33675


  • kirol
    #33555
    Szerintem menjetek ki az utcára és verekedjetek össze. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #33554
    Konzolon is bughalmazok.
  • Although
    #33553
    Egyébként pont a CD projekt ami ki fogja adni pcre ezt is meg a Witcher 3-at is.
  • Although
    #33552
    Ezzel nincs gond, csak azok a cégek akiknek anyagi lehetőségeik vannak zömmel nem pcre fognak dolgozni, kettő az a gép ami pcn ilyet tud az 1,5x annyiba fog kerülni mint egy konzol és mint mindig bughalmaz lesz :)
  • MerlinW
    #33551
    PC is tud ilyet, sőt:)

  • Although
    #33550
    Jó összefoglaló, talán a konzolok megitélésében nem értek egyet. A közeljövő az övék lesz. Mivel pénz és erőforrás áll rendelkezésre, és közelítünk a moziminőséghez.
    Egy kis ízelítő

    Ez már ingame lesz állítólag. Kis tabletek elfelejthetik még ezt egy időre.
    A pc holtág így van talán az mmok majd életben tartják még egy ideig. Meg az olyanok mint én akiknek a kickstarter pont elég lesz.
  • takysoft
    #33549
    A PC nem játékra való. Persze arra is jó. Ez a lényege, hogy mindenre jó.
    Épp ezért is van kihalófélben. Mert bonyolult.
    Sose hal ki, de munkán kívül nem lesz nagyon használt.
    Igazából a telefonok és a tabletek sikere kezdi ölni a dolgot. A konzol mindig nagy ellenfél volt, de sosem egyenrangú a PC-ben. Tableten viszont bármit meg tudsz csinálni. Billentyűzetet monitort dughatsz egy telefonba is ma már.(na jó, dugni már csak monitort kell, egeret, billentyűt elkezelni anélkül is)
    1.5 ghz-es 4 magos telefonom van, amiben tegra chip van és 720p-s kijelző. Olyan játékokkal, amik PC-n is szépnek mondhatók lennének (pl a Horn .c játék, ha valaki ismeri)

    Én nem tudom, h mi lesz a jövő, de nem laptop, és nem is asztali számítógép.
    A Steam mindenesetre megmentette a PC-s játékpiacot egy jó időre.
    A GTA pedig azért nem jelent meg PC-re, mert egyrészt ott lopható, másrészt pedig mert ronda. Láttam a videókat. Amit az előző generáció konzoljai bírnak, az PC-n már hulladék kategória grafikát nézve.
    San Andreassal is ez volt, aztán a PC-s verzió ötször szebb lett. Újratextúrázták az egészet.
  • enlightened
    #33548
    Ezt az infót nem tudom honnan vetted, ugyanúgy 1080p-be játszhatsz a konzolon, jól nézne ki ha nem.
    errMind1 kinek ez kinek az. Lévén, hogy ezen a fórumon kirolon kívül nincs másnak konzola nem érdemes erről vitát nyitni, nyilván akinek nincs az PC párti lesz akinek meg van az meg konzol párti. Nekem mindkettő van konzol párti lettem ennyi.

  • IMYke2.0.0.0
    #33547


    Én meg amondó vagyok, ha játszani támad kedvem, akkor játszom, és nem szimplán döntéseket hozok <bármilyen pozícióban és bármilyen vezérlővel a kezemben> a monitor előtt.
    Ráadásul, ezek a "döntés orientált" QD-játékok csak az illúzióját adják a döntéseknek - azoktól tudom, akiknek adok a szavára, és akik végigjátszották a Heavy Raint és a Beyonddal is játszanak - és a végigjátszást követő ismételt végigjátszáskor derül ki, hogy a "másik" döntés alig, vagy egyáltalán nem befolyásolt semmit.
    Persze, X féle befejezés meg ilyenek keringenek a neten, s ez jól is hangzik. Csak ez kicsit olyan, mintha csak azért végignézel elejeétől a végéig egy filmet többször is, hogy lásd mi a különbség a mozis, a rendezői vágás és az extra bővített változat között... lásd: Avatar.
  • mandm
    #33546
    "elfeküdni a kanapén beülni a 93 cm-s full HD TV elé és egy kontrollerrel tolni valami király játékot, ez egy más élmény mint a PC"

