23418
  • tormy
    #9638
    Nem igazán értem mi az isten van most. Nincs konzorcium vagy van? Mi van ezzel a milliárdos orosszal? Játékosok még mindig nem kaptak pénzt csak 150 ezret fejenként ha jól tudom. (Az más kérdés hogy amilyen szinten vannak, többet nem is adnék nekik. - de ez igaz az összes magyar játékosra tisztelet az egy kézen megszámolható kivételnek.)

    Közép Európai "bajokság" pedig az életben nem lesz, az UEFA-nak nem tetszene. Inkább a bajonkságot kellene építgetni, már ha lenne egy hozzáértö ember aki bevállalná, de olyan meg nincs...
  • bmffm856
    #9637
    szerintem ezt beszéljétek meg egy langyos tea mellett :DSADSADASDASDASDAS:_DAS:DAS
  • gabber_saviola
    #9636
    fu, meleg a hangulat :ASDsdasdasd
  • fradista91
    #9635
    Tudjuk, de téged így "szeretünk" :ASDasdasd
    Viccet félretéve, nincs azzal gond, ha nem egész nap ezen rágódsz... Arra ott vagyunk mi :))
  • gabber_saviola
    #9634
    nem kell f0sni, itt vagyok :)
    már mondtam, hogy Én nem vagyok akkora Fradista, hogy egész nap azon kattogjon az agyam, meccsre eljárok (persze ha Lámasrác ráér -.-) és naponta benézek ide és csak akkor írok ide, ha van mit írnom :)
  • bmffm856
    #9633
    mondjuk egy ilyen mezőny...

    Magyarország: Ferencváros, Zalaegerszeg, MTK*, Fehérvár
    Ausztria: Rapid Wien, Austria Wien, Sturm Graz, RB Salzburg
    Horvátország: Dinamo Zagreb, Hajduk Split, NK Zagreb
    Szlovénia: Dom¾ale, Maribor, Primorje
    Szlovákia: Artmedia**, Slovan**

    *MTK: a fiataloknak szerintem kifejezetten jót tenne ha egy a magyar emzőnynél erősebb közegben játszhatnának folyamatosan, és azért abovo a magyar futball érdekeit is nézem
    **Artmedia, Slovan: csak azért mert valószínűleg teltházas meccsek lennének...
  • bmffm856
    #9632
    "..és nem elhanyagolható, hogy a Athletic-ben csak baszkok játszhatnak..."
    nekem mondod? :D

    "(apró kérdés, mikor kaptad a büntit ?)"
    volt egy kis nézeteltérésem pár interes kollégával, de nem tagadom megérdemeltem :P

    ezek is jó dolgok amiket mondasz, az mlsz feldughatja magának a 260-300 nézőt meccsenként Fradi nélkül az biztos...
    de egy ilyen közép-európai bajnokság sem lenne rossz ötlet... 16 csapattal... osztrákok, horvátok, Fradi meg még aki akar Magyarországról, és szlovénok... a románokhoz, szerbekhez és szlovákokhoz valahogy nem füllene a fogam... bár egy Fradi - Slovan szerintem teltházas meccs lenne...
  • Grenzjager
    #9631
    ..és nem elhanyagolható, hogy a Athletic-ben csak baszkok játszhatnak...
    (apró kérdés, mikor kaptad a büntit ?)

    félő, hogy itt többről is szó lehet.

