33675


  • serito
    #13264
    GYőr? Az közel van hozzám. Melyik részén?
  • takysoft
    #13263
    eddig nem figyeltem ezt az eseményt sry, de dolgoztam számtechboltban már, és ismerem az ilyesmit.

    sajna.. valójában gari csak akkor van, ha EREDETI patront veszel bele, az is csak akkor, ha a szémtechboltok installálják be neked... azok akiktől a gari van. nem így jogszerű, de így van...

    a cégnél mindig rám sózták a nyomtatós eseteket... útálatos egy meló.. főleg mikor a hüje júzer ne nyomtatott két hónapja azt csodálkozik, mikor beszárad a fej...

    egyetlen ajánlatom minden nyomtatótulajnak: 2-3 hetente nyomtass ki egy lapot vmi szöveggel... ez olyan, mint a mosógépnek a kalgon... lehet szarts se ér, de inkább....

    UI: HP nyomtatók könnyen tönkremennek, Epsonok, Cannon-ok jók, ha nem hagyjék őket beszéradni...többet nem tudok..

    nemtom tancsolták-e: vannak ilyen fejtisztítás opciók a szoftverben meg windowsban/linuxban is szokott lenni. nem mindig a nyomódás a gond, néha csak beszárad egy kis tinta a fejbe, akkor néha elég ez is, néha áztatni kell picit a fejet.. arra meg ablaktisztítós víz jó... vannak trükkök..
    most viszont sietek, majd később még írok, bye
  • M.A.D.
    #13262
    Olvasok vissza. Nézem a hozzászólásokat, látom mi az aktuális téma. Ftp. Hmm...nem is lenne, jó, ha az SG-t beelőznénk. (ugye-ugye...anno...ki emlékszik rá??? a supergamez volt az egyik legjobb-leggyorsabb magyarwarez-szerver 1996-1998)....na...váltsunk témát.
  • serito
    #13261
    Ha most veszel eredeti patronokat akkor a 25.000,.Ft nak a felét majdnem ki is fizeted. Ha visszadobják próbálj meg egy másik szervízt, és szerezz bele használt eredeti patronokat! A nem eredeti patron tényleg kizárja a garanciát
    nálam rendeteget visszadobnak emiatt. Most nem elkeseríteni akarlak, de a nyomtatónyártók csak az eredeti patronnal beadott nyomtatóra vállalnak garit.
    Sajna.
  • takysoft
    #13260
    azokkal nem lesz gond.
    a ScummVM pedig egy halom játék futtatásához használható progi. főleg lucasgos kalandok de az évek alatt sokmindennel bővült a lista.



    Más:

    Na emberek 2 fontos megjegyeznifalóm lenne:
    -1- Az nem jó ha a server nagyra nő, mert akkor feltűnő... mi pedig nem warez team vagyunk, hanem pár egyszerű játékos, akik néha néha meg-megosztanak pár játékot egymás között(amik már általában amúgy sem kaphatóak magyarországon)
    én már akkor is nagyot néztem, mikor előszőr felkerült egy-egy nagyon új játék.. neveket hagyjuk... de a filmes dolog már tényleg túlzás...
    nem csak a tagokat kéne limitálni hanem a tartalmat is... könyörgöm, ne tegyünk már fel mindenféle új vacakot, amit amőgy is bárki bármilyen torrentról te tud szedni... a server lényege, hogy olyan ritkaságokat osszunk meg egymással, amiket amúgy semmi esélye másnak beszerezni.. pl a lucas gem collection, vagy a Toonstruck nem akarjuk ugye hogy a server tulajdonosai bajba jussanak...

    -2- tekintve, hogy ez egy nyílt fórum... vigyázni kéne. mikor mit beszélünk nyíltan... pl a server tulajdonosa, a server pontos tartalma... egyesek kalandlistája... ilyeneket nem kéne... tényleg rossz irányba haladunk...

    én még akkor is támogatom az acc-váltást, ha magam nem is kapok accot.. bár a napokban frissítem a listám, igyekszem kvalifikálódni...

