23418
  • Láma!
    #23216
    mivel néznek még hülyének, pl mai kérdőív...

    plusz ez a valami...

  • Grenzjager
    #23215
    Ennyire szurkoló(barát) nem is lehetne ma egy játékos....
  • Solt
    #23214
    Akkor is ritka volt, ma meg gyakorlatilag sehol... sajnos...
  • Grenzjager
    #23213
    Ez a fanatizmus hol jelenik meg ma?
  • Solt
    #23212
  • nagyzolcsi
    #23211
    Sőt,igazából a gondolkodásotokkal is egyet kell hogy értsek.
  • Zenszkij
    #23210
  • nagyzolcsi
    #23209
    ügyesek voltatok ződek.
  • Zenszkij
    #23208
    :D :D
  • Solt
    #23207
    Na szép... divatdrukker! :DDD
  • Zenszkij
    #23206
    opp, nem láttam, mert közben kapcsolgatom a TV-t :D
  • Solt
    #23205
    Előtte jött be a Nagy Dominik, ne hisztizz már! :D
  • Zenszkij
    #23204
    erre behozza ezt a xar gyömbért... pfff UTÁNPÓTLÁS ÉPÍTÉS NULLA
  • Zenszkij
    #23203
    3-0-nál mért nem cseréli be Nagy Dominikot a 4sárgás 600 éves Gera helyére? Dollt se értem sokszor.
  • Zenszkij
    #23202
    mert a másik tönkrement a mosásba, és nincs pénz újat csináltatni
  • ReszegKoldus
    #23201
    Azt nem tudja valaki hazai pályán miért az "új idegenbeli mezt" használják idén tavasszal? Ahogy néztem minden bajnoki és kupameccsen az volt.
  • Solt
    #23200
    Na jóóóóó... ezek mind olyan dolgok, amiket lehet korrigálni, és remélem a szándék meg is van rá. Hogy ne csak mindig "védjem" őket, a gólvonal technológia kikapcsolása, és a plexik odabaszása két szektor közé úgy, hogy kilátni nem lehet tőle, épületes baromságok, és irritálóak is... azok is bosszantóak amiket még sorolsz, de azt hiszem pár évvel ezelőtt örültünk volna annak, ha ilyen gondjaink vannak...

    Ha többször lenne ilyen nagy nézőszám, biztos olajozottabban menne sok minden...
  • Grenzjager
    #23199
    Zöld-fehér busz hálózat Vs Fradibusz 1-0
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Zöld-fehér busz hálózat:
    ÚJ BUSZ HÁLÓZAT: TOTÁLIS VESZTESÉG, ELPÁRTOLT UTASOK

    Mint ismert a hétvégén megkezdte működését a Klub által működtetett FradiBusz-hálózat...

    A derbi napján nem csak a FradiBuszok, hanem Zöld-fehér buszok is útnak indultak. Míg FradiBuszok 9 útvonalon, Zöld-fehérek 19 útvonalon startoltak a főváros felé.

    A zöld-fehér buszokkal 738 fő utazott, míg a FradiBuszokkal...

    Útközben négy útvonalon is összetalálkozott a két rivális busz egy-egy útszéli megállóban. Amíg az 50 fős telt házas zöld-fehér buszokon igazi meccs hangulat volt szurkolással, fanatizmussal addig az 50 fős luxus FradiBuszokon csak néhány fő üldögélt, csendben, elidegenülve egymástól.

    A 4 útvonalon körülbelül 35 fő utazhatott. Volt olyan MOL benzinkút megálló, ahol meccsjeggyel a zsebükben felkéretőztek a Zöld-fehér buszokra a temetői hangulatban utazó Fradisták (3 fő) és ezekután már nem is mentek be a mérkőzésre. A Népligetben voltak Ők is.

    Számolgassunk. Az FTC mint ismert a régi hálózatot azzal támogatta, hogy szervezőit ingyenesen engedte be a hazai mérkőzésekre. Sokszor ezért is megalázkodva könyörögniük kellett az akkori kivitelezőknek... A Klub pedig azzal érvelt: fogjuk be a szánkat, hisz ez nagy bevétel kiesés a Klubnak.

    Nos, maximum teltházaknál lenne így, de az elmúlt 5 évben kétszer volt csak full telt ház Fradi meccsen. Az megint más kérdés, hogy a 28 szervező mindkét alkalommal 1000 fő felett "hozott fel" a fővárosba ekkor Fradistákat..
    .

    Akkor meccsenként 28 tiszteletjegyre alig lehetett gesztusként és befektetésként tekinteni. Nézzük mekkora veszteséggel bírt az első FradiBusz próbálkozás a hétvégén a mi elgondolásunk szerint.

