen volt hogy pont az MTK ellen tiltakoztak így ugye? Életében nem foglalkozott vele a tábor, meghalt, meg még az MTK is jött, hát nosza, tökéletes időzítés, ahogy a másik kiírás is.
    Egyszerű provokáció volt ez semmi több, nem kell etetni senkit.
  • Láma!
    #20665
    Gyarmatival azért nem lesz bajuk mert " nem lehetnek „felületei” a szurkolástól idegen megnyilatkozásoknak, a futballhoz nem kapcsolódó állásfoglalásoknak."
    Vessző választja el, felsorolás, így nem szurkolástól idegen megnyilvánulás, mivel sportoló volt, nem is akármilyen. Nyugodjon békében.

    Míg az öregről, vagy bármilyen politikusról, vagy magyar/külföldi akárkiről - akinek nincs közvetlen köze a sporthoz - való megemlékezés egyszerűen nem való sportrendezvényre!
    És igen, abban igazatok van valószínűleg, hogy más, nem náci háborús bűnökkel vádolt ember miatt nem akadtak volna ki ennyire, azonban feltételezem okosabbak vagytok annál, mintsem hogy ezen meglepődjetek.
    Akik kitették, pontosan tudták hogy ilyen visszhangja lesz, akik pedig nem értik, azok hol éltek eddig?
  • ReszegKoldus
    #20664
    Én biztos, hogy semmilyen kiírást nem rakok ki.
    Egyébként se írtam, hogy ártatlan, a vádlott és az elítélt között tettem különbséget.
    Viszont, ha már "oldalakban" gondolkodsz, egy cigányra emlékező felirat miatt elképzelhető, hogy a cigányok nem háborodnának fel és ők nem értenék, hogy mást miért zavar.

    Engem inkább az érdekelne, hogy az mlsz meg a dajcstomi félék ugyanennyit cirkuszolnának-e egy olyan feliraton, vagy mondjuk egy In Memoriam h. gy.-n, mint ezen, vagy ez csak azért lett felkapva, mert lehet rá nácizni egy jót.
    De mondom, a hétvégére esedékes In Memoriam Gyarmati Dezső felirat is ugyanez a kategória az mlsz szerint, hiszen szurkolástól idegen, mivel gyász/megemlékezés és futballhoz nem kapcsolódó, hiszen vizilabdázó volt, úgyhogy ha következetesek ezt is vizsgálniuk kéne, kubatovnak és dajcsnak meg el kell majd határolódniuk ettől a kiírástól is.

    Én ahhoz az "oldalhoz" tartozónak vallom magam, akinek a "méltóságát, nemzeti érzését" nem sértette ez a kiírás, lehet hogy a síp, dob, nádi hegedű utca lakóiét igen, de jó lenne már, ha mások sérelmeivel is ekkora erőfeszítésekkel foglalkoznának ebben az országban.
  • Muki100
    #20663
    Szerinted a cigánybűnözőket, kommunista tömeggyilkosokat ki üldözi Magyarországon?
    Hasonlítsd össze a milliárdokból élősködő, parancsolgató Wiesenthal központtal. Nem az öregről szólt a molinó hanem azok ellen tiltakoztak, akik a 100 éves "vérszomjas" nácikat üldözik.
  • sempronius18
    #20662
    Na most láttom, hogy te is ugyanazt írtad, mint én.
  • sempronius18
    #20661
    Nézd most én megértelek téged, meg a bácsit sem ítélem el egyáltalán sem, mert ha meg is tette amivel vádolták azt 100% hogy parancsra tette és nem volt más választása.
    Nem olyan korban élt ahol lelkiismereti okokra hivatkozva parancsot tagadhatott bárki is.

    ÁM a te logikád szerint azzal sem lenne semmi gond, ha pl azt feszítené ki egy csapat rejtett erőforrás valamilyen hivatalos rendezvényen a TV nyilvánossága előtt, hogy In memorian Sztojka Iván....
  • Takezó
    #20660
  • Láma!
    #20659
    Tehát akkor ugyanez az "oldal" ahova te is tartozónak vallod magad, ha azt olvassa itt-ott hogy borsodban egy kis faluban kiraboltak egy nyugdíjas nénit, majd megölték és emiatt előzetesbe került 3 cigány állampolgár, de az egyik a tárgyalás előtt meghalt, akkor neki is raktok ki molinót igaz?
    Hiszen "csak" vádlott volt, nem ítélte el egy bíróság sem, tehát ártatlan.

