33675


  • Axon
    #16026
    Sajnos a múlt még mindig itt kísért körülöttünk, ezért érthető a busongó komorság. Láthatod, hogy a 60 éve nyakunkra ültetett kommunisták még mindig itt szívják a vérünket és még gunyorosan meg is jegyzik, hogy "Nem kell félni, nem fog fájni".
    Ha megszünne ez a sötét árny és végre elkezdenénk kilépegetni a sötétből a napfényre, akkor idővel a komorságot és busongást is magunk mögött hagynánk.
  • Axon
    #16025
    Gratulálok mérnyök úr! ;-)

    Volt a gépipari szakközépben egy öregedő lakatosműhely oktatóm. Na ő mondta mérnyöknek a mernököt, minden egyes megnyilvánuláskor olyan mértékű megvetést belesűrítve ebbe a szóba, ami kicsinyes sötét lelkétől csak tellett.
    Roppant jól tudtunk szórakozni rajta :-)
  • Axon
    #16024
    Biztosíthatlak, hogy remek volt ez a történet is és én élvezettel olvastam :-)
    Kapzsi énem megpróbálta hirtelen átszámolni azt a 6 illetve 7 ezer ATS-t, de hamar feladta, nem ismerve az akkori pénzügyi viszonyokat.
  • serito
    #16023
    látom észrevetted a lényeget.... bár szakácsként és felszolgálóként egy percet sem dolgoztam mert ott tényleg dolgozni kell, és az nem nekem való. :-)))
    A recepció, pénzváltás az már igen. Recepció 24/48-ban közben valuaváltás.
    Éjszakánként az ittas "kedves" vendéget (jópénzért) felkísérni a szobájába, a másiknak szórakozó társat rendelni, amiböl én is kivettem a részem, mármint az anyagiakból, és még sorolhatnám.
    A mostani meló, bár kötetlen mert nincs főnököm, közel nem olyan mozgalmas mint a recepció volt. Most számtech, hardware, hálózat ...stb van.
  • kirol
    #16022
    Köszi mindenkinek. Nem gépész vagyok amúgy, de hogy milyen az maradjon titok.
  • IMYke2.0.0.0
    #16021
    Huh, mondasz valamit... azt el is felejtettem. Köszönöm az emlékeztetőt :)
  • IMYke2.0.0.0
    #16020
    Én csak 1 évig pincérkedtem, napi 11-12 órában, aztán ugyanannál a tulajnál, az ABC-jében voltam raktáros, meg árufeltöltő... A pincérkedést senkinek sem kívánom!
    A vidék - Dél-Baranya - adottsága az volt akkoriban, hogy a dél-szláv konlfiktus alatt és után valóságos szláv invázió kényszerítette és instruálta az ottlakókat vállalkozások beindítására [sorban nőttek ki az építkezési cikkek árusító bodegák, meg a könnyen beszerezhető árucikkek továbbadását célzó magánvállalkozások] a tranzit idegenforgalomra alapozva. Egy ilyen vállalkozás volt az étterem és ABC egyben... Napi 5-6 busznyi horvát, a maga kis német márkájáért mindent megkövetelő stílusában, tányérokat és poharakat a földhöz csapkodó mulatozásával és örjöngésig idegesítő lármázásával.
    A környék munkakedvű fiataljai közül senki - hangsúlyozom SENKI - sem bírta olyan sokáig [1 évig] abban az étteremben... én is csak azért húztam ki addig, mert úgy éreztem, ha innen távozom, máshol már nem fogok tudni munkát kapni. 1995-ről beszélünk, a magyarországi munkanélküliségi hullám csúcspontjáról...

    Szóval, azért a 8 évért: le a kalappal előtted!
  • mandm
    #16019
    Na tessék! Egy polihisztor! Jó kis szakmák az biztos. Felszolgálóként egy kicsit túlszámlázunk, szakácsként hazulra is viszünk a bélszínből, recepciósként sok borravalót kérünk, ja és még ezek után valuta üzérkedünk!
  • mandm
    #16018
    Nekem ne meséld, én is oda jártam, csak humán gimibe.

