23418
  • Grenzjager
    #10318
    FERENCVÁROS ON TOUR: Vilcea
  • skristof
    #10317
    közben visszaolvastam, épp elnézést akartam kérni :)
  • Grenzjager
    #10316
    és még nem is szerb! Kuntics horvát!!!!

    egész pontosan szabadkai bunyevác! (és a Baja környéki bunyevácok is horvátnak vallják magukat, a dalmáciai horvátok, a dalmátok északra vándorolt egységei lettek a bunyevácok, és 1848-49-ben szabadkánál a bunyevácok a szerbek ellen harcoltak)


    (ez volt számomra a tegnapi nap igazi jó híre:D)

  • Kaplan
    #10315
    Én is ezért tettem fel a kérdést. :/
  • skristof
    #10314
    amíg játékosuralom van, addig édesmindegy... ráadásul zoran szerb, keménykezű, nem fognak örülni neki a 'sztárok'
  • Kaplan
    #10313
    Az a gond, hogy úgy érzem Gellei is mindent megtett annak érdekében, hogy jók legyünk és jól is csinálta csak meg lett buktatva. Mi a garancia arra, hogy Kuntics nem lesz ? :/
  • fradista91
    #10312
    Kuntics & Bene
    Nagyon örülök Kuntics érkezésének. Úgy érzem, ma Ő az aki megmenthet minket.
    Semmi ellenszenv nincs Bene Ferenccel szemben, teljesen mindegy hol játszott az apja, ha értünk, a Ferencvárosért minden tőle telhetőt megtesz.

    HAJRÁ ZORAN, HAJRÁ FERENCVÁROS!
  • Reyi
    #10311
    így van.
  • gabber_saviola
    #10310
    már most szimpi nekem mind2, megis fogom tapsolni Őket
  • Csesza
    #10309
    :D
  • mukika
    #10308
    "Az apja legendás labdarúgó volt, és nem a fia tehet arról, hogy nem a Ferencváros sztárja volt. Éppen ezért kérem a szurkolókat, hogy ne az alapján ítéljék meg a segítőmet, hogy melyik klubhoz kötődik. A név nem számít, egyedül az elvégzett munka a fontos. És tudom, hogy ő minden erejével a Ferencváros sikeréért fog dolgozni."



    Kuntic: Mindennek a fegyelem az alapja!
  • mukika
    #10307
    neki az apja révén lila a vére...
  • Grenzjager
    #10306
    a kretén :D :D :D

    +++ Kuntics mellett Bene Ferenc +++
    Mint arról elsőként beszámoltunk, a Ferencváros vezetősége a Kecskemét elleni, szombati vereség után lemondott Gellei Imre utódjaként Zoran Kunticot nevezte meg a csapat vezetőedzőjének. A Gelleivel együtt távozó másodedző, ifj. Albert Flórián helyét a jelenleg az Újpest U17-es csapatánál tevékenykedő Bene Ferenc veszi át a zöld-fehéreknél.
    - A legfontosabb, hogy a csapat feljusson az első osztályba - mondta Kuntic -, és az még nem került szóba, hogy mennyi időre szól a megbizatásom. A segítőm Bene Ferenc lesz, akit én javasoltam a vezetőknek, és aki az egyik legfelkészültebb tréner Magyarországon. Holnap kezdjük el a munkát, az első edzést ekkor tartom a csapatnak.
    A szerb szakember anno határozatlan idejű szerződést kötött Pápán, így távozhatott az NB II-ben szereplő csapattól, ezt a Lombard vezetőségével már megbeszélte. Kuntic hozzátette: azt még nem tudja, hogy a Pápa szakmai munkájának irányítását ki veszi majd át.
    (boz)


  • mukika
    #10305
    "dömét a nyíregyházi ténykedése (szándékosan nem használtam az "edzősködése" szót) óta utálom. Szép lett volna e módon nemes bosszút állni.
    Számtalan alkesz sztorija van Nyíregyházáról is. Nekem az a kedvencem, amikor összehányta edzés közben a pályát: arra fogta, hogy napszúrást kapott."
    - ezen meghaltam. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd
  • Kaplan
    #10304
    Détári.. Ne vicceljünk már :) Válogatott meccsen is, egyszer-kétszer megnyalta a nagy Bozsik heréjét, aztán lenyomott egy felest, majd kicsit rendbetette a fiúk fejét a Norvégok elleni 0-3nál, hogy jó ez srácok csak így tovább akkor nem kapunk ki nagyon :D
  • Grenzjager
    #10303
    ..egyáltalán hogy merült fel döme neve....