    Azt nem tudjuk, hogy a Fradi bérli-e vagy politikai útvonalon ingyen kapja a buszokat a Volántól, de egy biztos: ilyen kis hálózat esetében olyan olcsó árak mentén profitot még akkor sem termel a busz, ha teltházas.

    Legyünk jó indulatúak: ingyen kapja a Fradi a buszokat és csak a sofőr illetve a benzin díjakat kell állnia. Ez akkor lehet nullás, ha minden busz teli van. De ugye összességében nyereséges lehetne ez a lépés, hisz a sok száz Fradista a pénzét belépőjegyre, sörre és Fradi Shop termékekre biztosan elköltené.

    A koncepció jó. Rendkívül olcsó buszjegyek, amelyen semmi profit nincs, ezáltal biztosan tömegeivel özönlő, a Fradi minibuszoknál százával korábban regisztráló vidéki Fradisták, akik sok ezer forintot hagynak majd a Groupama Arénában.

    Ott bukik meg az egész, hogyha nincsenek teli a buszok. Ahogy a hétvégi, közel teltházas, hetekig marketingelt derbin is előfordult. Nos, 4 buszon utaztak kb. 35-en, akkor 9 buszon?

    Legyünk ismét jó indulatúak. 9 busz indult, az 9x55 fő. 495 férőhely. Számoljunk 120 fizető fővel, de ezt a 4 busz alapján sokalljuk, habár ki tudja, lehet a többi 5 járaton sokkal többen utaztak...
    smile hangulatjel

    9 autóbusz. 9 sofőr, 9 jófogás.hu-n talált egyetemista busz koordinátor. Az 18 x 10.000 Ft kiadás, ami 180.000 Ft-ot jelent (itt eltekintünk attól, hogy a koordinátorok ingyen jegyet is kaptak a jófogás.hu alapján... -Ilyenkor nem gond, ugye?)

    Átlag 1.500 forintjával számolva egy főt FradiBusz retúr jegy kapcsán, ingyen kapott buszok esetén: 495-120=375 fő. 375x1.500 Ft -ennyi hiányzott ahhoz, hogy feltehetően a járatok fenntartsák magukat. Újabb 562.500 Ft mínusz.

    572.500 Ft + 180.000 Ft = 742.500 Ft veszteség.

    Ehhez még ha hozzászámoljuk a kialakított fradibusz.hu informatikai befektetését, az ingyen osztogatott magazinokat, ásványvizeket, az esetlegesen online elköltött marketing kiadásokat, a koordinátorok telefonszámla költségeit és más, olyan mínuszokat amikről nem tudunk, akkor kimondható:

    Ürességtől kongó FradiBuszokkal, 1.000.000 Ft mínuszt termelve indult útjára az általunk hajdanán kitalált hálózat.

    Számoljunk még egy utolsót. Egy derbire mi mindig 1.000 főt hoztunk, alsó hangon. Átlag 3000 Ft-os jegyárakkal számolva, átlag 1000 Ft-ot a Fradi Shopban elköltve az alsóhangon 4 millió forint PROFIT volt a Klubnak.

    Befektetés akkor mi volt? 28 tiszteletjegy.

    Reméljük érzik a Klub házban is: nem olyan egyszerű ez és rádöbbennek arra, hogy micsoda értéket is képviseltünk mi hajdanán...

    [Felhívjuk mindenki figyelmét, hogy mindez csak feltételezés - kivéve az utolsó három bekezdést - de közel járunk az igazsághoz, a valósághoz, az biztos...]
  • dave9004
    #23198
    bele se gondolok vidéki újpest szurkolóknak mi tortúra lehetett ez a meccs hétvégén.
  • masoma
    #23197
    legfontosabbat kihagytad, dunaworld HD csatornán SD minőségbe adják le a meccset élőbe, és később mikor a sport 1 ismétli már HD. hát ezért fizetek havi +500-at? :) amúgy kint voltam bojkotton parádés volt a hangulat remélem a játékosok visszanézik
    Utoljára szerkesztette: masoma, 2015.04.14. 23:16:24
  • Láma!
    #23196
    Jajj és a legszebbet kihagytam!

