33675


  • M.A.D.
    #14143
    Benti gép 2 vinyó 4 partíció.
    Otthoni gép 3 vinyó 1 partíció.

    És lassan lépek le...megyek Külügy + CEU ....aztán 4-re már otthon. Sör, napfény pálmafák...működőképes számítógép? Holnap 1 nap szabi (a még tavalyról maradt 6 napból). :)


  • Axon
    #14142
    A norton cuccokat én sem szeretem, de a legborzalmasabb tényleg a vírusírtójuk, vagyis mostmár egy teljes védelmi rendszer része a vírusírtó. Borzalom.

    Én így használom: Linux-al


    Otthonigép partició: 3 giga WinXP, 157 giga játékok és film (otthon nem dolgozom, csak játszok és filmezek )

    Laptop: 4 partició 30 giga WinXP, 5 giga UHU Linux, 512 Mb swap, 4 giga szadad felhasználásra. Ezen a partición próbálom ki a különféli újabb linux disztrókat, FreeBSD-t, MenuetOS-t, és most a suli miatt erre került a Win 2003 server, szóval a laptoppom mint szerver kezelte le a komplett munkahelyi hálót )
    Munkahelyi gép: 4 part (3 giga WinXP, 147 GB munka programok adatok, 10 GB UHU Linux, 1 GB swap)
    Plusz van 3 mobil rackem (160 Gb, 80 Gb, 40 GB, mindegyiken egyetlen NTFS particióval)
  • M.A.D.
    #14141
    Jaja! Pedig nem egy mai alaplap (2 éve hozták ki asszem). A biosban benne van. Itt csak a kettest írja, de a képen bal oldalt a floppynál lejjebb van két 5 tűs kis csatlakozó. oda kell bekötni a laphoz adott 3.0-ás usb-t, ami 5 vagy 6 portot ad pluszban.
    kép: http://www.motherboard.cz/mb/albatron/KX600Pro.htm
  • takysoft
    #14140
    egybeember vagyok.
    vana windowsnak külnön könyvtára.
    ha le kell szedni, törlöm.
    ennyi.
    250 gigás articióm van egyben:D
    a 120-asat is csak azért nem csatoltam hozzá, hogy ne legyenek gondok a linuxxal.

    télleg

    linux + val/vel... ez most linux-al, linuxal, linuxxal, linux-szal, vagy mi? magyartanár beállítottságúak válaszoljanak:D

    vinyóra visszatérve. windows nem érdemel külön particiót, progik se. max külön könyvtárat. windows+program files.

    MAD: USB 3.0???? le vagyok maradva:D nekem meg 1.1 van a gépembe:D 2.0-ról már hallottam.

    image-ezés... CD-re való dolog... vinyóról nem csinálunk image-et:D úgyis újabb progikat használok, windows meg hamar felmegy:D
    1 particio=1 oprencer. (max a linuxnak swap)

    ami pedig a fő ok: SOHA nem használok Norton progikat. SOHA. szarok. NC is szar volt, utilities is szar volt, a vírusírtó meg egyenesen használhatatlan.
    anno a szervízben egyszer kénytelen voltam egy gépre norton vírusírtót rakni.
    kiírta, hogy indítsam újra a gépet(én persze nem tettem), elindítottam, katt UPDATE.
    behalt az update, hibas lett az exe. el se indult többet.
    másodszor is ezt csinálta. másik gépen is, mire rájöttem, hogy azért, mert install, meg update között restart kell. oks, a user a hülye, mert irta a progi, de akkor is.. ez milyen dolog mar...