    "Míg Détári jelenleg a megyei első osztályban szereplő Felsőpakonyon munkáját irányítja,"

    ..azóta is emiatt csapdosom a térdem.....
  • Kaplan
    #10302
    Hihetetlen, a politika már mindenhova berágja magát. Meggyaláztak minket, leromboltak, és ebbe hajszoltak. Gellei Imre számomra magát az erkölcsöt jelenti, ez a zsarolás meg... Életemben nem fogom az ilyet elfogadni, mit akarnak, tényleg azt szeretnék ha BLSZ IV-ben játszanánk? Ha kell, legyen, FERENCVÁROS egy életre!


  • mukika
    #10301
    Kunticsban bízom. Diósgyőrben jó munkát végzett (akkor volt a 10 meccses veretlen diósgyőri sorozat) , meg a fiatalokhoz nagyon jól ért. a mai mtk-s fiatalok nagy része az ő keze alól került ki. meg amúgy is, régi nagy Fradista. :)
  • Grenzjager
    #10300
    azta srácok!!!

    még jobban megszerettem KUNTICSOT!!!

    uyganis KUNTICS NEM SZERB!!!! hanem szabadkai BUNYEVÁC
    (vagyis inkább krobót, mint a sokácok, hercegovácok, szal inkább horvát mint szerb, max nem katolikus)

    Zoran Kuntics, futballista

    Zoran Kuntics a halak jegyében született. Korábban játszott már Szabadkán, Dél-Koreában, Kecskeméten, Székefehérváron, Cipruson, de neve hallatán a magyar sportrajongónak egyetlen csapat ugrik be: a Ferencváros. Egy évig játszott az Üllői úton, a közönség kedvence volt, góljaival hozzájárult ahhoz, hogy a Fradi 1996-ban bajnok lett. Az a gólja pedig, amellyel Belgiumban az Anderlecht ellen a zöld-fehér csapatot a Bajnokok Ligájába segítette, örökre emlékezetes marad.

