33675


  • Axon
    #11861
    Sokan áradoztak róla, így én nem akartam elrontani senkinek a kedvét a negatív kritikámmal, de én is hasonló véleményen vagyok a programmal kapcsolatban mint te.
  • Axon
    #11860
    Olyanok voltak mint a lóhugy. Nem volt bennük szénsav, így habjuk sem volt, na meg hűtőgép nélkül melegek voltak. Ettöl függetlenül azért vedelték rendesen.
    Mondjuk puccosabb helyeken már agyagkorsókban tárolták hűvös pincékben. Ezzel az volt a gond, hogy a sör nem túl elálló, így hamar meg kellett inni, ami nem is lett volna gond, csak folyamatosan főzni kellett az utánpótlást.
    Ehhh... nehéz korszak volt :-)
  • Axon
    #11859
    Én is mindig egy ilyen asszonykáról álmodtam ;-)
    Használja a Linuxot és még programozni is tud??? Azt hittem ilyen lány nincs is...
  • MerlinW
    #11858
    Élménybeszámoló:D
    Végigtoltam ezt a Psychonauts-ot. Hát.. először azt hittem kaland lesz, de ez az idétlen ugribugri annyira nem fogott meg:) A történet valóban poénos, de csak eccerjáték volt részemről..
  • LezLee
    #11857
    Hát a Sherlock végigjátszásánál nekem 2-3-szor bele kellett kukkantanom a végigjátszásba, főleg az elején, amikor a bizonyítékokat kellett keresgetni. 1-2 jól el van rejtve :))
  • Atomreaktor
    #11856
    Ha segítség kell szólj nyugodtan;)
  • ghomby
    #11855
    Kösz, ez király lesz! Asszem este meg lesz a szórakozásom! Végülis nem ez alapján akarom megcsinálni, hiszen úgy nem sokat ér az egész! Inkább megpróbálom magamtól, és ha nem sikerül akkor belekukkantok ebbe! Mégegyszeris kösz
  • Atomreaktor
    #11854
    akkor a középkorban készített kolostori (és egyéb) sörök milyenek lehettek!!!;))
    sőt! már a Római Birodalom idején is söröztek az emberek rendesen;) meg az akkori borokat is megkóstálnám... de időgépem még nincs /dolgozom rajta/
  • Atomreaktor
    #11853
    ejh, szép az élet...:) a nő idomítja a férfit, a férfi a nőt:) aztán az évek során kiderül, hogy mire jutottak:)
  • Atomreaktor
    #11852
    Magyar nyelvű végigjátszás itt. ;)
  • moonster
    #11851
    Ha valaki még nem próbálta ki, akkor tegye meg.
    Nagyon jó minőségű oszták búzasör.

    Fontos, hogy a zöld címkéset vedd, mert az a szűretlen.
    Nyitás előtt finoman 2 percig forgasd oldalra fordítva, a hosszanti tengelye körül, hogy az aljára lerakódott sűrűség eloszoljon a lében.
  • ghomby
    #11850
    Köszi az infot! Ja, amúgy csak elírtam a Sherlock nevet! Megnéztem én is a google-ban, de nem sok használhatót találtam! Amit írtál azt én is megtaláltam, csak az itteni (munkahelyi) gépről nem tudom megnézni, mert nem engedi megnyitni! Mondjuk innét egyre kevesebb oldalt érek el! Ez a rohadt cég mindent letilt! Csak a munka, meg a munka! Na mindegy, nem mérgelődöm! Mégegyszer is köszi! Mondjuk esetleg, ha meg tudnád velem osztani, hogy mi is található azon az oldalon, azt nagyon megköszönném!
  • moonster
    #11849
    A csapot sört én is szerettem régen, de párszor nagyon pórul járta, szar vizezett sörrel. Azóta csak üvegeset iszom, persze borból is.
  • takysoft
    #11848
    szeret jáccani, főleg hálóba RPG-t.
    végignyomtuk már a diablo 1-2-t neverwinter nights+számos kieg, hónapokat world of warcraftoztunk már, csak meguntok, hogy a házi szerverek törlik a karikat.
    közösen játszottuk végig a syberia 1-2-t, longest journey-t, segített a DOTT magyarításában.
    a gond az, hogy ha valami neki nem tetszik, akkor azzal nem tudok jáccani.