    na mind1. particiok miatt meg sose veszett el adatom. badsector miatt mar igen:(
    meg földhözvágás miatt is:)
  • M.A.D.
    #14139
    Ettől függetlenül lehet legyalulom a dolgot, mert az eseménynaplóban mindig kiír egy hibát, hogy nem tud betölteni egy illesztőt...ill. a rohadt sptd-t (daemon hidden de jó). :(
  • M.A.D.
    #14138
    Off:Na kérem! Jó lett a gépem. Tud végre WinXp reinstallt. Tegnap egy eldugott linux-fórumban olvastam, hogy néha bekavarhat a USB port. Nem volt meglepő, mivel a bioszomban egy 2.0-ás és egy 3.0-ást is lehet engedélyezni. Alapból a 3.0-ást ki is kellett lőnöm, mert összeveszett a pci slottal (hangkártya). Azért a 2.0-ást biztonságképp a 15 -ös irq-ra tettem, ami üres volt. Nos, az is bekavart, így teljesen letiltottam, és lőn...:)) Reinstall oké! Pedig kínomba már alaplap, videókártya bioszfrissítésen keresztül memóriaidőzítésen át mindent csináltam...sőt...ami még odavágott...fordítva kellett rátennem az iglo2400-as hűtőmet a procira, mint a régi alaplapra. Most már ford.szám is jó. Közel 5000. A passzív vga hűtőn meg amúgy is alapból saját magam rátett pII-es venti forog 5200-on. Biztos ami biztos. :)

    on:
    jóreggelit!

  • szotyimutyi
    #14137
    Összekeverte az egyik fórumot a másikkal...
  • IMYke2.0.0.0
    #14136
    I.C. Ram.
  • mandm
    #14135
    Ki ez az állat?
  • mIMYke észlény
    #14134
    A windows xp fórumon meg beszéljünk a csajokról...
  • IMYke2.0.0.0
    #14133
    Jó így is.
    Azt hittem, sejtettem, hogy az egész vinyód egyben van...
  • kirol
    #14132
    Nekem nem egy, hanem 3 partícióm van, 3x50 Gb-osak.
    C: WinXP, felhasználói progrmok
    D: Játékok
    E: Egyéb cuccok

    Szerintem így csinálok majd legközelebb C-ről egy image -et.
    Így mért nem jó?
  • IMYke2.0.0.0
    #14131
    Figyusz:
    Egyetlen partíció használata szinte ÉLETVESZÉLYES manapság...
    Darabold csak fel szépen azt a vinyót legalább 3 darabra!
    Ajánlott program hozzá: Symantec Partition Magic, vagy Acronis Partitioner 2003

    C:-re teszed a Windows XP-det.
    D:-re teszed az összes olyan progidat, amit állandóan használsz.
    E:-re a dokumentumaidat, képeidet, és minden letöltésedet stb. tedd.

    C-ről készítesz egy image-t. kb: 2 GB-os lesz - ha a pagefile-t [lapozófájl, régebb swapfile] is benne hagyod.
    D-ről is készítesz egy image-t.
    Amikor újra akarod rakni a géped, akkor pikk-pakk az XP-d fenn van negyed óra alatt. Ha az eltelt időben újabb verziókat találtál az addig használt progijaidból és azokat akarod használni, akkor ne tedd fel a D-re a program image-t... ellenben, ha mégis kellenek a régiek, akkor tedd fel azt is: működni fognak.


  • IMYke2.0.0.0
    #14130
    Bármelyiket.
  • kirol
    #14129
    Ezek közül melyiket ajánljátok:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Symantec.Norton.Ghost.10.BOOTABLE.ISO
    Norton.Ghost.v10-FCNiSO
    Symantec.Norton.Ghost.v9.0.Fullversion(Incl.fix)
  • kirol
    #14128
    Ezt nem egészen értem.
    Nekem van egy partíció,amin a winXP és a progik vannak.
    Ez a norton ghost az egészről csinál valami képfájlt, nem?
    És akkor ha azt visszarakom, akkor rendesen benne lesz X -progi az eltávolítás menüben?