    - Zorán, egyre jobban beszélsz magyarul ...
    - Pedig még egyszer sem vettem a kezembe nyelvkönyvet, interjúknál csak a többiektől tanulok, meg a tévéből. Korábban az interjúknál mindig a baratnőm tolmácsolt nekem. Andrea is szabadkai, mint én, de ő magyar. Budapesten ismertem meg két éve, az Irish Catben.
    - Annak idején, amikor Magyarországra szerződtél, úgy tűnt, innen akarsz továbblépni Nyugat-Európába valami komolyabb lehetőség felé.
    - Jártam egyszer Franciaországban próbajátékon, ahol az orvosi vizsgálat során kiderült: egy korábbi térdsérülésem miatt nincs esélyem arra, hogy bármelyik csapat leszerződtessen.
    Van egy jó mondás felétek: "Ez van, ezt kell szeretni."
    - A szüleid Szabadkán laknak?
    - Igen, szabadkai bunyevácok.
    - Azt hittem, szerb származású vagy.
    - Mert a lapok általában ezt írták rólam, de én bunyevác vagyok. Budapest mindenesetre azért is nagyon jó nekem, mert csak 180 km-re van Szabadkától, így havonta legalább egyszer hazaugrom. Vettem egy lakást Budapesten, végleg itt akarok letelepedni.
    - A tehetségedet a közönség és a sajtó is rokonszenvvel figyeli. Az egyetlen bírálat, ami veled kapcsolatban felmerül, az, hogy nem tudsz örülni! Gól után semmi örömmámor, sem egy kerítésmászás, sem egy fejenátfordulás ...
    - Ez alkati kérdés. Ilyen vagyok. Nagyon racionálisan gondolkodom, az élet minden területén erősen kontrollálom magam. Előbb gondolkodom, aztán cselekszem. Az Anderlecht elleni meccsen is tudtam, hogy a Fradinak nem sok lehetősége lesz a gólszerzésre, ezért azt mondtam magamnak: Zoran, ha sikerül helyzetbe kerülnöd, azt mindenképpen be kell rúgnod.
    - Gyakran kapsz rajongói leveleket?
    - Igen, és általában a barátnőm válaszolja meg őket. De más műfaj is létezik. Egyszer járt nálam két lány Az Arc című újságtól. Egyikük kérdezett, a másik fényképezett. Később Andrea elment egy újságoshoz, és persze kiderült, hogy ilyen nevű lap nem is létezik. Jól behúztak a csőbe! Aztán egyszer, amikor edzőtáborban voltunk a csapattal, valamelyik újság azt írta, hogy két játékos az Expresszen keresztül nőt rendelt magának, fejenként rögtön kettőt. Az egészből persze egy szó sem volt igaz, de ebből az ügyből még nekem adódtak kellemetlenségeim, ugyanis egy újságírónak azt találtam mondani: nem bírom a kollégáiban, hogy sose járnak utána a tényeknek, mert velem nem kettő, hanem három lány volt.
    - A barátnőd mit szólt ezekhez a cikkekhez?
    - Nem vette őket komolyan. Azt mondja, felőle jöhetnek a nők, de csak ha tudnak mosni meg vasalni!
    - Mesélhetnél pár szót a fotómodell-pályafutásodról is!
    - Ne viccelj, az csak egyetlen fotózás volt. A Benetton '95-ös téli katalógusában szerepelek egy képen. Eleinte azt hittem, valaki szórakozik velem, de aztán kiderült, hogy komoly az ügy. Arra pedig nagyon büszke vagyok, hogy Oliver Toscanini készítette a fotót! A Benetton-katalógusokban rég nem a ruha az érdekes, hanem az arcok. Sohasem dolgoznak szép modellekkel - na jó, én voltam az egyetlen kivétel.
    - A most következő mondatok elkeserítik majd reménykedő rajongóidat, ha még nem hallották volna a hírt, hogy novemberben fiad született. Hogy hívják?
    - Alen a neve. Nem voltam bent a szülésnél, de 20 perccel utána már együtt voltunk hárman, és az valami egészen csodálatos élmény volt. Nem nagyon tudtam, hogy sírjak vagy nevessek.
    - Már két órája itt vagyok, de még nemigen hallottam a hangját.
    - Biztosan nem fogod elhinni, hogy máskor egyfolytában sír. Lehet, hogy most csak miattad van ilyen csöndben, átérzi, hogy az apja a Cosmopolitanban szerepel majd.

    Cosmopolitan, 1998.február
  • mukika
    #10299
    mai sportban van egy kép róla. tuti itt is van már benne 1-2 kanyar. :D

    link
  • mukika
    #10298
    énekelhettük volna a "Whiskys üvegek szerte széjjel...." című nótát. :)
  • gabber_saviola
    #10297
    :DDDDDdddd
  • gabber_saviola
    #10296
    Most akkor Ő az akiben bíznom kell, hogy rendet tesz. remélem sikerül neki.

  • Grenzjager
    #10295
    éas fradistábbnak tartom mint détráit....


    na jó nem volt nehéz... csak eddig beparáztam, hogy majd jön a kis pirospozsgás fejével a neuchatel Xamax királya....
  • Csesza
    #10294
    :DDDDddd

    jó is így
  • Grenzjager
    #10293
    Zoran leglaább nem egy mattalkolistamint a Détári.... dömével "álltólag" déltuán 4 után már nem lehet kommunikálni :D
  • mukika
    #10292
    telefonon kaptam az infót. ;) de már a Fradidrukker fórumon is megerősítették.
  • Csesza
    #10291
    bebaszna... :C
  • Grenzjager
    #10290
    vagy NB III. Dunacsoprot

    Gázművek, Pilisvörösvár, Szigetszentmiklós, Dorog....
  • Csesza
    #10289
    :OOO

    örülök, de hol olvastad?
  • Csesza
    #10288
    az ugy fasza lesz ha nem dől el májusig hogy van e pénz és egyéb, mert akkor a köv. szezont is a másodosztályban kezdjük :S
  • mukika
    #10287
    Zoran az új tréner.
  • Grenzjager
    #10286
    gondola:

    Összedöl(t) a Ferencváros? - Tököliék puccsot szerveztek Gellei ellen?
    Út az NB III-ba?