    Ezt simán megoldom PC-vel is. Ott is van ugyanaz az X-boxos kontroller, ugyanúgy rádugom a tv-re (ráadásul 1080-ba is rakhatom a játékot, míg konzolon csak 720-ra), a DTS Interactive pedig tolja a HM erősítőre az 5.1-es hangot. Ha meg úgy van kedvem, akkor simán játszom bill/egér kombinációval is (ehhez csak egy-egy usb hosszabbító kellett).
    Most épp IMYke fordításában az I Am Alive van soron.
  • enlightened
    #33545
    Az Alan Wake-nek nagyon jó a sztorija, de ott meg pont az nem tetszett, hogy kb TPS az egész, a játék 90%-ában a sötét erdőben rohangásztam egy elemlámpával és lőttem. Nem mondanám, hogy dönteseket hozhattam volna, azon kívül, hogy shotgunnal vagy pisztollya vagy falre gunnal lövök.

    A Beyond a döntések a lényeg, amik befolyásolják a játék végét is.
  • enlightened
    #33544
    Mindnyájan mások vagyunk, de azért azt megjegyezném, hogy amíg nem volt konzolom én is PC fan voltam. Aztán amikor lett. Rájöttem, hogy sokkal jobb meló után elfeküdni a kanapén beülni a 93 cm-s full HD TV elé és egy kontrollerrel tolni valami király játékot, ez egy más élmény mint a PC, ez kizárólag erre készült.


    Visszatérve a Beyondra nagyon jó kis game, 2 órája nyomom, és nagyon élvezem ennyi. Biztos youtubeon is jó lesz visszanézni valakinek a végigjátszásom, bár már van fennt egy jó pár.
  • kirol
    #33543
    Minden ember más és más. Értelek téged is. :)
    Azonban játékélmény bőven van itt Beyondban is, de pl. a pixelvadászat is kifejezetten kellemetlen játékelem tud lenni.
  • moonster
    #33542
    Csatlakozom MerlinW-hez. Én sem komálom a 10 perc video, két perc játék típusú játékokat. Kijelenteni, hogy a konzol sokkal jobb, mint a PC, kicsit bátor dolog. Én is szoktam konzolozni, van Wii-m, öcsémnek PS3, de nem adnám oda a PC-t értük.
    Nem akarok konzol vs. PC háborút indítani, de az exkluzív játékok nélkül nem lenne ekkora hype körülöttük. Lásd csak most a GTA V. őrületet.
    Mindkettőnek van létjogosultsága, de csak egymás mellett, nem helyett.
  • MerlinW
    #33541
    Nincs konzolom, de semmi bajom velük, sokat játszottam velük (sok ismerősömnek és a barátnőmnek van). Az írásomban az érződhet - jogosan -, hogy sosem szerettem az ilyen tipusú játékokat. Lehet interaktív mozit rendesen is készíteni, lásd pl. Alan Wake, Metal Gear Solid, Final Fantasy, stb, amelyek tartalmaznak játékmechanizmust, játékélményt is. Max Payne 3, L.A Noire (ok ez érdekes volt pár óráig) - ahol folyamatosan félbeszakítják a játékost feleslegesen - tipusú játékokat sosem szerettem. Ilyen vagyok, így kell szeretni:)
  • kirol
    #33540
    Egyáltalán nem értek veled egyed. Én a Heavy Rain-t, Fahrenheit -et is imádtam, többször is végigjátszottam. A Beyond demoja is hihetetlen élményt nyújt. Már régen elő is rendeltem, holnap jön.

    Kicsit az érződik a leírásodban, hogy fúj konzol. Van konzolod?
    Anno nekem se volt, PC fan voltam, de a konzol, és most elfogultság nélkül mondom sokkal jobb.
  • MerlinW
    #33539
    Ne hasonlítsuk a TLJ-t egy 99%-ban script-elt interaktív filmhez... Játszottam a Heavy Rain-el 1-2 órát konzolon és meg is untam. Ahogy a Max Payne 3-at is meguntam a felénél. Ha játszani szeretnék, akkor értelemszerűen nem filmet akarok nézni és fordítva.