    Ne legyünk már ennyire demagógok...
  • ReszegKoldus
    #20658
    Ha valamiért elítélhető a kiírás akkor azért, mert enélkül is kap elég büntetést a klub, de nem azért amit kiírtak, vagy hogy mit böfög róla dajcstomi a fészbúkján. Szerencsétlen azt se tudja eldönteni éppen nácik vagy fasiszták a Fradisták.
  • ReszegKoldus
    #20657
    Én ugyanígy nem értem a kiírás miért fáj egyeseknek. Engem pl nem is igazán a beszólás zavar, inkább az, hogy nem érzem, hogy más név esetén is ugyanilyen visszhangja lenne ennek az esetnek és majd jól meg is fegyelmeznek érte... Lehet nácizni, de én attól még nem fogok, mert zuroff és a vizestál központ azt mondja róla, hogy az :)
    A cikkben is ez van "háborús bűntettekkel vádolt" és nem az, hogy emiatt elítélt. (jó, feltehetőleg akkor se lenne más a véleményem, ha elítélték volna, de a vádolt attól még vádolt)
  • Takezó
    #20656
    Miért meglepő, miért fáj az egyeseknek, hogy egy náciról való megemlékezés miatt beszólnak?
  • ReszegKoldus
    #20655
    MLSZ: a fegyelmi bizottság foglalkozik az FTC-szurkolók transzparensével

    A "zuroff a k anyád" kiírással is ennyit foglalkoztak vagy az nem ilyen jellegű? Valahol láttam ilyet valamelyik nap :D

    "Az MLSZ kiemeli, hogy a stadionok lelátói nem lehetnek „felületei” a szurkolástól idegen megnyilatkozásoknak, a futballhoz nem kapcsolódó állásfoglalásoknak."

    Tehát, ha jövő héten In Memoriam Gyarmati Dezső lesz kiírva, akkor ugyanígy fognak hőbörögni miatta. Kíváncsi leszek.
  • Láma!
    #20654
    Igaza van, semmi helye nem volt a meccsen ennek a molinónak.
    Arra jó volt, hogy most majd megint lehet szidni kórusban a médiát, amiért a molinó miatt a fradistákat fasisztáknak állítják be...
    Holott a kint levő 8500 emberből kb 8200 csak díszlet volt a molinó mögé...
  • Takezó
    #20653
    Az valóban nevetséges, hogy mióta a Puskásban játszunk, nem lehet aznap regisztrálni. Ez az Üllőin semmilyen problémát nem okozott. Csomó külföldi haveromat vittem oda 1-2 órával a meccs kezdete előtt, és vígan beértünk időben a stadionba.

    Nem tudom, hogy pontosan hogyan működik (vagy nem működik) jelenleg a rendszer. Valóban én sem hallottam még róla, hogy megtaláltak volna valakit, de ennek jobban utána kéne járni - azt hiszem, mindkét oldalnak. A valós károkozók nem az ultrák egy csoportja?

    OFF: Valóban szomorú az, hogy nem utasítják el egyes helyeken, mindenhol vannak hülyék.
  • Grenzjager
    #20652
    "A Csatáry molinóval kapcsolatban: Az MLSZ egyértelműen fogalmaz, futballpályán nincs helye a politikai megnyilvánulásoknak, mi az MLSZ szabályozásait igyekszünk betartani. A tegnapi meccsre ezt molinót becsempészték, ha tudunk róla, akkor, nyilvánvalóan, és teljesen egyértelműen, nem engedjük be. A kérdésben a klub és egyben a saját álláspontom azonos, és megtalálható az alábbi videókban."
    Kubatov Gábor
  • Grenzjager
    #20651
    a nevesített azonosított jegyvásárlás és a regisztráció nem ugyanaz, valamint az hogy stadionon belül exhuligánok rendőri jogokkal és adatkezelési jogokkal vannak felruházva. (valamint adhoc spontán meccsre járás lehetőség kilőve, pl szatmárnémeti ismit nem tudtam kivinni meccsre az itt tartózkodása hirtelen és rövidsége miatt, ez is zavaró)

    továbbá ha jól működik a rendszer kik a felelősek a több milliós MLSZ büntetésért amit az elmúlt évben kapott a Fradi, nem azt mondom, hogy minden büntetésért találják meg a felelőst, azonban egy név sincs, egy sincs. Tehát ugyanaz mint régen, elkövető van, csak megnevezve sincs továbbra sem. Tehát továbbra sem akarják elcsípni azokat akiktől eddig is féltek? Mivel eddig is elkaphatták volna a balhézókat, ha akarták volna.