    De rosszul tudod. 1990-ben JPTE Gyakorló Gimnáziuma v. mi szösz volt a neve. Nekem az érettségi bizonyítványomba is ez áll! tehát, te HÁROM iskolába jártál!
  • serito
    #16017
    Itt szinte mindenki diplomás, én sajnos nem, de helyette több szakmám is van, amik néha többet érhetnek egy diplománál. Na meg persze a párom diplomáival
    (logistika, postaforgalmi) is dicsekedhetem bár azok nem az én érdemeim.
    Szakmák: Szakács, Felszolgáló, Recepciós, Valuta pénuváltó (ezt nem tudom, hogy helyesen írtam-e), Gázvezeték és készülékszerelő.
    8 évig dolgoztam vendéglátásban, leginkább recepciósként.
  • IMYke2.0.0.0
    #16016
    Bizony. Az utolsó évfolyam voltunk, 1993-tól már nincs földmérő tagozat a Babits-ban. A Vegygép-ben okítják őket.
    S elmondhatom magamról, hogy középsuliban 2 iskolában tanultam, úgy, hogy ki sem rúgtak, el sem hagytam az anyaiskolámat: a Komarov-ban kezdetm 1989-ben és átnevezték Babits-csá 1991-ben. Persze, nekünk örökké Komarov marad.
  • mandm
    #16015
    Komarov?
  • IMYke2.0.0.0
    #16014
    Gratulálok! Építészmérnök? 9 éves korom óta az akartam lenni, aztán kiderült, hogy nem lehetek, tériszony miatt, és a középsuliba se jutottam be, ami abba a szakirányba vezetett volna. Helyette inkább földmérő lettem :)
  • serito
    #16013
    Gratulálok tiszteletreméltó Mérnök Úr.
  • serito
    #16012
    Mondasz valamit, hiszen Ők is bajban lettek volna, adományokkal meg segélyekkel nem lehetnem megmenteni az országot.
    Mennyi a hiány, hány milliárd?
  • mandm
    #16011
    Hehe. Ez feltételezés vicces!
  • RaveAir
    #16010
    Nem tudom, hogy azon mennyien gondolkodtatok el, hogy a jobb oldal talán nem is akart győzni. Mivel látták a tényleges államadósságot, valamint azt, hogy nem lesznek egyszerű éveik, ezért inkább úgy alakították a kampányt, hogy véletlenül se nyerjenek, de mégis számottevő legyen a létszámuk.
  • RaveAir
    #16009
    Gratulálok, Mérnök Úr!
  • RaveAir
    #16008
    Inkább nem magyar közösségbe kellene belevágódni. Az a baj, hogy az igazi magyar közösség sajnos olyan, amiben széthúzás van. :(

    Az egyik ismerősöm diplomataként volt kint fél évet Ausztráliában, és ő mesélte, hogy az ottani magyaroknak sikerült megőrizni a magyarságukat. Széthúztak, irigyek voltak egymásra. Sajnos ritka az önzetlen és jószándékú magyar ember, mert mindenki főleg csak a saját boldogulását keresi.
  • Atomreaktor
    #16007
    az a baj, hogy nem csak Mo meg a magyarok, hanem a világ is tehet erről. (csak általános példa: amerika, tv, divat stb) ettől még léteznek sokkal öntudatosabb népek, dehát a magyar csak panaszkodni tud meg a múlton merengeni, hogy egykor mekkorák is voltunk. csak a sok hátrafordult fej egy szakadék felé halad...
  • Atomreaktor
    #16006
    vagy Spanyolország:)
    na jó viccet félretéve grat és sok sikert az álláskereséshez;) vmi jó előbb-utóbb biztos akad.
  • Atomreaktor
    #16005
    irány Anglia:))))
  • Atomreaktor
    #16004
    nagyon jó!! csak irigyelni tudlak, nagyon nagy tapasztalat és életélményt szereztél magadnak. viszont az is igaz, hogy hosszú távon nem érdemes csinálni, az nem egy jó életcél.
  • mandm
    #16003
    Lehet, hogy könnyebb lenne munkát találnod egy sima hegesztő szakmával

    Mindeninek:
    Politikai hovatartozás nélkül. A Fletó jelenlegi csomagja helyett a kampányban a másik oldalnak volt vmi épületes ajánlata akkor, amikor a Fletó sem pontosan ezt a csomagot kampányolta? Én nem nagyon emlékszem rá.
    Így gondoljátok még egyszer végig azt, hogy a mszp-re szavazók fizessék ki a hiányt.
    Amúgy az elmúlt évek adakozásaiból elég sokan jól éldegéltek, ugyancsak politikai hovatartozástól függetlenül. pl.: sulinetből boldog boldogtalan igényelgetet vissza pénzeket. Hát most elfogyott!
  • kirol
    #16002
    Köszi mindenkinek a drukkolást, tegnap Mérnök Úr lettem!
    Már "csak" egy állás kellene.
  • serito
    #16001
    Off:
    Van valakinek Norton Ghost-ja? Persze haasználható "okossággal"
    Köszi
    On:
  • serito
    #16000
    Melyik cég az ahol még munkaidőben is zavarni mernek?? :-)
  • serito
    #15999
    Sajnos nálunk más értelme van a diákmunkának.
    Ahogy írtad, a szemét aljamunka, persze fizetség meg egy görbe estére sem lenne elég.
  • takysoft
    #15998
    ejjj.. beindult a topic, végigolvasni se volt semmi:D mosolyogtam:D
    én nem vagyok havashenrik, nics sok munkatapasztalatom, de eddig nem dem hely szar volt. rakódómunkát 2 napig bírtam, szmtehcboltban akkora f*szok voltak, hogy ihaj...(tisztelet a kivételnek).

