33675


  • takysoft
    #13584
    persze nincs mit
  • takysoft
    #13583
    ilyesmit nem szeretem... köszi, azt kész.. nem kell túlzásba vinni... kb 2 perces meló volt..
  • serito
    #13582
    Az Istenek Istene vagy Köszönet.
    A hétvégén már neki is vetem magam.
  • serito
    #13581
    Ja köszi most olvasom, hogy leszedted, már nézem is Köszönet!!!!
  • serito
    #13580
    Ja köszi most olvasom, hogy leszedted, már nézem is Köszönet!!!!
  • serito
    #13579
    Nagyon megköszönném, ha megtennéd nekem!!!
    Az egész oldalt le tudod szedni, a csatolt linkekkel együtt?
    Az hatalmas lenne.....
  • Lord Myn
    #13578
    Mármint a 3. ...

    Amúgy köszi a cuccot, nagyon zsír!

    (DosBox alatt sajnos nem megy, mert 16bit-es videomód kell neki, ami még eléggé alpha fázisban van a DosBox-nál (+qrva nagy gépígény), Windows alatt megy, csak kilépéskor mindig hibát jelez, de sebaj, az a lényeg, hogy megy...)
  • IMYke2.0.0.0
    #13577
  • Kiru
    #13576
    THX!
  • IMYke2.0.0.0
    #13575
    Átalakításra: PDF 2 Word 1.4
    A neve elég sok mindent elárul.

    Az elfelejtett jelszó visszafejtésére:
    PDF Password Recovery Pro 2.12

  • kirol
    #13574
    Köszi, itt aztán van bőven.
    Melyiket ajánlod?
  • Atomreaktor
    #13573
    elfelejtettem szólni, hogy a last express 2. cd-je is felért már teljesen.
  • IMYke2.0.0.0
    #13572
    Ahogy ígértem, a TLJ2-őn: "PDF - i2k".

  • kirol
    #13571
    Nálam is hasonló volt, meg van benne ilyen nyilazós marhaság, hogy van valami, alatta meg kettéválik, és ez a konvertáltban össze - vissza jelent meg.
  • mandm
    #13570
    PDF - WORD, EXCEL konverterből a SOLID nevezetű tűnt a legjobbnak. Bár nekem ez sem oldotta meg a problémát, mivel a táblázatokat TAB-bal igazított sima bejezdésekre alakította, és az üres cellákat egyszerűen kihagyta (még TAB pozíciót sem rakott) ill. a pdf-ben a lábléc nem láblécként jelent meg a wordben. Ezek egy közel 1000 oldalas (benne 100-200 oldalon átívelő táblázat) pdf esetében olyan problémák voltak, hogy letettem a konverzióról.
  • kirol
    #13569
    Bakker, tényleg! a Canon driverben is van egy csomó mód. És én eddig észre sem vettem.
  • mandm
    #13568
    Most próbaként Windows XP alá feltettem egy Canon BJ10 (ősrégi) nyomtatót. Semmi gyári driver csak amit az xp ad.
    És a Nyomtató tulajdonságok Általános fülön alul a Nyomtatási beállítások gombot megnyomva ott a lehetőség az elrendezésa beállítására: "oldal per lap"
    Nézd meg! Ha kell akkor tedd fel mégegyszer egy eredeti xp-s canon nyomtatót a windows alá!
  • takysoft
    #13567
    immár nem nehéz...
    leszedtem.. 1.8 Mb lett.
    bármilyen flashdrive-on simán elfér.
    fent van a serveren, lekaphatod.(a régin)
    kipróbáltam, müxik offline is.
  • kirol
    #13566
    Hát ez csak természetes.

    Köszi!
  • Kiru
    #13565
    Az utóbbi progi engem is érdekelne
  • takysoft
    #13564
    az elte html oldala igencsak HTML, szó szerint... semmi php, meg hasonló asszem
    ha gondolod megpróbálom neked leszedni egy offline böngészővel.
    talán egy flash-drive hurcolása nem olyan komoly feladat..
    bár az offline-böngészők(weblap letöltők) néha igen meg tudják keseríteni az emberek életét, így biztosat nem garantálok.
  • IMYke2.0.0.0
    #13563
    Most olvastam végig a problémádat.
    Ha délutánig ráér, akkor otthonról felteszek neked egy olyan programot a TLJ2-re, amivel könnyedén átkonvertálhatod a *.pdf fájlodat [szőröstűl, bőröstűl] *.doc-ba, és utána könnyedén szerkesztheted, javíthatod és nyomtathatod.
    Sőt, teszek fel olyan progit is, amivel a védett *.pdf fájljaid elfelejtett jelszavait is vissza tudod kapni - mert ugye, a saját PDF-edről van szó, aminek elfelejtetted a jelszavát...
  • kirol
    #13562
    Csak Adobe -os a cucc.
  • IMYke2.0.0.0
    #13561
    Wordben megoldható - emlékeim szerint.
  • kirol
    #13560
    Ezt az enyém is tudja (Canon Pixma IP 3000), csak olyat nem találok, hogy 2 oldalt rakjon egy oldalra.
  • IMYke2.0.0.0
    #13559
    Nekünk olyan HP-nk van a melóhelyen, ami két oldalasan (is) tud nyomtatni: kinyomja az egyik oldalát, majd visszahúzza a lapot és nyomja rá a második oldalt [a túloldalára]. HP LaserJet 2300dn.
  • mandm
    #13558
    Mondom... ez driver függő. Ma már a HP-k általában tudják. Canon-t nem ismerem
  • Tomsess
    #13557
    Jah...igaz PHP már durva...úgy mint a Java is. De a html sztem tök egyszerű mert alig vannak parancsok és nem kell hülye ciklusokat meg számokat variálni mint egy programban. Meg nagyon könnyen kezelhető benne a hiba. Sőt...,kevés html tudással is lehet igényes weboldalt csinálni. Főleg a lényeg a külalakra megyen...jól megválasztott színek...tartalom stb.
  • MerlinW
    #13556
    Oké, nem úgy értettem hogy abszolut ne tanulja meg a html-t, csak hogy ha komolyan akar vele foglalkozni vegye kezelésbe a újabb technologiákat is, mert megéri. Természetesen elsősorban html-ben kell valamit varázsolni, amit utána tovább tud fejleszteni.