    Adatbázist gyúrjanak a meccsre kijárók személyes adataiból, akár legyen köpőtél DNS mintára is.

    összességében az NBI-ben meg annyi történt hogy a valós károkozók helyett az ultrákat távolították el, így miután elkergették a legyeket a szarra senki se kíváncsi -> előző szezont is alulmúló nézőszámok.


    OFF:Elutasított már ahol, a Benes dektrétumok nincsenek elutasítva az EU-ban, Szlovákiában, Csehországban(mert hatalmas kárpótlás járna németeknek és magyaroknak), minden a helyén van velük ezek szerint. Így marad amit a bíróság is kimondott a Csatáry ügyben, feltéve ha nem fogadjuk el a Csehszlovák kassai ítéletet, amit eddig se fogadott el senki. Most relative lényegtelen az ítélet és az ügy mert az ultra társadalom jobboldaliságán csodálkozni - Coolancs részéről - elég erős, főleg Magyarországon.
  • ReszegKoldus
    #20650
    Áh én nem arra gondoltam, hogy konkrétan ők küldenének bárkit, de nem túl jó dolgokat lehet erre-arra olvasni a biztonságiakról :)
  • Takezó
    #20649
    Az az erős gyanúm, hogy a rendőrség már rendelkezik az adataiddal.
  • Muki100
    #20648
    MLSZ, rendőrség két olyan maffia szervezet akiknél gondolom a legtöbb ember legszívesebben semmiféle nyilvántartásban nem szerepelne.
  • Takezó
    #20647
    Igen, ez egy jogos felvetés, de miért küldene kétajtós szekrényeket törzsszurkolóira az FTC Zrt., ha nem csinálnak semmi rosszat?
  • ReszegKoldus
    #20646
    Lehet attól tartanak, hogy ki tudja kinek a kezébe kerülhetnek azok az adatok.
    Én mondjuk azt nem hinném, hogy csak úgy meglátogatna pár Amazon alkalmazott kétajtós szekrény, de ebben a mai világban fene tudja, hogy ki által alkalmazott kétajtós szekrények látogatnák meg az embert, ha tudnák az adatait :D
    Érdekes, mert erre egész eddig nem is nagyon gondoltam, csak most jutott eszembe így hirtelen :)
  • Takezó
    #20645
    a személyeskedéssel óvatosan: )

    Grenzjager: Akinek nincs rejtegetnivalója, az nem fél attól, ha meg kell adni néhány alapvető adatát. Ugyanígy megadod a BKV-nak, az egyetemnek, az Amazonnak, a Bwinnek stb. Nem tudom, hogy jön ide a Benes-dekrétum, de megnyugtatlak, minden kollektív bűnösséget elutasítok. Azt hittem, hogy az ultrák erre hajlamosabbak, mondjuk ha a folytonos cigányozásra vagy zsidózásra gondolok : )
  • ReszegKoldus
    #20644
    "Ha van csapat, amelyért rohannék, az a Fradi."

    Csak össze ne törje magát a nagy rohanásban...
  • Grenzjager
    #20643

    továbbá a tegnapi nyílt lángot használók sincsenek megnevezve, mint a korábbi "bűn elkövetők sem", hiába van regisztráció, nevesített jegyvásárlás, fejlett kamera és megfigyelő rendszer. A kiszabott büntetéseket figyelembe véve a Ferencváros továbbra a magyar lelátói huliganizmus egyik melegágya az adatok alapján......
  • Grenzjager
    #20642
  • Grenzjager
    #20641
    listázni, regisztrálni = bűnt megelőzni??
    hmmm Feldmáyerék is hasonló véleményen vannak?

    na és fesztiválokkal mizu? hogy mennyi embert állítottak elő a rendőrök csak idén...

    valamint gondolom támogatod a Benes dektrétumokat is, ez nyilván alap lehet, mert minden magyar és német kollektíve felelős a második világháborúért és annak borzalmaiért egyértelműen.
  • sb1
    #20640
    "bűnmegelőzést elősegítő rendszert" -nah, egy újabb agymosott szemetet fújt erre a szél, de szuper :)