23418
  • mukika
    #15594
    Rendben, nyugat-európa már ezt is megoldotta. Huliganizmus sincs már ott tudjuk. Sőt a kerítések is kolbászból vannak...

    Oké legyen kártya, de akkor legyen egységesen kártya mindenhol, egyszerre. Mert nem, így nem vagyok hajlandó kiváltani. Rajtunk akarnak példát statuálni... mert a Fradi így a Fradi úgy.

    Ez az egész azért van, mert berepült x darab szék a pályára... semmi több. Voltak rendőrök, voltak biztonságiak, tegyenek, rendet azért vannak. Minden másik magyar klubnál sokkal nagyobb balhék voltak az elmúlt 1-2 évben. Semmi nem történt. Nem volt ekkora vízhangja. De miért? Miért kell most kicseszni egy egész országgal? Idegenben szurkolói kártya? Oké lehet regisztrálni neten, de utána ugyanúgy be kell menni a klubházba adategyeztetésre... Persze aki évente 1-2 meccsre megy, el vidéken az majd feljön pestre és beregisztrál. Helyette inkább majd mennek hazaiba, hogy fogják ellenőrizni? Mit tudnak ellene tenni? Semmit.

    Ősszel kaptuk a büntetéseket sorba, fáklyázás itthon, fáklyázás idegenben, zsidózás itt, zsidózás ott… Zalaegerszegen mi volt? Huhogás, illetve a sok-sok fáklya miatt állt a játék. Azta állatok ők is. Mutogassuk őket is a tévében.

    Berki féléknek pedig nem vagyok hajlandó kiadni a személyes adataimat. Ősszel az ominózus irdatlan felháborító Ftc-Dvtk meccs után, olyan embereknél kopogtatott a rendőrség, akiknek köze nem volt semmihez. Kint sem voltak a meccsen. Házkutatás, lefoglalás, 24-72 óra. És miért? Mert őket ismerték, őket be tudták azonosítani. Ezek után mi lesz? Valamelyik szektorban hangosan fingik valaki, másnap mindenkit bevisznek? Hiszen tudni fogják, ki hol van, mit csinál… Vécé mellé hugyozol neked annyi? Jó lehet, kicsit túlzok, de a falat tudnám kaparni.

    Kicsit én is úgy érzem, hogy szemen köptek. Ha senki nem váltotta ki volna a kártyát, nem lenne talán most ez. Meggondolta volna a vezetőség a kártyamentes szektorokat, illetve idegenbe is kártya kell jelszavat. Mindegy biztos jó hangulat lesz. Csürhéző, okoskodó oldallelátó bizonyíthat. Hajrá! Külső és belső viszályokkal sikerült tönkretenni, megerőszakolni egy családot. Ennek aztán tényleg Come Back lett a vége.
  • galmat
    #15593
    Szerintem a szurkolói kártya teljesen logikus dolog, Nyugat-Európában már régóta bevált módszer. A stadion nem közterület, hanem magán, aminek magántulajdonosa érhetően védi a saját értékeit, ezért jogában áll a szurkolói kártya bevezetése. Szerintem ezt nyugodtan minden klub-ra ki lehetne terjeszteni minden nb1-es klubra, hogy ellenőrizhetőbbé, kultúráltabbá váljon a meccsrejárás, és ne túlélő-túra fílingje legyen. Mert szégyen amit bizonyos csoportok művelnek a fradi-meccseken, az ilyen nem futball meccsre való.
  • Oziris666
    #15592
    Mondjuk ő is lőhetett volna vagy 5őt a ZTE ellen ziccerei alapján...
  • Grenzjager
    #15591
    itt berki mindig utólag gondolkodik...
    kb mint a marha részeg, akinek már kiverték a bunyóban két fogát, akkor kezd el filózni. Remélem így jár ő is.

