23418
  • fradista91
    #6447
    Ilyen a jó felfogás! És ez mostmár realitás is lett! Köszönjük Gellei Imi bá'!
    Én sajna csak TV előtt fogom kiordítani magam, de nagyon remélem hogy nyerünk!
    Hajrá Fradi!
  • fradista91
    #6446
    2004-ben amikor bajnokok lettünk, akkor is a Puskás Stadionból kellett helikopterrel az Üllőire vinni a bajnoki serleget meg az aranyérmeket.(Már készültek az Újpest bajnokavatására)
  • mukika
    #6445
    Mi a célkitűzés Diósgyőrben?

    - Ez nem lehet kérdés. Úgy vélem, a Ferencvárosnak minden körülmények között győzelemre kell játszania. Vannak ugyan gondjaink, ám azokból a játékosokból kell megoldani a problémákat, aki a rendelkezésemre állnak. Nem siránkozni kell, hanem a napi munkában úgy dolgozni, hogy hétvégére felépüljön egy olyan játék, amellyel nyerhetünk. Persze, én is jobban örülnék, ha a Honvéd elleni meccshez hasonlóan újra ideális futballközegben, este léphetnénk pályára, de úgy látszik, nekünk erre nincs lehetőségünk. A vasárnap délelőtti meccs így is egy újabb esély, hogy megörvendeztessük azokat, akiknek a szeretete éltet bennünket ezekben a nehéz napokban is.
  • mukika
    #6444
    161 napon keresztül voltunk veretlenek

    Leandro már szerdán edzésbe állhat

    Gellei: Egyetlen kincsünk a szurkolók szeretete
  • mukika
    #6443
    Nemzeti Sport: Lila vadász, méla lesen

    Saskőy Szabolcs: "Nem hibáztam!"

    Valahogy vonzza a drámai végkimenetelű, zűrös meccseket. A 35 esztendős Saskőy Szabolcs több olyan találkozón bíráskodott, amelynek igencsak intenzív utóélete volt - csakúgy, mint a vasárnapi derbinek.

    Tudom, hogy visszanézte a mérkőzést, ezért kérdem: látva a felvételt, hogyan értékeli teljesítményét?
    - Először is hangsúlyoznom kell, nagy segítség volt a számomra, hogy erre a meccsre külön MLSZ-ellenőrt delegáltak Margitai Zoltán személyében, aki nemcsak a pályán történteket, hanem a lelátói eseményeket is figyelte. Én így a meccsre koncentrálhattam, nem kellett azzal foglalkoznom, ki mit üvölt a nézőtéren.

    Szóval, elégedett magával?
    - Úgy érzem, nem okoztam csalódást. Óriási megtiszteltetésnek éreztem, hogy rám bízták a rangadót, és visszanézve a meccs felvételét, nyugodt lelkiismerettel kijelenthetem: nem hibáztam. A Fradi tizenegyese egyértelműen jogos volt, még az újpestiek sem reklamáltak.

    Miért kellett hat percet hosszabbítania?
    - Emlékezzen csak vissza, hogy két ferencvárosi, Leandro és Laczkó összefejelt, s akkor jól láthatóan felmutattam, hogy három percet hosszabbítok. További három perc pedig azért volt szükséges, mert ennyit állt a játék.

    Biztos benne, hogy jól döntött, amikor megadta az Újpest második gólját?
    - Most nagyon őszinte leszek: a második újpesti találatnál kiszaladtam a partjelzőmhöz, mert magam is úgy láttam, hogy Rajczi Péter lesen volt, ám Kovács Péter asszisztens azt mondta, az újpesti csatár egy vonalban volt a labdával, s mivel az az ukáz, hogy a támadófutballt segítsük, jogosan engedtük tovább az akciót. Hangsúlyozom, Rajczi Péter a labdával volt egy vonalban.

    A meccs végén majdnem tömegverekedés tört ki a pályán. Ön ekkor csupán Kovács Zoltánnak mutatta fel a piros lapot...
    - Ezt is többször visszanéztem, és azt hiszem, jól döntöttem, hogy Kovács Zoltánt kiállítottam, a meccset pedig lefújtam. Ezzel akadályoztam meg a nagyobb botrányt! A találkozót követően egyébként senki egy rossz szót sem szólt hozzám, sem a lelátóról, sem a játékosoktól nem kaptam kritikát. Ez számomra egyértelmű jel: jól bíráskodtam.

