23418
  • Láma!
    #21159
    egy gondolat nem tudom honnan, nekem is úgy másolták be, de a meccsen a fölöttem álló 50-es korosztály is hasonló véleményen volt:

    "A legnagyobb baj, hogy az ultrák eljutottak odáig, hogy önmagukért léteznek. L'art pour l'art. Azért vannak, hogy legyenek, nem pedig azért, hogy a Ferencváros csapatát minden nehézség és akadály ellenére támogassák.

    Az egykori B-közép a legaljasabb kommunista diktatúra idején is kiállt és szurkolt. Mert azt semmilyen regisztráció, hatalmi szó nem vehette el tőlük. Akkor is ment a Hajrá Fradi, amikor tilos volt, mikor a hatalom azt mondta, hogy legyünk Budapesti Kinizsi. A maiak nem tudják már a "Hajrá Fradi"-t sem megbecsülni. Nagyapám, ha élne, csak a fejét vakargatná, hogy mi lehet az a fontos ok, amiért egy igazi Fradi-szurkoló befogja a száját, amikor erre még az ÁVÓ-sok sem tudták rákényszeríteni a B-közepet.

    Ehhez képest ezek a mai ultrák a jó dolguk közepette azt se tudják, hogy épen mi ellen tüntessenek. Egyszerűen nem érzik magukat eléggé ultrának, ha nem lázadhatnak éppen valami ellen. A Ferencváros, mint olyan, csak sokadik a sorban."
  • Láma!
    #21158
    Jelenleg a puskásban van egy Albert szektor, meg egy B közép szektor, meg a családi.
    Olyan sok választásod nincs, hogy hova mész.
    Az üllőin ez oké volt hogy aki a B középbe megy, az betart mindent, de a sarok meg az oldal azt csinál amit akar.

    Itt ez nem megvalósítható, nyilván a B középbe járók nagy része nem a klasszikus b közepes szurkoló, pl én sem.
    Akkor nekünk mit kéne csinálnunk?
  • Solt
    #21157
    Így van! Azért álljon már meg a menet... ha ők egy adott szektorban tüntetnek valami ellen, ám legyen, aki oda megy az meg tartsa ezt be, no de másokat, főleg az átlag szurkolókat ne baszogassák már!

    Ugyanez volt a Varga Zoli idején... akkor is Fradista támadt Fradistára, aminél undorítóbbat nem tudok elképzelni. Rengeteg ismerősöm azóta nem jár Fradi meccsre!
  • ReszegKoldus
    #21156
    de remélem akik ott erősködnek azok minden meccsre becsületesen jeggyel/bérlettel mennek be (tudomhogynem)
  • ReszegKoldus
    #21155
    Hát ezaz...a nem szurkolással egyetértek, a módszerekkel kevésbé.
  • Grenzjager
    #21154
    Ha a vezér szurkolók ezt adták ki ukáznaK, akkor... ha a tábor mögé megyek akkor betartom az előttem lévő tábor szabályait.

    Bár ahogy kiveszem, durván leszólták aki szurkolni akart, ha még gyerekkel is volt.
  • ReszegKoldus
    #21153
    "A kispesi szurkolók nagyobb hangulatot csináltak, mint mi."

    Hát a 0-nál nem nehéz jobbat hozni :D
    Ha igaz még be is fenyítették, aki szurkolni akart...
  • Grenzjager
    #21152
  • sb1
    #21151
    Nah, tegnap nagyon későn értem már haza, így nem tudtam az "élményt" megosztani :D
    Gyalázatos volt a játék, ez való igaz, semmi sem szólhat a mentségükre, 1-0 után simán be kellett volna varrni még legalább 2 gólt, és el is dölt volna a meccs...
    A kispesi szurkolók nagyobb hangulatot csináltak, mint mi.
    a drapi, amit kiraktak, sokáig nem volt kint, ahogy kikerült, egyböl jöttek a bérencek, és letépték/kitépték mindenki kezéből.

    (A csajok BL meccse amúgy jobban fájt, mint ez, nem tom miért...)
  • Solt
    #21150
    Korrekt...
  • ReszegKoldus
    #21149
  • Grenzjager
    #21148
    Azt kell mondanunk, hogy mindkétszer gyengébbek voltunk az ellenfelünknél
    ezt
  • Solt
    #21147
    Mit mond a legvégén? Mind a kétszer ... ?
  • Grenzjager
    #21146
  • Solt
    #21145
    Nem a gyorsaság hiányzik belőle, hanem az akarat, és ez tűrhetetlen! Bárki hibázhat, de utána szakadjon meg azért, hogy javítani tudjon... főleg Fradi mezben!