    a cigánykérdés... az érdekes. Devecserbe jártam általánosba, suli 45%-a roma volt.
    Én meg szókimondó(persze nem faji kérdésekben, csak amúgy).
    Jött egyszer egy 7-8 éves forma kölök(a barnáktól), hogy adjam neki az összes pénzem, vagy megver. Nem adtam, így elkezdett ütni, én meg belelöktem az árokba.

    Másnap 4 testvérével talákoztam buszra hazafele menet, filmszakadás:D

    ilyen filmszakadás volt még pár, így a cigányokat már messziről elkerülöm.(nincs nehéz dolgom, jó az orrom)


    Persze igen remek barátokat is szereztem, sok jó roma ismerősöm, van, akikre számítani lehet.
    Na megjött a barátnőm, megyek filmet nézni.:D

    Imyke: SENKINEK nincs SEMMI a vérébe kódolva. Olyan vagy, amilyen lenni akarsz.
  • serito
    #15997
    Ez igen most volt mit olvasnom, és erre nekem is van egy történetem.

    A történet rólam szól, 11 évvel korábban. A középiskola befejeztével, az akkori barátnőmet (aki már 1 éve ausztriában dolgozott) megkértem, hogy segítsen munkát találn a sógoroknál, mert én is "sokat" szeretnék keresni.
    Mivel nem voltam valami jó tanuló (erre egy cseppet sem vagyok büszke) a főiskola, vagy egyetem szóba sem jöhetett. Mivel Ő is ( mint ahogy Axon történetében a lány )bébysintér volt, nekem is hasonló munkát talált egy 3 gyerekes családnál, Bécstől kb 40 km-re északra egy faluban.
    Mivel a némettel nem volt ( talán még most sincs ) problémám (nyárimunkák, és rengeteg különóra) gondoltam bátran megpróbálkozhatom a feladattal. Gondoltam, a gyerekekkel megleszek, csak játszani kell velük óvodába vinni..stb. Kiutaztam a családhoz, rögtön szimpatikusak voltunk egymásnak 1 hétre rá már kezdtem is náluk. A problémát nem a gyerekek, hanem az anyuka jelentette. Még nem is lett volna gond, ha egy bombázó lett volna, de sajnos nem az volt. A lényeg , hogy már nem hagyott békén allandóan smúzolni akart, meg a többit.
    A férj meg nem is nagyon beszéllt velem lenézett leköpött ...stb ( a többit már Axon szintén megírta, hogy milyen megaláztatásnak lehet kitéve egy ember, persze tartott is tőlem mert feleakkora volt mint én. A pénzzel nem volt gond 6000 ATS-t kaptam akkor/hó + összvonalas bérletet. A lényeg, hogy 3 hétig bírtam, de szerencsére rögtön találtam, egy másik "csonka" családot ahol az asszony férje meghalt, és feltétlenül egy fiút keresett a 4 éves fia mellé.
    Elmentem bemutatkozni, másnap már náluk kezdtem. A "család" maga volta kánaán. Bécs IV ker. szinte belváros, havi 7000ATS + bérlet + kocsihasználat külön szoba (TV, Videó...stb).
    A munka: reggel 8:30 körül ébresztő, gyerekkel kicsi játék, reggeli majd séta az óvodába ami kb 100m-re volt. Miutána gyereket leadtam bevásárlás a listát anyuka kezembe nyomta mikor indutunk. Ezek után szabadom volt míg a srácért mentem az oviba. Du. megint egy kis játék, játszótér ott beszélgetés a többi anyukával, vagy más bébysintérekkel
    ( volt akit közelebbről is megismertem :-) )aztán "haza" majd vacsora estimese, altatá amit már az anyuka csinált. Este természetesen szabad, ha kellett vittem a kocsit is. Rengeteg buli...stb a baysintér csajokkal. Gondoljátok el 1 fiu babysintér állandóan kb 10-15 csajjal.
    Ennek nyáron örűltem nagyon mikor strandolni mentünk egy tóhoz ahol szinte mindegyik csaj gátlástalanul monokinizett. :-)))
    Szép emlékek, mindezt 1,5 évig csináltam, majd egy horvátországi nyaralás után ( amit a munkadóm fizetett és 3 hétig tartott full inkluding helyen )elegem lett és hazajöttem. Meguntam.