    Azt meg nem hiszem el hogy ne tudnák végkielégítés nélkül kib*szni macskát sz*rni, annyi hibás, elhamarkodott döntése volt, hogy a jogi kapu is meg lenne, hogy végkielégítés nélkül küldjük el.
  • Láma!
    #15590
    hát ahogy olvasom, és ahogy ez az ember is irta, ha pl te bemész a meccsre, akkor szembeköpöd azokat akik nem mennek be... (ugy szeretem az azt az okos agyukat...)

    de balhézni szerintem nem akarnak, csak készülnek rá, hogy ha esetleg a rendörök beléjük kötnek akkor megvédik magukat.
  • karajjj
    #15589
    akkor most tökmindegy, csak balhé legyen?
  • Láma!
    #15588
    "Szeretném mindenkinek felhivni a figyelmét ha csak teheti pénteken NE jöjjön ki senki a Fradi-pálya elé ,(berki és a vezetöség illetve a kártya ellen) tüntetni ,mert informáciok alapján "bünözök"(secu) és rendörök(secu) közös akciora készülnek a kint rekedt kártya ellen tüntetökkel szemben! Természetesen én (mi) kint leszek,leszünk viszont senki másnak nem ajánlom a pénteki bulit mert az izgalmas lesz!!"

    index fórumrol, XVI-os vezetője(?) irta.
  • karajjj
    #15587
    ez viszont így no comment :S
  • Láma!
    #15586
    már nem tudják bejelenteni mert azt 72 órával előtte meg kell tenni.

    Azt viszont több mint aggályos amit a fórumokon olvasni...
    Egyre inkább tűnik úgy hogy pénteken Fradista ver majd Fradistát, csak mert az egyik nem áll ellen a kártyának...
  • karajjj
    #15585
    információink szerint a rendőrség már dörzsöli a tenyerét, hogy a kártya ellen, a stadion közelében tiltakozó szurkolókat –be nem jelentett tüntetésre- hivatkozva provokálja és inzultálja

    he nem jelentik be, akkor joguk van hozzá, ha meg oda akarnak menni, akkor tessék szépen bejelenteni és ennyi...
  • Láma!
    #15584
    "Ezzel szurkolók ezreit kényszerítik arra, hogy egy idegenbeli meccs előtt utazzanak fel Pestre, vásárolják meg belépőjüket, majd egy-két nappal később lehet, hogy lakóhelyüktől néhány kilométerre menjenek el szurkolni. "

    Ez a rész azóta tisztázódott, a helyszínen lehet megvenni jegyet, a Fradi küld le pénztárost.
  • zsozsi80
    #15583
    Az FSZSZ közleménye a szurkolói kártyával kapcsolatban:


