33675


  • Axon
    #7859
    Macsekról tud valaki valamit?
    Csak valami tuti üzletet emlegetett, amiből szörnyen meg fog gazdagodni. Azóta meg nem hallottunk róla.
    Csak nem egy kolumbiai drogbáróval kötött valami "tuti" kis üzletet? :-)
  • Atomreaktor
    #7858
    ;-)
    Be kell spájzolni a nyugdíjas időkre;)
    Az unoka meg majd csak leshet, hogy a nagypapi mikkel játszik:))
  • Axon
    #7857
    Köszi!

    Rendezgetem a régi cd-ket, dvd-ket, mivel mindent kiírok DL-es dvd-re. Észrevettem, hogy eltünt néhány klasszikus.
    pl.
    Lost Viking 2
    Silverball 3
    Prehistorik 2

    Ezeket feltétlenül be kell szereznem :-)
  • Atomreaktor
    #7856
    http://dosgames.atw.hu/
    http://www.jatekkatalogus.hu/index.html
    http://retrogames.intranet.hu/
    http://abandonware.lap.hu/
    Sok a szabadidő?;))
  • Axon
    #7855
    Tudnátok nekem mondani egy oldalt, ahonnan régi játékokat (főleg DOS-os) lehet letölteni? Volt itt már szó ezekről az oldalakról 2-3 hónapja és fel is volt sorolva néhány, de most nem akarom áttúrni, igen méretesre gyarapodott topikunkat :-)
  • CrucifX
    #7854
    Direkt hagytam ki, kivancsi vagyok ki fogja kitalalni ;) Igen, a Psychonauts-rol van szo, most mar elertem odaig, hogy fulig beleszerettem, hihetetlenul elvont es zsenialis reszek vannak benne!
  • Atomreaktor
    #7853
    Sztem a Psychonauts;)
  • moonster
    #7852
    Vajon melyik gammalehet?
  • Axon
    #7851
  • Atomreaktor
    #7850
  • MerlinW
    #7849
    a cím nem lényeg, örüljünk együtt cunci örömének:DDD
  • Axon
    #7848
    Én is a címét hiányolom :-)
  • Axon
    #7847
    Értelek. Viszont LezLee 300 w-os (névleges teljesítményű) tápja, mindenképpen elég kevés manapság akármilyen márkás cucról is legyen szó. Ő maga elmondta, hogy 3 vinyó is van a gépében, plusz a video kártya és a szokásos cucc. Szerintem a 300 W kevés. Ha az én gépemet nézzük az 550 w-os táppal, lehetséges, hogy csak névleges értékről van szó, de akkor sem hiszem, hogy az a bizonyos 9800 se kártya megizzasztotta volna és emiatt fagyott ki állandóan.
  • Atomreaktor
    #7846
    Na jó jó, de mi a címe? :-)
  • Axon
    #7845
    Köszi.
    Teljesen máshol keresgéltem azért nem találtam eddig.
  • Kiru
    #7844
    Próbálom, Köszi!
  • szotyimutyi
    #7843
    Akkor még vmit nem csináltál meg. Próbálj mindenkivel beszélni újra.
  • Kiru
    #7842
    Szerintem nincs pénz a kártyán. De hiába beszélek a főnökkel, nem is ad:(((
  • CrucifX
    #7841
    No, most Tim Schaffer (Grim Fandango, Full Throttle, Day of the Tentacle, Monkey Island...) legujabb agymenesevel mulatom az idot - itt van egy hete de csak tegnap sikerult mukodesre birni. A felen mar tul vagyok, NAGYON jo kis jatek, amolyan platform csokeveny de centire kiszamitott ugrasok es egyebek nelkul. Hihetetlen nagy poenok vannak benne, a karakterek meg valami felelmetesen elvontak, nem beszelve magarol a "palyakrol". PC-re is megjelent, erdemes csekkolni bar nem tudom, egerrel/billentyuzettel mennyire iranyithato!
  • szotyimutyi
    #7840
    Én úgy emlékszem, utána rögtön beenged a metróba. A metrókocsira kell kattintani, amikor kinyílik az ajtó.
  • Atomreaktor
    #7839
    Látom van logód;))) Bár ez sem darkos:)) Bocsi, nekem azóta 0 perc szabadidőm volt, meg ha csináltam is vmi jót az lekonvertálva már nem nézett ki jól.
  • Kiru
    #7838
    És a scanner-en hogy enged át?
    Vagy valami még hiányzik ezért nem enged át a kapun - kártyával a kezemben?
  • szotyimutyi
    #7837
    A kulcs ott van szemben, az alagút részen. Oda kell menni és azzal, amit kombináltál, kiveszed a kulcsot.
  • Kiru
    #7836
    Elakadtam a TLJ metrós részénél!
    Próbáltam a kártyával kilépni - nem megy
    Kombináltam a fogót+kötelet+kacsát (olvasva, hogy valami kulcs megszerzéséhez kell
    A képen azonban nincs kulcs és használni sem tudom semmin
    Mi a megoldás???
    Előre is köszi.
  • pluhi
    #7835
    Hangsúlyoznám, hogy nem a táp névleges (max) teljesitménye, hanem a terhelés alatti viselkedése a meghatározó. Egy 400W-os tápnak elégnek kell lennie otthoni gépbe, ha terhelés alatt is stabil feszkókst ad, és valóban leadja a megfelelő teljesitmény. Ez minőség (márka) függő. 10-15K-t (inkább 15K)rá kell egyszer áldozni.
  • pluhi
    #7834
    Options/File Exist Rules
  • Axon
    #7833
    Én már a 20 gigás 7200-as fordulatszámú vincsik óta mindegyikre teszek hűtőventillátort. Szerintem kötelező. A Geforce 2 Mx 440 nagyságrendekkel kevesebb energiát eszik mint az ATI kártyád, így ez is lehet a magyarázat. Mivel nekem is pont olyan ATI 9800 SE kártyám volt mint neked és nekem is fagyogatot (550 w táp mellett) így már nem vagyok annyira biztos a táp dologban. Mindenesetre ha beruházol egy nagyobb tápba azt a későbbiekben nem fogod megbánni, de azért most még bosszantó kiadás lesz, ha nem a táp a ludas a fagyásokban. A legjobb lenne, ha tudnál szerezni egy kölcsön tápot, akár egy napra is. Hajtanád éjjel-nappal.
  • LezLee
    #7832
    Lehet, hogy ez a problem. Ja és azt még nem is mondtam, hogy a 200 gigás maxtor alján van egy vincsihűtő, és annak is kell áram. Érdekes, most az egyik hozzáértő haverom teszteli az Atimat, és jelenleg a gépben egy Geforce 2 Mx 440 van, és eddig egy játékot próbáltam ki, de az nem fagyott le, az Atinál meg igen. Most ez vagy az miatt van, hogy az atira túl kicsi hűtőt raktak a teljesítményhez képest, vagy pedig amiatt, hogy az ati jóval több áramot igényel, és azt már nem bírja a tápom. Mindenesetre ahogy nézegetem az árakat 10 rugó környékén van a márkásabb tápegységek ára.
  • CrucifX
    #7831
    Apropo tap: jo elore tessek bespajzolni, a kovetkezo generacios Nvidia kartya ugy nez ki, hogy nem elegszik meg a 75W-al, kulon csatlakozoval meg 2*75W-ot, azaz osszesen 225W-t zabal - nevetseges.
  • Axon
    #7830
    Mivel senki nem tiltakozott töröltem a szerverről a Weird wart és a zanzarah-ot. Így 3,2 giga helyünk van.
    Javaslom még törlésre a Broken Sword 3-at, a Lego Star wars-t és a Delta Force-ot.
  • Axon
    #7829
    Ez így van
  • Axon
    #7828
    Először is köszönöm a dícséreteket a fiammal kapcsolatban.