    A labdarúgás szabálya szerint a leshatár (ami mögött nincs les):
    - a felezővonal
    - a labda vonala
    - az utolsó előtti védőjátékos vonala.
    Kovács Zoltán lövésénél az utolsó előtti védóátékos (Sorín Botis) messzebb volt az alapvonaltól, mint a Rajczi Péter, így az újpesti csatár lesen állt a rúgás pillanatában.







    Nemzeti Sport: A pokolban - a mennyben
  • skristof
    #6442
    mi meg hétvégén a Fehérvárt fogadjuk... lehet megrakom egy x-ra v hazaira..
    nem lennék meglepve. bár megvárom még a bíróküldést, h kit küldenek ide
  • mukika
    #6441
    csak ne ilyen látványosan csinálnák. mind1 10 évente befér 1 lila bajnoki cím is.

    figyeljétek meg, ha az utolsó fordulóra marad a bajnok avatás, mennyire fogják nyomni a bírók(szokásosan) az újpestet. (utolsó fordulóban: újpest - fehérvár lesz.)

    ja de tegnap az újpesti haverom megmondta, hogy az elmúlt 3 fordulóban ellenük fújtak a bírók, meg ilyenek. érdekes, én ált. belátom ha segítenek nekünk a bírók, de úgy látszik a liláknál ez nem szokás. sőt ellenkezőleg...
  • mukika
    #6440
    :DDDDd

    szeretem a buszos túrákat, bár mi legtöbbször kocsival megyünk. most hétvégén viszont valszeg busszal menés lesz.(ha megyek, mert lassan itt az érettségi jajj, meg itt a választás is )
  • gabber_saviola
    #6439
    túltárgyalva :P
  • Láma!
    #6438
    alap
  • gabber_saviola
    #6437
    kövi hazaira megyünk-e?
  • Láma!
    #6436
    ok, megyünk hozzátok:DD
    engem?? mivel??:D
  • gabber_saviola
    #6435
    Horisz nálunk is tudunk kapálni a kertben
    amúgy ha Téged megséretettelek akkor bocsika
  • skristof
    #6434
    jaja, erre mondtam én is, h érdekes..
    nem elég h látványosan elcsalják és addig játszanak, míg nem az újpest nyer, még nagy dobra is verik
    vicc

    kisteleki féle lilaliga :)
  • gabber_saviola
    #6433
    hihetettlen
  • gabber_saviola
    #6432
    :DDDDDDdddd
  • Csesza
    #6431
    igen erről beszéltünk...
  • mukika
    #6430
    Mészöly: Az égiek segítettek; Gellei: Egy földi ember döntött
    [2006-04-16 14:20]
    A két szakvezető egyetértett abban, hogy a vendégsikerhez nagy szerencse is kellett.


    Gellei Imre (az FTC edzője):

    - A csapat hozzáállásával elégedett vagyok, sajnálom, hogy végül vereséggel zártunk. Leandro sérülése nagyon rosszul jött, mert át kellett szerveznünk a csapat addig jól működő védekezését. A második félidőben egyáltalán nem törekedtünk arra, hogy védekezzünk, így alakult a játék. Az Újpest meddő fölénye ellenére a hajrában volt 2-3 olyan lehetőségünk, amiből illett volna betalálni, és akkor meglett volna a győzelem. Az újpestiek jó ha „megjegyzik” ezt a meccset, hiszen ilyen szerencséje egy csapatnak egy életben egyszer akad.

    Mészöly Géza (az Újpest szakvezetője):

    - Az első félidőben nagyon visszafogottak voltunk, 40 percet kellett várni arra, hogy egy kontra végén eljussunk az ellenfél kapujához. Ebből kértem többet a szünetben a játékosoktól. Kellő hittel futballoztunk fordulás után, és végül a hosszabbításban sikerült a győzelem. [brutálnagy]Az első gólunk után a negyedik játékvezető meg is kérdezte tőlem, folytatódjon-e a meccs, vagy inkább legyen vége. Mondtam, játsszuk le az előzetesen megadott „ráadásperceket”, sőt húzzunk még rá kettőt, mert akkor megnyerjük a meccset. Örülök, hogy így lett, ezt a sikert az égieknek is köszönhetjük[/brutalnagy].