    szerintem meg újjáalakulás esetén már most komolyan kéne filózni azon, hogy inkább vmi külföldi bajnokságba kéne benevezni, addig amíg az MLSZ vissza nem hívja a csapatot az NBI-be, szervezze úgy a bajnokságot, oldja meg, addig meg 1-2 osztrák vagy horvát, persze ez esetben is elengedhetetlen egy "Ferencváros 1899". A dicsőségtábla pedig változatlan... deinkább kászlódjon ide Joe bácsi texasból az adományával... :D
  • bmffm856
    #9630
    nézd egy alapvető erő van a kezünkben... az hogy a Fradizmus már rég túlnőtt a Fradin mint szervezeten. maga az érzés, az összekötő kapocs -eszmének talán túlzás lenne nevezni, bár a fene tudja- ha megszűnne a Fradi akkor is fentmaradna... és ez nagyon fontos fegyvertény... legjobb példa erre Baszkföld... soha nem volt önálló államuk pedig már több mint 3000 éve Európában vannak, mégis él és virágzik a baszk nyelv és kultúra, mert tudják hogy összetartoznak, és marha nagy az egység közöttük... hasonló ez is... mellesleg szerintem ha meg is szűnne a Fradi -Isten adja hogy ne következzen be- akkor is újjáalakulna, és egy kis névváltoztatással (mint a Fiorentina: 1926: AC Fiorentina, 2002: ACF Fiorentina) nem kéne jogutódnak lenni, amivel az összes adósság tárgytalanná válna. a hitelezők -köztük hrutkapirospöcsösrudi is- baszhatnák a pénzüket... aztán meg kell venni egy nb2-es jogot, és onnét ahonnét most vagyunk, onnét lehetne folytatni -adósságok nélkül... de ez már egy elég szélsőséges eset, ami sajnos ténylegesen közeli, és folyamatosan közeledik...
    VOLTUNK! VAGYUNK! LESZÜNK!
  • fradista91
    #9629
    Amúgy adom... A jövő hét is elég zűrös lesz. :S
    De bízunk, remélünk, hiszünk!
    Kitartás!

    ,,Hiszem hogy van feltámadás...!"
  • bmffm856
    #9628

    tudomén :) csak zrikáltam :P
    amúgy remélem igazad lesz, arra vonatkozóan hogy eljutunk oda... de mondom nekem még az NB2 16. fordulója is messzinek tűnik... nem kicsit...
  • fradista91
    #9627
    Majd meglásd, mikor a Magyar Kupa döntőre megyünk :)
  • bmffm856
    #9626
    persze most fut a Palermo szekere (4-0-ra nyertek) mostmár a Fradi háttérben van :DSDASD:ASDA:SD:SAD:AS:D:ASD:
  • fradista91
    #9625
    :)
    Maradjunk annyiban bízunk Gabber barátunkban ^^
    Ő is rég fordult már meg erre felé...
  • bmffm856
    #9624
    ez így van, ezt maximálisan osztom is... csak az "elfogadják" részében nem vagyok biztos... :)
  • fradista91
    #9623
    A Fradi az az Egyesület (a mögötte álló tömegek beállítottáságának is köszönhetően) amely sokaknak szemet szúr (főleg politikai erők), épp ezért nem lehet róla e nélkül beszélni. Ezt a fórum moderátorai is érzik, elfogadják. (bizonyos szintig!)
  • bmffm856
    #9622
    szerintem is marhaság, de én már semmit nem merek itt 100%-ban kijelenteni... mintahogy azt sem hogy BLSZ 4-ben kezdünk jövőre... ezt csak 90%-kal merem... mert sajnos én már nem látok kiutat..............
    a Nemzet felébresztésével meg maximálisan egyértek, de ez már politika, ami nem biztos hogy kell ide, noha ezt viszont -talán az egyetlen ilyen dolog- 100%-ban ki merem jelenteni -és ifj. Albert Flórián is megtette az NS-ben-, hogy komoly politikai erők sorakoznak fel a Ferencváros ellen és követnek el mindent annak megalázása és módszeres kivégzése érdekében...
  • fradista91
    #9621
    Erre csak annyit tudok mondani, hogy szerény véleményem szerint 1%nál is kevesebb erre az esély...

    Ha mégis, jaj azoknak akik részt vettek benne, mert hogy utána a népharag elsöpri őket, abban biztosak lehetnek. Mostmár fel kellene ébredni, fel kellene nyitni Nemeztünk szemét. Hajrá, Fradisták!
  • bmffm856
    #9620
    na hamár mennek az ügyek, akkor hadd dobjak be még egy képtelen, végtelenül abszurd teóriát, amivel én személy szerint nem értek egyet, nem is az én agyam szüleménye, egy másik fórumról másolom át, de talán érdekes lehet...

