33675


  • MerlinW
    #13544
    Notepad-ozom, ill php expert editort használok. De van pl a homesite, meg egyéb xml editorok, guglin találsz milliót. Tulképpen mind sima szövegszerjkesztő, csak némelyikben vannak segitségek, mint parancslista, egyebek.

    Az xhtml meg ugyanaz szinte mint a html csak szigorubb a szintaktikája. Illetve xhtml+css párositással, táblázatok nélkül tudsz oldalakat készíteni ami egyész sokkal gyorsabb, másrészt könyebben karbantartható, hiszen csak a css leírófile-t kell módosítani.
  • serito
    #13543
    Igen ezt ismerem, csak mivel nincs netem otthon ezért nehéz a használata.
    Melóidőben pedig nem venné ki jól magát, ha HTML szerkesztgetnék mégha az apám a főnököm akkor sem.
  • serito
    #13542
    A XHTML (+ XML, CSS) szerkesztést milyen progival csinálod? Mit érdemes használni, ha a Dreamweaver nem jó? Misrosoft Front Page?
  • takysoft
    #13541
    A legjobb magyar HTML tananyag a világon az ELTE HTML speci oldala.

    Pöpecül ott van minden.
    A legelső HTML tanagyag rublikában vannak a fejezetek.
    van ilyen online kódátíró-kipróbálgató is.. nagyon jó.
  • serito
    #13540
    Köszönöm, utánanézek a dolgoknak.
  • MerlinW
    #13539
    Dreamweaver könyvből csak azt fogod megtanulni, hogy kell használni a programot. (én nem szeretem...) Viszont könyv nélkül is meg lehet weaverrel tanulni a html-t. létrehozol benne valanmit, majd megnézed milyen kodot generál. abba beleírsz majd megnézed mi változik és hogyan. Autonom pikkpakk el lehet így sajátitani. A HTML parancsokat is tartalmazza a weaver, ill a www.w3c.org az egész szülőatyja, ott mindent megtalálsz az alapoktól a high-end netes technologiákig.

    Lényeg hogy vagy táblaorientáltan "kódolsz" (mert ez ugye nem programozás, csak scripttelés), ez a HTML,
    Vagy hanyagolod ezt az elévült technikát (HTML lassan a múlt) és rögtön az XHTML (+ XML, CSS)-t tanulod meg. Ezeket ugyancsak a w3c-ről be tudod vágni.

    Könyv meg van millió a boltokban, ill angol nyelvüt tudok adni sokat. Én speciel nem használtam semmit, csak netet, s ebből élek 6 éve:)

    Ha kérdésed van kérdezz bátran.
  • serito
    #13538
    Én is foglalkozom a témával , bár csak kontár módon, ezért keresem a Dreamweaver MX kézikönyvet. Abból talán lehet valamit tanulni, mert amit a neten találok néhény oktatóprogit az OK, de nem tudom hazavinni, és otthon meg nincs netem, igy használhatatlan.
    Van-e valamilyen ötleted, hogy a neten kívül, hogy lehetne tanulni a szerkesztést (otthon, nem suliban), vagy ha neked megvan a könyv akkor kölcsön adnád-e?
  • serito
    #13537
    Ezen én már 1 éve átestem. Kitartás....
    Igen, az otthoni gépemen megy rendesen, csak a melóban van egy kicsit gyengébb gépem,és azon kellett a képminőséget alacsonyra venni.
    Mégegyszer is köszönet...
  • Axon
    #13536
    Most mondja itt nekem valaki, hogy a hólyag-ot azt ly-vel kell írni. Ha tényleg így van, akkor elnézést :-)
    Attól az még akkor is olyan volt, mint egy gömbakvárium...
  • Axon
    #13535
    Örülök, hogy végre működik :-)
  • Axon
    #13534
    Most jövök az egészségházból laboron voltam. A jogsi meghosszabításához kell. Majd szétszakadt a hugyhójagom, mivel a reggeli első vizeletre volt szükség. Félig raktam a poharat, azután még jó 2 perci engedtem az anyagot :-)
    Lépek is vissza lebonyolítani a második fordulót. Körzeti orvosi rendelőbe bejutás kétszáz versenyzővel a rajtnál.... na ott megmérettetik ki a férfi... :-)
  • MerlinW
    #13533
    én:)
  • takysoft
    #13532
    na ez az... ebből még rondítani....
    mind1. megkukkolom, azt meglátjuk.
    eddig csak a bs1-2,m3 van fent igaz?
  • Lord Myn
    #13531
    Szerintem nem. De ha belegondolsz, akkoriban azért elég "kockásak" voltak a videók és az audio sem volt HD minőség, végülis az akkori P1-esek ezt bírták.
  • takysoft
    #13530
    most komolyan, tenyleg nem észrevehető a változás a scummos játékokban? video/audio?
  • Kiru
    #13529
    Boldog szülinapot!!!
    (csak most jutottam gép elé)
  • kirol
    #13528
    Köszi a segítséget.
  • serito
    #13527
    Örülünk???
  • kirol
    #13526
    Sikerült! Hazaértem!
  • serito
    #13525
    Egyéb dolgai mellett foglakozik valamelyikőtök webszerkesztéssel?
  • serito
    #13524
    Az öreget felébresztetted?
    Mikor lejössz a lufival, tedd a helyére, majd menj át a taxira és húzd meg a kart a szerkezet hátulján (ekkor a lufi tartalma betöltődik a tartályba) de a pumpát ne nyomd meg! A taxi hátulján ugorj, mikor a taxi szintbe ér és megáll, akkor húzd meg a kart a szerkezet hátulján, majd nyomd meg a pumpát.
    Ha mindent jól csinálsz, menni fog!
  • kirol
    #13523
    "Lejövök a hegyről a lufival
    - rárakom a céleszközre ( itt kell meghúzni a kart az eszköz hátulján 1 szer)"

