33675


  • serito
    #11301
    A Voyage-ban mikor landolsz mit kell a holtesteken kívül még kidobni a kabinból? Éjjel próbáltam megoldani, de nem sikerült.
  • Atomreaktor
    #11300
    Bemelegítésnek jó volt:)
    Próbáld ki a Martin Mystere-t!! Az sem év kalandja, de a hangulata nagyon ott van. Bár más stílus, de sztem jobb, mint a Nibiru.
  • Wanted
    #11299
    Az új listám fent van a szerveren. Csak az új cuccokat tettem bele.
  • LezLee
    #11298
    Pontosan én is ezt éreztem végig. Pedig egy ütős befejezés sok mindenért kárpótolt volna, de sajnos elmaradt. Persze ezzel nem akarom elvenni senkinek a kedvét a játéktól, mert van pár élvezetes táblás fejtörő, de valahogy az egész nem ütött akkorát, mint anno a Black Mirror. Maga a sztori sem kötött le annyira mint akkor. Meg néhány helyszín kísértetiesen hasonlít a BM egyes helyszíneire. De ennek ellenére nagyon kellemes darab volt, csak sajnos sokkal jobb is lehetett volna. Mindegy tovább várjuk a csodát, sajnos a Still Life, és ez sem váltotta be igazán a reményeket. Na majd a Fahrenheit, vagy a TLJ 2!
  • Atomreaktor
    #11297
    Én kb a felénél járok, de sajnos én is tapasztalom, hogy bizony ez nem sikerült olyan jól:((( Persze el lehet vele lenni és rossznak sem rossz, csak vmi hiányzik...
  • Wanted
    #11296
    ok
  • Axon
    #11295
    Rendben. Fel is tolhatod a szerverre. Én is pont a héten frissítettem a listámat.
  • Wanted
    #11294
    Holnap behozom az új listámat, emlékeztetőnek.
  • Axon
    #11293
    Fel tudom tölteni, csak megpróbálom észben tartani, hogy hozzam be a melóhelyemre. Mérete 1,8 giga.
  • LezLee
    #11292
    Na végre végignyomtam a Nibirut. Hát vegyes érzelmeim vannak a játékkal kapcsolatban. A vége felé voltak ötletes fejtörök, puzzle-k, de a vége nagyon nem tetszett. Illetve hát el sem hittem, hogy vége, amikor visszarakott a főmenübe. El kellett olvasnom a végigjátszást, hogy elhigyjem tényleg vége. Kár érte, egy jó befejezéssel sokkal jobb game lehetett volna. Így azt mondom sajna nem egy fokkal gyengébb lett, mint a Black Mirror.

    Nem baj, túl vagyok rajta, most jöhet a Voyage :)
  • Wanted
    #11291
    Valahogy lemaradtam róla. Ha lesz egy kis hely, fel tudnád tenni megint?
  • Atomreaktor
    #11290
    Na ja, de a játéknak a regényhez nincs sok köze:)) Na mindegy nem akarom szapulni a játékot, mert még nem is láttam:))))
  • Atomreaktor
    #11289
    Kiru, este el is kezdem;)
    Mondjuk hatszor azért nem akarom végigvinni:)))
  • via_mala
    #11288
    A Shadow of Destiny az marhajó!
    Asszem 5 vagy 6 alternatív befejezése van.
  • Axon
    #11287
    Majd tudósíts a fejleményekről.
  • Axon
    #11286
    Igen magyar nyelvű. Mostanában volt is fent a szerveren. Én töltöttem fel, mivel a PC Guru-hoz adták teljes játéknak és hozzám jutott egy példánya. Rögtön leoperáltam a dvd-ről és közkincsé tettem a szerveren.
  • Axon
    #11285
    A demo-ja nekem is nagyon bejött. Nekem főleg az alaphangulat miatt. Olvastam a regényt is ami akkor nagyon-nagy hatással volt rám és át tudtam érezni milyen lehet utazni egy hatalmas ágyúból kilőtt golyóban.
