33675


  • VNM
    #15345
    Nekem a Paradise alapsztorija nem tetszik. Snassz.
    Kislány bedühödik, megharagszik a gazdag apucira, elhúzza a csíkot az életéből, s minő meglepő, légiszerencsétlenségét egyedül túlélve egy pazar, titokzatos dzsungelbeli világban landol, s természetesen: amnézia...

    Össze kéne már kapniuk magukat a játékfejlesztőknek!
  • serito
    #15344
    A képek összehasonlítása alapján a Syberia képei a jobbak. Az, hogy a játékélmény melyiknél lesz jobb és élvezhetőbb, azt én is a game lejátszása után döntöm el. ( bár megjegyzem, szeretem ha grafika is meggyőző )
  • takysoft
    #15343
    nem képek alapján döntök
  • serito
    #15342
    Van kölömbség a képek között. Este megnézem, nálam is ugyanezt produkálja-e?
    Mit mondjak: Syberia viszi a pálmát.
  • Axon
    #15341
    Már alant írtam, hogy szükséghelyzet, volt gyorsan kellett a vinyó. Nem a szokásos boltba mentem vásárolni (WD vinyót akartam venni) hanem az ügynökünktől kértem egyet, aki rögtön hozta is, de 250 megásban csak maxtor volt. A gyorsaságnak sajnos meg is lett az "eredménye". Több mint egy hete történt és még mindig nincs vinyó a gépemben, még a boltból péntekre (multhét péntekre gondolok) már meglett volna a WD vinyó.
    Ez hívják (nagy)szívásnak...
  • VNM
    #15340
    Orvosnál jó híreket, gyógyulást; ballagáson sok duhajt!
  • takysoft
    #15339
    Maxtor inkább hangos, bár nekem már ment szét maxtor vinyóm.(de csak 1)
    inkább az volt a gond, hogy a mőltok, mint régebben írtam a gyári vinyó szar volt. low-format kellett, hogy felmenjen a windows.

    a seagate meg írtó lassú... volt... amíg rá nem jötem, hogy az alaplapon nagyon nyögve kezeli a nagyméretü vinyókat.
    Firmware-update(bios), reszketés, de sikerült. azóta nagyon tépet:D gyors rendesen.

    következö napokban kevesebbet fordítok, mert orvoshoz megyek, meg ballagásra.
    mindenkinek minden jót
  • Axon
    #15338
    A munkahelyemen a gépek minimum 90 %-ban maxtor vinyó van. Többnyire nincs velük gond, úgy évente 1 esetleg 2 ha tönkremegy, de ez elfogadható arány.
  • Axon
    #15337
    Ezer köszönet a American.Conquest.Divided.Nation-ért!
    Máris húzom lefele és gyorsan berepülöm :-)
  • kirol
    #15336
    Engem egyenlőre az gondolkodtatott el, amit itt írtam a 80-as hsz -ben.
  • kirol
    #15335
    Nekem van

    ~ 1 db Quantum FireBall Ex 3,2 Gb -os vinyóm, kb 7 éves. Tökéletesen megy, egyszer leejtettem lett rajta 8 bit bad szektor, azóta is annyi van.

    ~ 1 db Maxtor LO60J3 típusú, 4,5 éves, 0 bad szektor, tökéletesen megy.

    ~ 1 db Maxtor 6Y160MO típusú, 3 éves, 0 bad szektor, tökéletesen megy.

  • Atomreaktor
    #15334
    Ez kevesebb szöveg még a Syberia részeknél is. És az bizony nem tartott 20 óráig:) Rem nem Myst-et csináltak belőle:) Mindegy este kiderül, mert nekikezdek;)
  • serito
    #15333
    Akkor kifogtál egy jó szériát.
  • serito
    #15332
    Én már régen visszavittem volna. Amúgy én is kérdeztem miért vettél Maxtor-t?
    Nekem mindíg problémám voltak a maxtor-okkal, és azóta nem is veszek, de mégcsak a boltban sem tartunk.
  • VNM
    #15331
    Maxtor 20GB (ATA133, 7200 RPM) - 6 éve működik - rendszervinyóként.

  • via_mala
    #15330
    A megígért meglepi neked az egyeskén pihen.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    American.Conquest.Divided.Nation-RELOADED