    Na ez az, meghúztam a kart, és ekkor i is ment belőle az "anyag" a levegőbe.
  • serito
    #13522
    Lejövök a hegyről a lufival
    - rárakom a céleszközre ( itt kell meghúzni a kart az eszköz hátulján 1 szer)
    - taxi hátuljára megyek, ugrok egyet
    - tankoló hátulján meghúzom a kart
    - majd rögtön a pumpálót

    A többi már ok. Most talán siker????
  • kirol
    #13521
    - Lejövök a hegyről a lufival
    - rárakom a céleszközre
    - taxi hátuljára megyek, ugrok egyet
    - tankoló hátulján meghúzom a kart
    - majd rögtön a pumpálót

    Talán túl hamar csinálom.
  • serito
    #13520
    Mit csinálsz pontosan?
  • serito
    #13519
    MI nem megy?
  • kirol
    #13518
    Nincs siker.
  • szotyimutyi
    #13517
    Nagyon boldog szülinapot, "kalandos" évet!
  • serito
    #13516
    Siker!!! Amit tenned kell:
    Öreg felébreszt ( víz + kávé + megfőzés + csenget + megitat )
    A tankoló szerkezetről a lufit megtölteni a dombtetőn, majd visszatenni.
    Mielött bármit is csinálnál húzd meg a tankoló hátulján akart!
    Menj a taxi hátuljára, és ugorj egyet majd a tankoló hátulján húzd meg a kart, majd a pumpálót, és lám a taxi feltankolva.
    Sok sikert!
  • MerlinW
    #13515
    Köszönöm mindenkinek:)
  • kirol
    #13514
    Én is pont itt tartok.
  • CrucifX
    #13513
    Boldog Szuletesnapot!
  • kirol
    #13512
    Boldog születésnapot!
  • Tomsess
    #13511
    Boldog születésnapot! Sok sok kalandjátékot meg sokminden mást is
  • LezLee
    #13510
    Nem akarok én sem kimaradni:
    Boldog Szülinapot MerlinW!!!


    Az enyém 1 hónap múlva lesz, de nem nagyon tudnék elképzelni jobb ajándékot (na jó azért tudnék) magamnak, mint mondjuk a Dreamfall!
  • Lord Myn
    #13509
    Neked meg fent van a Private Eye.
  • Lord Myn
    #13508
    De a scummos tömörítés csak a hang és mozifilokat tömöríti... A magyarítás az nem az adatfile-okban turkál?

    BTW: Boldog szülinapot!
  • takysoft
    #13507
    de a scummos?
    a scumm a DOTT magyarításts e szerette, de warningal ment.
  • M.A.D.
    #13506
    Érdekes. Nekem megy a Monkey 3 magyarítással. Nagyon ott van. :)
  • MerlinW
    #13505
    Scummos mánki3-ba hogy lehet vajh beleapplikálni a magyarositást? Ha eltér egy byte is az eredetitöl, már nem indul nálam...