33675


  • CrucifX
    #15665
    Thx, szipkaznam, de Invitel szarakodik (aki invitel user, mondja mar meg, hogy neki se jonnek-e be a kulfoldi oldalak).
  • MerlinW
    #15664
    Ők vannak a csomagban:

    scumm\BeneathASteelSky\ - talkie
    scumm\BrokenSword\ - hunsub
    scumm\BrokenSword2\ - hunsub
    scumm\DayOfTheTentacle\ - hunsub, talkie, maniac mansion CD version
    scumm\FlightOfTheAmazonQueen\ - talkie
    scumm\IndianaJones3\
    scumm\IndianaJones4\ - talkie
    scumm\Loom\
    scumm\ManiacMansion\
    - scumm\ManiacMansion\Maniac Mansion - Enhanced Edition - English\
    - scumm\ManiacMansion\Maniac Mansion - First Edition - English\
    scumm\MonkeyIsland\
    - scumm\MonkeyIsland\MI - 256\
    - scumm\MonkeyIsland\MI - 256 - Enhanced CD Version\
    scumm\MonkeyIsland2\
    scumm\MonkeyIsland3\ - hunsub
    scumm\SamAndMax\ - talkie
    scumm\ZakMcKraken\Zak McKraken - 16 Colors\
    scumm\ZakMcKraken\Zak McKraken - 256 Colors FmTowns\
  • MerlinW
    #15663
    Kész van:)
  • CrucifX
    #15662
    Koszi!
    Btw, CD Galaxisnal 990-re ment le a Myst4.
  • Lord Myn
    #15661
    Ha akarod segíthetek felrakni van 1-2 ScummVM-s nyalánkságom:

    (pl. Gobliiins CD-s verzió, Kyrandia I CD-s, Maniac Mansion Amiga, Indy 3 FM-Towns, Monkey Island MAC)
  • Lord Myn
    #15660
    Végülis nem az a baj, ha keverik a műfajokat, már az ősrégi Sierra játékokban is voltak akció részek (pl. SQ1), de akkor legalább ne ilyen gagyik legyenek, hanem rendesen csinálják meg, sőt mégjobb lenne, ha válaszhatod, hogy le akarod-e ezeket játszani (anno a Heart of China-ban és a Rise of the Dragon-ban volt ilyen választási lehetőség), így aki a fejtörőkre akar fókuszálni, az is jól jár, meg az is, aki szeretne egy kis akciót a játékban.
  • MerlinW
    #15659
    Most izzítom a Scumm pakkot (ketteske), van benne minden, MI3 is. Negyed órán belül kész.
  • CrucifX
    #15658
    Ah, remelem nem akarjak nagyon eroltetni a jovoben ezt a lopakodos - verekedos vonulatot, mert mar a Dreamfallnal is ciki volt :(
  • Lord Myn
    #15657
    Egyáltalán nem rossz, jó kis fejtörők vannak benne. Az írányítás viszont nagyon idegesítő tud lenni (főleg, hogy tele van lopakodással): volt olyan, hogy lopakodni szerettem volna, de nem tudtam a másik karakter (Sophie) beállt elém és nem tudtam tőle menni: el is kaptak...
    És itt jön a másik idegesítő dolog: nagyon ritkán kapsz mentési lehetőséget.
    És végül a harmadik: gagyi verekedős részek (ha elkapnak).

    Ha ezeket megszokod, akkor egész jó kis játékot kapsz.
  • CrucifX
    #15656
    MI fronton mi a helyzet? :)
    Btw, vegulis akkor milyen a Da Vinci Code jatek formaban - foleg ugy, hogyha az embert sem a konyv, sem a film nem erdekli.
  • via_mala
    #15655
    REALOADED okossága a Da Vinci Code-hoz a ketteskén!
  • serito
    #15654
    A plágiumot csak elírtam, meg a tetsziket is.
  • serito
    #15653
    Ja Da Vinci Code: most olvasom a könyvet, elötte az Angyalok és Démonokat olvastam. Az első 150 oldal körül járok, págium ide vagy oda nekem teszik a könyv.
    Igen, a játékot meg nem tudom elindítani, talán az "okosság" nem jó hozzá.
    Tudna valaki feldobni nekem egy működőt az egyeskére vagy a ketteskére?
    A jelenség: "okosság" bemásol, majd játék indít, fekete képernyő majd semmi.