    meg szereti a csilakaput is, meg a farscape-et, meg egyéb sci-fi sorozatokat.
    tud programozni, weblapot csinálni...

    mondom, idomítom rendesen.(jövőre jelentkezik számtechtanári szakra egyetemre)
    szerencsére ezt a fórumot még nem olvsassa
    már félig-meddig linuxra is átneveltem. nem kell szeretni, csak tudni használni.

    nem panaszkodhatom ,rosszabbul is járhattam volna sokkal.



    ghomby: végigjátszásokat általában cheat-oldalakon találsz, mint a DLH. ez a legjobb. mindenhez van cheat, patch, meg hasonlók.
    meg ugye van google.

    meg ha a sherlock-ot nem "sch"-val írok, akkor többet találsz


    én most csak ezt találtam az egész neten
  • ghomby
    #11847
    Üdv mindenkinek! Látom egy kicsit másról szól már a topic, mint amire a címe utal, de mindegy! Végülis ezt is meg kell beszélni valamikor! Akkor már én is kifejtem az álláspontomat! Szeretem a sört, de különösebben nincs nagy kedvenc! Esetleg annyi,hogy én inkább a csapolt sört szeretem! Igaz a sört csak pár éve kedveltem meg, előtte bort ittam inkább! De rájöttem, hogy mennyit vesztettem! :-)
    Rövid italok közül egyedül a Smirnoff Vodkát iszom meg! Azt nagyon szeretem!
    Na ennyit a piáról! Most egy kicsit visszakanyarodnék az eredeti témához!
    Nem tud esetleg valaki Scherlock Holmes Silver Earing végigjátszást?
    Előre is Köszi
  • Axon
    #11846
    "Edelwiess-t guritgatok le, a zöld cimkéset"

    Nekem is az az egyik kedvencem, természetesen a szüretlen. Rostos sörnek is szoktam hívni :-)
  • moonster
    #11845
    Pár napja voltam, és meglepve látom, hogy pia topic lettünk:
    Noh, akkor.
    Nálam is a sör a nyerő. Ha finomra vágyom, akkor Edelwiess-t guritgatok le, a zöld cimkéset, azaz szűretlen. Ez mennyei manna. De, ha minden nap ezt innám, akkor előbb utóbb megszoknám és nem lenne olyan jó. Így sima hátköznap, ha megszomjazok, és ez nem minden nap van, akkor a hűtőben Arany Ászok leledzik. Mindg van pár üveg, de van hogy 2-3 hétig is bírják, de van, hogy egy este 2-t megiszok. Teljesen hangulat függő.
    A borok közül a fehér félédes nedüket szeretem. Tudom, hogy az igazi borivó szárazat iszik, de az rohadtul nem csúszik.
    Töményt kevésbé kedvelem, ha igen, akkor jager, de legtöbbször azt sem.
    A sör a favorit. Tisztitja a vesét, este meg segít álomba szenderedni, ellazulni.

