23418
  • Grenzjager
    #13027
    mocskos médiának köszönhetően, a hülye közvetítések miatt hétfői rangadók lesznek. Változtak az nb2es időpontok:

    2008-08-11 19:00 LABDARÚGÁS NB II, 1. forduló FTC - Tököl
    2008-08-25 19:00 LABDARÚGÁS NB II, 3. forduló FTC - Békéscsaba 1912 Előre
    2008-09-15 19:00 LABDARÚGÁS NB II, 6. forduló FTC - Szolnoki MÁV-Mondi
    2008-09-22 19:00 LABDARÚGÁS NB II, 7. forduló Vác-Újbuda LTC - FTC
  • Grenzjager
    #13026
    Gyertek majd kézire is.

    Leigazoltunk Szádvári Krisztinát a Dunaferrtől.


    ....kedvenc lesz
  • Grenzjager
    #13025
    Fitost a Sheffield teszteli egy hétig.
  • Csesza
    #13024
  • Grenzjager
    #13023
    A Pénzügyőr ellen lépett pályára.

    "Egejuru ‘Godslove’ Ukwuoma, a Kaposvölgye csatára lépett pályára az első harmadban.

    A 22 éves jó felépítésű nigériai játékos nem jutott sok labdához, nem mutatott meggyőző teljesítményt. Persze harminc perc alapján korai lenne pálcát törni a labdarúgó felett, aki a Kaposvölgye szezonját nagy formában zárta: hat mérkőzésen öt találatot szerzett, a Mosonmagyaróvár ellen mesterhármast ért el. A fiatal támadó három éve került bele a magyar fociba, csurgói kezdetek után került a somogy megyei másodosztályú alakulathoz." (ftcpe)
  • Grenzjager
    #13022
    Üllői út 129.

    Ha Nagy Béla élne, most alighanem meghívná egy pohár nyelvzsibbasztó skót whiskyre Kevin McCabe-et. A Ferencváros legendás krónikása barátságosan és mosolyogva hátba veregetné az angol üzletembert, meginvitálná a Fradi-múzeumba, leültetné Albert Flórián egykori katonaládájára, és azt kérdezné tőle magyarul, határozottan: tudja-e, mit jelent Magyarországon a Fradi?

    Hogy Kevin McCabe mit válaszolna erre, azt nagyjából sejteni lehet: angol úriemberként dicsérné, tán magasztalná is a klubot, aztán hozzátenné, „a jövőt építjük, de tiszteljük a múltat”. És kulcsmondat lehetne ez. Kulcsmondat egy olyan szituációban, amikor a Ferencváros szurkolói árgus szemekkel figyelik a klub körül történő eseményeket. Mert még ma is vannak, akik ingatlanspekulációt sejtenek az Üllői úti biznisz mögött; s akadnak szép számmal, akik szerint az angolokat nem a Ferencváros, sokkal inkább a földterület érdekli.

    Pedig Kevin McCabe nagyon is tisztában van a Ferencváros tradícióival, olyannyira, hogy tulajdonképpen az 1965-ös VVK-győzelem, Albert Flórián Aranylabdája és egyáltalán, a klub legendái miatt vágott bele a magyarországi kalandba.

    Ha Nagy Béla élne, most biztos megkérdezné az angoloktól, hogyan képzelik, hogy ez a csapat narancssárga dresszben játsszon?! És persze hozzátenné, hogy legutóbb ilyet (mármint mezszínváltást) a kommunista diktatúra izzadságszagú hivatalnokai merészeltek véghezvinni, amikor 1950 februárjában politikai döntés értelmében a Fradi az ÉDOSZ nevet vette fel, majd 1951 januárjától az immár Kinizsiként szereplő csapat játékosai fehér-pirosban futottak ki a pályára.

    Nagy Béla talán ingerülten mondaná ezt Kevin McCabenek, de az angol mosolyogna mindezen, és azt felelné: huszonötezres vadonatúj stadion épül, a csapat pedig néhány éven belül Európa élmezőnyébe kerülhet. És a sok vihart megért krónikás talán hinne neki, miközben azt látná az Üllői úti klubház ablakán keresztül, hogy kedvenc csapata több mint négyezer drukker előtt egy esős, viharos hétfő este narancssárga dresszben harcol a győzelemért.

