23418
  • sb1
    #16516
    Ájhh....így kijönni basszuskulcs..na mind1...megnyerjük akkor is 2-1re :)
  • barnuska665
    #16515
    ajajajaj
  • isi
    #16514
    ezmiez?
  • Kaplan
    #16513
    Ez eddig nagyon gyenge a most kapott cirkuszi gólt is leszámítva. Rettentő kevesen és kevesek vagyunk elől.
  • barnuska665
    #16512
    vigyázni
    vigyázni
  • isi
    #16511
    nem túl színvonalas de a hangulata engem kárpótol, nekem is tetszik :) .
  • karajjj
    #16510
    eddig egész jó a meccs
  • Kaplan
    #16509
    muszáj?
  • barnuska665
    #16508
    barátom
  • barnuska665
    #16507
    igazad van
  • Solt
    #16506
    Én is így látom... válogatott szinten is csak így lehetne előre lépni!
  • barnuska665
    #16505
    az biztos
  • gercse
    #16504
    Mindenképpen be kéne vezetni Európa szerte olyan szabályokat, amelyek elősegítenék, hogy a fiatalok minél több lehetőséget kapjanak. Mert gyakran pont a külföldi légiósok miatt nem jutnak el odáig, ahova kéne.
  • barnuska665
    #16503
    hát a kecskeméttel vigyázni kell
    az biztos
    hajrá Fradi
    hajrá Lokika
  • Solt
    #16502
    Bár nem mondtam ki konkrétan, de én egyértelműen magyar u21-s játékosokra gondoltam...
  • barnuska665
    #16501
    hát a kecskeméttel vigyázni kell
    az biztos
  • gercse
    #16500
    Kíváncsi leszek este mit sikerül hozni a Kecskemét ellen, mert az első meccs első félideje viszonylag jó volt, és ha azt a játékot hozzák a srácok, akkor nem lesz para, de ha a második félidei játékkal rukkolnak elő, akkor lehetnek gondok, mindenesetre várom már a meccset!
  • barnuska665
    #16499
    hajrá Fradi,hajrá Loki
  • barnuska665
    #16498
    én a magyar játékosok híve vagyok
  • Gunnersboy
    #16497
    és javarészt eszük ágába sincs hazajönni, ami tulajdonképpen teljesen érthető..
  • karajjj
    #16496
    lenne annyi épkézláb magyar játékos, csak a 90%-uk külföldön van
  • Láma!
    #16495
    ez igy van, a foci szinte sehol nem hazafias érzelmekröl szól, kivételek persze vannak, mint pl katalóniában a bilbao, de alapvetően a pénz dominál.

    amugy nézzétek meg a paksot, csak magyar játszik benne (mert ha jól tudom nem igazolhatnak külföldit az erőmű miatt) biztos hogy ilyen csapat kellene nekünk is?

    egyszerűen nincs 15 csapatnyi magyar játékos aki megütné a mostani nagyon gyenge NB1 szintjét.
  • Gunnersboy
    #16494
    ha 3-4évig semmit sem érünk el a kupasorozatok selejtezőiben, akkor jelentősen csökken a bajnokság értéke, igy teszem azt a 4év mulvai bajnoknak az első selejtező körben kéne indulnia, illetve gyanitom csak az első 2 indulhatna nemzetközi porondon.

    amíg egy külföldi huszadrangu légios feleannyi fizetésért jobban teljesit mint egy fiatal "tehetség" akkor csak azért játszon a magyar mert ő saját nevelés?
    a futball nem erről szól, láthatjuk a győrnél is hogy külföldiekkel is lehet tudatosan épitkezni, és láthatjuk azt is hogy a videoton eddig hogy fürdött be a nyári erösitéseivel a nemzetközi porondon, pedig ott volt magyar "tehetség" nem is egy...

    reálisan nézve, amíg nem tud minden akadémia szezononként 4-5 olyan játékost kinevelni akik megüthetik az nb1 szinvonalát, nincs miről beszélnünk.
    ott a kaposvár, nincs nagyon pénz, mégis játszik ott nem egy külföldi a környező országokból, és miért? mert kisebbek az igényei, és tudja hozni azt a szintet amit a magyar. Sajnos bár nem szivesen ismeri el senki, de a mai futball az üzletről szól és nem a hazafias érzelmekről.
    A realitás pedig azt mutatja, hogy ez nagyon nem fog változni a jövőben.
  • Grenzjager
    #16493
    bontom a pezsgőt
  • barnuska665
    #16492
    üdv kedves barátom
  • Láma!
    #16491
    üdv újra köztünk, már azt hittem elfelejtettél minket:D
  • bakkerman
    #16490
    hiába van ez az u21-es szabály,ha azok is külföldiek...olyan szabály kéne,hogy a 18 fős meccskeretben maximum 6 külföldi lehet(tök mind1,hogy EU-s vagy nem,ha nem magyar,akkor külföldi,és kész),a 12 magyarból pedig 6-nak 21-éven alulinak kéne lennie! Lehet,hogy kiszopnánk minden kupasorozatban már az első körben,de 3-4 év után TALÁN,TALÁN megindulna valami fejlődés...az a legszomorúbb,hogy ehhez megvan minden adottsága a magyar focinak,8-9 akadémia van jelenleg az országban :S
  • karajjj
    #16489
  • barnuska665
    #16488
    hát elég nagy szégyen hogy egyáltalán külföldi játszik a csapatban.
    szégyen
    szégyen
  • Solt
    #16487
    Csak jó lenne, ha ez országos lenne... így annyi hiányposzt sem lenne a válogatottban...
  • karajjj
    #16486
    2-3 éven belül lesz normális termése az akadémiáknak országszerte, az MTK-nál mondjuk már évek óta van, náluk nem is nagyon foglalkoznak a külföldiekkel, csak hát a Fradinál ez még most sem igazán fontos
  • Solt
    #16485
    Én akkor látnám ennek értelmét, ha háromnak játszani kéne... vagy például ahány idegenlégiós, annyi u21-s kéne pályán legyen...

    Annyira szar már a magyar játékos állomány, hogy ki kell találni valamit...
  • Gunnersboy
    #16484
    az a keretre vonatkozik szerintem, nem a kezdőre

    az NB2ben régen ugy volt asszem hogy 3nak játszania is kellett, ezért játszott Pölő annyit a haliban anno :D
  • Solt
    #16483
    Hmmm... nem rémlik nekem, hogy minden csapatban pályán lenne három 21év alatti játékos... ( mondjuk nem is nagyon figyeltem )
  • Láma!
    #16482
    aha, talán 3-4 éve kötelezö.
  • karajjj
    #16481
    még NB2-ben is
  • Solt
    #16480
    Ez biztos?
  • Solt
    #16479
    Jaja, valami ilyesmi kéne...

  • karajjj
    #16478
    3-nak kötelező, ha jól emlékszek
  • Grenzjager
    #16477
    pl.: állampolgárságtól függetlenül kikötni, hogy X fő hazai nevelés legyen a meccsre nevezett keretben, s akkor a nagy eu-nak is kuss van.

    Vagy még tovább speckózni, X olyan játékos aki aki olyan klubnak neveltje amely tagja az MLSZnek. Ez mégjobb lenne sztem. Ennyi, csak jogi csűrés csavarás, de jó.