    Asszem lassan nekifogok a fahrenheitnek.
  • serito
    #11844
    Igen én a zantac-ot szedem, bár én sem voltam tükrözésen, mert nagyon félek tőle. A fekély csak az én személyes diagnózisom. Az Ulceran-t nem ismerem. Pl éppen ezért a töményet, még véletlenül sem próbálom leerőltetni a torkomon, pedig a jó házi pálesz egy hideg reggelen...... Nekem csak a gyógytea, meg a víz marad.
  • Atomreaktor
    #11843
    :)))
    neveld be játékra is, az nagyon jól tud jönni;))
  • Atomreaktor
    #11842
    :))))))))))
    Ez kamion:)))
    Szívesen átélném ezt az álmot, már csak a kíváncsiság kedvéért is.;)
  • szotyimutyi
    #11841
    Takysoft:
    Axon:
  • Lord Myn
    #11840
    Testvér vagy... Én is gyomorfekélyre gyüjtök éppen (kialakulóban van, de nem mentem el tükrözésre, úgyhogy pontosan nem tudom mi van vele), de azért Zantac/Ulceran befigyel...
  • takysoft
    #11839
    Asszony nem fórumozik. allergiás rá. legalábbis amióta engem ismer.
    de legalább nem teljesen anti-számítógép a csaj. csak anti-fórum, meg anti-játék, de már egész jól megneveltem.
    nem hiába progmatos gólyatáborban szedtem fel, nekem ne legyen anti-számítógépes!
  • serito
    #11838
    Köszönöm az együttérzésedet, de az álmodat ennel ellenére sem szeretném átélni. A sörözőablak, a lányok (csak az asszony meg ne lássa mit írok)nagyon kecsegtető, most rám is férne, mert annyit melózom, hogy este mikor hazaesek, csak az ágyra tudok gondolni. Iszonyatos Sulinetes hajtás van nálunk, mindenki most akar vanni, gépet, és különböző eszközöket a gépéhez, és persze mi meg szívunk, mert a nagykerekben nincs elég áru. A papírmunkától szétmegy a fejem, úgyhogy ha már sörről, meg ivásról beszélünk, ha hazaérek, be is bobok egy üveggel az arcomba.
  • Axon
    #11837
    Most őszintén sajnállak :-)
    Belegondoltam és borzalmas lehet.

    Ennek apropóján megosztom egy álmomat. Úgy 18-20 év körül lehettem, a legnagyobb züllős piálós korszakomban éppen, amikor egy este nagyon éles álmom volt. Ez ritka mivel többnyire nem-, vagy csak nagyon zagyvaságokat állmodom.
    A lényege az, hogy valami bíróságon voltam vádlott és a bíró ítéletet hírdetett miszerint be kell űltetni a karomba egy antialkohol tapaszt (ilyet űltetnek be az alkeszokba, ha önként vállalják). Térdrehulva rimánkodtam a bírónak, hogy ne tegyék, de már jött is az orvos és hozta a beültetni valót. Innentől egy hatalmas könyörgés, rimánkodés és sírás-rívás volt az álom ("Ne tegyék tönkre az életemet!!!)", addig míg fel nem ébredtem. Már majdnem dél volt (nyáron történt). Hihetetlenül kikészültem az álom hatására és amikor felébredtem még akkor sem tudtam elhinni, hogy "megmenekültem". Még órák múlva is ki voltam készülve idegileg :-)
    Még elképzelni is szörnyű volt abban az időszakban, hogy ne igyak a haverokkal. Akkor mindenapos volt a sörözés és az ezzel kapcsolatos bulik, csajozások. Szinte láttam magam, ahogy gubbasztok egy söröző asztalánál, miközben a többiek vidámmá isszák magukat és közben lesajnáló tekintetekkel méregetnek.... brrrrr...
  • serito
    #11836
    Amióta nem olvastam a topicot, egy kicsit megváltozott. Gondoltam rossz helyre kattintottam, de nem a Longest Journey topicban vagyok. Akkor én is kifejtem piálási szokásaimat. Én meginnám az alkoholt (leginkább a söröket szeretem), de sajnos a gyomrom nem bírja, enyhe gyomorfekélyem van, ezért kénytelen vagyok mindennemü alkohol fogasztsát mellőzni. Azért a meleg nyári napokon egy-két üveg hideg sört le szoktam gurítani, utána meg szenvedek, úgy ég a gyomrom, de az ízéért nem tudok neki ellen állni.
  • Atomreaktor
    #11835
    Nem kell ahhoz mai gyereknek lenni:) Nézz be a kocsmákba, csupa 40-50-60-as krapek...:)
    /Más kérdés, hogy ők már ipari módon űzik és egyáltalán nem a példaképeim.../
  • Atomreaktor
    #11834
    Nemrég volt lehetőségem megkóstolni egy olaszországban vett osztrák sört:), ami 10%-os(ténylegesen annyi) ráadásul finom is volt;))
  • szotyimutyi
    #11833
    Hú, miből maradtam ki...))) Csak az "asszonyok" be ne nézzenek ám, mert kaptok, fiúk....)))
  • IMYke2.0.0.0
    #11832
    Én a serrel vagyok így... Prágában azért valszeg befigyel majd egy kis söröcske is, de nem vagyok alkesz... A jó Tokait nem vetem meg :)

