33675


  • IMYke2.0.0.0
    #15986
    Most már jól élnek. Gondolom, a Chile-i Család is támogatja őket, hiszen a leendő unoka számít :))
  • Atomreaktor
    #15985
    hát ez komoly:) mondjuk sok szerencse és eszméletlen sok kitartás is kellett/kell nekik még gondolom most is. nem sok ember tudná sztem ezt végigcsinálni. grat nekik;) de gazdagcsemete egyszer csak el lesz eresztve, nem?;) jól is tették szülei, hoyg nem tömték lóvéval, de lehet átestek egy kicsit a ló túloldalára. ki tudja.
  • Atomreaktor
    #15984
    ez is igaz. egyik oldal másik oldal nem igazán jó választás. lsd szlovákia na ott jó sokan bejutottak a parlamentbe is stb.
    ismerek olyanokat is akik szerint mindkét oldal báb!! és mindkét oldal a kínaiak bábja! előkészítik a terepet egy összeomlásra, hogy aztán még nagyobb és még nagyobb számban jöhessenek. kell nekik egy európai élettér...
    hát ilyen elméletek is vannak:)
  • IMYke2.0.0.0
    #15983
    Erről nekem a Focivébé topikban már emlegetett, volt kedvesem jut eszembe, akivel csak 1 évig jártunk, de nagyon jó barátok voltunk utána is [néha volt kis szex is :)], az egyetemi évek alatt.
    4. évfolyamosok voltunk, mikor úgy döntött, a kemény tanulásnak köszönhetően - iszonyat mennyiségű kurzust és kreditet abszolvált addig - most már megteheti, hogy egy Erasmus-ösztöndíjra pályázzon és kiutazzon néhány EU-tagállamba.
    Első körben Svédországba jutott ki - 3 hónapra. Ezt megismételte az év második felében is.
    5. évben már mediterrán vidékre áhítozott, Olaszország lett volna a cél, de az olasz egyetemek nem várták szívesen akkoriban az ösztöndíjas magyarokat [azóta nem hinném, hogy nagy változás állt volna be ezen a téren], így "csak" Spanyolföld jutott neki.
    Októberben ment ki, elméletileg február végén jött volna haza. S akkor, egyik levelében közölte, hogy a helyiek annyira megkedvelték, s amúgy is felszabadult ott egy ösztöndíj, hogy kérték, jelezze és engedélyeztesse a Pécsi Tudományegyetemmel a hosszabbítást. Ez néhány levélváltással megtörtént, februárban pár napra hazajött - vizsgázni - s aztán uzsgyi, ment vissza.
    S itt kezdődik a sztori...
    Spanyolországban az egyetem mellett iszonyat-mennyiségű bulizás folyik. A magyar egyetemi élet kismiska az ottanihoz képest! Nem túlzok. A napi levelei, a látott képek és a későbbi személyes élménybeszámolók egy amúgy nem dorbérzoló nő szájából elég volt a hitelességhez.
    Az állandó bulizás és a törvényszerű munkavállalás mellett egyszercsak összejött egy sráccal. Mint kiderült, a fiúka egy chile-i gazdag csemete, aki önállóságra lett utasítva, tehát lóvé nuku, dolgozz és tanulj kisfiam...
    A lány és újdonsült partnere suli mellett számítástechnikát, grafikát és táncokat oktatott - a csaj komoly hastánc tudománnyal bír - és mivel a kapcsolat komolyodott, már a közös életre gyűjtöttek. Az éhbér ott 400 euro. Alig kerestek többet. De egyikük sem akart hazautazni otthonába, meghunyászkodni a szülők előtt, így nyeltek és dolgoztak, tanulták a nyelvet és a tudományokat. Már egy éve jártak, amikor kirabolták az albérletüket és elvitték az addig összegyűjtött lóvét! Képzelhetetitek... Na, akkor és csakis akkor kaptak 1000 eurónyi támogatást a chilei családtól.
    Később, sok munkával, a spanyol és angol nyelv egyre járatosabb használatával már jobb munkahelyre - tehát nem diákmunkára - jutottak, és már jól élnek. Tavaly októberben, 2 évnyi "járás" után, volt az esküvő - s még mindig saját lábukon élnek, Spanyolországban.
  • Axon
    #15982
    Látod már az is nagy baj, hogy van egyik oldal és másik oldal, így aztán nem túl bonyolult az egész, még a segghülye amerikaiak is elboldogulnak egy ilyen kétoldalas rendszerrel. Ha megnézed a többi úgy-ahogy működő demokráciát, akkor ott egyértelmű, hogy több oldal (több párt) is van és ezeknek mindegyiknek saját elképzelésük és ha koalícióba lépnek (esetenként 5-6 kormányzó párt is lehet) akkor mindegyik hozzáadja a maga elképzeléseit, értékeit a kormányzáshoz.
    Nálunk ezt itt gyökeresen kiírtották. Pártokat robbantottak szét, járattak le, bélyegeztek meg amíg csak kettő maradt, mondván kicsikre nem érdemes szavazni, mivel úgyis elvész a szavazat. Nos én nem szeretem ezt a verziót és ha már csak kettőre lehet majd szavazni, mint amerikában, akkor én többet el sem megyek.
