33675


  • Lord Myn
    #11261
    Közben utánanéztem a dolgoknak, a Neverending Story, mint szöveges kalandjáték, csak C64-re jelent meg, Amigára nem, úgyhogy C64 emu-val tudod játszani.
  • Lord Myn
    #11260
    Tudnál mondani 1 linket erre a Neverending Story-ra? Amigán én csak a Neverending Story 2-t ismerem, de az csak vmi mászkálós marhaság.
  • Lord Myn
    #11259
    Magyarnyelvű kaland az nincs sajnos (nem is tudom, hogy Amigára egyáltalán készült-e), viszont szöveges és ikonos kalandjátékok is vannak bőven (mivel a kalandjáték a főprofilom :))) ). Hogy csak néhányat említsek: Borrowed Time, Tass Times, Ingrid's Back, Knight Orc, Personal Nightmare, Kristal, The Clue!.
    Persze ezek mind angol nyelvűek, úgyhogy egy középfokú nyelvtudás szükséges.
  • takysoft
    #11258
    anno lammat GTA-t amigán. az szép volt, és fura is....
  • Axon
    #11257
    Most kezdtem letölteni. Már csak holnap tudom majd megnézni. Van a programok között magyar nyelvű kaland vagy szöveges kaland? Kíváncsi vagyok, hogy a magyarok készítettek-e rá hasonló gyöngyszemeket mint pl. az Új vadnyugat, Időrégész, stb.

    Emlékszem régebben olvasgattam a Commodore Világ számait és az egyikben minden idők legjobb kalandjátékának választották a The Neverending Story-t. Akkor el sem tudtam képzelni milyen lehet, mivel képeket nem nyomtak róla az újságban. Majd most kipróbálom.
  • Kiru
    #11256
    Nálam is XP SP2 van fenn,a telepítőben is van lehetőség az XP kijelölésére, mégsem megy
  • Axon
    #11255
    Ezzel a listával így önmagában nem sokat érünk. Sok név ismerős róla, gondolom azok, amiket pc-re is átültettek.
  • M.A.D.
    #11254
    Egy kis lista addig is.

    http://www.angusm.demon.co.uk/AGDB/Alphabetical.html
  • M.A.D.
    #11253
    Nálam megy a Nautilus. Vagy 3 hónapja raktam fel. Semmi gond. WinXP Sp2 alatt, daemon tools-szal.
  • Kiru
    #11252
    Addig azért eljutottam, hogy WIN95 és 640x480 módban elindult, de a New Game gomb lenyomásakor teljesen kifagy (a gépem is )
  • Kiru
    #11251
    Axon: Ha van időd Nautilus
  • Lord Myn
    #11250
    Csak nyugodtan, mert nem egyszerű.
  • Axon
    #11249
    Az remek lesz. Majd lehúzom és megpróbálom beüzemelni. Ha elakadok szólok.
  • Lord Myn
    #11248
    Hmm... ez miért is ment el 2x?
  • Lord Myn
    #11247
    Még szép, 2 emulátor (WinUAE 1.0 és WinFellow 0.4) kickstartok (1.1 - 3.1), WorkBench 1.3 és 3.1, Amiga in a Box kiegészítő és egy rakás floppy-s játék. (Sok közülök megvan pc-re is, de Amigán akkoriban még jobban néztek ki, illetve a 4 digi hang miatt az audio is sokkal jobb volt, pl. North and South)
  • Lord Myn
    #11246
    Még szép, 2 emulátor (WinUAE 1.0 és WinFellow 0.4) kickstartok (1.1 - 3.1), WorkBench 1.3 és 3.1, Amiga in a Box kiegészítő és egy rakás floppy-s játék. (Sok közülök megvan pc-re is, de Amigán akkoriban még jobban néztek ki, illetve a 4 digi hang miatt az audio is sokkal jobb volt, pl. North and South)
  • takysoft
    #11245
    ez milyen amiga pack? emulátorostól van?
  • Lord Myn
    #11244
    Ja, tiszta retro-klub lettünk :))) Leírhatnád az oldal címét, hátha még nem ismerem.
  • M.A.D.
    #11243
    Látom AmigA most a sláger. Tudok egy oldalt, ahol kb. 500 játékot lehet lehúzni. Többek közt olyan AGA-s játékot, ami HD-re települ 50-100MB, ami abban az időben horribilis volt.
  • Lord Myn
    #11242
    Ok, felrakom a szerverre az egész Amiga packomat, workbench-estül, játékostul (~ 200 MB).
  • szotyimutyi
    #11241
  • Axon
    #11240
    Egyik kedvenc filmem. Megvan videon, méghozzá eredeti gyári műsoros videon, nem pedig másolton. Na mondjuk ezzel rajtad nem tudok segíteni, mivel úgy sem tudom bedigizni. Ha dvd-n lenne meg, akkor simán meg tudnánk oldani az átküldését.
  • Axon
    #11239
    Köszi főnök! Erről ebben a topicban még egy szó sem volt :-)
    Bocs, nem froclizni akarlak, csak már napok/hetek óta téma ez a topicban.
  • Axon
    #11238
    Én 10 évig tanultam oroszt. Most egy szót sem tudok. na mondjuk már akkor sem tudtam amikor tanultam.... vagyis amikor tanították :-)
  • Axon
    #11237
    Én egy 8 soros basic játékprogrammal kezdtem. Egy A betűt kellett két B betű között tartani. A 2 B betű volt az út és soroll sorra kanyargott.
    A varázs azért nem ragadott el, még öt percig sem kötött le :-)

