33675


  • serito
    #14183
    Aki játszik az Oblivionnal az segíthetne nekem.
    Tudom, hogy van topicja de MerliW is játszik,és talán Ő tud segíteni.
    Szóval a kérdésem, hogy mi a trükkje a lockPick-nek?
    Csak az easy ajtókat tudom kinyitni, ahol már 2-3 vagy 4 pöcköt kell feltolni az már nemmegy, mert nem lehet az eszközt alrébb vinni, mielött a zár egyik pöcke le nem esik és akkor már késő.
    Szóval hogyan kell?
  • via_mala
    #14182
    Megjelent a Daemonica (464 MB)

    Daemonica takes you to medieval England, where you'll play as a private investigator who can talk to the dead. In an effort to solve the murder of a young girl, you must solve puzzles, fight off enemies, and make potions that enhance your unique abilities.

    Érdekel valakit?
  • Tomsess
    #14181
    Én nem állítottam hogy te azt állítottad hogy nem nem az
  • serito
    #14180
    Köszönöm, valami hasonlóra gondoltam én is, de nem akartam abböl vitát.
    Nam fordításhoz kérdeztem, csak érdelt, hogy te miként fordítod.
  • kirol
    #14179
    Nekem bejön.
  • Kiru
    #14178
    No, a saját tapasztalataim:
    Én hosszú ideig használtam a Norton Internet Security több generációját is (2004;2005;2006)
    Ami jó volt: Egy telepítéssel kaptál egy komplett rendszert, Vírusírtó, Tűzfal, Tartalomszűtés, Spam szűrés stb. Folyamatosak a frissítések. Mivel magyar nyelven is létezik, könnyű volt beállítani.
    Ami rossz volt: Rengeteg rendszer erőforrást használ, lassította gépet pl. a kikapcsolás hoszabb használat után kb. 5 percet is igénybe vett (legalább is nálam). Néha sikerült az E-Mailt úgy letiltania, hogy vissza sem tudtam állítani. Ha lejárt az egy éves (de néha azt sem várta meg) regisztráció és aktiválás, szinte lehetetlen volt újra aktiválni. Többször is megsérült, vagy valami vírus tiltotta le. Ilyenkor lehetetlen volt az uninstallal letörölni. Manuálisan meg vagy sikerült (30%) vagy nem (70%). Ilyenkor rendszer újratelepítés..
    Melette azért futtattam a NOD-os is.
    Aztán váltottam: Outpost Firewall (ez is magyar) + NOD + Kaspersky.
    Az eddigi tapasztalat: A gép gyorsabb mind be- mind kikapcsoláskor.
    Szerencsére ezek is elég sűrűn frissítik magukat, vírus és egyéb gondom azóta nem volt.
    Plusz védelem: Ad-Aware és Spybot Search & Destroy

    Próbáltam a képet megnyitni, de csak egy angol üzenet és egy béka fogadott.
  • kirol
    #14177
    Hogy ne a levegőbe beszéljünk itt egy KÉP.
    Bejelölnéd, hogy melyik szerinted az Internet Security fájljai és mennyi CPU, memóriát használ?

    Pedig már mondtam, hogy nem írok evvel kapcsolatban, de erre még kíváncsi vagyok.
  • mandm
    #14176
    Miért rossz, ha címet is magyarosítjuk. Pláne, ha az angol sem volt vmi frappáns, jólhangzó és rövid. Hajlamosak vagyunk az angol címek és nevek mögött vmi k...rva nagy értelmet és komolyságot sejteni, csak mert jól hangzik. Aztán lefordítjuk és bizony rájövünk egyszerű szavak és mondatok. Jééé.
    Baldur's Gate, valóban Baldur kapuja. Ez van.
    Ja, hogy ez így nem tökös hangzás?? Hát ha ettől leszünk tökös gyerekek, akkor én maradnék töketlen
    Pl. annak idején a rádióban is, egy angol számnál el tudták mondani a címét magyarul, ma meg jó vagányan és idétlen angolsággal úgy mondják ki, hogy én már nem is tudom meddig a cím és honnan az előadó neve. És közben egyedülállóak sincsenek csak szinglik, és vesztesek sincsenek csak looserek.