    Pluhi: köszönöm az igen rövid, bár tömör, de mindenesetre biztató válaszodat. azért kérdeztem mert én nem találtam sehol és bíztam benne, hogy esetleg valaki elárulja hol találom. Remélem azért kisegítesz ebben a problémámban :-)

    LezLee: Szinte egészen biztos, hogy a táp a hibás. Én a helyedben rögtön egy 430 W-os táppal próbálkoznék. Én pont az ilyen problémák kivédésére - mivel sűrűn rakosgatok plusz dolgokat a gépbe - vettem egy 550 w-os tápot a gépbe :-)
  • Ersiman
    #7827
    Okozhatja, hogy gyenge a táp ehhez a terheléshez. Nem ijesztgetni akarlak, de előbb-utóbb akár a pl. a vincsit is hazavághatja, ha sűrűn leesik a feszültség.
  • pluhi
    #7826
    A táp névértéke sajna semmit sem jelent. Próbálj kölcsönözni egy márkás tápot, és ha megszűnnek a hibajelenségek, nyertél.
  • pluhi
    #7825
    Be.
  • LezLee
    #7824
    Na a szakemberektől kérdezném:
    Felmerült egy olyan, hogy azért fagy a gépem játék közben, mert esetleg nem bírja már a tápegység. Na most van a gépemben 3 db maxtor vincsi, proci, ram meg ati 9800 SE vidkárty stb. 300 W-os a tápegység. Kérdezem: elég lehet ez, vagy pedig emiatt fagy, és vegyek bele nagyobbat?
  • Kiru
    #7823
    Akkor jól értelmeztem :)) Remélem sikerül elkészíteni!

    Axon: tényleg aranyos a fiad :)
  • moonster
    #7822
    Axon: gyönyörű fiad van. Viszont a képeken sehol sem látni a pici apját. Az asszony nem tud fotózni, vagy nem adod neki oda a gépet, esetleg félsz, hogy meglátunk?
  • LezLee
    #7821
    Igaz biza. Imyke barátunk csinálja, persze nem egyedül. Mivel elképesztő terjedelmű a szöveges anyag, ezért szerintem mire jön a 2. rész, addigra kész lesz :))
  • Kiru
    #7820
    Ismét a topiknál maradva:
    A játék működik és nagyon tetszik, Bár kicsit sok az angol szöveg, így alapfokkal úgy-ahogy megértem.
    Itt-ott olvasni (pl.Magyarítások Portál - I2K) hogy készül magyarítás hozzá.
    Igaz ez???