23418
  • Grenzjager
    #12866
    fradidrukker-ről:

    Egyre több a próbajátékos
    [Így írták ők] 2008-07-03
    Ma újabb próbajátékosok érkeztek, immár boszniai szerb játékos is megpróbál bekerülni a Fradi keretébe.
    A csapat túl van a második edzésnapon, a tréningen csaknem 40 játékos vett részt, de közülük sokan végleg vagy kölcsönben távoznak. Az azonban biztos, hogy egyelőre hét új szerzeményünk van.
    Ashmore-on, Abdin és Creswellen kívül a mieinket erősíti az új szezontól a trinidadi Aaron Downing és Matthew Bartholomew. Mindketten 20 évesek és támadók. Rajtuk kívül ugyancsak a mi játékosunk két jamaikai labdarúgó, a 22 éves Rafe Wolfe, aki jobboldali középpályásként és védőként is bevethető, valamint a 24 éves Jason Morrison, aki a középpálya több posztján is képes jó teljesítményre. Morrison egyébként öt alkalommal pályára lépett a jamaicai "A" válogatottban.
    Elképzelhető azonban, hogy tovább bővül a keretünk, hiszen a csapattal készül az amerikai Carlos Diaz, a nigériai Richard Nonso Anidi, a tunéziai Fouli Achraf, valamint a boszniai szerb, Markez Slobodan. Az ő sorsukról a szakmai stáb később dönt.

    egy siófoki komment

    "Nem rég, konkrétan 2-3 napja elküldtek tőlünk (Siófok) 5-6 légióst, s köztük volt egy tunéziai srác, akit történetesen Foulinak hívtak... roll hmm Remélem tőletek is hazaküldik, mert ha nekünk nem segített, akkor nektek pláne nem fog..."
  • Csesza
    #12865
    tényleg, most olvasom, hogy még a Baranyai is itt van, gondolom őt nem fogják elküldeni, mert nem látta őt még Davison játszani...
  • Csesza
    #12864
    hát sztem is, mert jolvan, hogy jön egy jópár külföldi mert ez benne volt, hogy ez is lesz, de sztem mindenképp kell magyar is, és nemhiszem, hogy olyan nagy tett lenne ide hozni első osztályból magyar játékosokat, mert itt sztem most nem az a mérvadó hogy első v. második liga, mert ha a Fradihoz kerűlnének biztos vagyok benne, hogy nem sok klubnál van most biztosabb anyagi helyzet, inkább ez lenne sztem itt most a domináns
  • Csesza
    #12863
    A Fradi edzője: Kishitűek a magyar játékosok!
  • Grenzjager
    #12862
    azért a 800 millióból magyar játékost is lehetne hozni
  • Csesza
    #12861
  • Grenzjager
    #12860
    Balog Zoli -->> Vasas


    na lehet ez is a Berkin múlt, hogy nem volt egy normális magyar aki szólt volna a skótnak.....
  • Bereet
    #12859
    Davison a múlt héten érkezett meg Magyarországra és azon nyomban belevetette magát a munkába. Az angol modellt követve az átigazolási tárgyalások tevékeny részese az edző is, így a tréner tökéletesen belelát a keret alakulásába. A Fradi szakvezetője elmondta, igazán komoly magyar labdarúgókat nagyon nehéz az NB II-be csábítani, így főleg külföldiekkel és saját nevelésű játékosokkal teszik teljessé a keretet. – A tervek szerint 4-5 új játékost hozunk külföldről, 3-4 focista pedig a Fradi utánpótlásából kerül majd fel a felnőtt csapathoz. Nagyon fontos bázis a Ferencváros utánpótlása. Tavasszal már meg is kezdtük ezt a munkát, így játszhatott az utolsó fordulókban Tóth Bence és Kiss Krisztián is a felnőttek között. Mellettük még van hely más ferencvárosi tehetségek számára is. Remélem, hogy találunk is néhányat, és velük együtt július 24-ig véglegesíteni tudjuk a keretet – nyilatkozta a mester a színes hetilapnak.