    Ráncigáld le, és örülj neki.
    Egyébként Maxtor vinyókkal már más is szívott bőven - ha ez vigasztal, nekem mondjuk idáig minden vinyóm Seagate volt.
  • Axon
    #15329
    Elmondom az utolsó fejezetet, mivel érdekes.
    Feltünt, hogy a VIA chipsetes alaplapon a formázás csak egy pillanat, pedig nem is gyorsformázást kértem, de ezt betudtam a "gyors" vinyónak. Az Nforce chip-es alaplapnál a formázás már a megszokott sebességgel ment, de úgy 37 %-nál megállt és 10 perc után sem mozdult. A Maxtor weboldaláról leszedtem egy Diamondmax4 nevű utilityt, ami többek közt formázni is tud. Na ez már szépen leformázta a vinyót. Ezután a WinXP telepítője már simán felmászott a vinyóra, csak nem szabad kérni a partició formázását. Szépen, villámgyorsan működött a windows egy darabig, majd megint jöttek a kernel hibaüzik, mint a telepítéskor, majd állandó fagyások. Gondolom, hogy ha a partició távolabbi pontjaira akart írni, akkor már fagyogatott.
    Nem ragozom tovább, felhívtam a srácot és ő tegnap elvitte a vinyót.
    Konklúziók:
    1. Ne vegyetek Maxtor vinyót
    2. Az XP nem tud formázni. Vagy a nagyméretű vinyókkal van gondja, vagy a sata-s vinyókkal.
    3. A Linux ellenben tökéletesen tud formatálni és gond nélkül felmászott, majd gond nélkül működött.
    4. Nem érdemes egy vinyóval elb@szni egy bő hetet. Érdemes még aznap visszavinni a boltba és ha akadékoskodnak, akkor megetetni velük. (elnézést a számtekboltos topiktársaktól )
  • serito
    #15328
    Cseréltetted a vinyót, vagy próbálkozol még vele?
  • Axon
    #15327
    Ha kérhetném, akkor a TLJ2 és a Paradise jövőhéten is maradjon még a kettesen, mivel a már vázolt vinyó problémám miatt egyelőre nem tudom letölteni.
    Köszönöm!
  • serito
    #15326
    Valakinek lesz az több hét is. Ha komolyabb fejtörök is vannak benne akkor biztosan.
  • serito
    #15325
    Hatalmas vagy köszönöm. Este ki is próbálom.
  • kirol
    #15324
    Miért ne lehetne 20 óra?
    Ez nem Dreamfall, amit tv-nézés helyett lehet nézni.

    Itt gondolom feladatok lesznak, amiket meg kell oldani.
    Bár én sem értem, hogy számolják a jétékidőt.
    Pl. itt van x probléma, na evvel szöszmötöl 2 órát kb, és ezt összeadják?
    Csak nem!
  • Atomreaktor
    #15323
    hogy lesz így 20 óra játékidő
  • VNM
    #15322
    Erre emlékeztem én is, csak rosszul valósítottam meg... :))))))))
  • mandm
    #15321
    inkább ez a jó link: http://forums.longestjourney.com/archive/index.php/t-425.html
  • mandm
    #15320
    "..... I changed a setting in an INI file to bool_StartFullscreen=0 and it now runs in a window. Yay me!"
    ( http://www.mobygames.com/game/longest-journey-special-edition )
  • kirol
    #15319
    Köszi
  • serito
    #15318
    Akkor sok sikert a (D-munkához)!!!
  • kirol
    #15317
    Nem, mert max napi 1 órát játszok. Mert elvileg 8-ára le kell adnom egy anyagot, és már így is halasztás lesz.
  • serito
    #15316
    Nem végzel a Dreamfall-val? Én nekiálltam múlthét pénteken este, és vasárnap délre végigjátszottam. Igaz pénteken egész éjszaka, szombaton egész nap majd éjjel megint és vasárnap már reggel 6 körül neki álltam és kb délre "vége" is lett a történetnek. Egyszerüen nem tudtam abbahagyni, annyira érdekelt a story.
    Ezért vagyok most besózva a TLJ miatt, és készítem elő már a fordított szövegállományra magam, mert meg akarom érteni a törtnetet.
  • VNM
    #15315
    Abban vélhetőleg egész képernyős.
    Nézted a *.bik fájlokat? [RAD Tools kell a lejátszásához]
    Iszonyat jó a játékbeli animációk minősége!
  • kirol
    #15314
    Hát ha nem lesz 45fokban, nekem az is jó.
    Bár ezt igy normál méreten is alig olvasható, olyan kicsi, nem tudom játékban milyen lehet.
  • VNM
    #15313
    Hát ja, akad durva kép köztük bőven ... a legdurvább a parfüm-recept leírás... 45 fokban dőlt, nyitott könyv, cirádás betűkkel... ember legyen a talpán!
  • VNM
    #15312
    Igen, azok a motor számára a hivatkozási kódok a felirat stringekre.
    Nincs mit, sajnálom, hogy nem tudtam segíteni.
  • kirol
    #15311
    Viszont a dokumentumok, azok fordíthatóak, nem?
    Feltéve, hogy létezik olyan művész, aki a képet meg tudja csinálni szépen.
  • serito
    #15310
    Azért köszi, hogy megnézted.
  • kirol
    #15309
    Hát igen, mire végzek a Dreamfallal, aminem holnap lesz, talán már lesz is Paradise honosítás.
    Bár nem értem, az átvezető animot miért nem feliratozták.
    Pont, mint a SH: The Case of the Silver Earring -ben.
  • serito
    #15308
    Ezek (Cn_banquier_ann_init_001) a programkódok a szövegben?
  • VNM
    #15307
    Rossz hírem van: nekem sem sikerült. Fogalmam sincs, hogyan ment anno, de most XP alatt nem megy... pedig buheráltam a preferences.ini fájlt is. Beírtam egy plusz sort: Windowed=1... de akkor se ment.
    Szerintem, ha Virtual Machine-nel megy a játék, akkor mehet ablakban.
  • serito
    #15306
    Köszi, hogy megnézed, mert már szenvedek vele egy ideje, és nekem nem sikerült.
    Paradise:
    Akkor amint lesz hozzá editor, mély tisztelettel megkérjük taky-t (vagy a csapatot ), hogy készítse/étek el a magyarítását eme gyöngyszemnek.
    Bár a játékot még nem láttam mert kb 10 csomag még hiányzik belőle, de az is meglesz úgy 20 perc múlva.