    PHP-t ne soroljuk ide mert az szerver oldali dolog és az már valóban programozás, nemúgy mint az említett nyelvek. HTML, CSS, XML, stb csak makrónyelvek.

    Legegyszerübb módja a tanulásnak, ha kitűzöl magad elé egy célt, és megpróbálod azt megvalósítani. Puskázni ér, lopni nem:)
  • Tomsess
    #13555
    Ezzel nem értek egyet.A HTML mindig is az alapja lesz mindennek.Amellett persze új dolog az XHTML a CSS vagy a kár a PHP is,de egy alapot jó megtanulni és nem mindjárt a kemény valóságot. A weblap író progiról meg annyit,hogy a legjobb a jegyzettömb, én is mindig azzal csinálok mindent. A tutorial-t meg még anno a CD Games mellékletén találtam. De a GS-e DVD-n is jók voltak egy időben
  • kirol
    #13554
    Ezt hogy lehet: egy lapra 2 oldalt nyomtatni canon driverben?
  • MerlinW
    #13553
    Sajna mint mondtam nem használk ilyeneket, de az oldalán biztos le van írva:)
  • mandm
    #13552
    Feltéva, ha a pdf security bejegyzései ezt engedik, és akkor sem word dokumentum szerűen tudod majd szerkeszteni.
    Én megpróbálnám a nyomtató driverben: lehet-e skálázni, méretezni a nyomtatást? lehet-e több oldalt egy lapra nyomtatni (pl. két oldal egy lapra)? Lehet-e dupla oldalas (a lap minkét oldalára) nyomtatást. Ez utóbbi két opcióval akár negyedére lehet csökkenteni a felhasznált papír mennyiségét (egy a/4-es lapra négy dokumentum oldalt nyomtatok)

    A konvertálók általában jók, de a táblázatoknál és a fejléc/láblécnél vigyázni kell. Ott jobb ha ellenőrzöd a kész word doksit (pl a lábléc a wordben nem láblécként fog szerepelni, hanem a szövegben)
  • kirol
    #13551
    Na megvan, ez zsír nagyon!
    Köszi!
  • kirol
    #13550
    És ezt a Solid- ot honnan lehet beszerezni?
  • Kiru
    #13549
    Van egy Solid nevü progi, ami word-be tud pdf-es állományt konvertálni. Nekem ez viszi az ábrákat is.
    Vagy Abode Acrobat (nem reader) progival kell megnyitni. Akkor szerkeszthető.
  • serito
    #13548
    Ha jól tudom az Adobe Distriller-el át lehet konvertálni a PDF-et text file- nak.
  • kirol
    #13547
    Azt nem tudjátok, hogy hogyan lehetne egy Adobe Reader dokumentumnál a betűméretet megváltoztatni?
    Mert ki kellene nyomtatnom valamit, de vagy 24 -es a betűmérete, és így 115 oldal.
    Ha meg átrakom Word -be, elvesznek az árbák (kis nyilazós szarságok).
  • serito
    #13546
    Az 5.5-ös Home Site -ot most töltöm, az megfelel az Xhtml + Css "szerkesztéshez" ? Az ELTE Html oldala tökéletes, frankón leírja a dolgokat, csak mindíg kéznél kéne, hogy legyen, de net nélkül ez nehéz.
  • MerlinW
    #13545
    xhtml+css-re példa a www.magyaritasok.hu portál. Egyetlen hátránya, hogy teljesen kompatibilis a böngészőkkel (IE,Mozilla) csak az IE7 megjelenése után lesz, Operával meg lehet h soha, de azzal mi webfejlesztők nem is foglalkozunk:)

    IE7 talán még idén kijön, szal mire megtanulod abszolute áptudét leszel:)