    UI: a server a fórum tagjainak egy legetősége, hogy megosszanak ritkaságokat EGYMÁSSAL!!! nem warez server, ahol arra megy ki a dolog, hogy minél több játék legyen. Én azt mondom, ismeretleneket ne vegyünk be.. én se az acc miatt kezdtem idejárni anno...

    az üzemeltetőnek kb 5 percébe kerül hasára csapni és átírni a jelszót, majd elküldeni pár tagnak, akik majd úgyis tudják, kik azok akik megérdemlik.
    és például sosem adtam ki az accot senkinek pedig kérték páran...

    gondolkozzatok a tagfelvételen, de egy jelszócsere senkinek nem árthat, aki megérdemi, úgyis megkapja a jelszót... sőt ezt akár rendszeresíteni is lehetne.. 2-3 havonta priviben...
  • kirol
    #13259
    Bocsi, hogy én még mindig a nyomtatós témámnál tartok, de ma bevittem.
    Első az volt, hogy nem eredeti a parton benne.
    ~ Na mondom akkor mi van, ha vettem volna most bele eredetit és avval hozom ide?
    ~ Á azt mi észrevesszük úgyis.
    ~ Mondom szerintem nem valószínű, hogy a tinta befolyásolsá azt, hogy a kis fémháló benyomuljon a nyomtatófejen.
    Stb.
    Úgy felhúzott a csaj, hogy ihaj, ráadásul nekem kellett bedugni a tápkábelt, mert szerintem azt sem tudta hova kell, aztán meg azt várta, hogy én mondjam meg, mi a neve annak ami benyomult a fejen. Hát most én vagyok a szervizes vagy ő? Eszméletlen.

    Már látom előrre, holnap 3 kor kell felhívnom őket, 100ezer%, hogy azt mondják az utángyártott miatt van.
    Mit csinálhatok ekkor? Szerintem nem, vagy valaki szerint lehet ez?
    Egy új fej, meg 25000 HUF, ami = új nyomtató.

    Ha így ahladnak, megyek az M1-re, a tv ügyvéde -be.
  • Atomreaktor
    #13258
    én győr.
  • serito
    #13257
    Egy kérdés?
    Van a tagok között Nyugat Magyarországi?
  • serito
    #13256
    Mi a külömbség? Most nagyon láma vagyok, de mi is az a ScummVM?
    Igazábol olyan verzsön kéne nekem amihez jók a magyarítások.
  • Lord Myn
    #13255
    Tőlem is sokan kérték az acc-ot, soha senkinek nem adtam meg, mindenkit hozzád írányítottam, mivel én tőled kaptam (akkor még nem tudtam, hogy ez Mimacs szervere). Nem akarok senki leendő új tagot megfúrni, de nem szeretném azt sem, ha vége lenne a mókának.
  • Lord Myn
    #13254
    Akkor most ezek a game-ek csak ISO-ban jók vagy lehet a ScummVM-s is?
  • Lord Myn
    #13253
    Hát, sajnos nem. MP3-ba tömörítettem, de ha te maghallod a különbséget, akkor le a kalappal.
  • Lord Myn
    #13252
    A játék file-okba nem nyúl bele a tömörítő, csak a multimédiás cuccokat tömöríti.
  • serito
    #13251
    Nem vagy egydül a Dreamfallal kapcsolatban, szerintem a itt hozzászólók mindegyike hasonló érzésekkel várja a gammát.
  • LezLee
    #13250
    Hát ez kár, hogy nem jött össze. Tényleg volt egy olyan ötlet is, hogy saját oldalt csinálunk, és a tagok szerkesztették volna, de akkor gondolom ebből se lett semmi. Viszont ezt az adventuregames.hu-t csekkolom, már több hónapja nem játszottam egy kalanddal se, úgyhogy van mit bepótolni. Viszont azt tudom, hogy nemsoká jön, ha minden igaz a Dreamfall, láttam is a végső trailerjét, hát nem lesz semmi, arra rávetem majd magam rendesen.
  • serito
    #13249
    Sajna nem jött össze, csak ketten Atomreaktor és Én (Serito) jelentkeztünk.
    A lap a HcGamer lett volna ha jól emlékszem. Flynn (HcGamer szerkesztő) foglakozott a kérdéssel, de érdeklődés hiányában szerintem már el is vettette azt. Én szívesen csináltam volna.
    Nem tudom volt-e próbálkozás arra, hogy az itteni tagok csináljanak egy honlapot ahol cikkeket, és egyéb infókat, végigjátszásokat ...stb osztanának meg a nagyközönséggel, persze csak olyanokat ami publikus.
    Ez csak egy ötlet.
  • Atomreaktor
    #13248
    ááá azóta már megelőztek egy nagyon jó oldallal (www.adventuregames.hu)

    akkor kalandoztál külföldön:) remélem végigjátszás nem kellett hozzá:)
  • Atomreaktor
    #13247
    én is osztom. ez lenne a legtisztább.
  • LezLee
    #13246
    Akkor már megérte :)
    Amúgy nem felejtettem el ezt a jó kis társaságot, csak éppen sok minden összejött. Meg sokáig kint voltam külföldön és nem rég jöttem haza, és sokáig csendes szemlélője voltam az itteni dolgoknak, de most úgy éreztem, hogy muszáj írnom :)