  • Axon
    #11831
    Már egy ideje a Borostyán sör nálam az internesenel námbör van.
    Mindig is szerettem a félbarna söröket, de elég ritkák. A barna sörök is nagyon bejönnek, de egyrészt azzal vigyázni kell mert elég ütősek, másrészt nem nagyon kapni sörözőkben (márahova én járok), otthon pedig nagyon ritkán sörözök.
    Világos sörből kedvenc a Zlaty Bazan (nem biztos, hogy jól írtam), Pilsner Urquel (na ezt biztos rosszul írtam), HB, Lövenbrau.
    Külön megemlítem a búza söröket, amik szintén nagy kedvenceim (Edelweiss)

    A bor nekem sem jön be. Néha azért a kezembe nyomnak itt-ott egy-egy pohárral, hogy "ezt kóstold meg ilyen finomat még nem ittál). Nekem mindegyik egyforma. Ha nagyon muszák, akkor lenyelem mint a kanalas orvosságot, de szeretni, nem szeretem.
    Töményet nem szoktam fogyasztani.
  • M.A.D.
    #11830
    Ha már itt tartunk. Sajnos, már nem egy "mai" gyerek vagyok, így nem is akarok átmenni "űberbe", hogy miket lehet kotyvasztani amitől jól beszeszetel az ember. 2-3 éve úgy az egyik őszi szombaton Finlandia vodkát ittam Bombával. Nos! Egyből vasárnap reggel lett.
  • Atomreaktor
    #11829
    jah, az sem rossz:))))

    de a legászabb... bang nevezetű pezsgőtablettát ismeri vki? olyasmi, mint a plusz, csak nem vitamin hanem energia ital jelleggel... hát borítsátok össze: vodka+martini+bele pár tabletta bang:)) totál...:))) a legjobb benne, hogy alig érzed az alkohol ízét... olyan bomba íze van... itatja magát rendesen, aztán pár korty múlva szédölögve eszmélsz rá, hogy már berúgtál:))
  • RaveAir
    #11828
    Internacionalista gondolkodásmód... :D
  • M.A.D.
    #11827
    Nekem meg problémáim vannak az ivással.
    2 kezem van, és csak 1 szám. :)
  • MerlinW
    #11826
    na jó, a tequila partiknak sem vagyok ellene:D
  • MerlinW
    #11825
    hm:)Skót whiskey, cseh, szlovák sör, magyar száraz vörös bor. Én beérem ennyivel, boldogan:D
  • Atomreaktor
    #11824
    :))
    Örülök, hogy azért vannak bőven antialkeszok is, különben hová lenne a világ?:) Felborulna az egyensúly...:)
    Én azért megmaradok az alkesz oldalon:)))
    Sör: néha nagyon nagyon jól tud esni, de a sörhasat eresztett pacákok nem a példaképeim...
    Bor: miről maradtok le emberek...:))
    Tömény: nagyon finom tömény italokat készítenek, ha nagyon erős, akkor akár be is keverheted. Mézes pálesz az tényleg majdhogynem viszi a pálmát;)
    Egyéb: Smash és társait inkább nem is említem, nem népszerűek ezek az alkeszok körében:))
    Jó kis téma, bár napokig el lehetne dumcsizni róla:))
    Nah megyek, mert vár a munka meg a feles.:)
    /Na jó, legközelebb csak jövő héten fogok inni, menek esküvőre:)/
  • Lord Myn
    #11823
    Én meg kényszeredett anti-alkoholista, szenvedélynek bőven elég a számítógép buzera ÉS a dohányzás (főleg a kettő együtt, bár régebben egy 14"-es CRT megpróbálta elszívni a cigimet, azóta vigyázni kell... ). Sajnos asszonypajtásnak egyik szenvedélyem sem tetszik (Cigifüstre allergiás a számítógépre meg... meg szintén).
  • M.A.D.
    #11822
    Duplán! :) 1mp. alatt.