    Mégis nyugodt lenne, hiszen a találkozót a klub igazi otthonában rendezik. Az Üllői út 129. alatt. És ez az a cím, amelyet Kevin McCabe-nek soha, sehol sem szabad elfelejtenie.
    (NS - SINKOVICS GÁBOR)
  • Grenzjager
    #13021
    Nyilasi Tibor:

    Megmondom őszintén:eleinte komoly kétségeim voltak az angolok
    szerepvállalását illetően. Ám a napokban két edzést is végignéztem,
    és bizony át kell értékeljem a korábbi kritikákat. Mintha Dalnoki Jenő bácsi edzésmódszerét láttam volna életre kelni, ami azt is jelenti,
    hogya Mester évtizedekkel megelőzte a korát. Abból, pedig,
    hogy húsz magyar és ugyanennyi külföldi futballista gyűrte magát
    az edzéseken, a csapat és a közönség is profitál. Kőkemény kenyérharc
    folyik a csapatba kerülésért, a magyar futballista pedig most
    döbbenhet rá: ha nem teszi oda maximálisan magát, ha elkényelmesedik,
    az angolok máris három hasonló képességu, de profi szemléletű vetélytársat húznak elő a nagy zsákból.
  • Grenzjager
    #13020
    vmi új nigériai.
    kaposváron is volt próbajátékon.
  • Gunnersboy
    #13019
    Egejuru azki? :O
  • Csesza
    #13018
    Komora megy kölcsönbe Budaörs-re
  • Grenzjager
    #13017
    Ferencváros – Pénzügyőr 5-1 (1-1, 3-1)
    FTC, 1. harmad: Pintér - Wolfe, Baranyai, Souare, Szkukalek - Szalai, Deme, Morrison, Downing - Lamine, Egejuru
    FTC, 2. harmad: Holczer - Fülöp, Dragóner, Csiszár, Nagy J. - Bartha, Lipcsei, Ashmore, Abdi - Pisanjuk, Diaz
    FTC, 3. harmad: Holczer - Fülöp, Csiszár, Dragóner, Nagy - Kiss K., Pölöskei, Bartholomew, Tóth B. - Nyilasi, Dramane
    Hazai gólszerzők: Szkukalek, Pisanjuk, Abdi, Dragóner, Dramane
  • Grenzjager
    #13016
    még korai, még a hivatalos honlap is egy kalap... igaz az mindig is az volt.
  • Fabio Capello
    #13015
    Valaki másolhatna be egy idei keretet+ főbb adatok (nemzetiség, kor, poszt stb.) előre is htx
  • Gunnersboy
    #13014


    Abdi és Ashmore jó kis igazolásnak tűnik az újak közül :)
  • Csesza
    #13013
    maradt is az 5-1 :)
  • Csesza
    #13012
    Gól, gól, és ismételten gól. Fülöp meghúzta a jobb szélen, a védő lemaradt, középre ívelt, Dramane állva hagyta a védőjét, így senkitől sem zavartatva fejelt a kapuba. 5-1
  • Csesza
    #13011
    eddig: 4-1



    Néhány perce megkezdődött a mérkőzés, jelenleg 1-0-ra vezetünk, a mérkőzés legelején Morrisont rúgták fel 16 méterre a kaputól, a megítélt szabadrúgást Szkukalek lőtte kapura, a labda egy védőn megpattanva került a kapuba.

    Egyenlített a Pénzügyőr. A gól előtt Morrison ért bele egy lövésbe, a megpattanó labda a kapufáról vágódott vissza a mezőnybe. Az ellentámadás meghozta a vendégek gólját, jó kiugratás után egy az egyben vezethette kapura a labdát, a kifutó kapus mellett elgurította a labdát.Az állás jelenleg 1-1

    Ashmore sokadjára ível át a jobb oldalról a bal szélre, ahol Abdi egy csel után centerezett, a rövid oldalon érkező Pisanjuk a jobb alsóba passzolta a labdát. Vezetünk 2-1-re!


    A középkezdés után Abdi egy átadást úgy vett át, hogy elküldte a védőt borért, kapura vezette a labdát, a 16-os vonalán kicselezett még egy védőt, majd nagy erővel a jobb ficakba lőtte a labdát. Hálószaggató, védhetetlen lövés volt, idei legszebb gólunk! Az állás 3-1!


    Tóth Bence szöglete után Dragóner bólintott, felhőfejesét nem védhette a derék II. kerületi kapus. Az állás 4-1!
  • Csesza
    #13010
    nah erre kíváncsi leszek, bár ha az MLSZ-en múlik akkor valahogy betesznek majd nekünk (mondjuk lehet hogy már annyira nem mernek :D)



    Több szurkolónk is érdeklődött az iránt, hogy a következő idényben hány légiós léphet egyszerre pályára csapatunkban.
    Nos, jelenleg az MLSZ válaszára vár labdarúgócsapatunk vezetése a légiósok ügyében. Mint ismert, korábban csak három Európai Unión kívüli játékos léphetett pályára együttesünkben tétmeccsen.