    "Érdemes külön partíción a Windows-t és külön a progikat tárolni és mindkettőröl image-t készíteni"
    Hogy lehet a progikról külön image -t csinálni, amikor azok össze vissza pakolják a fájlokat, persze a többség a megadott helyre, de még máshova is megy tudtommal.
  • serito
    #14127
    Ez már igaz ha én is reinstall-ra vetemedek akkor az bizony eltart 2-3 órát.
    De ha rengeteg progit használ valaki, akkor tényleg megéri a Norton Ghost.
    Én csak 15-20 progit használok folyamatosan, de ezket egy újratelepítéskor pikk-pakk felrakom.
  • Atomreaktor
    #14126
    ezt én is tudom ajánlani!(melóhelyi tapasztalat)
  • IMYke2.0.0.0
    #14125
    Ezért kell használni a Norton Ghost-ot... elkészíted a frissen telepített és jól beállított rendszeredről az image-t [akár CD-kre is, de DVD-re, HDD-re is ment] és utána amikor kell, max 10-12 perc alatt vissza tudja neked tenni az egész rendszert, minden progiddal...!
    [Érdemes külön partíción a Windows-t és külön a progikat tárolni és mindkettőröl image-t készíteni]

  • kirol
    #14124
    Nem.
    Tök érdekes valami átállította a Vezérlőpult - Billentyűzet - ismétlési sebességet leglassabbra. :) Most már jó.
    Mondjuk már 2 hónapja azon vagyok, hogy újra kellene rakni, be nincs erőm belekezdeni, mert a sok progit mire felrakom az vagy 5-6 óra.
  • serito
    #14123
    Nagyon úgy néz ki, hogy a windows-od megadta magát.
    Én is reinstall-t javaslom.
  • Tomsess
    #14122
    Már csak az a gondom,hogy hogy töröljem ki azt a betűtípust mert írásvédett és nem engedi. Meg hogy honnan szerzek egy rendes Arial típust. Ja meg itt van egy csomó Arial betűtípus. Most honnan tudjam melyik az?
  • M.A.D.
    #14121
    RegCleaner elindít, megnéz mi fut a háttérben.
  • M.A.D.
    #14120
    Reinstall? :)
  • kirol
    #14119
    Bár dőltbetűm nincs, de 3 napja ha a kurzort nyomom jobbra, vagy balra pl. ha árnevezek valamit, vagy bármikor, akkor akadozva meg, így egy hosszabb szöveg kijelölése igen bajos.
    3 nappal ezelőtt rendesen ment, most meg minden betű után pihen egyet.
    Mi a francért?
  • Tomsess
    #14118
    Kösz
  • mandm
    #14117
    Sörről nem is álmodok
  • mandm
    #14116
    Nekem majd mindennap a véremet veszik, és nemhogy előbb, hanem később mehetek csak haza
  • serito
    #14115
    Ha bírnám az alkoholt, én is bevállalnám a napi 24 órányi sörözést.:-)
  • IMYke2.0.0.0
    #14114
    Minden órára 1 doboz sör? :)
  • M.A.D.
    #14113
    Én maximum egy láda sörért adnám. :)
    Amúgy érdekes, hogy egy ládában épp 24 sör fér el. Nem?
  • Axon
    #14112
    Ma vért adtam a melóhelyemen, így egy órával hamarabb mehetek haza, úgyhogy indulok is.
    Kaptam még néhány apróságot, többek közt egy doboz sört. Van aki veszi a sört és van aki vérét adja érte :-)
  • Axon
    #14111
    Akkor lassan felléphetsz vele a cirkuszban :-)
  • M.A.D.
    #14110
    Nincs arra időm! A gépemet fabrikálom már lassan 2 hete. :)
    Legalább fejlődöm. Egy totál szét-összeszerelés alkatrészek kicserélésével már csak szűk 25 perc. Régen ez az idő vagy 2 órát is kitett. :)
  • Axon
    #14109
    Akkor fabrikálhatsz szabadidődben egy kis sörliftet.
  • Axon
    #14108
    Vigyázz, ha észreveszi majd jegyet szed!
  • M.A.D.
    #14107
    ...mármint a házunk alagsorában.
  • M.A.D.
    #14106
    Nem! Viszont nemrég nyílt egy nagykerbolt, ami italokat is árul.
  • M.A.D.
    #14105
    A szemközti szomszédnak van plazmatévéje. Egész idáig elláccik. :)
  • Axon
    #14104
    Csak nem a házad alatt megy el a nagy Barátság sörolajvezeték?