    Buszoztatás idegenbe, és vendégeket hozzánk.... 2x45 percből igy kell csinálni 4-5 óra szenvedést....
    és miért? hogy CSALÁDBARÁT legyen, meg hogy ne kelljen RETTEGNI!

    a meccsen is minden fasszopó újpest után tucatjával rohantak kifele a családok (köztük Kubatov érzékeny fülű gyermeke) a meccsről mert halálfélelmük volt, ja nem.
  • Láma!
    #23195
    Mivel néznek hülyének?
    A kérdőívekben szereplő csak nekik jó válaszlehetőségekkel, hogy mi, a válaszadók szavazták meg az új sast, nesztek ez a tiétek, ti akartátok... Mégsem merték bemutatni...
    Modern aréna! Gólvonal tech! (már nem működik mert drága)
    Modern aréna! Nézhető a meccs élőben (újpest már nem volt látható)
    Modern aréna! A bközépben nincsenek székek, hogy több legyen a hely! (újpest ellen voltak)
    Modern aréna! Gyorsabb beléptetés (magyar-görög 10 perc sorbanállás kezdés elött 20 perccel, fradi-ujpest 35 perc sorban állás 1 órával a kezdés elött, a különbség? szkenner. mindkettőn ott voltam.)
    Modern aréna! A szurker kártyával fizetés miatt pikkpakk megy a kiszolgálás a büfében! (ha nincs telt ház, akkor is esélytelen kivárni....)
    Modern aréna! A sört gép tölti másodpercek alatt megvehető! (szerintem még csak nem is hallottak róla)
    Modern aréna! Azonnal visszanézhető helyzetek, a helyedre meccs közben rendelhető a büféből bármi! (nyilván nem gondoltuk mi sem komolyan)

    ezek csak az ígéretek, vagy a néhányszor bemutatott aztán elfelejtett dolgok...
    hirtelen ezek jutnak eszembe...

    Persze, rendben van a klub, Kubi rendezte a dolgokat, elvitathatatlan érdemei vannak abban hogy ilyen a csapat, és van uj stadion.
    Csak sajnos olyan mint a kormány, aminek tagja. Ha valamikor nem helyes döntést hoz, akkor azt nem belátja és tanul belőle, hanem ragaszkodik hozzá, és az a hülye aki észreveszi ezt... (nem akarok politizálni elnézést érte)
    Utoljára szerkesztette: Láma!, 2015.04.14. 23:08:03
  • Grenzjager
    #23194
    Mert kis szaros 2-es :))
  • Solt
    #23193
    Ebben az esetben tényleg mennie kell! :D
  • ReszegKoldus
    #23192
    Mert elnökök jönnek-mennek és a jövés már megvolt :D
  • Solt
    #23191
    Ha bejutunk (rendszeresen) valamelyik csoportkörbe, akkor állhatunk saját lábra... ehhez kell a lökés... értelmes, tőkeerős befektető nincs, marad az állam... már, ha nem akarsz nekünk is egy olyan balga belgát.

    Azt meg nem látom, hogy Kubatovnak miért kéne mennie, ha összességében sikeres.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.04.14. 19:57:05
  • Grenzjager
    #23190
    Rossz a konstrukció, ha ennyire az állami cégek PR osztályán lógunk, hogy már csak a Magyar Autópályakezeló sajtóosztályának a támogatása hiányzik és lesz új játékosunk., akkor itt nem beszélhetünk önállóságról és saját lábon állásról, de nagyon nem, annak ellenére, hogy Mekkéb után Kubatov szinte csodákat tett, és ez szép, de csodásabb lehetne, a mór megtette a dolgát, a mór mehet.

    Egyszerűen el kell engednünk Kubatovot!

    Megjegyzem, a 12 csapatos (budapest)ligában, az évi 6. Fradi-Újpest derby nem nagy szám már......
  • Solt
    #23189
    A lelküket is... sőt, kecskét is áldoznának...

    Nekem meg az ilyen végig nem gondolt hozzászólásoktól kavarog! 1:1
  • ReszegKoldus
    #23188
    Érdekes, hogy csak 200 ezer a büntetés. Kíváncsi vagyok mikor jön a hír, hogy kitiltották aki bedobta a petárdát, hiszen őt be lehetne azonosítani, erre találták ki ezt az egészet. (Gondolom úgyse fogják)
  • TheFlash4Ever
    #23187
    Egyesek a lelküket is eladnák ezekért az úgynevezett "rendezett körülményekért". Mindegy, hogy miből és hogyan de Magyarországon profi futballnak KELL lennie, kb. ez a mentalitás amit néhányan képviselnek nekem meg a gyomrom kavarog tőle.