  • Wanted
    #11284
    Weird War?
    Magyar nyelvű?
  • Kiru
    #11283
    Kösz! Próbálkozom
  • serito
    #11282
    Ha egy űrkabin az egész terület, akkor nagyon gyenge lesz a game. Csak azért mert ott kezdődik a játék, hogy egy űrkabinban harmadmagaddal utazol a hold felé. Csak egy-két feladatot csináltam meg, úgyhogy többet még nem láttam.
  • M.A.D.
    #11281
    Ááá, kössz, de a Weird War hasonló, és az magyar.
  • Wanted
    #11280
    Hi!
    Régebben valaki kereste az Another War-t. Ha érdekel még valakit, szóljon és felteszem.
  • M.A.D.
    #11279
    Na, a Legacy-ra (Dark Shadow) kiváncsi vagyok. Mivel nekem már kb. 4-5 hónapja fenn van a gépemen, de elakadtam az elején a városban. Amúgy, nagy poénok vannak benne (szöveg).
  • Atomreaktor
    #11278
    Most a Legacy Dark Shadow-ba kezdtem bele:) Meg leszedtem a Shadow of Destiny-t arra is kiv vok.
  • szotyimutyi
    #11277
    Én is tegnap néztem csak meg, még nem "ültem neki". Kiváncsi leszek, mi jön ki belőle.
  • Atomreaktor
    #11276
    Hm, én még nem mertem belekezdeni, mert féltem, hogy bukta lesz, de látva pozitív kritikád én is mindenképp ki fogom próbálni;) Azt olvastam róla, hogy már az elején bejárható majdnem minden, mivel a rejtvényeket nem muszáj sorban csinálni.
  • serito
    #11275
    Srácok, ez a Voyage egy hatalmas game, most látom, hogy ugyanaz a csapat készítette, aki a Return The Mysterious Island-ot. Nekem nagyon bejöm, ti mit szóltok hozzá? Azt hiszem, hogy ezt már ti is észrevettétek, de én csak most értem el odáig, hogy megnézzem. Tegnap éjjel jutott rá időm, mert sajna napközben nincs rá.
  • Atomreaktor
    #11274
    Diktátor c. magyar stratégiát nem ismeritek? Enterprise-on játszottam vele anno és nagyon jó kis játék, de gondolom Commodorra is megjelent.
  • via_mala
    #11273
    Látod-látod, ragályos a vérszem! :)
  • Axon
    #11272
    Észvesztő mennyiségű c64-es játék van ezeken az ftp-ken.
  • Axon
    #11271
    Én is a Magyar Commodore 64 HQ-n szoktam vadászni. Az a jó, hogy frissítik is az oldalukat.
  • via_mala
    #11270
    Először nálam is a szelektív válogatás ment, aztán már annyi lett, hogy meghaladta az egy CD-nyi méretet, úgyhogy akkor nekiálltam és összevadásztam amit csak lehetett, oszt had szóljon.
    Tippek:
    ftp://arnold.c64.org
    ftp://ftp.elysium.pl
    Mindkettőre anonymous user-rel fel lehet menni.
    És persze a Magyar Commodore 64 HQ
  • Axon
    #11269
    Olyan mennyiségben már nem tudom, hogy érdemes-e tárolni. Annyit már képtelenség kipróbálni is. Na meg nekem a nevek nagyrésze semmit sem mond. Én végignéztem az összes c64-es program leírását és képeit amit a legnagyobb magyar gyűjteményben találtam és módszeresen válogattam. Bekerült az összes magyar nyelvű szöveges és nem szöveges kaland játék, ezeken kívül még néhány ami tetszett. Így átlátható maradt ez a talán 100-150 program és bármikor elővehető. Most csinálok egy hasonló gyűjteményt a Plus 4-es programokból is. Na meg ha kedvet kapok az Amiga-hoz is, akkor azokból is készítek egy gyűjteményt, bár mivel az amiga-hoz semmi közöm sem volt régebben, így retro érzésről szó sem lehet (sajnos).
