33675


  • IMYke2.0.0.0
    #8179
    Félreértések elkerülése végett...

    Mindezen túl a Still Life valamilyen szinten még a folytatása is a Post Mortemnek, ugyanis főhősünk az említett játék nyomozójának az unokája. Akik játszottak az okkultista Párizsnak otthont adó szoftverrel, azok bizonyára emlékeznek Gustav McPhersonra és a Whyte-gyilkosságra, melynek az ötlete úgy látszik ért annyit, hogy egy folytatás épüljön rá, mégha a program sajnos eléggé nagy bukta lett. A fáma szerint Párizs után Mr. McPherson Prágába költözött, ahol később megtalálta igaz szerelmét, így hát letelepedett és ott élte le élete hátralévő részét.
    Unokájának, Victoria McPhersonnak pedig sikerült annyit örökölnie tőle a génjeiben, hogy a nyomozásnak szentelje az életét. Quanticóban pszichológiát és kriminológiát tanult, majd sikeresen lediplomázott, de az FBI nagy csalódására csak irodai munkát ajánlott fel. Nem telt el viszont sok idő és első megbízását sikeresen teljesítve (elkapta a Mississippi egyik rettegett gyilkosát) akkorát nőtt felettesei szemében, hogy egy újabb üggyel ajándékozták meg. A nyomok ezúttal Chicagóba vezettek és az aktuális rosszfiú már az ötödik mészárlásán volt túl. A feladat kemény diónak bizonyult bájos hősnőnk számára, ezért főnökei úgy döntöttek, hogy jobb, ha egy kis pihenőre küldik. Ekkor határozott úgy Victoria McPherson, hogy meglátogatja családját, ahol a nagy nosztalgiázások közepette alkalma nyílt belenézni az öreg McPherson aktáiba és megakadt a szeme az egyik 1929-es ügyén, melyben az elkövetett gyilkosságok kísértetiesen hasonlítottak a mostaniakra. Victoria természetesen azonnal visszatér a régi kerékvágásba és nekilát újból a nyomozásnak.

    ===============================
    .:i2k:. melóból:
    Munkahelyi gép: Hewlett-Packard HP Compaq dc 7100 CMT .:|:. Intel® 915 G chipset .:|:. Intel Pentium 4 540 (3200 MHz, FSB 800) .:|:. 512 DDR (400 MHz) RAM .:|:. 80 GB SATA .:|:. Intel® Graphics Media Accelerator 900 (integrált) .:|:. Intel Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet for HP (integrált) .:|:. 340W-os táp - Aktív PFC .:|:. Windows XP HUN SP2 .:|:. HP 1730 LCD (17", 25ms, 1280*1024/75Hz, analóg/DVI, Pivot-képes).
  • M.A.D.
    #8178
    Én is úgy tudom, hogy a SL a PM nem hivatalos utódja. :)
    Én meg hazavinni sem tudom, mert az Obscure 6 gigája sokat dob az otthoni egyik helyszegélyes vinyómon.
  • Lord Myn
    #8177
    1 kis közük azért van egymáshoz: a Post Mortem főszereplője és a Still Life '20-as évekbeli detektívje ugyanaz a személy, csak másik ügy.
  • MerlinW
    #8176
    sztem semmi közük egymáshoz
  • takysoft
    #8175
    egy kerdesem lenne. ez a Post Mortem, ez a Still life elődje?
  • MerlinW
    #8174
    Skacok aki tud jöjjön IRC-re!
  • M.A.D.
    #8173
    Watchmaker és Shadows of Destiny megvolt. Mindkettőben elakadtam anno. Valahol, úgy középtájt.
    Dungeon Lord-ot feltelepítettem otthon tegnap előtt + az 1.1-es patch-et, de még így is van szerintem pár bug benne. Ja, háttérzene csak 1GB RAM esetén van a game-ben.
  • Lord Myn
    #8172
    Pluhi, felraknád azt az Indy3-t, ami neked van? Láttam a listádban, hogy ~200MB-os, ez az FM-Town verzió?
  • IMYke2.0.0.0
    #8171
    Nekem Mozart menüettje.