    Az FSZSZ mély megdöbbenéssel hallgatta ügyvivőjének délutáni tájékoztatását- a Berki Krisztiánnal történt egyeztetés után. Az FSZSZ azzal a reménnyel küldte egyeztetésre Kikát, hogy valamilyen kompromisszumos megoldást találnak a több száz, több ezer Fradistát hátrányos helyzetbe kényszerítő szurkolói kártya részleges mentességére. A megbeszélést megelőzően többször lehetett tájékoztatást olvasni arról, hogy a kártyával nem rendelkező (Budapesttől távol élő vidéki, határon túli és külföldi, valamint a kártyával kapcsolatban morális, erkölcsi és jogi fenntartásokat érző) szurkolók részére legkevesebb, két szektorba mentességet biztosít az FTC vezetése. Ezzel szemben a stadion egész területére (kivéve a vendégszektort) kiterjesztették a kártya szükségességét. Ez amellett, hogy komoly erkölcsi és jogi aggályokat vet fel, egész egyszerűen a szurkolók arcul csapása. Emellett kilátásba helyezték, hogy az idegenbeli meccsekre is hamarosan kötelező lesz a kártya (persze kizárólag Fradi-szurkolók számára). Ezzel szurkolók ezreit kényszerítik arra, hogy egy idegenbeli meccs előtt utazzanak fel Pestre, vásárolják meg belépőjüket, majd egy-két nappal később lehet, hogy lakóhelyüktől néhány kilométerre menjenek el szurkolni. A kártya mellett a vezetőség kiadott egy házirendet, melynek több pontja komoly aggályokat vet fel –különösen annak tudatában, hogy a Ferencváros vezetése egyszer már asszisztált egy több hónapos, pusztán rámondásra történő kitiltáshoz, melynek során fél éven át százak tüntettek a hazai meccsek alatt a székház előtt-. A Ferencváros vezetése, Berki Krisztiánnal az élén egyértelműen állást foglalt azokkal a fanatikusokkal szemben, akik pénzüket, idejüket nem sajnálva, a hároméves másodosztályú vergődésünk során is teljes mellszélességgel támogatták szeretett klubjukat. Az FSZSZ a szurkolói kártya ezen formában történő alkalmazását nem tudja támogatni és az ellen minden lehetséges eszközzel fel fog lépni.
    Szeretnénk felhívni minden szurkoló figyelmét, hogy információink szerint a rendőrség már dörzsöli a tenyerét, hogy a kártya ellen, a stadion közelében tiltakozó szurkolókat –be nem jelentett tüntetésre- hivatkozva provokálja és inzultálja.

    A Ferencváros Szurkolók Szövetsége felhívja az FTC vezetésének figyelmét, hogy a szurkolói kártyával és a házirenddel kapcsolatban minden felelősség őket terheli.

    http://green10.gportal.hu/
    http://www.1899.hu/
  • karajjj
    #15582
    2:1, ugyanennyi piroslappal
  • Láma!
    #15581
    4-0:DD
  • gyepesjoint
    #15580
    hétvégi ftc-nyíregy-re tipp??? tippmix miatt érdekelne az OBJEKTÍV véleményetek :DD
  • Subw00fer
    #15579
    Döntetlen Pakson -ligakupa
    Biztos ami biztos Morrison ismét kiállíttatta magát...
  • Grenzjager
    #15578
    ZTE - FERENCVÁROS - szurkolás (1899.hu)
  • Subw00fer
    #15577
    azt mondjuk adom.
    három gólos vezetést nem lett volna szabad leadni, még így sem hogy ők hárommal többen voltak (szabó-spori ugye...).
    pl nem értem hogy miért nem lehet labdát tartani, szinte pánik szerűen lőtték előre, amint megkapták, csak hogy ritkán emberhez...
  • barnuska000
    #15576
    szerintem meg nem a bírón hanem önmagukon kellene a hiba forrását keresni
  • Subw00fer
    #15575
    Szerintem a Dragónak ezért még sárga se járt volna, utálom ezt az angol példálózást, de ott hány ilyen van egy meccsen?! (amúgy meg ahányszor szétrúgták már a fejét, nem csoda hogy védi...)
  • Fabio Capello
    #15574
    Ééééééééssss kezdőőődik...


    Ferencváros: a játékosok szerint belenyúlt Szabó Zsolt a mérkőzésbe

    A Ferencváros játékosai közül ketten, Kulcsár Dávid és Csizmadia Csaba nyilatkozott a 100% Fradinak a Zalaegerszeg elleni 3–3-as döntetlennel záruló mérkőzésről, mindketten kiemelve, hogy a mérkőzést vezető Szabó Zsolt szerintük belenyúlt a mérkőzésbe.
    „Vicces beszélni erről a meccsről. Igazságtalan volt velünk a sors, de inkább a bíró, úgy érzem, belenyúlt a meccsbe. A felvételek alapján azt hallottuk, hogy a les apropóján nem megadott gól az nem volt les, meg elvileg a 11-es is az volt, szóval, ha korrekten nézzük a dolgokat, akkor 4–0-al fordulunk, és eldől minden. 3–0-nál is kézben tartottuk a meccset, csak jött a két kiállítás, a bíró belenyúlt a meccsbe” – nyilatkozta Kulcsár a 100% Fradinak.

