1352
Vélemények, tapasztalatok
  • Gvik
    #1192
    Üdv! Még viszonylag új vagyok itt, de már is segítségre lenne szükségem...

    Régóta fontolgatom már, hogy szeretnék egy ajakkarikát (azt hiszem így hívják) és megérett az elhatározás, a szülőket is sikerült meggyőzni, hogy nem olyan szörnyű dolog ez. Azonban lenne pár kérdésem, amit nem tudom, hol máshol tehetnék fel, mivel az orvosok általában elég rosszallóan néznek a téma emlegetésekor is, a piercer pedig lehet, hogy elhallgatja azokat a dolgokat, ami miatt meggondolhatnám magam, tehát:

    1, Egy ilyen karika mennyire károsíthatja (feltéve, hogy károsítja) a fogakat. Olvastam hogy az alsó ajak és az áll közötti átmenetnél beszúrt „pöckök” a fogíny alsó fogakról való visszahúzódását eredményezi. Egy ilyen ajak körül körbefutó karika viszont szvsz nem érintkezik annyit a fogínnyel. Ezeket a következményeket azért jó lenne tudni, mert annyit nemér szerintem, hogy harminc éves koromra protézist kelljen csináltatnom.

    2, Igaz-e az, hogy ilyen karika viselésekor a kiszúrt lyuk akkora lesz, hogy pl. inni nem lehet, mert a folyadék kifolyhat rajta? Ezt mondjuk nem hiszem, ha valaki kiveszi a karikát,akkor még el tudom képzelni (de ebben sem vagyok biztos, kérlek erre is válaszoljatok), mert akkor nyilván ott van egy "x" mm átmérőjű de betett ékszernél...?

    3, Mennyire befolyásolhatja a dolgokat az hogy belátható időn belül(kb. 1,5 év) kapok egy állandó fogszabályzót? Összeakad hatnak a fémdarabok, vagy lehetséges hogy valamilyen kémiai reakciót vált ki a két fém együtt, amit a szájhigiéniám fog bánni?

    4, Ha esetleg majd 30-40éves koromra megváltozik a véleményem, és úgy döntök, hogy tovább nem szeretném hordani,a lyuk beforr magától, vagy ha nem, van e valami mód arra hogy eltűnjön (valahonnan rémlik, hogy ha felsértik a vájat belsejét, akkor összeforrhat belül, de hallottam olyat is aki szimplán kivette az ékszert és pár hónap múlva keletkezett egy vadhúskinövés, amit le kellett operálni...).

    5, Ha berakatok egy ilyet, kb. mennyi idő a seb gyógyulási ideje?

    Elnézést hogy ilyen hosszúra sikerült, de úgy gondolom ez egy olyan döntés, amit érdemes megfontolni, mert nem akarom pár hónap múlva megbánni az esetleges eredményt. Szóval kérlek titeket hogy válaszoljatok, és előre is köszönöm a segítséget!
  • Nivea
    #1191
    ha áttolod akor sokat öblögess phlogosolal v betadinos vizzel, az segit.
  • Vegas
    #1190
    :D
    SGről meg fészről ki vagyok banolva, meg nincs rá időm :/
  • Nivea
    #1189
    ha alul is van lyuk és felül is akkor nem valoszinü. de csak vicceltem, ez ilyen pánk szokás h barmoljuk szét atestünket. valoszinüleg ha igy megcsinálod akkor be fog dagadni és lehet h gyulladni is. de ha beválalod akkor sokat nösza szemembe! miért nem csézel mostanában?
  • Vegas
    #1188
    de nem csusszanhat félre?
  • Nivea
    #1187
    lehetsz kemény és átnyomhatod:) emlékszem régen volt egy haverom aki az ajkán nyomott át egy talpas ékszert(persze neki is volt egy minimal lyuk!)
  • Csibusz
    #1186
    Szerintem amikor már megakad, akkor hagyjad...mert csak fájni fog.. nekem is mikor kiszedtem visszaakartam tenni, megakadt kitéptem mert úgy beakadt és vérzett.. szóval vagy szurasd ki újra.. vagy hagyjad
  • Piercingesffi
    #1185
    Én is csatlakoznék Niveához igaz csak az utolsó részéhez!
    -"jobb lenne ha értene hozzá."-
    Az a rész "aktív" mozgó "izom" és nem mindegy hogyan szúrod :(
  • Nivea
    #1184
    fertötlenitö! branul tü, toll, ékszer és egy fogo se árt ajaktol függöen. ja és egy ollo! de ha barátod akarja kiszurni akkor jobb lenne ha értene hozzá.
  • Lackobarat
    #1183
    Sziasztok!A nagyajkamban szeretnék piercinget de a párom szúrná ki milyen dolgok kellenek hozzá!!köszi a választ!Nudilany
  • Piercingesffi
    #1182
    én hallottam h ennek ellenére visszatette....
    De ha nem megy át akkor ne küzdj mert okozhat bajt is.
    Tűűt neki :)
  • predator1982
    #1181
    a helye valszeg megmarad, én vagy már két éve kiszedtem, és még mindig ott egy kis pukli, sőt a páromnak sem múlt el...
  • Vegas
    #1180
    Na jó, nem szarozok vele :/
    Mint két oldalt megvan még a lyuk, bele is megy csak középütt akad el :((
    Ki kell szúrni megint :(((
  • Vegas
    #1179
    Én kb egy fél éve vettem ki a nyelvemből, most megnéztem de még nem nőtt vissza rendesen, az gáz ha megpróbálom visszarakni? Egy kicsit belement de elkezdett vérezni picit :s
  • Piercingesffi
    #1178
    Valakinek fel sem dagad.....
  • Piercingesffi
    #1177
    Teljes gyógyulás 3-4 hét.
    A csere kb. 1-1.5 hét után vagyis ha leapadt.
    2-3 nap után elvileg elkezd apadni és az már nem fájdalmas.
    (de ennek ellenére vannak kivételek)
  • Trisztin
    #1176
    barátnőm a harmadik napon már tisztán ejtett minden betűt :)
  • Csibusz
    #1175
    emberfüggő, nekem pl 2-3 nap alatt tök jó lett és be se volt nagyon dagadva
  • FlyHigh
    #1174
    Nyelv piercing kb mennyi idő alatt gyógyul meg és kb a szúrástól számítva hány napig rossz nagyon?
  • bauer15
    #1173
    Nem ,ott nézelődök először minidig
  • predator1982
    #1172
    google-n nem találtál semmit sem?
  • bauer15
    #1171
    hali én olyan fültágítót keresek ami neon zöld színű 18 mm fölfele érdekelne
    egy két emberen láttam eddig csak és megtetszett aki megtudja mondani merre van kérem írjon köszi:)
  • Piercingesffi
    #1170
    privátban írtam
  • Trisztin
    #1169
    huhhh...rengeteg kérdés kering a fejemben...
    leginkább az érdekelne,ha többet szeretnék,akkor megtudod-e csinálni egyszerre?(egymástól kb 4 cm-re lennének)
    mennyire kényes??(gerincmentén szeretném,és ugye ott gyakran "találkozik" texillel...illetve én nem tudok nem háton feküdni ...)