    Davison meglátása szerint a sikeres szereplés érdekében mindenek előtt a fejekben kell rendet tenni valahogy, hiszen a magyar futballisták legfőképpen mentálisan vannak lemaradva nyugat-európai, például angol társaiktól. – A játékosainknak meg kell érteniük, hogy számukra minden mérkőzés olyan, mint az FA Kupa- döntő: mindig mindenki a maximumra törekszik ellenük, így nekik is mindig mindenki ellen a legjobb formájukat kell hozniuk. A hozzáállás a legfontosabb: úgy kell készülni, hogy minden egyes meccs egy kupadöntő, bárki ellen játszunk is. A magyar focisták technikailag kiválóan képzettek, látom edzésről edzésre, hogy remek képességű játékosaink vannak itt a Ferencvárosnál. A baj ott van, hogy nem bíznak magukban. Azt, amit az edzéseken mutatnak, nem tudják átvinni a bajnoki mérkőzésekre. Az angol játékosok bíznak a saját képességeikben, így képesek a meccseken is olyan teljesítményt nyújtani, mint a gyakorlások alkalmával. Az angol focisták mentálisan erősek: tudják, hogy egy hiba nem veheti el a kedvüket. Ha rontanak a játék során, mennek tovább, küzdenek, hajtanak ugyanúgy, mint előtte. Ezt kell megtanulniuk a magyaroknak is és akkor jobban teljesítenek majd – mondta bizakodva a Ferencváros vezetőedzője.
  • Csesza
    #12858
    Somodi Bence ---> Diósgyőr :O
  • Csesza
    #12857
    Dragóner és Lazic a Vasas felé tart
  • Csesza
    #12856
    + Erőnléti edző

    Mark Pease személyében angol erőnléti edző segíti Bobby Davison és a ferencvárosi utánpótlás-csapatok munkáját. A fiatal szakember rögbi és krikett csapatok mellett tevékenykedett erőnléti edzőként Angliában, és a Sheffield United invitálására csatlakozott a Fradihoz.

    - Örömmel jöttem Magyarországra, mert igen összetett feladatkört láthatok el - mondta Pease. - Délelőttönként az első csapat mellett, délután pedig az utánpótlás csapatok mellett dolgozom majd. Felelős vagyok a játékosok erőnléti, állóképességi és gyorsasági képzéséért, de a sérülések megelőzésére, a rehabilitációs stratégiára is figyelnem kell. Ezeken túl a táplálékkiegészítők használatának és a játékosok rendszeres állapotfelmérésének módját is nekem kell kidolgoznom.
  • Csesza
    #12855


    James Asmore és Liban Abdi


    James Asmore

    Amikor a tavasszal egy hétig a Fradival edzettem, nagyon élveztem az itt töltött napokat, és a legszívesebben már akkor maradtam volna- mondta Ashmore. - Egyelőre egy éves szerződést kötöttem a Ferencvárossal, amely hatalmas megtiszteltetés a számomra. Célom, hogy a kezdőcsapatba kerüljek, és feljussunk az első osztályba.

    Születési idő: 1986. 03 02.
    Magasság/súly: 178 cm/76 kg
    Poszt: középső középpályás
    Korábbi klubjai: Sheffield United, Macclesfield Town



    Liban Abdi

    - Immár tapasztalatból mondhatom, hogy csodás a ferencvárosi közönség - kezdte Abdi. - Hiába szerepeltem néhány hónapja a Sheffield mezében, és fejeltem győztes gólt az Üllői úton, már akkor láttam, hogy itt igazán labdarúgónak érezheti magát az ember. Sheffieldben a tartalékok között játszottam, és hat góllal zártam az idényt. A Ferencvárosban szeretnék tapasztalatot szerezni, és örülök, hogy egy olyan csapatba kerültem, amelyik játékos, látványos futballra készül.

    Születési idő: 1988. 10. 05.
    Magasság/súly: 182 cm/72 kg
    Poszt: csatár
    Korábbi klubjai: Valerenga, Skeid, Sheffield United

    +

    Carlos Diaz (próbajátékos)

    - Egyelőre próbajátékra érkeztem az Üllői útra, minden vágyam, hogy megfeleljek, és profi labdarúgó legyek- mondta Diaz. Édesapám mexikói, így szerepeltem a mexikói korosztályos válogatottban, később pedig az amerikai U20-as válogatott keret tagja voltam.


    Születési idő: 1987. 14. 04.
    Magasság/súly: 183 cm/75 kg
    Poszt: csatár, támadó középpályás
    Korábbi klubjai: Saint Mary College, San Francisco Seals
    Válogatottság: mexikói U15, U16, amerikai U20 válogatott
  • Grenzjager
    #12854
    A Robinson-videó
    A Fradi focicsapatát vezető angol üzletember ma tartott impromptu sajtótájékoztatóján készült videó mind a tizenkilenc perce megtekinthető a lapozás után. (ftcpe)
  • Grenzjager
    #12853
    videó az első edzésről
  • Grenzjager
    #12852
    részben off->> beigazolódtak korábbi hírek, miszerint a kormány közeli Wallis befektetést tervez Bp. IX. kerületében.
    Óriásberuházást tervez a Ferencvárosban a WING