    Teljes a káosz a Fradinál Gellei Imre lemondása után. Az elnökség az új tréner kinevezésééig ifjabb Albert Flóriánt bízta meg az edzői teendőkkel, de ő sem vállalta…

    A Ferencváros szombaton, gyenge, egészen lélektelen játékkal 3-1-es vereséget szenvedett a Kecskemét ellen. Csordás Csaba már a 6. percben vezetéshez juttatta a vendégeket. A támadónak ez volt a 9. gólja. A második félidő elején Tököli tizenegyesből még egyenlített, a folytatásban azonban a „barackossok” tökéletesen kontráztak, rúgtak még két gólt, és megérdemelten nyertek. Az Üllői úton!

    Gellei Imre vezetésével először szenvedett vereséget az FTC az NB II-ben. A kisiklás az edző állásába került, aki emberi nagyságáról is újfent tanúbizonyosságot tett, hiszen felajánlotta a lemondását - írja a 100% Fradi.

    A vereséget követően Gellei csupán annyit mondott: - Nem értem a csapat fejetlen játékát, hiszen mindenkinek tisztában kellett lennie azzal, hogy milyen tétért játszunk, éppen ezért fájó, hogy így sikerült ez a találkozó.

    ***

    Az egész olyan, mint egy nagylelkű kabaré: a mérkőzésen az FTC zRt. jelenlévő igazgatóságának tagjai (kímélve a drukkerek népharagjától, nem idézzük őket név szerint) a találkozót követő rögtönzött gyűlésen a felajánlást egyhangúlag azonnal elfogadták. Kifejezve hálájukat elismerték: „a szakember emberi nagyságát jellemzi, hogy képes volt meghozni azt a döntés, hogy felajánlja a lemondását. Az zRt. igazgatósága ezúton is szeretné megköszönni mindazt, amit Gellei Imre az elmúlt másfél évben a klubért tett, mind szakmailag, mind erkölcsileg…Döntése nem veheti le a felelősséget a játékosok válláról sem”.

    FTC zRt. jelenlévő igazgatóság tagjai gyors határozatot hoztak: várhatóan két-három napon belül hivatalosan bejelentik, ki irányítja majd a Ferencvárost a továbbiakban. Addig ifj. Albert Flóriánt, a csapat mádosedzőjét bízta meg a gárda felkészítésére. A pályaedző azonban jelezte: ő sem kíván a továbbiakban a szakmai stáb tagja lenni, s bejelentette lemondását. Róla döntést azonban csak hétfőn hoznak az elöljárók. (A vasárnapra tervezett edzés így elmarad, hétfőn találkozik újra a csapat.)

    A sajtóhírek szerint, a korábban már meggyalázott, Détári Lajos lehet újra az utód. De mások is szóba jöhetnek, többek között Zoran Kuntic. A 100% Fradi bizalmas értesülései alapján ő az elsőszámú jelölt a kispadra, helyzetét azonban nehezítheti, hogy élő szerződése van a Pápával.

    Út az NB III-ba?

    Sikeres tender esetén is legfeljebb a nyár közepén, ősz elején érkezhet az új tulajdonos. Addig pénz nincs, és nem is lesz! A licenckérelmeket viszont az UEFA szabályzata szerint május végéig el kell bírálni! Ahhoz azonban igazolni szükséges, hogy tartozás nincs, az anyagi háttér stabil, a csapat működtetése biztosított.

    A végső határidő lejártáig huszonkét klub adott be kérelmet a Magyar Labdarúgó Szövetséghez, a jelenlegi 16 élvonalbeli együttesen kívül a Keleti csoportból kettő, a Nyugatiból pedig négy. A 2007-2008-as bajnokságban a Borsodi Ligában szereplő egyesületek mellett a Keleti csoportból a Ferencváros és a Nyíregyháza, a Nyugatiból pedig a Haladás, a Felcsút, a BFC Siófok és a Lombard Pápa nyújtott be igényt a licencre.

    Egyelőre csak az biztos, hogy páros létszámú lesz a mezőny, de hogy hány tagú, azt még senki nem tudja. Első fokon április 27-én hirdetnek eredményt. Ezután a törvényben megszabott határidőn belül lehet fellebbezni, a hiányzó adatokat pótolni, kiegészíteni. Május végén, a másodfokú döntés után dől el, kik és hányan indulhatnak az első osztályú labdarúgó bajnokságban.