    IDÉZET
    1, Dámossy csak egy végrehajtó, akinek az a feladata, hogy befejezze és végrehajtsa az előző időszak alatt előkészített feladatokat. A megbízó, az igazi vevő.
    - Az ingatlan értékesítése az igazi vevőnek.
    - A football csapat, mint a végső cél szempontjából felesleges társaság fenntartása a tranzakció befejezéséig.
    - A football csapatot működtető Zrt saját jószándékú közreműködés ellenére való felszámolása, csődöltetése.
    2, Az FTC elmúlt időszakban ( 2-3 év ) dolgozó vezetői csak bábuk voltak.
    3, Csak az ingatlanról szól ez a történet.


    szó szerint idéztem...
  • fradista91
    #9619
    Igen. Ez az egész történet csavarokkal van tele.
    Aki erről majd egyszer könyvet ír, és mindent (!) megmagyaráz, az előtt megemelem a kalapom :D
  • fradista91
    #9618
    Loál :D
    Tudtam hogy valaki a "Boldog születésnapot" is beleérti az Összes Fradistának címzett üzenetem alá :)
  • Grenzjager
    #9617
    Hrutkáék engedtek volna
    Budapest, december 21., 16.20 A Fradi-vezetők nem hajlandók alkudni.

    A Sportmarketing Kft. egyik tulajdonosától, Szilágyi Györgytől értesültünk arról, hogy a cég – tekintettel a kiélezett helyzetre – délután újabb ajánlattal állt elő Dámosy Zsolt Fradi-elnök irányában. Eszerint a Hrutka János vezette vállalkozás elfogadta volna a Ferencváros által most átutalni szándékozott részletet, az azon felül, később járó összegből pedig ötmilliót elengedtek volna.
    A klub vezetősége azonban nem fogadta el a játékosokon keresztül megtett ajánlatot. Dr. Balogh Ákos, az FTC Zrt-t képviselő jogász annyit üzent Hrutkáéknak, hogy a klub nem hajlandó alkudozni. Azaz: nem hajlandó tárgyalni, engedményeket tenni a Fradi megmentéséért.

    aztán bő egy óra múlva:

    Engedtek Hrutkáék!
    Budapest, december 21., 17.15 A játékosokra gondolva tett újabb ajánlatot a Sportmarketing káefté.

    Mint arról nemrégiben beszámoltunk, a Sportmarketing Kft. - tekintettel a kiélezett helyzetre - ma délután újabb ajánlattal állt elő Dámosy Zsolt Fradi-elnök irányában. Eszerint a Hrutka János vezette vállalkozás elfogadta volna a Ferencváros által most átutalni szándékozott részletet, az azon felül, később járó összegből pedig ötmilliót elengedtek volna.
    A klub vezetősége azonban nem fogadta el a játékosokon keresztül megtett ajánlatot. Dr. Balogh Ákos, az FTC Zrt-t képviselő jogász annyit üzent Hrutkáéknak, hogy a klub nem hajlandó alkudozni. Azaz: nem hajlandó tárgyalni, engedményeket tenni a Fradi megmentéséért.
    Nos, az elmúlt percekben újabb információval hívta fel honlapunkat Hrutka János.
    - Nem szeretnénk, ha a játékosok miattunk ne kapnák meg a nekik járó pénzt karácsonyra, ezért úgy döntöttünk, hogy egyelőre semekkora összegre nem tartunk igényt a klubtól - mondta Hrutka -, sőt: holnaptól a csődeljárás felfüggesztését is kérjük. Most bebizonyíthatja az elnök, hogy mennyi a valóságalapja szavainak, azaz kifizetheti a játékosoknak a nekik járó összeget.



    kihitte volna, hogy ilyen híreknek kell majd örülni........