    Egyszóval: a legtöbb esetben semmi bajom a címek fordításával
    Imyke, szerintem nyugodtam próbáld meg tranzlátolni a titléket is!
  • IMYke2.0.0.0
    #14175
    Ki állította, hogy nem az?
    Ki állította, hogy ez így lesz?
    Ki állította, hogy az, hogy én kérésre lefordítom egy játék címét, az így fog megjelenni egy későbbi magyarítás keretében?!
  • Tomsess
    #14174
    Ez így tényleg nagyon kaka...bocsánat de tényleg
  • IMYke2.0.0.0
    #14173
    1. Nekem nincs közöm az Oblivion-honosításhoz.
    2. Kérésre fordítottam le.
    3. Nem hinném, hogy a címet is lefordítanák...

  • MerlinW
    #14172
    De ezt nehogymár lefordítsátok:)

    Csillagközi romboló...:D

    Engem már a Baldur kapuja is irritált:)
  • IMYke2.0.0.0
    #14171
    Erre gondolsz?:
    The Elder Scrolls IV: Oblivion = Az Ősi Tekercsek 4: Feledés
  • serito
    #14170
    The Elder Scrolls IV: Oblivion
    Hogy fordítjátok pontosan? Magyarosan.
    Igazábol Imyke-nek szól a kérdés, de aki jó angolos attol is szívesen veszem.
  • serito
    #14169
    Én most is Panda 2006 Internet Security-t használok.( mivel viszonteladók vagyunk, így ingyen )
    Semmi gond nincs vele, az igaz, hogy egy kicsit "sok" memory-t zabál, de abból van nálam elég.
  • MerlinW
    #14168
    Egyébként nálam is a Panda volt a favorit éveken át, aztán a 7es után az is elszállt mint a Norton. Jöttek a modulok, a tüzfal, anyámkínja és hirtelen 20-30mega memcsit bezabált 10%os folyamatos procihasználattal.

    Ekkor én is ráleltem a nodra:) 4-5 modul, 1-2% proci és 3-5mega memoria igényével, 200 különböző elismeréssel, többek között évek óta a top5 ben van.
  • MerlinW
    #14167
    Ugyancsak mint szakmabeli, a véleményem:
    1. Norton cuccok azóta "szarok" mióta Symantec felvásárolta Norton Pétertől a cuccait.

    2. Norton cuccok nagyon is professzionálisak, csak túl sok mindent akar tudni, és ezt képtelenek úgy megírni hogy ne zabálja fel az erőforrás min. 20%-át (vastól függetlenül, de régebbi (P2-P3) vasakon akár a 30-40%-át is), valamint pont emiatt igen sok rendszerközeli modult figyel/korlátol. Magyarul beépül az OS-be és ez korlátozhatja azt.

    3. A Ghost akár Norton akár nem, win alá a legjobb backup program ami létezik. Gyors, stabil, egyszerü, lényelmes, gyors és brutál módon tömörít.

    4. Norton Commander-re azt mondani hogy szar volt, bűntény.

    Összevetve, nem szeretem a symatec cumókat, leszámítva a Ghostot, ami tökéletes. Más kérdés, hogy a Symantec már régóta nem home szoftvereket gyárt, hanem kis és nagyvállalkozások hálózatait ill minkaállomásait szándékozik védeni, ahol is nagyon jól szerepel. Remote menedzselhető, rendszergazdai szinten abszolute kényelmes, ill ezeken a helyeken nem dúmhármaznak ergó nem feltétlen hiányzik a wordnek és az excelnek az a 20% erőforrás.

    Szoftverfejlesztők meg azt használnak amit akarnak, hiszen ők tudják milyen rendszer alatt tudnak fejleszteni, illetve egy programozó tudja mit szabad megnyitni, letölteni és mit nem, ergo 80%-al kisebb a virusbekapási esélye mint 4 éve...
  • Atomreaktor
    #14166
    még nem, de szívesen csinálnék neki helyet a winyómon:)
    időm úgyse lesz rá, de a tudat, a tudat hoyg ott van!:))
    ha már itt tartunk Neverend is állat rpg, csak asszem még angolul nem jelent meg:()
  • Axon
    #14165
    A Daemonica-t próbálta már valaki? Állítólag elég ütős rpg-adventure keverék.
  • serito
    #14164
    Bocsi én basz----am el. Már nálam is OK.
    Nagyon brutál király ez a gamma. Bár a grafikábal még küzdök, nem volt időm megtalálni a legjobb beállítást, és így elég nyengusz, de rajta vagyok, vagyis este rajta leszek. A minkahelyi tesztgépem nem alkalmas az efféle game-ek futtatására.
  • Takanohana
    #14163
    Imyke!

