33675


  • Axon
    #12301
    A Szádhu-kat? Megvettem, de még nem kezdtem bele. Most fejeztem be amúgy is az előző könyvét a Maharáni arcképe-t.
  • Atomreaktor
    #12300
    Nah akkor annak is utánanézek, nekem is egyetlen könyvem Merlé-től a Malevil, de bejön az író nagyon, úgyhogy akkor ráállok más könyveire is. Most Leslie L. barátunk új könyvét olvasom. Tudom, tudom...:)))
  • Axon
    #12299
    Merle-től csak a "Mesterségem a halál"-t olvastam úgy 13 évesen. Megtetszett a borítója és megvettem, majd elolvastam. Hihetetlenül jó könyv volt.
  • Axon
    #12298
    Nem hallottam még erről a sorozatról. Valószínűleg nem is fogom olvasni egyhamar. Úgy látom roppant nehezen beszerezhető kötetek és itt most a magyar nyelvű kiadásokra gondolok.
  • via_mala
    #12297
    Nagyon jó könyv.
  • takysoft
    #12296
    Miből gondolod? :)

    mellesleg a harry potter elő 4 részét is nagolul olvastam, bár az inkább fantasy..
  • takysoft
    #12295
    akkor voltam 2 éves.... majdnem 2..... nem tudtam olvasni....
  • szotyimutyi
    #12294
    Úgy ahogy mondod.Egymásnak ajánlottuk... :)
  • M.A.D.
    #12293
    Robert Merle....Védett Férfiak....vazz....azt én anno 20 éve olvastam....nagy szó volt akkor. :)
  • Ersiman
    #12292
    Ha meg tudod szerezni olvasd el a többit is, neked ráadásul az angol sem probléma, ha jól sejtem.
  • takysoft
    #12291
    csak az elsőt olvastam, az angolokról nem is tudtam
  • Ersiman
    #12290
    Én igen, igaz már elég régen, nem is láttam mostanában könyvesboltokban. A Védett férfiak is jó, nézz bele ha teheted.
  • Atomreaktor
    #12289
    Én nem vagyok sci-fi olvasó, de mit szóltok Robert MErle Malevil-jéhez? Sztem eszméletlen jó "apokalipszis" regény. Olvastátok már?
  • Ersiman
    #12288
    Ez egy nagyon jó regénysorozat ajánlom mindenkinek, akkor is ha nem sci-fi megszállott! :)))
    1. Enders Game (Végjáték)
    2. Speaker for the Dead (A Holtak szószólója)
    3. Xenocide (Fajírtás)
    Inenntől kezdve angolul jól tudók elönyben. (Én még nem mertem belevágni.)
    4. Children of the Mind
    Hogy mennyire szorosan kapcsolódik az Ender's Sagahoz, nem tudom, de sokan ide sorolják a Shadow szériát is.
    5. Ender's Shadow
    6. Shadow of the Hegemon
    7. Shadow Puppets
    8. Shadow of the Giant
  • Axon
    #12287
    Na megtaláltam ezt a könyvet. A címe ismerős volt, de mégsem ez az a könyv amire gondoltam.
    Ez egy 3 részes sorozat, mondhatni trilógia. Olvastad mindhárom részét?
  • takysoft
    #12286
    Orson Scott Card - Végjáték.
    igen jó, és elég ritka könyv. sajna nem magamnak szereztem. tartoztam vele.
  • Axon
    #12285
    Az sajnos egy megnyirbált verzió volt. Sajnos a kommunista magyarországon ezt is simán meg lehetett tenni. Sajnos ezért maradt meg sokakban az, hogy ez egy novella volt. nem kezdek több mondatot sajnossal :-)
    Egyébként 1990-ben a Valhalla páholy kiadásában már megjelent egyszer ez a könyv. Ott Szárnyas fejvadász volt a cím (gondolom az eladhatóság miatt). Sokakat becsapott ez a cím (engem is) mivel azt hittük/hittem, hogy ez a film forgatókönyvéből készült zagyvalék. Abban az időben nagyon sok filmnek jelent meg a könyves változata, ahol a film forgatókönyvéből próbáltak összerakni valami gagyit.
    Nos, az a könyv az eredeti könyv fordítása volt, de nagyon kis példányszámban jelent meg. Ma már szinte beszerezhetetlen.
  • Axon
    #12284
    Köszi!
    Cibáljuk lefele :-)
  • Axon
    #12283
    Nagyon ismerős a címe, de nem tudok rájönni mi is lehet. Az biztos, hogy találkoztam már vele valahol.
  • Ersiman
    #12282
    Nekem is az egyik kedvencem :-)))
  • Ersiman
    #12281
    Az eredeti egy novella (vagy kisregény)volt a regény későbbi, nagyon-nagyon régen (kb. 70-es évek) az IPM Magazinban jelent meg magyarul először folytatásokban.
  • MerlinW
    #12280
    Larry fent van, tölthetitek.
  • MerlinW
    #12279
    Larry Collection, elindult felfele.
  • takysoft
    #12278
    Én meg szereztem Végjátékot. nagyon über könyv.
  • Axon
    #12277
    Igen!
    Itt fogom a kezemben!
    Ha nem szégyelleném, akkor még azt is bevallanám, hogy egy puszit is nyomtam a borítójára :-)
    Bizony-bizony a borítójára mivel ez egy könyv. Pontosabban A Könyv.