    Amúgy amikor kimentem, volt egy olyan ötlet, hogy ez a kis társaság egy kaland rovatot fog vezetni az egyik nagyobb pc-s játékokkal foglalkozó weblapnak, ebből végülis lett valami? Vagy nem jött össze a dolog?
  • IMYke2.0.0.0
    #13245
    Én személy szerint örülök, hogy visszatértél / benéztél / regényt írtál!
  • LezLee
    #13244
    Mi a fene, nem járok erre pár hétig (na jó hónapig) és már új szerver is van? És jól látom, hogy rajta se vagyok a listán? Most majdnem megsértődtem :) Mindenesetre tény, hogy jó ideje semmi életjelet nem mutattam, de ha még rémlik valakinek a nevem, akkor szívesen fogadnám tőle az új szerver adatait. És ünnepélyesen bejelentem, hogy többször benézek ide, mert a rengeteg új tag mellett, azért vannak még itt "öreg rókák" is, akiket jól ismerek :)
    Ezúttal is üdvözlöm az összes új tagot, és támogatom azt az ötletet, hogy valahol maximalizálni kéne mostmár a tagok létszámát, mert a nagyszámok törvénye ugye.

    Ja és előre is köszönöm az új szerver adatait, bárki küldje is :))

    Visszatértem :)

    Ja egy kis érdekesség: annak idején még jóval a szerver létezése előtt, megtaláltam ezt a topikot, és elkezdtem sírni, hogy nekem még nincs meg a játék, és hogy milyen jó lenne, és mennyien dicsérték, és nincs-e meg valakinek? Erre jelentkezett Mimacska. És az egyik ötlete az volt, hogy felrakja egy szerverre a TLJ-t. Hú mondtam király, és valahogy felmerült az ötlet, ahogy egyre több jelentkező jelent meg, hogy legyen ez a szerver hosszú távon a kalandbarátok játékcserélő szervere. Szóval így keletkezett ennek a szervernek az ötlete, és akkoriban nem gondolta senki, hogy ennyire ki fogja nőni magát a dolog. Most már ott tartunk, hogy limitálni kell a taglétszámot. Szóval nem akartam senkit sem untatni, nem muszáj elolvasni amit írtam, csak gondoltam ha már szóba került a szerver jövője, akkor érdemes megismerni a múltat is.

    Bocs a regényért, de hát régóta nem jártam erre és szófosásom van.

    Üdv minden tagnak!
  • Kiru
    #13243
    Nem tudom elmlékszel-e, kb. egy éve mikor bekerültem, jeleztem, hogy ha ilyen "nyiltan" beszélünk a szerverről, gondok lehetnek.
    Akkor megnyugtattál, hogy ez bizalmi alapon működik és eddig nem volt gond.
    (érveid, hoy így növekszik a közösség - meggyőző volt)
    Bár én nem adtam senkinek tovább az élérést, egyetértek a felhasználó és jelszócserével.
    Változnak az idők.
  • serito
    #13242
    Más:

    Valaki segítséget kért, ha jól emlékszem textúra fordításhoz.
    Szívesen megpróbálnám, bár sosem csináltam még. Csak kíváncsi vagyok hogy működik ez a dolog, és ha segíteni is tudok vele akkor egy próbát megér.
    Bocs az Off-ért.
  • serito
    #13241
    Osztom IMYke2 gondolatát, már én is akartam javasolni a felhasználó és jelszócserét. Ezzel csak az igazán aktív tagok maradnának a szerver "birtokosai". Igaz, hogy én nem vagyok itt évek óta, de a kért "szabályokat" betartva megcsináltam a listát ami igaz kalandokban elég gyenge de azóta erősödött az a szekció is (a hétvégén frissítem).
  • M.A.D.
    #13240
    Szép vezércikk, így szerda "hajnalban". :))
  • serito
    #13239
    A hétvégén én is frissítem a listámat, rengeteg lemezt kell átböngésznem, azóta szereztem már jópár game-t.
  • IMYke2.0.0.0
    #13238
    Én is, korábban, jeleztem már ezt az aggályomat. Véleményem szerint, a megoldás egyszerű lenne: felhasználó/pass-csere.
    Ehhez persze meg kellene keresni Mimacskát, de szerintem ez nem lehetetlen :)
    Az új jelszót pedig csak valóban kevesen tudnák - elsősorban az IDE aktívan benéző fórumozók, azok akik nem csak benyögik a kéréseiket és várják a sültgalambot, hanem azok, akik akár naponta is, benéznek, és azok is, akikről tudjuk, hogy kezdettől velünk voltak, akikre lehet számítan!!! Szerintem, az a minimum, hogy akinek van hozzáférése a szerverhez, az egyben a TLJ-fórum lakója is legyen... nem valakinek a valakije, aki ismeri névről az egyik szerver-lakót...
  • Axon
    #13237
    Egy kis gondolat ébresztő mindenkinek a tagságról:

    A tagságról csak annyit, hogy induláskor voltunk kb. 10-en és én az elmúlt időszakban (kb. 2 év ha jól saccolom) körül-belül 20 embernek adtam acc-ot. Nem tudom, hogy ki adott még és kinek, na meg hányat, de ezért saccoltam 30-40 főre a tagságot.
    Egyébként akiknek adtam/adtunk azokban úgy látszik tényleg meg lehetett bízni, mivel nem vettem észre láncszerű acc kiszivárgást, rendszer rombolást és Macseknek sem szólt a párja, hogy gáz lenne a szerver körül.
    Viszont én behúztam a kéziféket 1-2 hónapja. Én már nem "merek" több acc-ot osztogatni. Volt 1-2 acc kérő, akinek már vagy nem is válaszoltam vagy eltanácsoltam őket. Tomsess és Ottto ügyében is átpasszoltam a felelősséget annak a tagnak aki éppen ez ügyben megkeresett (már nem emlékszem ki volt az).
    Az elején nem indult ez komoly dolognak néhány arc kicseréli egymás között kalandjátékait, elsősorban magát a TLJ-t, egy jogilag bejegyzett hivatalos kereskedelmi szerveren.
    Aztán úgy éreztem kezdenek átcsapni fölöttem/fölöttünk a hullámok. Egyre több ember, egyre több lehetőség az acc "csak a legjobb haveromnak adom tovább" biztonsági problémára. Aztán az illegális (szerintem nem annyira komoly) kalandjáték/más játék csere-berébe befolyt egy kis film adok-kapok (ami már jóval komolyabb dolog mint a játékcsere), ami szintén nem lenne gond egy biztos kis tagság között, de ... nos értitek. Kezdem magam úgy érezni mint a hegytetőt hógolyózó gyerekek, amikor egyszer csak megmoccan a hegytetőn levő hómennyiség.
    Most pedig álljunk meg egy szóra. Nem az új tagokban nem bízok, félre ne értsetek, hanem a nagy számok törvényszerűségeiben hiszek. Minél többen tudnak valamit, annál kevésbé titok. Ettől függetlenül nem tudom a megoldást, hiszen ha meghúzunk egy létszám stopot pont az vész el ami elindult. Macsek maga mondta, hogy mindenki kaphat acc-ot, na de tudjátok, hogy ő egy roppant jóindulatú végtelenül liberális jellem (volt is ebből vita bőven az elején, ha még emlékeztek, buzik, négerek, cigányok, stb témák), de őt pont így szerettük ahogy volt.
    Lehet, hogy csak rémeket látok és feleslegesen parázok, de szerettem volna összefoglalni a meglátásaimat. Ismétlem a megoldást nem tudom. Én mindenesetre nem adok többet senkinek acc-ot, hacsak maga Macsek külön ezt nem kéri tőlem, bár akár miért is kérné, hiszen a kezdeti szellem jegyében itt mindenki teljesen egyenrangú.
    Ebben a témában viszont tényleg szívesen hallanám - nem csak én hanem szerintem mások is - mindenki véleményét.
  • serito
    #13236
    Pontosan ezért kérdeztem, hogy megvan-e a tagok közül valakinek!
    Ha kérhetlek szeretném ha felkerülnének ezek a game-k amiket alább kértem.
    Köszönet, és ha a többség úgy dönt, hogy nincs szüségünk új tagra természetesen támogatom a döntést.
  • serito
    #13235
    Igen volt fenn én tettem fel. Csak az volt a baj, hogy a hibás verzió volt fenn amihez voltak mentések azokhoz a részekhez ahol megakadt a game.
    Sajna nekem csak ez a verzsön van meg.
  • serito
    #13234
    Köszönöm, de én inkább az alapjátékra gondoltam, nem kimondottan a magyarításra, mert egy HDD halál után rengeteg game veszett oda, és köztük voltak ezek is. Csak szeretem volna megint magamnak tudni ezen játékokat.
    Szóval ha mgvan valakinek ( gondolom a tagok közül szinte mindenkinek ) akkor megkérnék egy feltöltést vállaló tagot, hogy feltehetné nekem valamelyik szerverre.
    Monkey 3
    Broken 1-2
    Köszönet
  • Tomsess
    #13233
    Csak arra kérlek titeket jól fontoljátok meg és ne hasracsapva mondjátok,hogy NEM.
  • Tomsess
    #13232
    Nemtom.Lehet,hogy nincs tele kalandgámékkal de megszálott fan...ez bizonyítja,hogy a Fix.tv-ben is szokott(vagyis fog) dumálni a kalandgámékról.
    Meg együtt adminkodunk az adventuregames.hu én ismerem őt annyira,hogy ha bevesszük a kódot nem adja tovább és a játéklistáját meg bővíti.Eddig meg azért nem nézett be ide,mert nem adtam meg neki a fórum címét...de ha kell idehívom.
  • takysoft
    #13231
    persze KIZÁRÓLAG akkor érdekel a dolog, ha audio tömörítőke FLAC-ot választottál.
    Zenében nem érdekel... azt úgy se hallja senki... de ezek.... ezek valahogy NAGYON sokat jelentenek nekem...