    Azzal meg egyetértek, hogy Adams volt a legstabilabb hátul. Ami kicsit meglep, hogy a Mateos gyerek sem az igazi... azt hittem ennél azért többet tud.
  • Gabe18
    #21144
    Jó hát Gerson még az első félidőben egyszer a földre került, az ellenfél jött tovább, ő meg úgy állt fel mintha megállt volna a játék aztán van idő tápászkodni. Semmi gyorsaság nincs benne csak maximum felborítja aki lefutná. Még a középpályán jobb volt, ott voltak mögötte így belefért...

    Adams nem csak a betegsége miatt hiányzik, hanem azért is mert vele lett aránylag jó a védelem, simán a legstabilabb ember volt hátul. Most hogy kiesett, visszatértünk a kiinduláshoz.
  • Grenzjager
    #21143
    + Gyömbér nem védő...
  • Solt
    #21142
    Remélem Moniz észreveszi, hogy Gerson milyen kocogósra fogta a 2. gólnál... kilépett, nem lett les, majd szép komótosan elkezd visszakocogni... ha sprintel, akkor bőven visszaérhetett volna és akkor nincs a beadás a hosszúra... Most az ismétlésben lehetett jól látni, hosszú másodpercekig még a képbe sem ér be... ÁÁÁ... na az ilyentől kapok agyfaszt!
  • ReszegKoldus
    #21141
    Azért ha ez 2 hét múlva is folytatódni fog...a végtelenségig úgyse lehet Akeem esetével "takarózni" ideje összeszedniük magukat.
  • Solt
    #21140
    Úgy-úgy...

    És, hogy őszinte legyek, ez az ívelgetős játék sem a szívem csücske.
  • Zenszkij
    #21139
    én is ezt gondolom, Puskás ellen is milyen gólt kaptuk a madridiról, se tűz se hit se akarás nincs a csapatban
  • Grenzjager
    #21138
  • Solt
    #21137
    Egyre inkább úgy érzem, hogy szakmailag is vannak hiányosságok. Akármilyen védőket igazolunk, katasztrófa a védekezésünk... rengeteg gólt kapunk.
  • Zenszkij
    #21136
    ennyit tudunk, egy idő után elválik a xar a víztől, a csapat fele kuka, ha a bajnoki háromba hajtunk, ha nem, akkor jó ez a keret, néha majd nyerünk is
  • ReszegKoldus
    #21135
    Na kihúztak valami szöveget, egyből odamentek a majom szekusok
  • Solt
    #21134
    Hetek, hónapok óta magunkat verjük meg... megérdemeljük.
  • ReszegKoldus
    #21133
    röhej
  • ReszegKoldus
    #21132
    Megint beáll gondolom Csukics, Ionescu és Somalia a változatosság kedvéért.
    Mondjuk ilyen cserék közül nehéz jobbat beállítani (Somaliaval nincs bajom) :)
  • Gabe18
    #21131
    Hát egy valamennyire is komoly csapat nem engedheti meg hogy a kapusa a pontrúgásoknál ennyire nulla legyen.

    De az is kérdés 1-0 után mit gondolt az egész csapat? Várták a lefújást?
  • Zenszkij
    #21130
    Mondtam én talán egy X-re jók leszünk. Ezt a küzdeni akarást, hajtást amit a fiúkon látok "tanítani" kéne. Jovát meg már rég ki kellett volna baxni.
  • Solt
    #21129
    2,5 méterről fejes gólt kapni... A Jova néha kimozdulhatna az alapvonalról ilyenkor...
  • Grenzjager
    #21128
    túlzott kispesti gólöröm, félbeszakítanám a meccset

  • Zenszkij
    #21127
    Na végre mi kezdünk góllal! Ez az.
  • Solt
    #21126
    Zseniális volt a visszatett labda... :)
  • ReszegKoldus
    #21125
    hű milyen kötény :)
  • ReszegKoldus
    #21124
    de ahhoz képest milyen rossz állapotban van, múlt héten beállt csereként, én azon lepődtem meg :D
  • mukika
    #21123
    öööö ööööööööö öööööööö ööööööööööö.
  • Grenzjager
    #21122
    megtaláltuk a Nemzeti Tolmács Iroda leendő elnökét áááááááá
  • Grenzjager
    #21121
    Azért érdekes, hogy Tujp olyan rossz állapotban van hogy cserepadra se tudott felvánszorogni egy holland edzőnél... a végén Lipcseinél köt ki az NBIII-ban...
  • Grenzjager
    #21120
    Ideje....
    Jova – Gyömbér, Mateos, Gerson, Bönig – Buzsáky, Józsi – Jenner, Böde, Holman – Diallo. Cs.: Kurucz, Ionescu, Jovanovic, Csukity, Busai, Somalia, Valpoort