    Philip K. Dick: Álmodnak-e az androidok elektromos báránykákkal?

    Hagyok egy kis szünetet, hogy megemésszétek ennek jelentőségét

    szünet
    szünet
    szünet
    szünet

    Na ennyi remélem elég volt ;-)

    Bizony ez a Szárnyas fejvadász című kultuszfilm (Axon legkedvencebbike) eredeti változata. Azaz a regény amiből a film készült.

    ....hüp-hüp.... ...hogy ezt is megértem
  • Axon
    #12276
    Mióta megismertem a Zorp-ot, azóta tudom hol kezdődik a Tűzfal.
    Csak mosolyogni tudok ezeken a tűzfalnak csúfolt alkalmazásokon :-)
  • Atomreaktor
    #12275
    jah, hang legyen;)
  • Atomreaktor
    #12274
    aki játszott már valaha a mortal kombat-tal (ki ne játszott volna?) annak EZ kötelező!!;)))
  • takysoft
    #12273
    Outpost firewall pro, vagy kerio-t szoktak ajánlani, mellé AVG, vagy NOD32 vírushoz. nálam Outpost+AntiVirGuard kombó bejött. észre se veszem, hogy futnak, semmi rendszeridőt nem fognak.
  • takysoft
    #12272
    jujj Norton... anno a commander még ok volt, bár azt se hasznátam, DN rulez. be mostanában a symantec....
  • Atomreaktor
    #12271
    lol:)
  • M.A.D.
    #12270
    Szépjónapot! Mostanában ritkán írok ide. Most is egy kicsit off lesz, de et meg kell osztanom. Nemrég kaptam, és nagyon fáj! :)

    "Az aprópénz megy az utcán Londonban, és egyszerre csak macskává változik.
    Megszólal egy járókelő: -Nahát! Penny Már Ket."

  • via_mala
    #12269
    Na le is jött a BS3 CD1, lehet felszabadítani a helyet. Thx.
  • via_mala
    #12268
    Köszönöm!

    A Neverhood-ot anno még tettem fel, ha kell kirol-nak, akkor újra fel tudom tenni.
    Egyébként nekem se nagyon jött be a frenchkiss, főleg a céges tűzfal miatt.
  • Atomreaktor
    #12267
    Nekem jön majd full speed-el:)
  • kirol
    #12266
    Firefox-ot használok én is!

    Majd kipróbálom, bár tegnap ki is próbáltam, de kb 0,5-2 kb/s la jött.

    A tűzfalam meg Norton Internet Security, lehet ez a gond.
  • takysoft
    #12265
    már vagy 50 ISO-t szedtem arról az oldalról, pedig itthon is router van.
    a windows tűzfal kikapcs talán megoldhatja. vagy ha router van akkor azon is kikapcs. azért kell kilőni a tűzfalat, mert ez ilyan ultrabiztonságos kapcsolat.
    azért kell, hogy hitelesíteni tudja a letöltésed, vagyis, ha töltesz, akkor engedni fogja.
    mikor kákattyolsz a letöltésre akkor a server ad az IP-se egy engedélyt. így védekeznek a linklopás ellen. ugyenez asszem van az undergodson is, csak talán máshogy müxik.
    ha flashgetben töltesz akkor álltsd be, hogy 1 szálon max 1 filet.
    meg ha később folytatod, akkor úgy kell trükközni, hogy elkezded a weblapon tölteni, rákatyolsz, de aszondod neki, hog mégse, és a flashgetben baromi gyorsan elindítod a letöltést pillanatokon belül. néha nem sikerül, akkor előről kezdi:(

    nagyon jó oldal, kísérletezz még vele, és természetesen ne explorer alól próbálkozz, mert a legtöbb jó oldal nem egy explorerrel.
    firefox rulez!
    sok szerencsét a frencskisshez, érdemes próbálkozni, mert igen sok remek iso találhat rajta.
  • Atomreaktor
    #12264
    akkor kapcsold ki arra az időre nyugodtan. de nálam nem írt ki semmi ilyet és simán elkezdte tölteni a neverhood-ot, kipróbáltam!
  • MerlinW
    #12263
    óókés.
  • kirol
    #12262
    Hú, akkor jó gyors neted lehet. Akkor ha lesz hely és megteszed azt megköszönném, mert az említett oldalról nem igazán akart lejönni.