    barátaim szerint nem jó ötlet a hátba,mert még egy apró morzsát is megérez az ember a háta alatt..hátmégha valami fém van ott...
  • Piercingesffi
    #1168
    mi érdekelne erről az ékszerről?Hátha tudok segíteni. Vagy csinálni :)
  • Coronita21
    #1167
    :)
  • Nivea
    #1166
    akkor vele beszélj, de nincs olyan h kell hanem max szeretnék:)
  • Trisztin
    #1165
    tegnap egy kozmetikába a kezembe került az egyik tattoo magazin (még kowával volt benne interjú) és volt benne egy piercing hirdetés valami microdermal... nekem kell... - Westendes hirdetés volt,amit nagyon nem akarnék...
  • Piercingesffi
    #1164
    Csak ne a pc szúrásból gyüjtögess. :)
    Sok sikert!
  • Piercingesffi
    #1163
    Okozhat a pc is területi érzékenységet.
    PL:
    -Köldököt nem bírja de a nyelvben semmi baj.
    -Fülben nem bírja az ezüstöt de a szemöldök igen.

    ;)
  • d666devil
    #1162
    köszi az infót...nem akarok sem magamnak sem másoknak ártani...megfogadom és elkezdek gyűjteni...remélem össze fog jönni :)
  • Trisztin
    #1161
    neki a bőrgyógyásza mondta,hogy a piercing környéki gyulladás idézte elő,azzal is kezdte,hogy ki kellett szednie...ő viszont tényleg csak a sárga aranyat tudja elviselni bőrreakció nélkül...
  • predator1982
    #1160
    a fémallergia nem a piercingjétől lett, meg nem a rossz szúrástól, az eredetileg is volt....nekem is van, de a rozsdamentes acélt, meg a nemesfémet birom...
  • Trisztin
    #1159
    ugyanígy gondolom ... szóbatársamnak fémallergiája lett a köldökpiercingjétől...
    (egy tanteremben szúrták neki,órák után...) szerintetek csúnyán néztem rá,vagy csúnyán néztem rá?
  • sztomy69
    #1158
    hádde már megcsinálom, mi abba oan nehéz h másfél 2 centire a nyelv közepébe kell szúrni 1et?
  • Piercingesffi
    #1157
    Csak óvatosan! De legalább érzed mikor szar valami. Ha kell segítek szívesen....
  • Piercingesffi
    #1156
    Most nem azért, de miért nem lehet elmenni szalonba? Nem vagányság mert nekem van és sulim is van róla, tévedés. Az elmúlt 4 hónapban kb, 60% sérülés, rossz kezelés, felelőtlen szúrások miatt kerestek fel. És ahogy a cimbiket hallom őket is. Tudom nem kevés a pénz de ha belegondolunk nem éri meg jobban ha szalonba mész mit h pl 1 kis csaj köldökét műteni kellett mert olyan szinten rosszul szúrták......
    Gondolkozzunk ha tudatlanul szurkáltok! (persze akinek nem inge ......)
    (persze ez az én véleményem, köcce h elolvastad!)
  • Piercingesffi
    #1155
    A lidóba nem halt bele senki, de okozhat némi hányingert, és ha nagy mennyiségben nyeli akkor komoly fejfájás. De ha az alapot nem tudod pláne a nyelvnél szerintem szalon a megoldás. Most nem magamra hajtom a vizet de ha rosszul szúrsz bénulás ízvesztés és hosszan tartó fájdalom lehetséges! Persze benne van az is h sikeres leszel. És ahogy olvasom a szúrási folyamataidat, remélhetően még nem csináltad meg! Ne is tedd!
  • Piercingesffi
    #1154
    Fiú!
    Így meg se próbáld elsajátítani mert akkor te is a sok kókler közé fogsz tartozni. Ha komolyan gondolod ezt, szedj össze pénzt és menj be 1 szalonba ahol piercer dolgozik. Anatómiát és a kezelést nem lehet csak úgy leírni. Ha leírom neked h kell szúrni, azt meg tudod csinálni a szavak után? na neee. Apa! Így ne állj neki mert sok bajt fogsz okozni és ebben az a legrosszabb h nem magadnak hanem másoknak!!!!
  • d666devil
    #1153
    nem csak itt szándékozom elsajátítani csak szeretném tudni h mire kéne számítanom ....vhol el kell kezdeni nem?