    ===============================
    .:i2k:. melóból:
    Munkahelyi gép: Hewlett-Packard HP Compaq dc 7100 CMT .:|:. Intel® 915 G chipset .:|:. Intel Pentium 4 540 (3200 MHz, FSB 800) .:|:. 512 DDR (400 MHz) RAM .:|:. 80 GB SATA .:|:. Intel® Graphics Media Accelerator 900 (integrált) .:|:. Intel Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet for HP (integrált) .:|:. 340W-os táp - Aktív PFC .:|:. Windows XP HUN SP2 .:|:. HP 1730 LCD (17", 25ms, 1280*1024/75Hz, analóg/DVI, Pivot-képes).
  • M.A.D.
    #8170
    Énekeljük együtt az új szöveggel rendelkező orosz humnuszt. :)
    -az volt a csengőhangom a régi nokiámon- nem is volt ciki..:)
  • M.A.D.
    #8169
    Na, szépjónapot! Nálam ma tiszta hétfő van! Le is lépek egy órával előbb, mivel vannak pluszóráim. Ezt úgy csinálom, hogy mivel pénteken 2-ig dolgozom tovább maradok pár órát (ilyenkor megy az adatátvitel-technika), mivel olyankor már nyugi van. Ilyenkor meg elcsodálkozom, hogy milyen sokat vagyok bent. :))

    -dezinformáció-
  • IMYke2.0.0.0
    #8168
    Te jószagú atya úristen... bexarok a szmájlidtól...

    ===============================
    .:i2k:. melóból:
    Munkahelyi gép: Hewlett-Packard HP Compaq dc 7100 CMT .:|:. Intel® 915 G chipset .:|:. Intel Pentium 4 540 (3200 MHz, FSB 800) .:|:. 512 DDR (400 MHz) RAM .:|:. 80 GB SATA .:|:. Intel® Graphics Media Accelerator 900 (integrált) .:|:. Intel Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet for HP (integrált) .:|:. 340W-os táp - Aktív PFC .:|:. Windows XP HUN SP2 .:|:. HP 1730 LCD (17", 25ms, 1280*1024/75Hz, analóg/DVI, Pivot-képes).
  • Atomreaktor
    #8167
    Így kell csinálni, sztem igaza van. Az én esetemben a csúsztatás nem megy, mert nem működik nálunk. Túlóra van, csúsztatás és túlórapénz nincs...
    Fel proletárok, munkára fel...
  • IMYke2.0.0.0
    #8166
    Munka- és irodatársam ügyes: ő e héten pénteken csúsztatja le a túlórákból eredő szabiját... két egymást követő hosszú hétvége...

    ===============================
    .:i2k:. melóból:
    Munkahelyi gép: Hewlett-Packard HP Compaq dc 7100 CMT .:|:. Intel® 915 G chipset .:|:. Intel Pentium 4 540 (3200 MHz, FSB 800) .:|:. 512 DDR (400 MHz) RAM .:|:. 80 GB SATA .:|:. Intel® Graphics Media Accelerator 900 (integrált) .:|:. Intel Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet for HP (integrált) .:|:. 340W-os táp - Aktív PFC .:|:. Windows XP HUN SP2 .:|:. HP 1730 LCD (17", 25ms, 1280*1024/75Hz, analóg/DVI, Pivot-képes).
  • Atomreaktor
    #8165
    Ezért kell keddre is szabit kérni;)
  • RaveAir
    #8164
    Hmm... Egy picit átgondolom a reggeli kijelentésemet. Egy nagy adag számla érkezett, és még érkezhet is, amivel a mai nap el fogok bíbelődni.
    Amúgy a suliban is utáltam az ilyen egynapos szüneteket, amik ugye óraelmaradással jártak (és a sima óraelmaradásokat is), mivel azokat szinte lehetetlen időpontokban kellett pótolni. Jó példa erre az volt, amikor a zárthelyi dolgozatot megelőző nap, délután 5-től 4 óra pótlás volt abból a tágyból...
  • Atomreaktor
    #8163

    Hát azt lehet csak kóddal sikerülne előcsalni.;)
  • IMYke2.0.0.0
    #8162
    Ahhoz a banktisztviselő hölgyikéhez tartozó mellékküldetést megoldanám szívesen...

    ===============================
    .:i2k:. melóból:
    Munkahelyi gép: Hewlett-Packard HP Compaq dc 7100 CMT .:|:. Intel® 915 G chipset .:|:. Intel Pentium 4 540 (3200 MHz, FSB 800) .:|:. 512 DDR (400 MHz) RAM .:|:. 80 GB SATA .:|:. Intel® Graphics Media Accelerator 900 (integrált) .:|:. Intel Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet for HP (integrált) .:|:. 340W-os táp - Aktív PFC .:|:. Windows XP HUN SP2 .:|:. HP 1730 LCD (17", 25ms, 1280*1024/75Hz, analóg/DVI, Pivot-képes).
  • Atomreaktor
    #8161
    Axon-nak pedig szurkoljunk, hogy a játékban lehetséges 23 befejezés közül a 2 pozitív(abb) valamelyikét sikerüljön előcsalnia;)
  • IMYke2.0.0.0
    #8160
    A fenébe a munkával :)

  • Atomreaktor
    #8159
    Hát én még elviseltem volna egy-két nap "ingyen-szabadságot"...
    Ez van, éljenek a sztahanovok! Munkára és kalandra feeeeeel!;)
  • Axon
    #8158
    Nem sokszor mondok ilyet, most sem merem hangosan, de nekem nem jött jól ez a munkaszüneti nap. 4 hónapja taró banki ügyintézésem a finisébe érkezett és most már minden munkanap számít. Na, de ez persze az én magánügyem :-)

    Egyébként már készül egy hatalmas leírás a "Banki lakásköcsön igénylése" című hardcore kalandjátékhoz, szigorúan megafanatikusoknak ;-)
    Hamarosan közreadom.
  • via_mala
    #8157
    OK, elkezdtem őket, és ha lejöttek, akkor törlöm is.
    Köszi.