    Na persze rögtön tovább fejlesztettem és már joy-al is lehetett játszani :-)
  • Axon
    #11236
    Mindig csak az élvezeteken jár az eszed :-)

    Na ez egy vicc poénja volt.

    A vicc úgy kezdődik, hogy két fakír találkozik:
    - Hova mész?
    - Fogorvoshoz.
    - Mindig csak az élvezeteken jár az eszed..
  • Axon
    #11235
    Feltolhatnád a szerverre a legújabb verziót, minden szükséges összetevőjével. Azt tudom, hogy maga az emu ingyenes, de van hozzá fizetős komponens is (kickstartrom, ha jól emlékszem a nevére). Kipróbálnék néhány amigás játékot is.
  • Axon
    #11234
    Összekevertem a két szót, mármint a spectrumot és a sinclair-t. De azért jóra gondoltam :-)
  • Axon
    #11233
    Én kis listában tároltam a programokat és minden kazetta mellé berajzoltam a csillag csavar állását, hogy tudjam hova kell tekerni :-)
  • szotyimutyi
    #11232
    Off: Felvette valaki a tegnapi Elveszett gyerekek városa c. filmet?
  • Gareth
    #11231
    Jó, come on, ne mondd, hogy ez lenne az első eset...
  • szotyimutyi
    #11230
    Bocs, nem neked szólt... (Lord Myn)
  • szotyimutyi
    #11229
    Egy vagy a millióból..:)))
  • IMYke2.0.0.0
    #11228
    Nem warez szerver...!!!
  • Gareth
    #11227
    Új NHL-t fel tudnátok nyomni?
  • Lord Myn
    #11226
    "Mire is mentünk vele..." Hát nem tudom, én kb. középfokon tudtam oroszul, mikor '90-ben eltörölték a kötelező oktatást és én hülye, a tizenéves fejemmel egyből örültem, hogy már nem kell ezt a sz*rt tanulnom. Most mit nem adnék érte, ha az a tudás visszajönne...
  • Harly18
    #11225
    Akinek még nincs meg a játék, az most a Gamestar mellé Szeptemberben megkapja teljes játékként
  • szotyimutyi
    #11224
    Azok a régi szép idők...Mire is mentünk vele?
  • RaveAir
    #11223
    Én általánosban csak oroszul tanultam...
  • Lord Myn
    #11222
    Olyan játékot én is pötyögtem be, tök nagy sikerélmény volt, mikor működött utána...

    Egyébként Commodore-on szerettem meg a kalandjáték műfajt, minden haver hülye lövöldözős/ninjás/ugrálós játékkal nyomult, csak én játszottam "szöveges" játékkal, marhára élveztem őket: Robin of Sherwood, Savage Island, Borrowed Time, Twin Kingdom Valley. 1 közös volt bennük: egyiket sem tudtam végigcsinálni, mindig elakadtam. Mindig elhatározom, hogy 1x ha sok időm lesz emulátorral végignyomom őket...