    Ám azok a játékosok, akik olyan országból érkeztek, akik aláírták a Cotonou-i egyezményt, elvileg nem számítanak légiósnak. Ez csapatunkat is jelentősen érinti, hiszen a csendes óceániai, a karibi és egyes afrikai térségekből számos labdarúgó megtalálható a keretünkben.

    Az FTC vezetése a jövő hét elejére-közepére várja az MLSZ Versenybizottságától a hivatalos értesítést arról, hogy a Cotonou-i egyezményt aláíró országok játékosai valóban nem esnek korlátozás alá ebből a szempontból.

    ftc.hu
  • Csesza
    #13009
    nem mondanak semmit és ez sztem nem korrekt :S
  • Grenzjager
    #13008
    nem értem, amúgy miért?
  • Grenzjager
    #13007
    Pinte Attila, meg Regedei a liláktól is aláírt a Szerdahelyhez.
  • Csesza
    #13006
    ez is zártkapus lesz
  • Csesza
    #13005
    Vasas Zoli pedig a DAC Dunaszerdahelybe igazolt
  • Csesza
    #13004
    a paksiak nem engedik el Márkust :S
  • Haresz80
    #13003
    De kíváncsi vagyok a Fradi-Honvéd és fordítva meccsre. :D
  • Csesza
    #13002
    indulunk a Liga Kupában!

    az első meccs október 1-én lesz

    viszont a sorsolás július 23-án
  • Grenzjager
    #13001
    FTC-Pénzügyőr 2008.07.19., szombat, 11h, Albert-stadion
  • Grenzjager
    #13000
  • gabber_saviola
    #12999
    júj de tökjó a mez :dddd
  • Csesza
    #12998
    sztem az necces lesz, mert azokon kívül akik kint voltak a stadionban, senki nem láttam a meccset :S
  • Haresz80
    #12997
    Ne higgy hülyének, visszaolvastam addig ameddig nem voltam itt. Láttam a videót, de nekem a teljes meccs kéne
  • Grenzjager
    #12996
    #12978
  • Haresz80
    #12995
    Én a mostani Sheffield elleni meccsre lennék kíváncsi, mert nyaralás miatt nem láttam.

    Sajnos nincs meccs a birtokomban.
  • beatbandit
    #12994
    üdv!

    akit érdekel a 95-ös Fradi-Grasshoppers BL teljes meccs, az megtalálja a focivideok.2ksite.com oldalon! és akinek bármilyen Fradi meccs van a birtokában, örömmel venném ha megosztaná másokkal is! várok mindenkit nagyon nagy szeretettel! ;)
  • Grenzjager
    #12993
    "1. A Ferencváros első számú meze a zöld-fehér csíkos mez. Ez így volt, jelen pillanatban is így van, és így is lesz.
    2. Nem a Ferencváros, de nem is az új angol tulajdonosi kör ötlete volt a narancssárga színű váltómez, hanem a mezgyártó cégé.
    3. A mezgyártó céget annak idején a Furulyás János által képbe hozott FOTEX csoport kötötte össze a Ferencvárossal.
    4. Ez a szerződést azóta egyszer meghosszabbították, ebben pedig a Ferencváros kvázi szabad kezet adott a mezgyártó cégnek egy ún. idegenbeli mez színének meghatározására.
    5. A mezgyártó több alternatívát is felkínált a Ferencvárosnak, azok közül a szóban forgó mez nyerte el a megkérdezettek tetszését - választani kellett, erre volt lehetőség; ha nem tették volna, választ a mezgyártó helyettük. "


    ..mégmindig ez a rohadék tsz-elnök... Ez a furulya mindenkinek letérdelt furulyázni?
  • Grenzjager
    #12992
    ezt a képet vki 5 éve mutatja, hogy ez a Fradi, akkor elröhögöm magam...
  • Grenzjager
    #12991
    Mondjuk ennyi erővel a lila csapatbusz mellé, már lehetett volna lila-fehér is az idegenbeli mezünk is. Szánalom101%. Biztos jól áll a feketéken... vagy Elefántcsontpart nem vásárolta meg mindg a gyártótól, esetleg túl sokat gyártottak egy esetleges holland EB győzelemben reménykedve és most a maradékot meg megkaptuk. Szép...

    Na mindegy mostantól jöhet hogy KUKÁSOK vagyunk.. és fogunk is kapni verbálisan, de szavunk sem lehet, mer tényleg kukás mez.
  • ICEMAN15
    #12990
    köszke az összefoglalót!!!!!!
  • karajjj
    #12989
    még szerencse, hogy nem barbie-rózsaszín, mint a sevillának volt :D
  • Csesza
    #12988
    épp ezért mondtam, hogy ott nem húznak váratlant, mert ilyen színek vannak :)

    én is biztosan meg fogom szeretni ha sikereket érünk el benne :)