33675


  • Lord Myn
    #11221
    Na und? Akkoriban 2 nyelvet tanítottak a suliban: német és orosz

    Úgyhogy ez rossz kifogás...
  • Atomreaktor
    #11220
    Azaz!!! Egy szem játékprogramot pötyögtem be mindig rajta: négy csík futott a képernyőn és lehetett fogadni, hogy melyikük fog nyerni:))) Lóverseny rlz:))
  • M.A.D.
    #11219
    1994??? Sorry!!!

    1 9 8 4 ! ! !

    -nem orwelregénye-
  • M.A.D.
    #11218
    Én speciel 1994-ben kaptam amerikából (sajnos, a mai napig nem vagyunk elit-korrupt család)az első számítógépemet, egy commoder 64-est. Két lemezzel! (baszhattam) Majd rá két! évre, méregdrágán egy floppyt. Addig, kazi. :)
  • RaveAir
    #11217
    A kézikönyv németül volt... :D
  • M.A.D.
    #11216
    Hosszú i az injeckió. Ebből is látszik, hogy a gyulladt fél arcom hogyan reagált.
  • M.A.D.
    #11215
    Na, vagyok....sorry, hogy eltüntem de a "balkéthátsó" megérett a gyökérkezelésre, és tegnap is 4 injekcíót kaptam. :((( A pi(n)a sem segít ilyenkor. :))) ...de azért figyelek....most húzom le a "nibirut".

  • rorr
    #11214
    Már fennt van:) Végeztem vele!
  • Lord Myn
    #11213
    Ja, erre a korszakra én is emléxem, pedig a kézikönyvben az volt, hogy a magnót csak kikapcsolt gép esetén szabad ki-be húzgálni!
  • Lord Myn
    #11212
    Jah, én is szoktam "nosztizni" emulátorokkal. Mondjuk a kedvenc gépem mindig is az Amiga 500 lesz, amit '90-ben kaptam, mekkora gép volt az akkor! Na én azt sajnálom, hogy eladtam anno. Nem baj, WinUAE rulez!!!
  • Lord Myn
    #11211
    Tévedés, az nem spectrum volt, de szintén Sinclair, méghozzá: ZX81. Tudtommal ez volt az egyedüli 1 kB-s Sinclair gép. (A Spectrum, az vagy 48k-s volt vagy 128k-s).
  • RaveAir
    #11210
    Hűha... Régen tényleg jó móka volt a régi C64-esem magnófejét csavargatni. Haverral úgy másolgattuk a progikat, hogy ő betöltötte a saját magnójával, utána rádugtuk az enyémet, és arra mentettük le. Tehát kazettacsere helyett, a magnót cserélgettük... :D
  • Axon
    #11209
    Jaja, kis csavarhúzó rulez, magnófej állításhoz :-)))
  • Atomreaktor
    #11208
    Azt hiszem spectrum volt, de nem vagyok benne teljesen biztos. EnterPrise-ra nekem is komoly gyűjteményem volt. Nincs is jobb, mint a magnó felett görnyedve egy kis csavarhúzóval a képernyőt figyelve, hogy töltse már be, töltse már be...:))
  • Axon
    #11207
    Egyébként én marha (mi marhák) szintén eladtuk a C16-osom, most már szívesen visszavásárolnám. Tizen valahány kazettám volt precizen csurig töltve programokkal. Volt vagy 800. Király voltam a környéken és a suliban a gigantikus állományommal és minden csóringer hozzán jött pitizni programért :-)
  • Axon
    #11206
    Várjál tippelek az 1 kb-os gépedre.
    Elsőre a Commodore Vic 20 ugrott be, de lehet egy 1 kb-os spectrum gép is.
    Talán még a HT gépeknek is ennyi volt a memóriája, bár abban már volt a számítógéphez épített magnó is, így ki tudtad volna menteni a programot.
    Gondold csak el, hogy rar-al betömörítve milyen pici helyet foglalna el az az 1 kb-os program ;-)
  • Atomreaktor
    #11205
    Én egy 1(!) Kb-os géppel kezdtem;))) Minden indításkor be kellett írni a programot, ha futtatni akartunk vmit:) Mi barmok meg eladtuk:(((((((( Ez a gép már kuriózum lenne. Aztán jött az EnterPrise 128, amit szintén eladtunk:(((((((( Nagyon nagy gépek voltak ezek.
  • Axon
    #11204
    Sajnos nem tudtam megnézni és még a hétvégén sem tudom. Hihetetlenül be vagyok havazva. Tegnap meló után már haza sem tudtam menni, majd csak ma hajnali 1 kor estem ágyba. Még a gépemet sem láttam mivel sötét volt :-)
    Egyébként a probléma engem is izgat, így amint a gépemhez jutok feltétlenül megnézem, de időpontot mostmár felelőtlenül nem ígérgetek.
  • Axon
    #11203
    Kb. én is 86-ban kaptam a gépem, de én C16-ot. Majd csak néhány év múlva "tuningoltattuk" fel plus 4-re. Pontosabban ki tudta használni a 64 k memóriát a 16 helyett, de a plus 4 program (amiről a nevét is kapta) szerncsére nem volt benne. Így már minden plusis programot tudtam használni.
    Hihetetlenül sokat játszottam azzal a géppel, na meg saját játékprogramokat is írtam Basic-ben.
    Jaja, ez bizony már 20 éve volt...