    Egyébként a Shadow of Destiny-t én is végigjátszottam egyszer, és nekem is nagyon bejött. Azóta is tervezem, hogy a többi befejezést is kihozom belőle... A grafikája finoman szólva elavult, de a sztori az ütős, kalandjátékosoknak meg pont ez a lényeg.
  • pluhi
    #8156
    A két Indit megtalálod a Classic Gems-ben.
  • RaveAir
    #8155
    Tényleg jól indult a hét. Különösen, hogy hétfőn nem kellett dolgozni.
  • Axon
    #8154
    M.A.D.: Mégegyszer köszi a TC3-at. Kipróbáltam és tényleg az aminek hírdeti magát. Szuper! Este megpróbálok néhány pályát berepülni :-)
  • Axon
    #8153
    Na legalább jól indul ez a hét is. Négy letölteni valót is találtam az ftp-n. Most elindítom és mire lesz egy szusszanásnyi időm már lent is lesznek. Remélem... mármint, hogy lesz szusszanásnyi időm :-)
  • Atomreaktor
    #8152
    Nálam két leírás van, csak előtte 24 órával szóljatok;)) /Kell még csiszolgatni;))/ De a hírekkel napi szinten be lehetne indítani a dolgot.
  • Gareth
    #8151
    ui.: MerlinW pajtás régebbi netes haverja vagyok, sorry :)
  • Gareth
    #8150
    Sziasztok! Örülnék, ha feltöltenétek az alábbi gammákat:

    indiana jones and the fate of atlantis (pluhi)
    indiana jones and the last crusade (pluhi)
    rama (pluhi)

    Nem kellene egyszerre mind ofkorz.
  • MerlinW
    #8149
    Skacok, érdeklődnek mi a helyzet a kaland rovattal. Van már valamilyen anyagunk?
  • Lord Myn
    #8148
    De igen! US verzió: Shadow of Destiny, EU verzió: Shadow of Memories. Persze, hogy nem Silent Hill stílus, mivel ez 100% kalandjáték. Egyébként azért is leszólhatták, mert eléggé réteg-játéknak tűnik (ezért is írtam, hogy nem mindenki gyomra fogja bevenni...), de nekem nagyon bejött, főleg a sztorija miatt: Időutazás, időparadoxon (van amikor több mint 400 évet kell visszamenni az időben, van amikor csak 1 órát...). Szóval, igazi kalandjátékosnak ki kell próbálni!
  • Ersiman
    #8147
    Shadow of Destiny? Nem az fut Shadow of Memories néven is? Amikor annaidején érdeklődtem róla eléggé hmm... leszólták, mivel nem az a Silent Hill stílus.
  • Atomreaktor
    #8146
    Jöhetne majd az is, már régebben is kinéztem magamnak.;) De csak szép sorjában, nehogy beteljünk.
  • Lord Myn
    #8145
    Amit a #8053-as listán látsz az mind van!
  • szotyimutyi
    #8144
    Az is van Neked?
  • LezLee
    #8143
    Mimacska, Te vagy az??????
    Már fel sem ismerlek, olyan rég láttalak

    Hogy megy a bolt?
    Jó nyaralást! Mellesleg hova mész?
  • Lord Myn
    #8142
    Oké, akkor Watchmaker megy fel éjjel. Egyébként, ha nagyon jó kalandjátékot akartok, akkor tudom még ajánlani a Shadow of Destiny-t (bár nem mindenki gyomra fogja be fogadni, ugyanis NEM point'n'click), eszméletlenül jó sztorija van, összetett jellemű karakterekkel, 6 féle befejezéssel.
  • MIMACSKA
    #8141
    Sziasztok!
    Kiléptem a melóhelyemről, szabad boldog ember vagyok és mindjár metyek nyaralni!!!!!! :DDDDDDDDDDDDDD
    Ti legyetek jóak!
    () májusban lesznek akadozások, sry ne akadjatok ki pls!
  • Atomreaktor
    #8140
    Váááá, ugye láttátok, hogy elkészült a Broken Sword 1 magyarítása is?
    Asszem Still Life után megvan a következő csemege;)