    Gellei Imre ehhez annyit tett hozzá, az Újpest sokkal inkább kapott segítséget egy földi embertől, mint az „égből.”

    A Ferencváros szakvezetője újságírói kérdésre, mely szerint tervezi-e a Ferencváros, hogy „leiratkozzon” Saskőy játékvezetővel, annyit mondott.
    - Mi nem tervezünk ilyesmit, vezesse az a meccseket, akit arra kijelölnek
  • Láma!
    #6429
    akkor holnap kapálás itt a hegyoldalba?
    megbeszéltük!
  • gabber_saviola
    #6428
    meg ne sértődj, de többségük ugyan olyan gumicsizmás mint a Debreceniek...és ezt nem a "vidékiségük" miatt mondom hanem a stílusuk miatt (mikor katona voltam megismertem jópár onnétt jött arcot)
    /és igen mielőtt még fejemhez vágnád, Budapesten is vannak nem egyszerű emberek/
  • fradista91
    #6427

  • fradista91
    #6426
    Nem tartalak sem téged, sem mukikát parasztnak!
    Szerintem abból gondoltad, hogy azthitted leparasztoztam a diósgyőrieket.
    Soha egy MAGYAR emberre azért mert nem Pesten lakik nem mondanám azt hogy paraszt!
  • fradista91
    #6425
    Ajjj... én egy árva szóval sem mondtam hogy a Diósgyőriek parasztok. Csak egy internetes oldalon olvastam (ftc.uw.hu) hogy a Diósgyőri/Békéscsabai/Debreceni... meccsek előtt ezt szokták nyomatni, és gondoltam beírom ide. Senkit nem akartam megbántani! Bocs ha valaki félreértette.

    ,,Nekem semmi bajom sincs a parasztokkal mert ők legalább megdolgoznak a pénzükért nem úgy mint egyesek (gondoldok itt a politikusokra)." Ezt nem a Diósgyőreikről mondtam, hanem általában a földművelésből élőkről!

    Ja és én ilyeneket nem is énekelnék senkiről, mert velem is ugyanezt megtehetné bárki. A másik meg hogy nem majmolom Budapestet, mert Én jobban szeretem pl Siófokot meg Kaposvárt mint Pestet!
  • szanics
    #6424
    Én arról beszélek, hogy az őszi Honvéd-MTK mérkőzésen SEMMILYEN OKA NEM VOLT ugyanennek a játékvezetőnek, hogy 97 percig vezesse a mérkőzést.
    Ezek után egy normális országban legalábbis a szezon hátralévő részében nem vezetsz meccset, ő meg 3 forduló után megint ott fújkált az élvonalban. Na ez a nevetséges...
  • skristof
    #6423
    nekünk a Zeg.-i túra volt kurvanagy.. hazafelé sikerült megtenni 50km-t 3 és fél óra alatt..
  • mukika
    #6422
    hát az lehetett volna... többiek éjfélkor illetve volt aki ma reggel ért haza.
  • mukika
    #6421
    pont ezt akartam írni.
  • skristof
    #6420
    és miért parasztok hm? azért mert Fradista vagy, nem kell a kurva budapestet majmolni. és igen, ha a miskolciak parasztok akkor te is az vagy meg én is.. sőt, akkor mukika is az? gondolkozzál már..

    ja, a másik meg, h miért nem utazol fel miskolcra és magyarázod el nekik, hogy mennyire bírod őket parasztokat, mert megdolgoznak a pénzükért?
  • skristof
    #6419
    te ha megtudsz valamit arról, hogyis szivárogta ki infók a kiírásokkal kapcsolatban, azt jelezhetnéd priviben. mert volt válaszuk a liláknak is..
    koreók jók lettek, fradidrukkeren láttam, h liláké nem kicsit fiorentina koppintás volt :)

    amúgy sajnálom, h lemaradtál az év meccséről
  • fradista91
    #6418
    ,,adok neki egy két pofont, ha már tegnap nem tehettem meg"
  • mukika
    #6417
    vidéken voltam rokonoknál. a szombat esti mámor után kivánszorogtam, vasárnap reggel 6-kor Békéscsabán a vonatállomásra. menetrend szerint, 10-re ért volna fel kb. a vonat Pestre, de az árvíz miatt előreláthatólag 2-3 órát késtek a vonatok. szóval fel sem szálltam... sírni volt kedvem. ;(

    a meccsről pedig:

    1; ha mi berúgjuk az utolsó 15 percben egyik ordító nagy helyzetünket is, nem itt tartanánk. hiányzott Jovánczai (úristen soha nem gondoltam, hogy ezt fogom mondani) mert a többiek még gyengébbek.

    2; ha a bíró észre veszi, hogy Rajczi elég les gyanúsan áll, a 2. lila gólnál akkor kifele fúj szabadrúgást(nekünk ugyebár fújtak be megint szépen olyan dolgokat, amik egyáltalán nem voltak lesek). de ha Botis a keze helyett a fejét használja…….

    3; olvastam/hallottam egy érdekes dolgot. mégpedig a 4. játékvezető megkérdezte Mészölyt, hogy 4 perc elég lesz? erre ő azt mondta, tegyél még rá 2-őt hátha rúgunk egy gólt... érdekes dolog, az biztos. nem szoktam hinni az efféle mendemondáknak, de az tény, hogy nagyon nyomják a lilákat.

    4; az lett volna a legjobb bírói döntés, ha kovács góljánál egyből lefújja a bíró. vagy a 2. után hosszabbít még egy kicsit, mert ennyi erővel akkor ezt kellet volna tenni.

    5; a szerencsésebb csapat nyert. de megmutattuk a buzi liláknak, hogy nem vagyunk mi annyira rosszak idén… SŐT simán ütjük őket, ha a fentiek is úgy akarják.. ez van….

    lassan pedig megyek és legurítok jó pár sört a legjobb haverommal, aki mellesleg újpest szurkoló, és tegnap is ott anyázott a pályán az biztos. adok neki egy két pofont, ha már tegnap nem tehettem meg. :Dd


  • fradista91
    #6416
    Nekem semmi bajom sincs a parasztokkal mert ők legalább megdolgoznak a pénzükért nem úgy mint egyesek (gondoldok itt a politikusokra).De azt olvastam ez egy szokás amit vidéken (Diósgyőrött, Békéscsabán, Debrecenben...) szoktak!
    Hol is lakok? Faluban! Miért attól mert falun lakok már paraszt vagyok?

    CSAK A FRADI!
  • skristof
    #6415
    diósgyőriekkel mibajod? mivel nagyobb parasztok mint te? te hol is laksz?

    és az üllőin kik szurkoltak a legjobban a vendégben? hát ők.. szóval nc
  • fradista91
    #6414
    DDD
  • fradista91
    #6413
    2006.április 23.-án mindenki menjen szavazni, és buktassuk meg a jelenleg hatalmon lévő Fradi-ellenes kormányt! HAJRÁ MAGYARORSZÁG! HAJRÁ MAGYAROK! HAJRÁ FERENCVÁROS!
  • fradista91
    #6412
    Így van! HAJRÁ FRADI!
    Diósgyőri meccsre:
    Pestről a Fradi,
    Lejött hozzátok,
    Parasztok, Parasztok,
    NB kettőbe sietve menvén,
    Lássátok! Lássátok!

    (Mennyből az Angyal című nóta dallamára)
  • fradista91
    #6411
    Annyi a lényeg hogy nem volt oka 6 percet hosszabbítani és kész!
    Döntően befolyásolta a mérkőzés végkimenetelét tisztelt Saskőy játékezető úr, úgyhogy kitiltanám az nb 1-ből egy életre! Zséé csak tájékoztatásul közlöm veled, hogy az MLSZ tele van újpesti lila majmokkal, és megnyeretik velük a Bajnokságot, hogy aztán nyáron leégjenek a BL-ben! Erről ennyit, hagyjuk ezt a témát.
  • JackDaniels #6410
    Nem tudom, miről beszélsz.
  • gabber_saviola
    #6409
    csak simán habzik a szád
  • JackDaniels #6408
    Nem, egy szóval sem mondtam, de nem is okoskodok.:DD