    "Nem titok, hogy kik alkotják a testületet, de személyiségi jogaik védelmében, az ő saját kérésükre nem hozzuk nyilvánosságra a nevüket. A 25-30 szakember között találhatóak általános szakemberek, de ezúttal külsősök, jogi, pénzügyi szakemberek és könyvvizsgálók is" – jelntette be Serényi Péter. Az MLSZ sajtófőnöke szerint egy-egy klubnak elsősorban a gazdasági helyzetét nézik át, különös figyelmet fordítva a legutolsó mérlegre, melyben bankgaranciát vállalnak arra, hogy az egyesület végig tudja játszani a szezont. "Ezúttal szigorúbban veszik az előígéreteket, valamennyi csapatnál kész üzleti tervet kell letenni az asztalra”.

    Serényi bejelentette: kiemelt figyelmet szánnak az infrastrukturális helyzetre, többek között valamennyi elsőosztályú csapatnak rendelkeznie kell villanyvilágítással. Ez jelenleg sincs meg valamennyi NB I-es csapatnál, de a másodosztály Keleti csoportjából érkező Nyíregyháza sem tud esti meccset játszani. Amennyiben lesznek olyan csapatok, amelyek kiharcolták az élvonalbeli szereplést, de nem tudják teljesíteni a licencben foglaltakat és kizárják őket, csak abban az esetben töltik fel a helyüket, ha páratlan lenne a létszám. Így előfordulhat, hogy a 2007-2008-as bajnokságban csak 14 csapat vesz részt. Ez azonban csak május 30-án derül ki, amikor az UEFA által kiadott határidő lejár.

    Tavaly - főleg a Fradi jóvoltából - elsősorban a pénzről, pontosabban a szükséges anyagiak hiányáról szólt minden, licenccel kapcsolatos történet. Gertner Zoltán, az MLSZ licenceljárási igazgatója tájékoztatójában elmondta: „értelemszerűen idén is az egyik elsődleges szempont lesz, de már felhívtuk valamennyi érintett figyelmét… Több olyan klub van, amelynek esetében tavaly még elnézőek voltak a testületek, idén azonban változhat a helyzet. Arra a kérdésre, miszerintkaphat e licencet olyan klub, amelynek csak valamilyen ígérvénye van, az MLSZ licenceljárási igazgatója leszögezte: „Kizárólag olyan ígérvényt fogadunk majd el, amelyet menet közben egyértelműen számon lehet kérni. Bankgaranciára, vagy kézfizetői kezességvállalásra gondolok…”

    ***

    Középtávon egymilliárd eurónyi ingatlaneladásból származó bevétellel számol a Kincstári Vagyoni Igazgatóság. A listáján szerepel egyebek között a Ferencváros által használt, a Könyves Kálmán körút 32. - Gyáli út 10. alatti 6 plusz 2 hektáros sporttelep (itt található az Üllői úti stadion és több edzőpálya is) ingatlan értékesítése is. Ez lesz, lehet, az a privatizációs ügylet, amelytől a Ferencvárosi Torna Club - korábban is és most is - a túlélést reméli. A klubnak egymilliárdot meghaladó a tartozása, a labdarúgócsapatot működtető részvénytársaságé is fölhalmozott 800 millió forintos adósságot.

    Ha hinni lehet Dámosy Zsoltnak, akkor „az állam elfogadta az általunk megfelelőnek tartott feltételeket, a változás a jelenlegi állapotokhoz képest annyi, hogy az állam megpróbálja kihasználni a sportcentrum szabad kapacitását, és ebből bevételeket szerezni.” Az FTC jelenlegi elnöke szerint a KVI 3-4 héten belül kiírja a pályázatot, ezután 4-6, maximum 8 hét múlva következhet az elbírálás, és érkezhet a vételár a KVI-hez, a használati jogról való lemondásért pedig, - az elnök szerény becslése szerint legalább 1,2 milliárd forint - a Ferencváros kasszájába.