    A profi sport nem létszükséglet, ezt kéne mantrázni egész nap mindenkinek.
  • Zenszkij
    #23186
    Emlékszem őt is nagyon "szerették" az ultrák. Ezeknek semmi sem jó, menjenek falunapozni a ligetbe.
  • Solt
    #23185
    Ki néz hülyének, és mivel? A támogatás leírható az adó alapból... ezzel minden nagyobb cég él, mert neki is jó! Évek óta nem voltak ilyen rendezettek a körülmények, nem voltak ilyen edzőink, ilyen játékosaink, és még mindig le tudunk ragadni ilyen szarságon, hogy XY politikus... Torgyán nem volt az? Én tőlem a mazsihisz elnöke is lehetne, ha így rendbe bassza a klubbot... apropó mazsihisz... a Várszegivel, mint tőkés magánvállalkozóval többre mentünk?
  • Láma!
    #23184
    politikus... egyre jobban ellene vagyok. csak a tao állami?
    fővárosi csat művek, főgáz, főtaxi, szerencsejáték zrt. mind állami cég... elegem van hogy szemtől szemben hülyének néz az egész banda...
  • ReszegKoldus
    #23183
    Egyébként nem értem mi olyan nagy szám ebben, hogy ennyien voltak, a "romhalmaz" Puskásban is voltak ennyien.
    Újpest ellen, tabella 2. helyén (ami ugye megkérdőjelezhetetlen előrelépés a tavalyi 3. helyről) nem nehéz "telt házat" összehozni :)
    Kíváncsi lennék egyéb körülmények között hogyan menne...
    De legalább, aki nem megy ki az a következetes és nem csak egy Dunaújváros vagy Pápa ellen nem megy ki.

    Én személy szerint, ha valami véletlen folytán ki is váltanám a kártyát, akkor se szkenneltetnék, akkor meg úgysincs értelme a kártyának se :D
  • Solt
    #23182
    Mitől lesznek ők az igaziak? :) Nálam az igazi drukker az, akinek a klub az első! Elnökök jönnek, mennek, de a klub állandó... akinél nem a klub, és a csapat az első, azt nálam nem illeti az "igazi" jelző. A cikk hangvételét meg inkább hagyjuk... jó alkalom ez is a fideszezésre, holott ha az elért eredményeket nézzük, hatalmasat léptünk előre... részemről akkor is a Kubatovnak adnék összességében igazat, ha szdsz-s lenne!

    Fárasztó már ez az ultrázás, meg ez a mosdatás... a Fradi drukkereknek rossz a hírük... nyilván alaptalanul! :D Volt idő amikor én is ott voltam a sűrűjében, hagyjuk szerintem ezeket a köröket! :D Maguk alatt vágják a fát... sajnos...
  • ReszegKoldus
    #23181
    "Végre nem divatdrukkerek voltak a stadionban"
    "Máskor is megyek meccsre, kilencedik kerületiként valószínűleg az Üllői úti stadionba, és mondjuk az MTK, a Loki vagy a Videoton ellen, vagy ha épp a Fradi szempontjából nagy tétje van az adott mérkőzésnek."
    :D

    Ez se blikk szintű tudósítás :)

    Inkább azt kéne mondani (amit a kommentátor is mondott a meccsen), hogy minden jegy elkelt...de a telt ház nálam tuti azt jelenti, hogy nem fér be több ember.
    Utoljára szerkesztette: ReszegKoldus, 2015.04.14. 11:23:34
  • Zenszkij
    #23180
    Ez már nem Blikk szintű tudósítás. Egyébként a telt házas duma olyan szempontból reális, hogy az értékesítésre szánt összes jegy elfogyott. Ergo nem lehetett már jegyet kapni. Voltak bérletesek, akik nem mentek ki, és volt szektor ami le volt zárva. Egyébként kihangsúlyozom még egyszer, a telt házon azt értik, hogy az összes jegy értékesítve lett. Diósgyőr meccsre mi is megyünk. Reméljük lesz elég sör !
    Utoljára szerkesztette: Zenszkij, 2015.04.14. 11:12:14
  • Solt
    #23179
    Erre utaltam régebben... ha az Ultrák nem engednek, és továbbra is kötik az ebet a karóhoz, ők fognak veszíteni! Legalább azoknak megjöhetne az esze, aki már regisztrált, szkennelt, és csak szolidaritásból nem jár meccsre. Szép lassan majd kinevelődik egy új fanatikus réteg, ezen veszíteni pedig csak a mostaniak fognak...

    Én örülnék, ha visszatérnének, és a Kubatov szidása, valamint a szkenner emlegetése helyett amellett állnának ki, hogy a hangulat ne vesszen el, ne legyen színház a stadionból.
  • Solt
    #23178
    A Besic előtt sem gondoltuk volna, hogy lesz egy ilyen játékosunk... ezzel az erővel bőven lehet az eladásokból jelentős bevétel, főleg, hogy rendre ingyen igazolunk.
  • ReszegKoldus
    #23177
    "elferdíthetik a valóságot"

    Ja, pl a blikk is azzal, hogy "megtelt a stadion", ami szimpla hazugság, tisztán látszott, hogy nem telt meg.
    Meg egyébként már csak a lezárt szektorok miatt se telhetett volna meg (amikre megint csak nem értem mi szükség, ha már úgyis mindenkit pontosan be lehet azonosítani és meg lehet büntetni..hehe...na persze)