33675


  • Axon
    #12181
    Megkaptam és válaszoltam is rá. Pont most, mivel eddig szabin voltam.
  • Lord Myn
    #12180
    Úgy tudom osztható, de nem törvényes... Teljesen szabályosan csak a Chello Plus-ra köthetsz több gépet (szám szerint 3-at).
  • Atomreaktor
    #12179
    512
  • Atomreaktor
    #12178
    Nekem a 2MB-os ADSL a 240-es letöltést tartja stabilan.
    568-asom volt nekem is, mikor jött két duplázás:)))
  • takysoft
    #12177
    attól függ.
    ami sebességet maximumnak írnak azt általában tartják is. nekem enternetnél 99%-ban megy annyival(vagyalig lassabban 128 esetén egy 120 alatt ritka)

    melyik a jobb?
    ADSL az korlátlan. lassabb, de korlátlan. a kábel gyorsabb, de csak amíg lejár a limited. az ilyen 30 vagy 60 giga szokott lenni. utána büntetővonal, ami kb isdn sebesség.
    a chellónak most vannak jó ajánlatai, gondolkodtam, hogy áttérek.
    nem tudjátok a chello osztható routerrel?
    most ilyn 6ezer bruttóért adnak netet, ami sokkal jobb, mint a 11e+3e telefon.
    vmi Planet routerem van. ppp over ehternetet használ a chello is?
  • kirol
    #12176
    Köszi.
    Miért az ADSL rosszabb, mint a kábel?
    (Na a mai szerződés elnapoltam.)
  • Lord Myn
    #12175
    Nekem az 512kb-os kábel anno, olyan 55-60 kB/s-vel ment, de az kábel volt és nem ADSL...
  • kirol
    #12174
    Köszi! Ezt tudom, csak a valóságban mennyivel megy, azt nem tudtam. Mert valószínűleg nem megy állandóan 512-vel.
  • MerlinW
    #12173
    mert ugye 1 byte = 8 bit
  • MerlinW
    #12172
    ööö.. 512kbit/sec -es nettel 512/8= 64Kbyte-al tudsy max tölteni. Tehát egy 1 megással tudsz 128, és 2 megással 256Kbyte-al töltögetni.
  • kirol
    #12171
    Légysz akinek van nete, az válaszoljon már, mert sürgős lenne. Köszi

    Azért lenne fontos, mert holnap reggel fogok menni megkötni a szerződést.
    És azt nem tudom, hogy ha én most befizetem az 512-őre (Enternet ADSL), akkor az esetek döntő többségében milyen sebességem lesz. Mert most mondta nekem egy ismerős, hogy többnyire 384 lesz a sebesség. (Nekem a minimumnak 128-at írnak)
    Ha ez tényleg igaz, akkor elgondolkodtató, hogy jobb lenne az 1 Mb-es, csak hát az drágább.

    Ezért érdekelne, hogy akinek már van, az írja már meg, hogy pl.:
    ~nekem 1 Mb/s van, és 990 Kb/s -al megy az esetek 90%-ban.

    Így tudnám, mire számíthatok.
  • kirol
    #12170
    Köszi, sikerült!
  • kirol
    #12169
    Mert nekem éppen ez van. Bár biztos van újabb, nem tudom.
  • takysoft
    #12168
    ne haragudj, miért 1.0.3?
  • via_mala
    #12167
    keress rá a lap alján erre: élő könyvjelző
    #11448
  • serito
    #12166
    Off: Egy privát fordításra szeretnélek megkérni, persze az árat te mondod meg.
    Kb 10-15 A4-es lapnyi szövegről lenne szó. Elvállalnád?
    On
  • Atomreaktor
    #12165
    Már miért ne tartozna ide?;))
    Plána ha ekkora a csend, nem árt egy kis téma:)
    Én nem tudom mi az az RSS, úgyhogy nem tok segíteni, de kíváncsivá tettél, most már engem is érdekel, h. mi az:)
  • kirol
    #12164
    Bocs, bár nem ide tartozik.
    Az RSS-t hogyan leht beállítani Firefox 1.0.3 -ban?
  • kirol
    #12163
    Hú de nagy lapítás van.