  • bmffm856
    #9616
    boldog szülinapot Csesza! ;)
  • Grenzjager
    #9615
    Boldog szülinapot!!!
  • Takezó
    #9614
    köszi, de februárban van:D
  • fradista91
    #9613
    Nagyon Boldog születésnapot és ezúton is Nagyon Kellemes Ünnepket neked, családtagjaidnak, és az összes FRADISTÁNAK!
  • Takezó
    #9612
    áh, ez csak álom:C
  • bmffm856
    #9611
    nagyjából ennyi...
  • Grenzjager
    #9610
    ...kimentek fegyverrel, visszajöttek pénzzel és kereszttel....
  • Csesza
    #9609
    remélem igaz!
  • banok
    #9608
    Én is. A legújabb fejleménynek meg örülök. Jó lenne ha Rudika leállna mert különben
  • tormy
    #9607
    Na igen, asszem Hrutkaból közellenség lesz ha nem bír magával. Igazán várhatna ameddig kicsit rendbejönnek a dolgok, talán nincs elég zsetonja? Na azt kétlem.
  • fradista91
    #9606
    Engedtek Hrutkáék (?)

    Mint arról nemrégiben beszámoltunk, a Sportmarketing Kft. - tekintettel a kiélezett helyzetre - ma délután újabb ajánlattal állt elő Dámosy Zsolt Fradi-elnök irányában. Eszerint a Hrutka János vezette vállalkozás elfogadta volna a Ferencváros által most átutalni szándékozott részletet, az azon felül, később járó összegből pedig ötmilliót elengedtek volna.
    A klub vezetősége azonban nem fogadta el a játékosokon keresztül megtett ajánlatot. Dr. Balogh Ákos, az FTC Zrt-t képviselő jogász annyit üzent Hrutkáéknak, hogy a klub nem hajlandó alkudozni. Azaz: nem hajlandó tárgyalni, engedményeket tenni a Fradi megmentéséért.
    Nos, az elmúlt percekben újabb információval hívta fel honlapunkat Hrutka János.
    - Nem szeretnénk, ha a játékosok miattunk ne kapnák meg a nekik járó pénzt karácsonyra, ezért úgy döntöttünk, hogy egyelőre semekkora összegre nem tartunk igényt a klubtól - mondta Hrutka -, sőt: holnaptól a csődeljárás felfüggesztését is kérjük. Most bebizonyíthatja az elnök, hogy mennyi a valóságalapja szavainak, azaz kifizetheti a játékosoknak a nekik járó összeget.

    Erre nagyon kíváncsi vagyok.
    Amúgy is sz*r napom van, jöhetne valami kis "örömhír".
  • Zizou5
    #9605
    omg. ha összejön, megcsókolom a kopasz fejét! :D
  • tormy
    #9604
    Borisz Abramovicsban a remény




    Kié lesz a Ferencváros? Korábban arról írtunk, hogy a hírek szerint a Wallis Zrt. látna fantáziát a világon a nevével ma is márkát jelentő Fradiban, most pedig arról érkezett információ, hogy az orosz üzletember, Borisz Abramovics adott esetben befektetne az FTC futballcsapatába.
    Újabb milliárdos a láthatáron!

    Néhány hónappal ezelőtt még a szlovákiai médiamogul, Ivan Kmotrík nevét emlegették lehetséges Fradi-befektetőként (az üzletember 50 millió forintos gyorssegélye a reklámokért cserébe meg is érkezett az Üllői útra), majd a Wallis Zrt. lehetséges szerepvállalásáról érkezett hír, most pedig az orosz Borisz Abramovicsról beszélnek.

    Még mielőtt bárki azt hinné, hogy Borisz Abramovics rokonságban áll Roman Abramoviccsal, a Chelsea tulajdonosával, rögzítsük: a két üzletembert semmiféle családi szál nem fűzi egymáshoz. Azonban ami az orosz úriemberek bankszámláját illeti, ott találni hasonlóságot: mindketten milliárdosok.