    Bocsi, ha bőre sikeredett és nem olyan szépen és olvasményosan íródott mint Axon beszámolói ( amiket én is szívesen olvasok, és néha hiányolok is ha nem ír ) de csak ennyi telik tőlem. A helyesírási hibákért kölön kérek elnézést, nem az erősségem.

  • IMYke2.0.0.0
    #15996
    Hát én tuti nem tudnám magam végigverekedni ezeken... s nem azért, mert diplomás vagyok, s nem azért, mert származásomból adódóan nem "fűlik a fogam" a munkához... dolgoztam már napi 12 órában étteremben pincérként és a mellette lévő boltban raktárosként, 2 évig... ellenségemnek sem kívánom.
  • Axon
    #15995
    Teszkós bevásárlókocsi gyűjtő
    Útkereszteződésben ablakmosó
    Reklámújság kihordó
    Szórólaposztogató
    Mekdonácban budimosó

    Ha ezen végigverekedve még az egyetemet is elvégzi, akkor tiszteletbeli magyarrá választjuk a kis chilei milliomos porontyot :-))
  • Axon
    #15994
    Na ez lenne csak tényleg az igazi szörvájvör szegénykének :-)))
  • Axon
    #15993
    Nem tudtad, hogy itthon nem szabad magyarnak lenni? Hamar lefasisztáznak, lenáciznak, leantiszemitáznak, mihelyst magyar akarsz lenni. Próbálj csak egy magyar zászlót a kezedbe fogni és máris félrehúzódik az utadból az egész utca. Na persze, ha egy amerikai, vagy francia, esetleg egy izraeli zászlót fogsz a kezedbe, akkor már mindenki a válladat veregeti mosolyogva és biztosit, hogy te milyen f@sza gyerek is vagy.
    Úgyhogy ha tényleg sírni akarsz egy szép magyar vers lelkedhez szóló sorain, akkor lehet, hogy tényleg kanadáig kell utaznod... sajnos.
  • Axon
    #15992
    Sajnos ezek már nem csak elméletek, hanem szemmel látható valóság.
  • Axon
    #15991
    Ezt akár meg is lehetne filmesíteni :-)
    Mondjuk a tanulság benne van. Sok munkával a nélkülözést és a megaláztatást később szép élet követi. Ilyen is van ebben biztos voltam.
    Sok amerikába kijutott emigráns később multimilliárdos lett. Roluk sokat hallani, de mégtöbb lett koldus. Róluk kevesebbet hallani, általában csak egy rosszul megsaccolt szám formájában léteznek.
  • serito
    #15990
    Nagy igazság megnézném mihez kezdene itt " diákmunka" :-)
  • IMYke2.0.0.0
    #15989
  • Atomreaktor
    #15988
    A Trónörökös:)
    szegény unoka, lehet elküldik majd egy magyar egyetemre pénz nélkül, hogy tanuljon és dolgozzon:) na itt rablás sem kell, hogy fél év múlva segélyért kiáltson:)
  • Atomreaktor
    #15987
    hát mindegy én ki fogok menni, majd ha eljutok netkávézóba életjelet adok magamról:) na jó ez még 2 év múlva lesz kb:) ott aztán vagy cumi és zúgás vissza, vagy kemény megfeszített meló, kétes eredménnyel. azért hiszem, hogy ha már a nyelv is jól megy, akkor lehet alkotni vmit, bár grafikus példád elbizonytalanító. be kell vágódni egy magyar közösségbe, ahol az ember magyarnak is érzi magát és nagyon segítik egymást az emberek. ismereke kanadaiakat, magyar rádiójuk van, folyamatosan hívnak meg magyar művészeket stb. de elég szomoró, hogy külföldre kell menni ahhoz, hogy igazán magyarnak érezhesse magát az ember. persze rá lehet vágni, hogy ez egyénfüggő, aki akar itt is tud magyar lenni. csak lehet külföldről nézve, sokkal szebb a fátyolos kép, mint itt helyben a valóság. ott sírnak az emberek egy vers hallatán, itt el sem olvassák...