    Ezért szeretek mostamában nosztalgiázni és egy-egy régi progit emulátor segítségével újra kipróbálok. Néha még most is elragad az a régi érzés.
  • kirol
    #11202
    A Pilot Down: Behind Enemy Lines -t próbálta valaki, ez is kalandjáték? Mert én azt olvastam, hogy az. Aztán kipróbáltam a demót, ami végülis jó volt egynek, de nem az a kimondott pl. Syberia.
    Egyébként már fentvan NFOrce -n.
  • serito
    #11201
    Gondoltam, hogy valami ilyen gond lehet, ami igaz az igaz a F.E.A.R demó, nekem is csak 1024x768 32bit és csak medium beállításokon 2xAA-val ment.
    Na mindegy lejátszom így, a grafika még ílyen beállításik mellett is szépnek mondható. A Voyage-t ki tölti felfele?
  • Lord Myn
    #11200
    Axon! Te is voltál vmikor +4-es? Én is azon kezdtem még '86-ban!(szóval közel húsz éve...öregszem)
  • Lord Myn
    #11199
    Valszeg az a baj, hogy a 128MB kevés neki, vegyél le a textúrákból és talán az árnyékokból is 1 egységet és úgy próbáld meg. (Sajnos egyre több játék ígényel full grafikán 256MB videómemóriát, én a F.E.A.R. demót sem tudtam full grafikán futtatni (videómemória-hiány miatt), pedig GF6800-asom van)
  • via_mala
    #11198
    Tegnap kipróbáltam az Echo-t. Nagyon szép a grafika, és sok egyéb tudnivaló is van benne.
    Megvan a 3 pigment a kőlapra rakva, az agancs a 3 másik kő mellé. Még valahogy ki kell színeznem a kockákat, de még csak kb. fél órát játszottam vele.

    Hol lesz a bug? Tényleg bugos valahol a program? Vagy az új crack-kel már tökéletes?
  • serito
    #11197
    Srácok! Nálatok a Fable, minden felbontásban működik? Nálam azt csinálja, ha beállítom 1280x1024 32bit-re + minden fullon AA stb, és mikor betölti a game-et visszaugrik 640x480-ra 16bit. Azt el nem hiszem, hogy a VGA.m (9800pro) nem dírná el. Ennél komolyabb game-k is futnak full 1280x1024-es beállításon.
    Most sikerült beállítanom 1024x768 32 bit-re 4xaa stb, de ennél jobbat szeretnék. Nálatok, hogy megy ez?
  • IMYke2.0.0.0
    #11196
  • Kiru
    #11195
  • Kiru
    #11194
    Axon: Nautilus

    Nekem is a DVd-s Gamestar van meg, de még nem néztem.
    Egyébként több, újra kiadott játéknál előfordult, hogy
    új tömörítési eljárással csomagolták be őket, így nem
    foglal annyi helyet, lehet, hogy ezzel is ez történt,
    azért kisebb.
  • IMYke2.0.0.0
    #11193
    Valószínűleg semmit - a fejlesztők valószínűleg egyszerűen egy új tömörítésű verziót adtak át nekik master lemezen.