    Borisz Abramovics a KrosAir elnevezésű légitársaságból gyűjtötte össze dollármillióit, a céget testvérével, Alekszandrral irányítja. Magyarországon akkor találkozhattunk először a nevével, amikor 2005-ben privatizációs pályázatot írt ki az állam a Malév légitársaságra, és erre Borisz Abramovics is jelentkezett. Ha a tárgyalások eredményesen zárulnak, előbb-utóbb előtérbe kerülhet a Ferencváros megvásárlása is. A tervek már most monumentálisnak tűnnek, mert úgy tudjuk, az orosz fél nem sajnálná a pénzt a magyar klubra, és egyes felvetések szerint a szakmai vezetőségben helyet kapna Lothar Matthäus is. No, persze még talány, szerephez jut-e a magyar üzleti életben az orosz befektető.

    A Fradiban van fantázia, hiszen hazai szinten még a másodosztályba száműzött csapat meccsein is nagy az érdeklődés.
    Úgyhogy legyen bármilyen kilátástalan a helyzet a Ferencvárosnál, lehet, hogy érkezik a megmentő. Kérdés, hogy határon belülről vagy kívülről…


  • banok
    #9603
    leszopom magamat ha ez bejön.
  • tormy
    #9602
    Mai Nemzeti Sportban olvastam hogy egy orosz milliárdos lehet hogy megveszi a Fradit. Szintén Abramovicsnak hívják, de semmi koze a Chelsea-s Abramicshoz. Tervei között szerepel pl. Hogy Mattheus is szerepet kapna a Fradiban valamilyen poszton, gondolom pénz lenne amennyi kell.
    Hát ha ez bejönne....remelém nem kamu az info, de ugye Magyarországon semmi nem biztos.
  • Grenzjager
    #9601
  • Grenzjager
    #9600
    Hrutka: Dámosy már nem hiteles
    Budapest, december 20., 21.20 A Sportmarketing vezetője szerint sok valótlan dolgot állít az FTC elnöke.

    Dámosy Zsolt, a Ferencváros elnöke értetlenül fogadta a Sportmarketing Kft. azon döntését, hogy újraindítja a felszámolási eljárást a klub ellen. Az elnök véleményét honlapunkon már olvashatták, természetesen megkérdeztük a másik felet is. Hrutka János, a Sportmarketing Kft. vezetője szerint Dámosy valótlanságokat állít.
    - Abszolút megdöbbenéssel olvastam Dámosy úr szavait, mert a mai nap is még többször beszéltem vele - mondta Hrutka János. - Amit elmondott, annak nagy része hazugság és csak a közvélemény befolyásolását célozza. Nem igaz, hogy nem tudtunk megállapodni, hiszen elfogadtuk azt az ajánlatot, hogy 10 millió forintot most kifizetnek, és azt javasoltuk, hogy az összeg hátralévő részét májusig fizessék ki.
    - Az sem igaz, hogy mindenkivel megállapodtak, tudom, hogy több játékossal és rengeteg hitelezővel sem sikerült megegyezni. Keller József és Udvarácz Milán esetét ismerem: ők is, mint a mi cégünk, kompromisszumos javaslattal álltak elő, de meg sem hallgatták őket. Elnökösködése eddig sikertelen, hiszen nem tudott egyetlen fillért sem szerezni. Ezek után arról beszélni, hogy miattunk nem tud fizetni a játékosoknak, nagy felelőtlenség, neki tudnia kellene, hogy egy ilyen nyilatkozatnak milyen következményei lehetnek.
    Hrutka János kijelentette, ezek után nem tudja elképzelni, hogy továbbra is együttműködjenek Dámosy Zsolttal, azonban tett egy javaslatot.
    - Amennyiben a jelenlegi elnök és teljes menedzsmentje távozik a klubtól, a cég ismét beszünteti a felszámolási eljárást - mondta a korábbi válogatott védő. - Egy komoly, megbízható, hiteles úriemberrel szeretnénk megegyezni, de azt hiszem, nyilvánvaló, hogy Dámosy úr már eljátszotta a hitelét. Ha óhajtja, mi beleegyezünk, hogy a csapat előtt vegyük sorra, miben nem sikerült megállapodni és miért. Ott beszéljen őszintén.