    egyszóval MP3-ba vagy OGG-ba tömörítve nem játszom Monkey Islandet...
    itt ebben az egy esetben ragaszkodom a Lossless tömörítéshez.
    persze ha más érdekel máshogy is az az ő szíve joge, fel is lehet tölteni, de én azért maradok a FLAC-nál. max tömörítek magam is:D
  • takysoft
    #13230
    a SCUMMVM-es compressec cuccok közül mind kellene.
    kérdés: csak a fontos file-ok változnak?
    bár a lényeget már megválaszoltad, müxik-e a magyarítás.
    mert ugye a magyarítás pl DOTT, a játék egy fileba nyúl bele. te azt az adott file-t is összenyomtad?
  • Ottto
    #13229
    A The Thing fent van. Az Outcastot majd holnap megnézem. Hulla vagyok mára...
  • Lord Myn
    #13228
    Azért néha megnézhetnétek az 1. szerveren lévő listákat, én személy szerint kb. havonta frissítem. Mert olyan gyakran írjátok, hogy kéne ez+az+amaz, holott nekem már 1000 éve fent van a listámon (pl. Most kereste vki a BS1-2 meg a Monkey 3-at, pár hozzászólással korábban írtam, hogy felrakjam-e a szerverre a ScummVM-es verziót /működik magyarítással is!/) Amúgy a "haver" játékainak a 95%-a megvan nekem is (jó, mondjuk az is igaz, hogy a szerverre csak a kalandlistámat raktam fel, de az elején erről is szólt a történet...).
  • takysoft
    #13227
    Monkey 3, meg a Broken 1-2-3-hoz van magyarítás. amúgy nem jelent meg magyarul.
    neki s az van meg. portálról szinté letölthetőek a fileok.

    ezel persze nem a tagfelvételt akarom bojkottálni, csak serito helyzetét javítani a félreértések elkerülése végett.
  • takysoft
    #13226
    nekem mind1. imykének meg aztán főleg, hisz nem is fér hozzá a main serverhez:P
    ugyan kritizálható a listája, hisz nem főleg kalandok, de azért azt ismerjük be, ha nem is kalandok, azért jó kis game mind.

    bár azért az jól esne ha benézve valamikor a "haver" errefele is...
  • MerlinW
    #13225
    ECHO: Secrets of the Lost Cavern volt már fent a szerveren?