    „Úgy gondolom, hogy a múlt héten kapott negatív kritikára tudtunk választ adni, hiszen megmutattuk, hogy telje létszámban képes a csapat jó játékra. Az első félidőben nagyon jól játszottunk, ha megadják a 11-est vagy az állítólagos lesgólt, akkor 5–0-ra vezetünk, vagy rosszabb esetben 4–0 ide. Sajnos ez a meccs nem rajtunk múlott, hanem a játékvezető nyúlt bele nagyon, ennek pedig ez lett a vége, az egy pont” – tette ezt már hozzá Csizmadia Csaba.
  • Láma!
    #15573
    “Többször visszanéztem Dragóner esetét, ha nagyon-nagyon rosszindulatú a játékvezető akkor is csak sárga lapot lehetett volna adni- mondta Puhl Sándor.

    Többet nem kívánok hozzátenni.
  • Grenzjager
    #15572
    visszatérvén érdekességekre, főleg a szurkoló kártyával kapcsolatban. Nem azt mondom, hogy SRK-nak s csak neki kizárólagosan igaza van, s szerencsére(!) rá se látok az ügyre pontosan, de ez ügyben kétségkívül nagyon helyes a meglátása SRK-nak, s több kérdést is felvet amelyek szintén roppant érdekesek berkire nézve.


    Hlad 2010.03.02 10:39:03 © (424180)
    "Az tuti,hogy tovább nem akarjuk huzni ezt a fajta langyoskodást...

    Ami viszont érdekes...

    Az Rt és a securitáté csak ugy ontja magábol a szurk.kártya PR-t...Kell a rend...(meg elérte az 1 milliot a kártyások száma...)

    Én csak azt nem értem,ha tényleg igy gondolják,akkor idegenben miért nem kiséri a tábort a securitáté?

    Mielött valaki rávágná,hogy bármi rendbontás az ottani secu felelösége,halkan megjegyzem,igen sok büntetést kaptunk idegenbeli meccsek miatt...

    Ami a vendégszektorban történil az a RT sara lesz...

    Két verzio: lehet a securitáté tart attol,hohy a 15 biztonsági öre elfárad az uton...

    A másik,hogy nem a rend miatt kell a szurk.kártya,hanem valami más miatt..."

    Hlad 2010.03.02 11:04:31 © (424185)
    "Eddig...Na pont ez az érdekes... Most,hogy rohadt nagy hangsuly van a biztonságon, idegenben bármi lehet..."

    Hlad 2010.03.05 10:34:22 © (424555)
    "Én nem akarom,hogy mellém álljon bárki is...Se az oldalleláto se az fszsz,se bármelyik ultra csoport...Söt,jelen pillanatban én állok melléjük pl. kártya ügyben,amit ök elutasitanak,én meg nem...Nekem nem a kártyával van gondom,hanem a tisztázatlan vonzatával,a kitiltásokkal...

    Ha a secu egy megvadult pitbull,azaz ez nem Berki akcioja volt a tegnapi,akkor pl. kitiltás terén bármi megtörténhet...Eddig nem volt kártya,mégis volt kitiltás és 1.5millio követelés a secu részéröl...Mi lesz most,ha lesz kártya? Legalizálják a kitiltást,ami nem lenne probléma ha pl. a biroság tenné ezt,de a megvadult pitbull fogja...Arrol nem is beszélek,hogy könnyebb a 1.5milliot beszedni,ha megvan y vagy y szurkolo cime...Mert a nevekhez,cimekhez a secu hozzá fog férni,köztük a zsarolok is...

    Amit irtam tehát nem azért tettem,hogy közületek bárki is mellém álljon,hanem azért, meghallgatva a másik oldalt,majd minket, tisztán lássatok...