    Dámosy nem érti Hrutkáékat
    Budapest, december 20., 21.00 Az elnök szerint már majdnem mindenkivel megegyeztek.

    Mint arról honlapunk is beszámolt, a Sportmarketing Kft. újra elindította a felszámolási eljárást a Ferencváros ellen. Dámosy Zsolt a 100% Fradinak elmondta, nem érti Hrutka Jánosék döntését, és különösen bosszantó mindez akkor, amikor gyakorlatilag az FTC zRt. összes alkalmazottjával sikerült megegyezni.
    Ezzel gyakorlatilag kárba veszhet az elmúlt hetek munkája - mondta az elnök a színes hetilapnak. - Számos tárgyaláson vagyunk túl. Felállt a 120 milliós konzorcium, és sorra egyeztettünk a játékosokkal, edzőkkel és a zRt. egyéb alkalmazottaival a kifizetésekről és a tartozások rendezéséről. Eljutottunk odáig, hogy gyakorlatilag mindenkivel meg is állapodtunk, ami feltétele volt annak, hogy a konzorcium pénzéből megkezdődjenek a kifizetések. Ezt borította fel a Sportmarketing Kft. által kérelmezett felszámolási eljárás. Érthetetlen számomra mindaz, hogy miért most történik ez meg, amikor már szinte mindenkivel megegyeztünk. Keller Józseffel és Udvarácz Milánnal például még nem. Velük próbáltunk kapcsolatba lépni, de egyelőre még nem reagáltak vissza a megkereséseinkre.
    Az FTC elnöke továbbra sem adja fel, és úgy érzi, jó irányban indultak el.
    - Úgy gondolom, a kidolgozott koncepciónk jó volt, hiszen az volt az elképzelés, hogy ha mindenki enged, akkor megmenthető a ferencvárosi labdarúgás. Ahogy említettem, csak akkor tudunk fizetni, ha mindenkivel megállapodunk, és a helyzet jelenleg már nem áll fenn. Nem kívánom senkinek azt az érzést, amit csütörtökön kell átélnünk. Közölnünk kell a játékosokkal, hogy nem tudjuk tartani az előzetesen megígért határidőt, így Karácsonyra pénz nélkül maradnak. Most még csak kérdés, hogy ez milyen reakciókat válthat ki a keret tagjaiból. A szomorú az, hogy gyakorlatilag már minden összeállt. A pénz letétben van az egyik bankban, délelőtt fél tizenegykor hozzá is férhettünk volna, és kifizethettük volna mindazt, amit ígértünk a játékosoknak, alkalmazottaknak. Ez most az ígért határidőig biztosan nem fog bekövetkezni, és mindezt egy olyan valaki miatt, aki játékosként két év alatt 106 millió forintot vett fel a Ferencvárostól.

    (nb1.hu)
  • Grenzjager
    #9599
    úgy tűnik nagy szar lesz...

    fel kell készüléni a legrosszabbra.... még mindig jobb most szembe nézni a rosszal, ami remélem azért nem következik be, de most már igen nagy rá a realitás!

    és továbbra2 szót ismerek!! MINDIG ÉS SOHA!!!

    FRADISTA A BLSZIV-ben IS FRADISTA!!!

    de legyünk bárhol is (bár akkor sztem már értelemsebb lenne az osztrák vagy a horvát bajnokságba benevzeni, és tojni egész Kurv@országra meg a szövetségre)

    csak lakoljanak meg már végre a BŰNÖSÖK!!!!! akik 100 millákat loptak a rohadt életbe!!!