    Axon írtam neked egy privátot, de a visszajelzés egy idegentől jött, amin egy kicsit megkepődtem (ráadásul a téma címe nem is stimmelt)

    Na mindegy. Megkaptad?
  • IMYke2.0.0.0
    #12162
    Szívesen.
  • Axon
    #12161
    Az, hogy internettel még mindig kevesen rendelkeznek egyrészt igaz, ha az egész lakosságra nézzük. Ha viszont az aktívan játszó - és így pontenciális újságolvasó - lakosságot nézzük, az már hatalmas százalékban használja az internetet. Ennek tükrében már nagyobb kihívás megjelentetni egy játék magazint. Szerintem ha nem adnának teljes játékot az újsághoz, legalább felére esne vissza az eladott példányszám.
  • Atomreaktor
    #12160
    köszi a segítséget, SP1 feltétele után már vígan felismerte a winyót teljes valójában:)
  • Atomreaktor
    #12159
    Pedig anno a Gamestart és az elődjét, a PC-X-et is nagyon szerettem olvasgatni, minden betűt elolvastam, még azt is ami egyáltalán nem érdekelt, mert nagyon színvonalasan és élvezetesen írtak. dehát manapság tényleg bármit el lehet érni netről: cikket, demót, teljes játékot:), de még mindig nagy a nettel nem rendelkező emberkék száma és nekik sztem még mindig nagy élvezet kezükbe kaparintani az írott újságot;)
    az tutkó, hogy eltűnni nem fognak ezek a magazinok, de nagyon meg kell harcolniuk az előfizetőkért. amúgy meg úgyis a tizenévesek közül kerül ki a vevők többsége, nekik meg úgyis megveszik a szüleik:)
  • Axon
    #12158
    Ez szerintem is így van. Internetről sokkal hamarabb és részletesebben lehet infókat megtudni készülő vagy elkészült játékokról és csak azokról amik engem érdekelnek, egy újságban meg azokról is írnak, amik hidegen hagynak. A teljes játékos lemezmellékletek pedig még mindig nagy vonzerővel bírnak, de csak addig, amíg az olcsó játék forgalmazás nem éri utol az újságmellékleteket. Mivel egy ilyen újság ma már 2000 Ft körül van és manapság egyre több játékot vesztegetnek ilyen áron, ráadásul a megjelenés után egyre hamarabb.
  • Axon
    #12157
    Erről - mármint a win98-as fdisk-ről - elég szomorú tapasztalataim vannak. Sajnos a 40 gigásnál nagyobb vinyókkal nem boldogultam vele. Egyszerűen hülye adatokat mutatott. Azt meg lehetett csinálni vele, hogy kértem a teljes partició használatát (80 gigás vinyóm) és ezután a win98 már 80 gigásnak látta, de maga az fdisk 10 gigásnak mutatta. Ezt több vinyónál is eljátszotta. Ekkor tértem át véglegesen a linuxos fdisk és cfdisk használatára, ami csuklóból kezel vagy 200 féle particiót bármekkora méretben fajtában, darabszámban, stb.

    Az mondjuk csak a magánvéleményem, hogy az XP nem hibás, hanem nem gondoltak 120 gigásnál nagyobb háttértárolókra. Mondjuk ez a "nem gondoltak" is egy jó nagy hiba, úgyhogy tényleg nevezhetjük az XP hibájának.
  • Atomreaktor
    #12156
    Annyi mondjuk a negatívuma, hogy már nem a cikkek miatt veszik az újságot.
  • Ersiman
    #12155
    A Gamestarnak egész jó mellékletei vannak időnként Gothic, Syberia, TLJ. A Sudekit szerintem azért tudták megszerezni mert itthon nem forgalmazta senki, én legalábbis nem láttam boltban sehol.
  • Atomreaktor
    #12154
    Sudeki az nagyon jó!! és ami érdekes, hogy egészen új játék. GameStar beerősített:)
  • Ersiman
    #12153
    Üdv mindenkinek!
    Ha valakit érdekel a jrpg stílus a mostani Gamestarnak a Sudeki a melléklete. A következő pedig a Beyond Good and Evil lesz!
  • Atomreaktor
    #12152
    ááá, köszi, hétfőn megpróbálom;)
    munkahelyi gépről van szó és télleg SP1 nélküli a telepítőlemez.
    már elkezdtem a frissítéseket, de még nem jutottam a végére:)