  • Axon
    #15981
    Akkor mondok még egy-két példát. Pozitívat is.
    Jártam egyszer egy kedves aranyos lánnyal. Ő talán 3-4 éve ment ki angliába (hívjuk így az egyszerűség kedvéért) bébisintérnek. Valami pénzes arabszerű házaspárnak a pujáját kellett őríznie. Természetesen keleteurópai állatnak tekintették és még a lábukat is beletörölték. Azt mondta, hogy soha nem takarítottak, egy kaotikus rendetlenség volt az egész lakás, szétdobálva minden, köztük olyan poharak is amiknek az alja már szőrösödött. Szinte alíg voltak otthon, mert a mai világ trendjének megfelelve, bulizni jártak minden nap. Gondolom a gyerek is úgy sikerült be véletlenül, elvetetni már nem lehetett, na majd felneveli a bébisintér.
    Eddig ez nem pozitív történet, de ezeket szerencsére ott tudta hagyni és sikerült elmennie egy öregek otthonába, amolyan ápolónak vagy hogyishívjáknak, mindegy. Itt nagyon jó dolga van, a fizetéséből fent tud tatani egy albérletet és éldegél szegényke magányosan. Kapott végleges munkavállalási engedélyt is. Egy kisvárosban van, mondhatni, csend és nyugalom.
    Egy másik történet már nem ennyire idili és nem is ilyen hosszú. A melóhelyemen dolgozott egy srác és félelmetesen jó érzéke volt a grafikához. Olyan plakátokat készített, hogy kiállítás is volt belőle. Na kiment a barátnőjével angliába fix helyre. Volt ismerős kint és mindkettőjüknek biztos állás. Mire kiértek a sráccal közölték, hogy mást vettek fel a neki szánt helyre. A barátnőnek valami kuli meló jutott, de otthagyni nem lehet, mert kell az albérletre. Megélni az egy fizetés kevés, munkát a srác nem talál és ha nem oldódik meg a helyzet 1-2 héten belül, akkor kulloghatnak haza, na persze csak akkor, ha küldenek a szülők pénzt a repülőjegyre, különben marad a csatorna átúszása és az autóstop.
  • Atomreaktor
    #15980
    na ez megint asszem majd a legnegatívabb véglet:))) de azt is meg kell világítani és fel kell rá készülni, hogy könnyen lehet bukta is:)
  • Atomreaktor
    #15979
    bár elismerem én is azt tettem nemzetiségi kérdésben, de arról kutatások vannak, hogy hogyan fog alakulni a népesség. aztán, hogy ez kinek tetszik, kinek nem az már más kérdés. nekem nem tetszik, elismerem, de ez csak kb annyi, mintha azt mondanám, hogy sok a kínai, nem tetszik, én inkább elhúzok. vagy, hogy nem szeretem a németeket, mert nagyképű sörivók (csak pl.). tehát nem "cigányozni" szerettem volna, de azt hiszem nem is értettétek félre.
  • Atomreaktor
    #15978
    nem kötekszem és én egyik oldalon sem állok, de tény, hogy ez a másik oldalra is igaz!! nem szabad általánosítani
  • Axon
    #15977
    Látod ezért nem, járok én már hihetetlenül régóta politikai fórumokra. Ott tényleg olyan félelmetesen demagóg "emberek" vannak, akiknek ha holnap gyurcsány levágja mindkét karját, akkor még odaül a gépe elé és az orrával bepötyögi, hogy ez is a szemét fidesz miatt van és milyen fasza gyerek is ez a feri, mert mostmár minden a legjobb úton halad a szép jövő felé és ha ez az ára, akkor levághatják még a két lábát is, mert ha kell, akkor a fogaival húzza el magát a szavazófülkéig és a nyelvével rajzolja be az ikszet az emeszpére.
  • nagykispeter
    #15976
    Tulajdonkép először én is csak poénból írtam nem akartam kihagyni azt a választ.De még erre annyit:
    Ez az ötlet bennem is sokszor felmerült hogy fizessék meg Ők4
    Az a gond ezzel más fórumon is írtam rolla,Tulajdonképp még büszkék is magukra és a szellemi színvonalukra.Már az a kevés aki nem tünt el a fórumokról 1 hete.Végülis az olyanra nem lehet haragudni akinek jobb ez a dolog (VAN ILYEN) és ez nem gúny.
    Az miért szavazna máshova.
    A szellemi színvonalt arra értettem aki 1 szál kolbászért és fél liter pálinkáért szavazott.
    Tudom volt ilyen és nem kevés.
    Na részemről is vége!
    Ez van!
  • Axon
    #15975
    Látod ezzel a mindenkivel van nekem is bajom.
    Akik a bolsevikokra rakták az ikszet, azokkal fizettessék meg ezeket a remek reformokat. Ők biztos önként és dalolva fizetik majd a dupla gázszámlát, az új adókat, új járulékokat satöbbit. Aki viszont nem kért a kommunisták remek reformjaiból és még véletlenül sem szavazott rájuk, azoknak ne keljen fizetni.
    Miért velem fizettetik meg a sok mosott agyú, végtelen ostoba, barom-állat hülyeségét?