  • IMYke2.0.0.0
    #11192
    Egy kis lelki trauma miatt a héten nem fordítottam... :() Ezek a nők, mindenhol ott vannak!
  • Axon
    #11191
    Kezdenek lustulni a GS-nál.
    Kíváncsi vagyok mit csináltak a programmal, hogy össze tudták nyomni 1,2 gigára.
  • kirol
    #11190
    Itt kevert van igen, de nekem 4 cd-s volt, a GS ben meg az egész 1,2 GB.

    Ha már itt vagy, haladsz a fordítással??

    Az is érdekes, hogy nincs magyar végigjátszás sem. Mert a GS -re angolt raktak fel, ami "csak 21 oldal. A Myst 4 végigjátszása ennél több, mégis van magyar.
  • Axon
    #11189
    Igen, mindig úgy szokták. Ezért kell körültekintően kioperálni a szükséges részeket, ha például fel akarja tölteni valaki a szerverre az anyagot, mint például én tettem a Weir War-al, amikor az megjelent a mellékletükön.

    Azért ezeket a dvd-ket még 4-5 év múlva is simán előveszi az ember értékállóságuk miatt is, és akkor szörnyű lesz látni a dvd-n a gamestar értéktelen kacatjait.
    Jobb lenne ha a teljes játékot külön dvd-n adnák az újsághoz.
  • Axon
    #11188
    A cd-s verzióra igazán kíváncsi lennék, mivel a TLJ már maga 4 cd és akkor még ott van a Gamestar saját szemete is amivel megpakolják a cd-ket. Biztos adnok az újsághoz vagy hat cd-t. Akkor már tényleg egyszerűbb a dvd-s verzió.
    Szerencsére nekünk a dvd-s jár. Már az is nagy előny, hogy nem kell neki pakolgatni a cd-ket.
  • Axon
    #11187
    Wow!
    Ez igazán jó hír!
  • IMYke2.0.0.0
    #11186
    A gond csak az, hogy - elképzelésem szerint - a GameStarosok a saját mellékletük teljes anyagával összemixelve tették fel a lemezre a Játékot... nézd meg a könyvtárszerkezetet!

  • kirol
    #11185
    Hát igen, legalább is nekem a DVD-s GS van itt nem kér cd-ket, csak felinstallálja és kész.

    De a CD-s hez gondolom cd-n adták.
  • Axon
    #11184
    Tényleg! Most jelenik meg. Sajnos hozzánk egy bő hét múlva szokott megérkezni a megrendelt újság.
    Egyébként dvd-s verzióvá alakították át?
  • Axon
    #11183
    A Vice-nak is van Plus 4 emulátor része, de az még nem tökéletes.
    Én a Yape emulátort használom, azzal minden játék tükéletesen fut. Éppen a 0.63-as verziónál tart. Ez ingyenes és bárhonnan letöltheted.
    Játékokat pedig innen tudsz leszedni:
    http://plus4.emucamp.com/
    Hihetetlenül sok játék van fent, szinte nem is találtam olyat ami ne lenne meg, már amire emlékszem hatalmas plus 4 fan koromból.
    Mivel az oldalt magyarok készítik, így nagy hangsúlyt fektetnek a magyar nyelvű játékok beszerzésére. Rengeteg magyar nyelvű szöveges kalandjáték van fent.
    Itt megtalálod az általam belinkelt képhez tartozó A Titokzatos zóna 1-et, na meg a 2. részét is.
  • Atomreaktor
    #11182
    Ez nagyon jó hír!! Örülök;)