33675


  • IMYke2.0.0.0
    #15746
  • IMYke2.0.0.0
    #15745
    via_mala: eszméletlen jó a fordítás! Türelmetlenül várom a többi, hasonlóan ékes munkádat!
  • Tomsess
    #15744
    Jaja...keményen szorítunk neked. A TLJ legyen veled!
  • kirol
    #15743
    Össze igen, de nem az volt a cél, hogy ne, hanem hogy feljöjjön. De a lényeg, hogy sikerült!
  • Axon
    #15742
    Mentem vinyót venni.... hosszú az út a boltig, haj de hosszú, hajaj, de milyen hosszú....
  • Axon
    #15741
    Belenéztem az Inyana Jones demoba. Nekem nagyon tetszik.
    Az .exe file tartalmazza az angol szövegeket. Egy sima hexa editorral át lehet benne írni magyarra a szövegeket. Ha lesz egy kis időm elszórakozok vele, bár csalódnék ha Imyke rögtön nem kukkantana bele és rögtön kész tényekkel állna elő :-)
  • Axon
    #15740
    A változatosság kedvéért ismét bedöglött a melóhelyemen egy újabb Maxtor vinyó. Éppen Imykével beszélgettem szombat délelőtt, amikor csirimp-csörömp, és kifagyott gép.
    Most megyek venni egy újat, így lehet ma már nem is leszek, hiszen hosszú az út, nem érek vissza a melóhelyre ;-)

    Egyébként kb. 2 éves 40 gigás model volt.
  • Axon
    #15739
    OFF

    Gondolom azért így is összetörik a csempe és már nem lehet újra felhasználni.
    Én mostanában rengeteg vasat lecsiszoltam és vattát tömtem a fülembe, mert 10 perc után már tök süket voltam a fülzúgástól.

    ON
  • Axon
    #15738
    Commodore 16 és a szöveges kalandok. Itt kezdődött minden.

    Új vadnyugat
    The Hobbit

    Két név ami hirtelen eszembe jutott, pedig volt még bőven. A Hobbit-ban már képek is voltak, amitől még a lélegzetünk is elállt :-)
  • via_mala
    #15737
    Visszavárunk!
  • Lord Myn
    #15736
    Nagyon szurkolok! Jobbulást!
  • MerlinW
    #15735
    Nem is hagyjuk itt
  • IMYke2.0.0.0
    #15734
    Ezt nem kellett volna!
  • kirol
    #15732
    OFF
    Na végre megszületett a megoldás a csempefeltörésre. Ütvefúró véső véggel. Álom vele csempét feltörni.
    Enyhén elfáradtam, na meg átmeneti halláskárosodást is szenvedtem, picit zúg a fülem, de csöppet könnyebb, mint kalapáccsal ütni a vésőt.
    ON
  • kirol
    #15731
    Veled leszünk!
  • CrucifX
    #15730
    Jobbulast.
  • MerlinW
    #15729
    Veled leszünk, kitartás
  • csgj
    #15728
    értem. coool! egyébként naon ász ez a topic!
    ja és szorítok neked!
  • IMYke2.0.0.0
    #15727
    Szurk, szurk, szurk!!!
  • takysoft
    #15726
    holnap műtenek, szurkoljatok!
    talán kedden már itthon leszek
  • takysoft
    #15725
    oda több hüjegyerek beirogat.
    ha valaki ismeri a TLJ-t az egy szinten garancia, hogy jó fej
    meg ez inkább kalandos klubb, mint oldagame-es, bár néha szó van egyebekről is, de csak ha jó a sztori:D
  • Lord Myn
    #15724
    Szerintem inkább codec problémád lesz, valszeg a Lame Codec nincs fent (már ha Merlin verziója MP3-as tömörítésű).

    De ha ennyire kell a cucc, akkor feltöltöm neked az originál 2 CD-s MI3-at, szólj ha kell!
  • CrucifX
    #15723
    Koszi, ennyire azert ismerem a Scumm-ot, hasznalom mar par eve :)
  • Lord Myn
    #15722
    Azért mert ez már nem csak a TLJ-ről szól, hanem a TLJ-klubról is, ahol régi kalandjátékokat-fanok kalandjátékokatról beszélgetnek (meg sok egyéb másról is... ).
  • csgj
    #15721
    hé, most jutott eszembe, hogy véglis ez Longest journey topic, és van vmi old game topic is...miért nem abba írjuk az ilyen más régi cuccos dolgokat?
  • MerlinW
    #15720
    próbáld végig a crack-eket. Egyikkel jó lesz. (deviance, reloaded)
  • MerlinW
    #15719
    Ez scumm, tehát nem gépfüggő. Lennie KELL dialógusoknak. Scumm indít, mánki betölt, végignézed a beállításokat, mert hátha, start game és mindennek lennie kell benne:) (játékon belül is van scumm options, ill mánkinak is van sajátja)