    Dámosy Zsolt bejelentette azt is, hogy az FTC is pályázni kíván egy partnerrel karöltve. „Az ingatlanfejlesztésből befolyó pénzekből lenne rendezve az adósság és egyben biztosítva a labdarúgó-szakosztály jövője is. Az FTC-nek ez lenne a legelőnyösebb, hiszen ebben az esetben nem csak a használati jog ellenértéke járna a klubnak, hanem az ingatlanfejlesztésből származó - várhatóan komoly - bevételekből is jutna a Ferencvárosnak.” Dámosy Zsolt szerint az FTC-nek megvannak a befektető partnerei, „akik hajlandóak olyan konstrukcióra, hogy a klubnak járó 1,2 milliárd forint felett is áldoznának a Ferencvárosra.” Az elnök állítja: komoly esély van arra, hogy a leendő tulajdonos anyagilag folyamatosan hozzájáruljon az FTC zRt. működéséhez, de az irányítást továbbra is az egyesület vezetése végezné. „Abban az esetben pedig, ha mégis egy idegen nyerné meg a pályázatot, ő köteles lesz megvásárolni a zRt. részvényeit, és a tartozásokat is átvállalni, de ahogy említettem, én azt a variációt tartanám előnyösebbnek, amelyben az FTC is részt vesz. Ebben az esetben pedig nagyon szép és biztos jövő áll a Ferencváros előtt…”

    Persze nem mindenki látja oly rózsaszínűnek a világot, mint Dámosy Zsolt. Főleg annak fényében nem, hogy ígéretekkel már eddig is tele volt a padlás. Sikeres tender esetén is legfeljebb a nyár közepén, ősz elején érkezhet az új tulajdonos. Addig nincs pénz!

    Ahhoz viszont, hogy focicsapat a következő szezonban az első vagy másodosztályban egyáltalán pályára léphessen igazolnia kell a licenckérelemben, hogy tartozás nincs, az anyagi háttér stabil, a csapat működtetése biztosított.. Ilyen rövid idő alatt azonban, esküdni lehet rá, hogy a klub gazdasági helyzete aligha változott. És május végéig nem is fog! Persze, – nem új dolog – segíthetnek a kiskapuk, a papírok és az ígéretek. Ez utóbbit is nehezíti azonban, hogy az FTC esztendő óta perben és haragban áll a licenckérelmet elbíráló MLSZ-el, - s ez fordítva is igaz…
    Könnyen megtörténhet tehát, még ha feljut is az NB I-be, marad, ahol van, vagy még hátrább sorolva…
  • Csesza
    #10285
    ez így durva...
  • Grenzjager
    #10284
    ez így elég komolynak tűnik:

    foci24.com

    Már hetek óta rebesgették, hogy meg vannak számlálva Gellei Imre napjai a Ferencvárosnál, és szombaton, az első bajnoki vereség (FTC-Kecskemét 1-3) után el is jött a búcsú ideje. Már sokan vártak erre. Az Üllői úti emeleteken is. Részletkérdés, hogy a tréner maga nyújtotta be a lemondását, ugyanis megbízható információnk szerint a ferencvárosi elöljárók két hónapja már erőteljesen az utódot keresték. Ennek persze bőven akadnak politikai okai is. Nevezetesen, hogy a befektetőjelöltek - legyen az a Wallis, vagy bármelyik más baloldali cégcsoport - nem szerette volna, ha a nemzeti oldalon elkötelezett Gellei veretlenül bajnokságot nyerve vezeti vissza az élvonalba a Fradit. Bizony, a tavaszi gyengélkedést látva sokan nem tartják elképzelhetetlennek, hogy néhány játékost lelkileg és materiálisan is presszionáltak, hogy amennyiben Gellei marad az edző, a befektetőjelöltek meggondolhatják magukat. Ezek után elképzelhető, hogy Gellei mester sorsa akkor pecsételődött meg végleg, amikor az Orbán Viktor által alapított felcsúti Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia szakmai kuratóriumában szerepet vállalt. Akik jelen voltak a Kecskemét elleni bajnokin, állítják, Gellei Imre megkönnyebbült a lemondását követően, hiszen már hatalmas nyomás nehezedett rá. A pénteki tréning előtt például néhány szurkoló három játékost verbálisan felelősségre vont a gyenge tavaszi játék miatt. Köztük volt Bognár Zsolt, aki ugyan a jobbak közé tartozott ősszel és a tavaszi gyengélkedéskor is, ám állítólag a drukkerek nehezményezték, hogy a jobbhátvéd az orosházi bajnoki találkozón nem éppen barátian reagált az ultrák kritikáira.
    A játékosok egyébként majdhogynem megsiratták a szakvezető távozását, noha, azért a csapathoz közelállók szerint néhány labdarúgónak jelezhették, ne nagyon ragaszkodjanak "Geláshoz", mert a jövőben úgysem ő lesz az edző. A befektetőjelöltek - ez ügyben továbbra is az egyértelműen a baloldalhoz sorolható Wallist emlegetik első helyen - nem szeretnék, ha a kettős állampolgárságtól kezdve számos nemzeti sorskérdésekben nyíltan kiálló egykori szövetségi kapitány vezetné a legnépszerűbb magyar klubcsapatot. Sokáig azonban nem lehetett mit tenni, mivel bukdácsolt ugyan a Fradi, veretlen együttes edzőjét azonban még a természeti népek bajnokságában sem divat kirugdosni.
    Markáns jelnek tekinthető, hogy a Ferencváros hajdani párttitkára és KISZ vezetője, nem mellékesen a klub korábbi utánpótlás vezetője, 1984-ben a csapat vezetőedzője, Vincze Géza, néhány hete az Üllői úton az egyik jelenlegi beosztottnak jelezte, nem jön ide a befektető, ha ez a jobboldali vezetés marad döntési helyzetben. A jelek szerint a baloldali ihletettségű Vincze nem a vezetőségre gondolt ez ügyben.
    Vitathatatlan, a siker - legalábbis időleges - nyugalmat hoz mindenkor. A Manchester United -nél például hetekig tüntettek a szurkolók a Glazer klán érkezésékor, a Roma 7-1-es elgázolásakor azonban ki beszélt az akkori ellenszenvről. Ugyanakkor, mivel Magyarországon élünk, a Fradit illetően adódik a kérdés: a leendő utód - a nagy esélyes Zoran Kuntics, vagy más - sorsa azon múlik, hogy a mennyire idomul az aktuális politikai kurzushoz?
    Azt meg senki sem gondolhatja komolyan, hogy az ősszel gyakran remeklő, az NB I-es klubokat is megleckéztető Ferencváros játékosai tavaszra elfelejtettek futballozni. Ez a csapat mai is élvonalbeli szintű. Csak éppen a labdarúgókat morálisan és anyagilag is megzsarolhatták. Sikeresen lezüllesztették az ország legkedveltebb egyesületét. Az elmúlt időszakban több rózsaszín inges, fehér hegyes lakkcipős újgazdagot látni az Üllői úti stadionban, akikről nehéz elképzelni, hogy a Fradi megmentésén fáradoznának. Parvenü stílusuk ellenére is "éhesnek" tűnnek ezek az alakok, nem véletlen, hogy az ingatlan spekuláció fél éve visszatérő téma az FTC-nél.
    Ezek után joggal mondhatják - amit különben rég óta sokan hangoztatnak - túszul ejtették Magyarország közkedvelt csapatát. De ki lesz a hős felszabadító? (Munkatársunktól)
  • Grenzjager
    #10283
    ...grrr
    azért annak örülök hogy egy páran az ultrák közül kimentek a meccs előtti napon az edzésre és a bemutatósbognárzsoltinak kiemelten meg még egy páran focistának szóltak, hogy nem lesz ez így jó a továbbiakban....

    laziónál, dinamónál bejött a rendszabályozás, lehet itt is :D
  • Kaplan
    #10282
    Még most sem tudom elhinni, egyszerűen ezt a csapatot alapjába véve újjá kéne építeni. Hihetetlen ami most történt.. És egyben elszomorító is, mert ha most nem jutunk fel... Isten mentse meg a játékosok lelkét.
  • Bereet
    #10281
    akkor maradnak a fiatal tehetséges edzők
  • Csesza
    #10280
    Bölöni persze, a válogatthoz se ment volna el, nemhogy egy másodosztályű csapathoz...

    esélytelen

    aki meg már letett valami az asztalra az vszeg sok pénzbe kerűlne, az meg itt nincs
  • Bereet
    #10279
    Valami fiatal edző kellene vagy Tapasztalt öreg pl.Bölöni vagy aki már letett valamit az asztalra