  • kirol
    #12151
    Ezt egy számtek boltban mondták, hogy hibás.
    Egyébként próbáld ki win98 indítólemez, és az fdisk látja a 160 GB -ot, ami kicsit öregebb mint az alap XP. Tehát valami csak lehet benne.
  • serito
    #12150
    Mint ahogy 1myKe is írta elég, ha a SP1-t, de legjobb, ha az SP2-t teszed fel.
    Figyelj arra, is, hogy legyen rajta partíció, mert különben nem fogja látni.
    Legjobb, ha beszerzel, egyWinXP SP2-es telepítőlemezt, és azzal csinálod meg rá a partíciókat, és a már említett bios frissítés, sem ártana.
  • Axon
    #12149
    Szerintem nem hibás, csak nem számoltak 120 gigásnál nagyobb particiókkal a megjelenéskor.
  • kirol
    #12148
    Igen, az a hiba.
    Nálam pl. a bios simán felismeri a 160 Gb -os vinyóm, de a windows nem. SP1 -es winXP-t kell felrakni.
    Mivel az eredeti winXP hibás.
  • Axon
    #12147
    Imyke adta véleményem szerint a jó tippet. A BIOS problémát rögtön le tudod ellenőrízni, hiszen ott a BIOS-nak ki kell írnia milyen méretűnek látja a vinyódat.
    A WinXP csak 120 gigáig látja a vinyókat. Csak akkor tudod egyben látni, ha olyan telepítő lemezt szerzel vagy készítesz, ami már tartalmazza vagy az SP1-et vagy az SP2-t. Nagyon egyszerű ilyet csinálni. Ha ilyened nincs akkor csinálhatsz 2 particiót. Installkor csinálsz egy 120 Gb-osat, aztán telepítés után rányomod az SP2-t és ezután már tudsz csinálni egy 40 GB-osat.
    Ami szerintem mégjobb megoldás, hogy érdemes egy rendszer particiót csinálni. Én mindig így szoktam. Ennek mérete változó lehet. Mindenki másra esküszik, de általánosítható, hogy 3-10 giga között legyen. Ide azután nem telepítesz programokat (pl. kalandjátékokat), csak a rendszer használja. Nagy előnye, hogy ezután bármikor újratelepítheted a rendszert, a másik partición megmaradnak a dolgaid.
    Szóval csinálsz például egy 10 gigás particiót, erre felrakod az XP-t, majd ha kész, akkor jöhet az SP2. Ezután már simán készíthetsz egy 150 gigás particiót a maradék helyen.
  • via_mala
    #12146
    Régi az alaplap. Esetleg egy alaplapi BIOS frissítés segíthet.
    [URL=http://www.hardwired.hu/forum/forum.phtml?area=comment&id=5648]EverIce #2989[/URL]
  • IMYke2.0.0.0
    #12145
    Service Pack 1 (SP1) minimum legyen fenn a WinXP-hez!

  • Atomreaktor
    #12144
    Egy kis off segítség kéne skacok:
    Most került a gépbe egy Maxtor 160GB-os winyó, de a Windows csak 130GB-ot lát belőle. Mit tippeltek, mi lehet a probléma, merre keressem a megoldást?
  • Atomreaktor
    #12143
    Köszi
    Majd tájékoztatlak, hogy mire jutottam, ma este nekiesek a feladatnak;)
  • Lord Myn
    #12142
    Csak most, csak neked akció: fent van a Hopkins, sok sikert az elinditáshoz...