    De eddig sehol sem tapasztaltam ilyet, pedig rengeteg helyre elvittem ezt a pakkot.
  • csgj
    #15718
    jó, ez is megvan, megy tökéletesen THX
  • csgj
    #15717
    na, thx, megy, csak nem teszi teljes képernyőre... azt hogyan állítsam be?
  • Atomreaktor
    #15716
    egyetemen még mindig azzal kezdik...:)
  • takysoft
    #15715
    privi megvolt.
    remélem segítettem
  • howard13
    #15714
    Tényle igéretesnek látszik...
  • takysoft
    #15713
    neked meg mingyárt írok privit a dos-ról:D
  • takysoft
    #15712
    Anno de hazsnáltam az NC, ma sem teszem.
    DN rulz..:D

  • CrucifX
    #15711
    Nemtom, nalam nem voltak dialogusok sajnos.

    Btw, megjelent az Indiana Jones and the Fountain of Youth demója - nagyon jónak tűnő rajongói játék az eredeti spritejait felhasználva.
  • serito
    #15710
    A Da Vinci Indításakor ezt a hibát kapom:



    Szerintetek ez mi?
    Ha megnézem mi a hiba ezt írja:


    Via_mala adta az okosságot hozzá, de az eredetivel is ezt csinálta.
    Mi lehet a gond?
  • MerlinW
    #15709
    "Sajnos magyar es a hangok sincsenek meg hozza"

    angol nyelvi file-t fel tudom dobni hozzá, a hang dolgot meg nem értem. Zene, beszéd minden van benne...
  • Lord Myn
    #15708
    Végülis nagyjából igazad van, a DOS az csak I/O-s alapműveletekre volt jó, de azért ha annak idején olvastad az IBM PC DOS I-III c. sorozatot (nekem sajnos az első kötetet meglovasították... ), akkor azért lehetett érdekes dolgokat csinálni DOS-ban is. Persze, az NC/NU sok dolgot megkönnyített (pl. most is használom az NC5-t DOSBox-ban). De egyébként tavaly bedöglött 1x a XP-m és a C: teljes tartalma eltűnt, és Command prompt-ból nagy nehézségek árán sikerült visszahozni, szóval azért néha jó tudni ilyen ősrégi dolgokat is...
  • ibrik
    #15707
    OFF
    A mai világban a DOSBox tényleg csak arra kell, hogy egy régebbi DOS-os játékot a neki tetsző környezetben el tudd indítani.
    Aki ismeri, az tudja, hogy valójában a DOS semmi. Mint a kifejezés (aminek ez a rövidítése) Disk Operation System - mint a teljes neve is mutatja, igazából csak arra való, hogy a lemezeken (floppy, HDD) elvégzendő műveleteket (fájl és mappa: -létrehozás, -másolás, -törlés, valamint lemezformázás, .... stb stb) el tudták végezni a felhasználók.
    Jó, tudom, ez egy kicsit nagyképű leegyszerűsítésnek tűnik, de mivel a mai világban a mostani operációs rendszerek mellett a DOS ideje már teljesen leáldozott, így a mai fiataloknak már nem is kell, hogy tudják, miről van szó bővebben.

    Szóval "nagyképű leegyszerűsítés" ide vagy oda, a DOS idejében a komolyabb műveletekhez is már olyan programok (progracsomagok) kellettek, mint pl. a Norton Disk Utilities vagy a felhasználók életét megkönnyítő ős-fájlkezelők, mint pl. a Norton Commander, vagy a Volkov Commander - esetleg a későbbi DOS-verziókban a DOSShell.
    Bár itt azt is meg kell jegyeznem, hogy a régebbi Windows-ok mögött valójában a jó öreg DOS "dohogott" és csak az XP létrehozásakor szakítottak teljesen vele.

    Egy játék (egy régi DOS-os játék) elindításához nem is kellett sokat tudni a parancsok közül (főleg, ha volt az embernek egere és Commandere).
  • Lord Myn
    #15706
    Kis "oldschool" DOS-os alapműveltség azért nem árt hozzá, hogy rendesen tudd kezelni. (btw: egy másik fórumon 1x valaki feltette a nagy kérdést: Hogy egyáltalán mi az a DOS?)