    Hol tart a magyarítás? Már nagyon várom.
  • Axon
    #14162
    Mostanában én is kezdek kifogyni a helyből. 3 db 160 Gb-os vinyómból 1 csurig kettőn meg van 10-10 giga hely és kész, a 80 Gb-os és a 40 GB-osom is csurig, na meg a munkahelyi file szerver 120 GB-os tükrözött vinyóján is nagyrészt az én cuccaim vannak :-)
  • Atomreaktor
    #14161
    én még le sem szedtem, mert nincs helyem otthon, plz még nehogy töröljétek;)
  • Axon
    #14160
    Nekem sem jelzett crc hibát a kicsomagoláskor.
  • via_mala
    #14159
    Az .r04-est leszedtem, és nem CRC-s.
  • Axon
    #14158
    Igazad van szerintem is túltárgyaltuk már.
  • Axon
    #14157
    Én is a Nod32-t favorizálom, bár előtte a Panda is meg a Vírusbuster is megfelelően működött. Aztán jött a Nod32. Pont olyan amilyennek egy vírusírtót elképzelek :-)
    Moduláris felépítésű, külön modul a különféle területeknek. Kicsi és villámgyors és mind ez azért, mert - és most itt egy kicsiny dobpergést kérek - assemblyben írták az egészet, amelyik programozási nyelv a mai napig a szívemcsücske :-). Jóval gyorsabban gyalulja át a vinyót mint bármelyik vetélytársa.

    Egyébként mint említettem mindenki azt használja amelyiket szereti és nincs is kifogásom az összes többi vírusírtóval kapcsolatban, csak egyedül a Norton hoz ki némi indulatot belőllem.
  • kirol
    #14156
    224 MB, és akkor mi van?
    Na de szerintem hagyjuk ezt a témát.
  • IMYke2.0.0.0
    #14155
    Jól vagy?
  • bodesz
    #14154
  • takysoft
    #14153
    csak annyit mondj, hogy hány mega a telepítője:D
    az etalon nod32-nek kb 8mb max 10:D
  • serito
    #14152
    Nem tudom, hogy más, hogy van vele, de az Oblivion 4. rar-ja nálam CRC- hibás.
    Megtnéznéd, hogy, nálad ok-e?
    Ha kérhetem, tedd fel megint, csak a 4-es rart.
    Köszi.
    Bocs a zagyvaságért, de sietek, köszi.
  • via_mala
    #14151
    Hát csak onnét, hogy a céges hálózatba is simán beengedett valami vírust az elmúlt 1-2 év során. Azonkívül tényleg gond van néha az update-tel.
  • IMYke2.0.0.0
    #14150
    Nekem eredeti Norton Antivirus 2002-őm volt (van)... még akkor kaptam, amikor nem vált budget-té és adták minden alaplap mellé...
    Nekem sem voltak vírnyóim. Kicsit több memóriát evett - átlag 12-15 MB plusz - , de meghálálta.
    Most Avast Pro-t használok.
  • Axon
    #14149
    Én már nemegyszer keményen "szívtam" miatta. Volt, hogy a teljes telepítés oka is ez volt, bár egyszer sem nálam volt a probléma mivel én semmi pénzért nem használnám.
    Ez az én tapasztalatom és éttől függetlenül, természetesen mindenki a neki tetsző programot használja.
  • kirol
    #14148
    Nem tudom honnan veszitek ezeket a negítív kritikákat.
    Nekem évek óta Norton Antivirus -om van, 1 éve mert IS2005.
    Még soha nem volt vírusom!
    Amint bepróbálkozik valami, rögtön jelzi és probléma megoldva.
  • takysoft
    #14147
    ha meg van... azt úgyse veszi észre:D
  • M.A.D.
    #14146
    Az legalább jól funkciónál.
  • Axon
    #14145
    Úgy látom nagykanállal habzsolod az élvezeteket :-)
  • kirol
    #14144
    Nekem Norton Internet Security 2005 tökéletesen megy, semmi gond nincs.