    Ennyi... Csatlakozok Imykéhez és én sem politizálok tovább.
  • Axon
    #15974
    Hajaj, de jó is lenne még mindig a végtelen szkíta pusztákon a marhákat terelgetni a saját törzseddel...
    Csend, béke, nyugalom. Ha valakinek pedig ez mégsem tetszett abból hamar sündisznót csináltak :-)
  • Axon
    #15973
    "ország rossz felé halad"
    Ebben teljesen egyetértek.
    A megoldás persze nem az lenne, hogy elmenekülünk, hanem inkább ki kellene seperni a szemetet.
    Úgy érzem, hogy '56-ban végleg leszoktatták a magyarokat a szemét seprésről, azóta inkább csak menekülgetünk.
  • Axon
    #15972
    A lányoknak én hozom az állszakált (Monty Python's Life of Brian - Brian élete)
  • Axon
    #15971
    Egy haverom ment ki talán 2 hónapra dolgozni. Egy turkálóban négerezett, ruhákat válogatott, vagy mifene.
    Minden nap a meló után bement az egyik boltba és vett egy kenyeret, meg a legolcsóbb hatos kiszerelésű sört. Hazament a turkálós által biztosított 2x2 méteres szobájába, leült az ágyszélére és a kenyér elmajszolása közben megitta a söröket, majd elaludt. 2 hónap után rájött, hogy ő mégis csak ember és hazamenekült...
  • IMYke2.0.0.0
    #15970
    Hát ja. Grundosan: hát ezt beoboáztuk.
  • nagykispeter
    #15969
    És mindenki
  • nagykispeter
    #15968
    Hát igen,most már ez van."szereted nem szereted ezt eszed"
  • IMYke2.0.0.0
    #15967
    Ha szeretnék politizálni, akkor belemennék ebbe a "reformszerű megszorítások" témába...
  • nagykispeter
    #15966
    Mi a bajod az elkövetkező 4 évvel?
  • IMYke2.0.0.0
    #15965
    S én sem szeretnék "7 milliónyi" cigány közt élni...
  • IMYke2.0.0.0
    #15964
    Lehet kövezni, s bár jómagam is cigány vagyok [utálom a "roma" szót - mesterséges], én is húznék - s ha kapok vesét valamikor, akkor fogok is - a getzibe innen.
    Nem sok jót tartogat az elkövetkező 4-20 év az itt élőknek, nekünk...