    Szerencsére a skótnak köszönhetően ettől megmenekült a Fradi.
  • Grenzjager
    #12851
    ahogy a fradidrukker.hu-n írták, "a magyar játékosok zöme ledöntötte a korábban áltlauk is emelt szobrot". Most amíg nem lesz olyan kafa az utánpótlásunk, mint amilyen kell, addig ez lesz valszeg.
  • Bereet
    #12850
    szvsz nem az a fontos hogy milyen nemzetiségű hanem hogy hajtson,küzdjön és jól focizzon, hogy ha kell felszántsa a pályát
    valahogy meg kell erősíteni a keretet
  • Gunnersboy
    #12849
    fasza hogy ennyi embert igazolunk, de ez egy afrikai csapat lesz vagy egy magyar:|
  • Csesza
    #12848
    eddig a 4 white star játékos közűl egyik sincs fenn a white star honlapján :o
  • Csesza
    #12847
    gecc jönnek mint a szúnyogok :D

    Jamaicai duó érkezik a Fradihoz
  • Csesza
    #12846
    Robinson a rövid- és hosszú távú célokról
  • Csesza
    #12845
    mindenképp kell valaki a kapuba
  • Grenzjager
    #12844
    akkor most kapus poszton van Holczer.... és

    Kapus is kéne ám, mert a Holczer nagyon tapasztalatlan, és már a drukkerek sem szeretik, mivel áltlaában mindig annyi gól kaptunk ahány kapuralövés volt, ha ő állt a kapuban.
  • Grenzjager
    #12843
    Újabb próbajátékos érkezett

    Megtartotta idei első, nyilvános edzését Bobby Davison. A mai edzésen a nigériai Nonso Anidi is megjelent, ő egyelőre próbajátékon van a Fradinál.

    Bobby Davison vezetőedző az első gyakorláson 33 játékosnak vezényelt edzést. Köztük volt a már leigazolt Ahsmore és Abdi, reggeli hírünknek megfelelően Downing is Bartholomew is edzésbe állt (Cresswell csak jövő héten érkezik).

    Az amerikai Carlos Diaz mellett egy másik próbajátékos is részt vett a tréningen, ő pedig a nigériai Nonso Anidi, ő támadóként bevethető.
    Nem vett részt viszont már a gyakorláson Wojciech Zarzycki, az ő szerződését nem hosszabbítja meg a klub. (ftc.hu)
  • balljuggler
    #12842
    Persze hogy nem Ő az a Downing...
    Mivel a Boroban a csávó ballábas szőkésbarna és fehérbőrű(Nem vagyok rasszista!)
    A képen látható uriember pedig az ellentettje!
  • Csesza
    #12841
    A Fradi hazahozná Ferenczit Angliából

    támogatnám az ötletet, ha nem kerűlne ennyibe, mert az lehet, hogy majd annak a kárára menne, hogy nemtudunk olyan képességű kapust + védőket igazolni, mert nem lesz rá elég keret :S
  • Csesza
    #12840
    :) nem

    és asszem azon a képen Downing van és nagyon néger
  • Gunnersboy
    #12839
    "Stewart Downing (born 22 July 1984 in Middlesbrough) is an English football player"

    ezek meg T&T-iak szval nemhiszem hogy akármilyen kapcsolatban állnának, cask a nevük egyezik :)
  • Gunnersboy
    #12838
    hát de remélem megkapták a belga állampolgárságot mert igy kb több nem eus lesz mint magyar....
  • GTheo
    #12837
    Ez a Downing nem tesója(rokona) Stewart Downingnak?
  • Csesza
    #12836
    az az igazság, hogy erről a két játékosról semmit nem találtam :S

    még a White Star honlapján sincs róluk semmi info :S
  • Csesza
    #12835
    Downing és Bartholomew is a csapatnál



    Ashmore és Abdi mellett két újabb játékos is csapatunkkal kezdi meg a felkészülést kedden, mivel Aaron Downing és Matthew Bartholomew is csatlakozik keretünkhöz.
    - 100%Fradi - Mindketten trinidad és tobagói állampolgárok, ám a Sheffield United belga fiókcsapatától, a White Startól érkeznek az Üllői útra. A 20 éves Downing balszélsőként és támadóként is bevethető, míg a szintén 20 esztendős Bartholomew szintén csatár. Mindketten szerepeltek már hazájuk különböző korosztályos válogatottjaiban.