    Előre is köszi.
  • serito
    #15652
    Istenek vagytok!!!
    Még az is meglehet, hogy a nyáron már teszelhetjük is?
  • Tomsess
    #15651
    Azt én sem mondtam, hogy nem jó sztori. A GK3-nak olyan menete van, hogy csak na. Amikor a felvágott nyakú hullákat megtalálod...na az egy kemény fordulat.
    Akár hozzátett, akár nem...jó története van, érdekes és leköti a játékost.
    Ez a lényeg egy kalandjátéknál...
  • IMYke2.0.0.0
    #15650
    De meg ám!
  • nagykispeter
    #15649
    Akkor majd csak meg lessz
  • IMYke2.0.0.0
    #15648
    The Longest Journey HUN: 75,15%
  • Lord Myn
    #15647
    Ízlések és pofonok... Nálam a kalandjátékok tekintetében a GK2-3-nak van a legjobb sztorija (holtversenyben).
  • takysoft
    #15646
    thx
  • RaveAir
    #15645
    Lásd: #15636
  • takysoft
    #15644
    húde lamer leszek.. ki az a Jensen? a főszereplő?
  • IMYke2.0.0.0
    #15643
    Nem nagyon erőltethette meg magát. S nem szőtt újat sem.
  • Lord Myn
    #15642
    Azért nem teljesen: Jensen mesterien ötvözi a történelmi tényeket a fikcióval, annyira, hogy meg sem lehet mondani, hogy hol a határ. Szóval nem csak a legendából merített, tett hozzá ő is bőven.
  • Tomsess
    #15641
    De azért annyi benne van a pakliban, hogy a GK3 sztorija az eredetileg is megvolt. Tehát egy legenda ami élt és ma is él azon a területen Franciaországban. A Da Vinci Kód is tartalmaz valós cuccokat, bár sztem ez a helyszínekben meg a tárgyakban merül ki a többi már csak fikció és bortány.
  • Lord Myn
    #15640
    Én semmit sem hallottam még erről, csak olvasom a könyvet (+ játszom a játékot) és látom a sok hasonlóságot e között és a GK3 sztorija között, bár a GK3-ban Da Vinci-ről említés sincs, viszont annál több van Sauniere-ről, a Sion-rendről és a Szent Grálról, mint metafóráról... Ugyanennyire szókimondó a GK3 sztroija is és amikor anno játszottam vele, gondoltam is, hogy kissé merész dolgok vannak benne, de akkoriban ('99) még nem volt divat kiátkozni a számítógépes játékokat. Szerintem ebből azért nem volt botrány, mert a GK3 nem jelent meg könyvben (sajnos Jensen csak az 1-2 részt írta meg könyvben is és ha jól tudom nem is sok nyelven jelent meg, pedig nagyon jók, kár, hogy nálunk sem lehet kapni, még angolul sem), szerintem Brown sokat merített ebből...
  • takysoft
    #15639
    ezzel. többen is vádolták, de per csak 1 volt asszem
    ami igaz, sok dav vinciról szóló könyv jelent már meg.
    csak azok nem kavartak akkora port, mert
    -vagy nem voltak ilyen szókimondóak
    -vagy rossz udőben rossz kiadónál jelentke meg(itt ugye vagy a kiadó, nagy volt a reklám is)

    brownnak sok jó 5lete volt, sokak szerint biztosan olvasta más írók műveit is, amikből merített. ez nem biztos, hogy plágium...
    bár én nem olvastam, így csak annyit tudok, ami a blikkben volt:D
  • Lord Myn
    #15638
    Ezzel a könyvvel vagy egy másikkal?
  • mandm
    #15637
    Dehogynem. A Da Vinci Code kód írójának már volt egy plágiumpere.
  • Lord Myn
    #15636
    Ahogy haladok előre a Da Vinci Code-ban (és közben olvasom a könyvet is), kezd nagyon ismerős lenni a történet, mintha Jane Jensen már írt volna valami nagyon hasonlót, kicsit jobb sztorival... (Gabriel Knight 3). Szóval, eléggé plágium szaga van a sztorinak. Érdekes, hogy ezt eddig senki nem vette észre...
  • Tomsess
    #15635
    Tényleg nincs valami nagy zsongás errefelé mostanában...
  • CrucifX
    #15634
  • MerlinW
    #15633
    [érti]
  • IMYke2.0.0.0
    #15632
    Nem vagyok kocka... csak egy aranyos mesének a mozzanata jut eszembe, szimbolizálva a "sajáttá tételt" a letöltéskor...
  • MerlinW
    #15631
    Csak már súlyos ha a kiskakasos történetet is bitekkel meséled:) Pusztán aggodalmamat nyilvánítottam ki:)
  • IMYke2.0.0.0
    #15630
    Esztet mostan én nemértem...
  • MerlinW
    #15629
    kocekae lettél?
  • IMYke2.0.0.0
    #15628
    Nem kontrázásképp, de amikor nagyobb anyagokat töltök le, mindig a kiskakas jut eszembe - kicsit módosítva: "Szívd fel begyem a sok bitet!" [Hehehehehe]
  • Axon
    #15627
    :-)
  • MerlinW
    #15626
    kebelezzz!!:)