  • Axon
    #11268
    Végre sikerült megnéznem a Nautilust.
    Az otthoni gépemre tettem fel, amin eddig még nem volt. A telepítés kb. 25 %-nál járt amikor kiírta, hogy a WinXP kéri az eredeti telepítő lemezt mert létfontosságú fileok felül lettek írva. Én nem adtam neki, hanem azt mondtam, hogy maradjanak azok amik most lettek telepítve.
    Ezután elindítottam a nautilust és simán ment minden. Aztán feltettem a patch-et is, de nem vettem észre változást, ment minden úgy mint az előbb.
    Amit még megjegyeznék, hogy amikor új játékot indítok, akkor elkezd lejátszani egy kis filmecskét, nos ezt úgy teszi, hogy alul marad egy kis csík, ahol látszik a menü. A film kb. a képernyű 4/5-ét foglalja el, alatta viszont megmaradt a nyitó képernyő menüje.

    Nem tudom, hogy neked írt-e ki hasonlót telepítéskor. Na meg egyáltalán hogyan lett telepítve az XP-d, mert ha esetleg nem cd-ről, hanem fel van másolva a vinyóra, akkor neked nem jelenik meg hasonló üzenet, hogy tedd be a telepítő cd-t mert felül akarja írni a telepített fileokat, hanem egyből telepíti is. Így lehet, hogy a Nautilus telepítette fileokat egyből felülírja az XP.
    Más tippem nincs.
    Azt megjegyezném, hogy amikor a melóhelyemen teszteltem a programot, akkor nekem is voltak problémáim, bár többnyire kifagyott. Talán a hangal volt valami mert mindig akkor fagyott ki, amikor játékindításnál beszélni kezdett a program. Talán próbáld meg először kikapcsolni az összes hangot.
  • via_mala
    #11267
    Felraktam a Fable-hez a Manualt pdf-ben. (3,5 MB, 18 oldal)
    Természetesen a replacementdocs.com-ról származik, igazi kincsesbánya ez a hely.
  • via_mala
    #11266
    Ha már retro:
    Kb. egy hónapja írtam tele egy full DVD-t C64-es ROM-okkal. Persze valszeg akad benne bőven duplikátum, de így is többezer, megkockáztatom talán tízezer régi C64-es játékot archiváltam. Meg persze az emulátorokat, és a teljes High Voltage SID Collection-t, amiben a C64-es világ minden játékához és demojához tartozó SID zenék megvannak.
    Röhej, hogy 1 MB-ban elfér 100 zseniális zene.
  • serito
    #11265
    Úgy látom, rég nem jártam erre!! Mi mindenről folyik most a beszélgetés? Még visszaolvasni sincs időm. Jelent meg valami game? Csak suttyomban írok, mert a főnököm,(az apám) "megfedd", ha lazsállok.
  • M.A.D.
    #11264
    Ha megtalálom azt a két amigás oldalt, amiről le lehet rögtön húzni a dolgokat, ígérem belinkelem. Kategórizálva vannak, és nagyon jó kis gyűjtőhely. :)
  • Axon
    #11263
    A Neverending Story-ról tényleg csak annyit tudok amit leírtam. Egészen biztos, hogy amiga-ról volt szó és a rá készült programokról, na meg arról, hogy valami szavazáson "Minden idők legjobb" kalandjátékának választották egyöntetűen. Az is biztos, hogy nem volt számozva, tehát első (vagy egyetlen) részről lehetett szó.
    Pontosan ezért nem szeretem az ilyen hangzatos kifejezéseket: "Minden idők legjobb", "az évszázad legjobb", stb.
  • rorr
    #11262
    volt az amigára is csak a második rész 1990-ben jelent meg!!!
    Elég gyenge volt...