    Ez által meg fogjátok érteni,ha tehetetlenségünkben "mocskos szemét dolgot" teszünk...

    Megértitek,de nem fogjátok elfogadni..."



    Én korábban sem értettem, hogy minek kell az adatgyűjtés, mert a szurkolói kártya nem arról szól, hogy bármit is személyi igazolvánnyal igazolom személyi azonosságom, hanem többről. SRK drukkerkocsmai írását olvasva azonban több szempontból próbálom figyelni a témát.

  • Grenzjager
    #15571
    Összességében nagyon jó meccs volt, csak túl izgalmas végülis...

    Az angol csatárról nem merek nyilatkozni, mert ne egy tétmeccsből induljak ki, de amúgy tetszett, de most semmi több.

    Dragóner? Én csipázom őt. De "Isten nem ver bottal"... A Diók ellen is könyökölt (ez már neki specialitása?) s akkor nem kapott pirosat, pedig igen durva volt, s megérdemelte volna, most szerintem nem érdemelt volna pirosat, de ugye "Isten nem ver bottal", megkapta, ennyi.
  • barnuska000
    #15570
    Dragóner megérdemelte.csak felfogja egyszer hogy ezt nem lehet.amúgy meg gólra játszák a meccset,tehát nem a bíróban kell keresni a bajt
  • Láma!
    #15569
    az első félidőben mutatott játék alapján még reális is a köv négy meccsen 12 pont. (nyiregy O, paks I, vasas O, kaposvár O).

    Tutoric ma bemutatkozott, és ahogy olvasom, mindenkit meggyözött, Rósa a régi önmagát idézte, Elding pedig elhallgattatja a kétkedőket úgy, ahogy egy csatártól elvárható, gólokkal.

    Mindezek alapján bízom egy szép tavaszban, a lilák megelőzésében, és az első 5-6 hely valamelyikében.

    Hajrá Fradi!
  • banok
    #15568
    Zalaegerszeg-Ferencváros 3-3 ::: összefoglaló
    http://www.youtube.com/watch?v=mTx-0Y5Iwyc
  • banok
    #15567
    A második piros elkerülhető lett volna. De a k. életbe na.
  • Takezó
    #15566
    Az a baj, hogy annyira azért nem felháborító. Dragóner egy paraszt, és megtanulhatta volna már, hogy így egyszerűen nem lehet felugrani. Nem mondom, hogy a másik oldalon nem tudtam volna elképzelni egy kiállítást, de Dragóner ettől függetlenül még bőven megérdemelte ezt. Talán ebből végre tanul...
  • gercse
    #15565
    a zetések fogdoshatják is a labdát...semmi sárga, vagy hasonló
  • Zenszkij
    #15564
    Minősíthetetlen ez a magyar liga. Dragóner kiállítása egyenesen vérlázító. Ennek a bírónak többet nem kéne meccset vezetnie. Véleményem szerint egy mocskos szemét csaló, csak úgy mint az MLSZ.
  • banok
    #15563
    3-3 :(
  • Mor3llo
    #15562
    KURVA ANYÁD SZABÓGECI
  • Mor3llo
    #15561
    ez hol volt piros?!
  • banok
    #15560
    1-3 és piros Dragónernek. Egyre paprikásabb a meccs
  • Csesza
    #15559
  • bubu13
    #15558
    0:2 Elding
  • banok
    #15557
    ejj majdnem ott volt a második.
  • Csesza
    #15556
    30. másodperc

    0-1

    Elding
  • Csesza
    #15555
    Zalaegerszeg - FTC

    Megyeri - Csizmadia, Dragóner, Tutoric, Stockley - Doherty, Morrison, Kulcsár - Rósa - Ferenczi, Elding

    cserék: Haber, Balog, Adnaan, Tóth, Lipcsei, Abdi és Shaw.