  • Atomreaktor
    #15963

  • Atomreaktor
    #15962
    Bocsesz, nem akarok egy majdani 7milliós országban élni, amiből kb a fele a nemzetiségi...
    A múltat meg kinntről is tudom ápolni. De jövőt nem sokat látok. Egyszer minden elbukik. Lehet kimegyek aztán odapottyan épp egy kis atombomba:) Legszívesebben egy kis békés elszigeltelt törzsben élném le életem. Sajnos talán már ilyen sem létezik...:(
  • RaveAir
    #15961
    Fúú, de régen köveztem már! :D

    Amúgy nagyon jól teszed, mert nagyon úgy tűnik, hogy az ország rossz felé halad.
  • mandm
    #15960
    Elfogadjuk és teljes mértékben megértjük a döntésedet, de azért ha nem haragszol a buli kedvéért megkövezünk
  • Atomreaktor
    #15959
    azt hiszem Angliába fogok menni...:)
  • Atomreaktor
    #15958
    és milyen témában?:)
  • Axon
    #15957
    Tudod itt a keleti végeken így hiszik.
    Nyugat-Európában pedig keblére ölelik az embert és annyit fizetnek neki, amekkora számot egy levegővétellel ki tud mondani, Amerikában pedig, hohohohóóóó! Ott még aranyból van a bili is :-)
    Szóval a nagy nyomorban és munkanélküliségben (főleg mióta dübörög a gazdaság) az emberek hiú állmokban ringatják magukat. Amikor majd télen megkapják a duplájára emelt gázszámlájukat, akkor ezek a mesék mégszínesebbek lesznek.
    Sajnos itt így megy ez...
  • Axon
    #15956
    szamizdat: nem hivatalos, ne adj Isten illegális :-)

    Nem szándékozom átköltözni a Dunánttúlra. Pont a múlt évben vettem meg életem első (lehet, hogy egyben az utolsó) házát. Mondjuk nagy része a banké, de ez már más kérdés. Talán a házat még itt is hagynám, de az új garázst, amit a két kezemmel építettem, már nem :-)
  • Atomreaktor
    #15955
    kövezzetek meg de én 1-2 éven belül kihúzok vmerre...
  • Atomreaktor
    #15954
    :()
  • mandm
    #15953
    Sorry: helyesen: Dunántúlon
  • mandm
    #15952
    Állásdömping?? Hol? Itt A Dél-dúnántúlon? Erre még az autópálya se jár!
  • Atomreaktor
    #15951
    mi az a szamizdat? bocs, de vidéki vagyok:), nem vágom:)
    akkor jó megérzés volt az íróskodás;)jól nyomod;) milyen témában írtál/írsz?
    grafikus: névjegykártyák, szórólapok, kiadványok, nyomdai előkészítés stb. dekoratőr(többfajta is létezik): fóliából betűvágás, autó-, kirakatdekoráció, reklámtáblák készítése stb.
    állás sok van itten, csak kevés ami jó:) ha érdekel beszkennelhetem pl egy szombati újság álláshirdetéseit;)
    [jah most a kajaidőmben még csak 3szor jöttek hátra vmi feladattal...]
  • Axon
    #15950
    Pedig itt a lenézett tiszántúlon, mindig azt hangoztatja mindenki, hogy ott dunántúlon van csak igazán állásdömping. Menjünk csak oda! Lasszóval fogják az ilyen f@szagyerekeket mint mi vagyunk és annyi pénzt tömnek a zsebeinkbe, hogy egy hét alatt sem tudjuk megszámolni.
    Mit csinál egy grafikus dekoratör? A grafkis szórol a képregényrajzolás ugrik be elsőre, a dekoratörről meg a boltok kirakatai. Na de ezt nézd el nekem, mivel vidéki vagyok :-)