    Ők korábban már néhány napot eltöltöttek az Üllői úton, ennek megfelelően Bobby Davison vezetőedző nem most térképezi fel tudásukat. A szakmai stáb vezetője jól ismeri a képességeiket, így leigazolásukra immáron komoly esély van.



    megmondom őszíntén, ez engem most kicsit aggaszt, hogy 1db magyart nem hoztunk még ide :S
  • Csesza
    #12834
    :D

    Új erőnléti edző segíti csapatunk felkészülését

    Mark Pease személyében angol erőnléti edző segíti Bobby Davison és a ferencvárosi utánpótlás-csapatok munkáját.
    - 100%Fradi - A fiatal szakember rögbi és krikett csapatok mellett tevékenykedett erőnléti edzőként Angliában, és a Sheffield United invitálására csatlakozott a Fradihoz.

    - Örömmel jöttem Magyarországra, mert igen összetett feladatkört láthatok el - mondta Pease. - Délelőttönként az első csapat mellett, délután pedig az utánpótlás csapatok mellett dolgozom majd. Felelős vagyok a játékosok erőnléti, állóképességi és gyorsasági képzéséért, de a sérülések megelőzésére, a rehabilitációs stratégiára is figyelnem kell. Ezeken túl a táplálékkiegészítők használatának és a játékosok rendszeres állapotfelmérésének módját is nekem kell kidolgoznom.
  • Grenzjager
    #12833
    FERENCVÁROS ERŐSÍTÉS

    A csatár belépője: Amerikából jöttem!

    A korábbi korosztályos válogatott játékos, Carlos Diaz San Franciscóból érkezik az Üllői útra

    Amerikai játékossal erősíthet a Fradi, a San Francisco Seals csapatából érkező Carlos Diaz tagja az Egyesült Államok U20as válogatottjának.

    „Dinamikus és veszélyes támadó” – írják róla a klub honlapján, és Bobby Davison hamarosan teszteli. Hétfőn csak testsúlymérés szerepel a programban, az első edzést kedden 11 órakor tartják az Üllői úton. Ott lesz már ezen a gyakorláson a Sheffield Unitedből érkező középpályás, James Ashmore és a csatár Liban Abdi. A védő Ryan Cresswell csak egy héttel később csatlakozik új csapatához. Mint megtudtuk, a sheffieldi együttes még három vagy négy játékost küld Magyarországra, természetesen azzal a céllal, hogy az FTC feljusson az élvonalba.

    Ami bizonyos: trendváltás lesz a IX. kerületben. Mert amíg egy évvel ezelőtt a klub korábbi elismert játékosaitól várták a megváltást – a „retro” Fradi nem tudta kiharcolni a felkerülést –, most a jelszó: zöld-fehér mezt csak fiataloknak! Bobby Davison jelöltjei ugyanis mindannyian húsz év körüliek, és világosan látszik: az angol tréner ambiciózus, bizonyítási vágytól fűtött futballistákból akarja összeállítani a jövő Ferencvárosát.

    A keddtől kezdődő napi két edzésen már egy angol erőnléti edző is segíti a Fradi szakmai stábjának a munkáját.
    (NS)
  • Gunnersboy
    #12832
  • Csesza
    #12831
    Diaz keddtől próbajátékon az Üllői úton



    Véglegessé vált, hogy keddtől a csapattal készül egy amerikai próbajátékos.
    A 20 éves Carlos Diaz legutóbb a San Francisco Seals csapatában játszott. A támadó középpályásként és csatárként is bevethető Diaz szerepelt az amerikai U20-as válogatottban is.

    Az esetleges leigazolásáról később dönt Bobby Davison vezetőedző.
  • Csesza
    #12830
    Jövő héten végre felpezsdül az élet labdarúgócsapatunk körül.
    Megkezdődik együttesünk felkészülése, az első edzésen már az Angliából érkező Ashmore és Abdi is jelen lesz (Cresswell később csatlakozik). A hét folyamán próbajátékosok is jönnek az Üllői útra, őket megérkezésüket követően rendre bemutatjuk szurkolóinknak.

    Új információ, hogy jövő héten Budapestre érkezik Terry Robinson, az FTC zRt. igazgatóságának elnöke is. A labdarúgócsapat első embere a hét közepén várhatóan 2-3 napot tartózkodik Magyarországon, és Robinson sok egyéb teendő mellett áttekinti az átigazolási helyzetet is.
  • Gunnersboy
    #12829
    végre hallunk már neveket is.. :)
    csak sok lesz a nem eus állapolgárságú :s
  • Csesza
    #12828
    Amerikai utánpótlás-válogatott játékost igazolhat a Fradi
  • Kaplan
    #12827
    Bezony, kegyetlenül muszáj lesz ha bajnokságot akarnak nyerni..