    Egyébként valamivel több mint 2 évig írtam cikkeket egy havilapnál, aminél most is főszerkesztősködöm, de mivel ez amolyan szamizdat kiadvány, így nevet még harapófogóval sem tudsz kihúzni belőlem ;-)
  • Atomreaktor
    #15949
    hát ez kész:) nagyon bírom a beszámolóid:) simán elmehetnél cikkeket írni!!! komolyan. sztem gondolkozz el rajta;) ironikus, jópofa, humoros és mégis gondolkodtató, nagyon egyéni stílus stb. 10/10! ha már úgyis kész a garázs:) jöhet egy kis pötyögés a billentyűzeten:)
    azt hiszem sosem tudjuk meg mi is történt valójában azon 4 napod alatt:) mindenesetre részvétem;) én 2 éve nyomom de most teltem be. de nagyon. csak nem tudom, hogy másszak ki belőle. mert ebben a munkakörben (grafikus/dekoratőr) kb. fél évente van egy álláshirdetés itt Győrben. abból az egyik három hete jelent meg és Győrtől 25km-re kerestek embert, még fel is vettek volna, jah csak busz sem jár jó időben Kukutyinfalvára... keljek 4kor és érjek haza 8kor? ez sem jó. várhatok újabb fél évet...
  • Axon
    #15948
    Erröl most akaratlanul is eszembe jut az a bizonyos péntek délutáni munkanapon kb. 1 hónapja amiről részeletsen közvetítettem itt a fórumon.
    13.00-18.00 -ig tartott a munkaidőm és a melóhely udvarán megyei tűzoltónap volt.
    Kb. 12.55-kor érkeztem, 15 másodperc múlva csattant a lakatom a bicikli tárolón és úgy 12 óra 55 perc 25 másodperckor már a kezembe is nyomták az első korsó hideg csapolt sört :-)
    Aztán volt malacsült, majd egy nagy tányér bírkapörkölt és 18.00-ig megittam négy korsó sört. Mivel ez munkaidőben volt, így ezért nekem még fizettek is.
    Hajaj, de kár, hogy nincs minden nap megyei tűzoltó találkozó.... :-)


    Azért dolgoztam én egyszer egy igazi gettó helyen is, ami bár 6 éve történt, de lázálmaimban még manapság is kísért lelket gyötrő, hideg és kegyetlen vízióival.
    Egy számítógép szervízben dolgoztam le egyszer 4 napot. Trugykó pokoli történetei dizni matinék ehhez a 4 naphoz képest. Leírni nem tudom és nem is akarom, mert igazán csak az értené meg, aki már dolgozott ott és olyanok bőséggel találhatók, mivel hihetetlen mennyiségben cserélődnek ott az emberek.
    Nagy elégtétel volt a sorstól, hogy a mostani sulimban az egyik osztálytársam is dolgozott ott. Rögtön testvérek lettünk :-)
    Pesttől Debrecenig csak erről beszéltünk, szinte meggyónva egymásnak a megaláztatásainkat, így kovácsolva köztünk szinte testvéri bensőséges viszonyt. Ő 3 hetet húzott le a pokolban, ahol még egy idegenlégiós veterán is sírva menekülne vissza a - melóhelyhez képest - nyugdíjas napközi otthonok nyugalmát idéző francia idegenlégióba. Ő 1 hét után akarta ott hagyni a rémálmot, de súlyos körülményei miatt még ráhúzott 2 hetet, ezzel is igen előkelő helyet kiharcolva magának az eddig ott dolgozók végtelen folyamának ranglistáján. A szerencsésebbek bizony már az első nap otthagyták a melót, ezzel mentve meg lelküket a kárhozattól.
    Sosem felejtem el azt a csütörtök délutánt, amikor fogaimat összeszorítva, mágikus amulatteimet izzadt tenyeremben szorontgatva és a délután 5 óra soha eljönni nem akaró időpontja után bementem a "főnökhöz" felmondani.
    Tökéletesen illet rám a "vissza sem nézve menekült" meghatározás.
    Megvertek, megaláztak, megerőszakoltak, lehugyoztak, megrugdostak, lenégereztek, kiheréltek, kiszipolyoztak, nőnek öltöztettek, fejemre kullantottak, szétmarcangoltak... és ezt mind lelkileg.
    Csütörtök este egy park...
    Ülök egy padon, az egyik legjobb barátommal és néma csend. Üveges tekintettel meredek a semmibe, miközben egy durbintssógor borosüveg nyakát szorongaton. Máskor pillanatra sem szünő vidám hangzavarnak most nyoma sincs. Miniszoknyás lányok nyálcsorgató stírolása, leszólongatása, ölünkbe ültetése negatív.
    Két liter bor megivása után megválltó sötét révület...
    Két hét rehabilitáció után már ki tudtam ejteni a számon emberi szavakat. Sebeim soha nem gyógyultak be, csak az idő jótékony homálya fedi be őket.


    A fentebb leírtak sajnos tényleg a szomorú valóságot fedik egy az egyben...
  • IMYke2.0.0.0
    #15947
    Egyet kell értsek.