    Heavy Rain is 10 perc videó 2 perc játék volt, ahogy a BTS is. Last of Us-ban kicsit több volt a játékmenet, de azzal sem játszanék.
    A TLJ-t viszont ha 20x nem játszottam végig, akkor egyszer sem.
  • IMYke2.0.0.0
    #33538
    Csak míg a Longest Journey-ben szó szerint aktív résztvevője vagy, a QD játékaiban csak végrehajtó.
  • enlightened
    #33537
    Egy sorozatban nem hozhatsz döntéseket, csak passzív szemlélője vagy, hogy mások hogy élvezik a játékot nekem az nem élvezet.

    Azért más nézni, és más irányítani Aidant amikor átveszi mások fölött az irányítás, vagy lezúz mindent egy teremben.

    Ez olyan Merlin mintha a longest journeyt végignéznéd a youtubeon, abban is rengeteg órányi felvett szöveg van meg fél órás beszélgetések amíg csak állsz és beszélgetsz az NPC-vel. De azért mégis más élmény játszani vele.
  • MerlinW
    #33536
    Én is Youtube-on, mint a Heavy Rain-t és Last of Us-t. Jó kis esti sorozatok voltak:)
  • IMYke2.0.0.0
    #33535
    Ez inkább film, mint játék.
    Persze, majd egyszer, ha megélem, s lesz módom "végignézem".
  • enlightened
    #33534
    Sziasztok!

    Holnap érkezik a Beyond Two Souls nevű játék Magyarországra. Mindenkinek figyelmébe ajánlom a Heavy Rain fejlesztői készítették, a főszereplők Ellen Page és William Dafoe.

    A játék PS3 exkluzív mint ahogy a Heavy Rain is az volt, de már azért is megérte beszerezni egy PS3 konzolt. Úgyhogy aki teheti, szerintem fontolja meg, mert ez az a stílus amit itt mindenki szeret.






    Egyetlen hátulütője még a quantic játékainak, hogy utáni egy hétig másképp látod a világot, de ez ezzel a műfajjal jár.
  • Llajti
    #33532
    Sziasztok!
    Nemrég megvettem a Steamen a TLJ-t. Sajnos a magyaritasok.hu-n lévő fordítást nem volt hajlandó erre a verzióra települni, semmilyen trükk nem segített. Végül valahogyan idekeveredtem, és a fenti linken lévő fordítással már megy a dolog. Az lenne a kérésem a készítők felé, hogy tegyék elérhetővé a magyaritasok.hu-n is ezt a rar-os verziót, nem csak én küzdök/küzdöttem vele... :)
  • MerlinW
    #33531
    Én ezt nézegetem
  • mandm
    #33530
    Többször írtunk itt a Humble "olcsójáték" csomagjairól. Találtam egy oldalt, ahol több ilyen oldal aktuális csomagja megtekinthető, figyelhető.
    Indie Game Bundle Wiki
  • IMYke2.0.0.0
    #33529
    Broken Sword és a Deponia mindenképp kell nekem.
    A Vampire első részével nem sokat játszottam, csak ránéztem.
  • MerlinW
    #33528
    Láttátok mik jönnek jövőre?

    Broken Sword: The Serpent's Curse
    Goodbye Deponia
    A Vampire Story 2: A Bat's Tale
  • bogyoka
    #33527
    Nagyon jó most próbálom ki, nagyon tetszik:)
  • Atomreaktor
    #33526
    Én ezt néztem ki:
    The Raven: Legacy of a Master Thief - Chapter One
    Csak meg akarom várni legalább a második fejezetet hozzá, de elvileg szeptemberben már jön is.
  • bogyoka
    #33525
    Sziasztok!
    Régen jártam erre, most játszottam végig a Face Noirt, jó kis játék volt, érdekes. :)
  • kirol
    #33524
    Értem. Ha felrakhatom polcra, amíg leveszed az jó lenne? Egyáltalán felrakhatom?
  • IMYke2.0.0.0
    #33523
    1. - maximális letöltési sebességem jó torrent esetében 64-128 kb/s között ugrál.
    2. - a sorok számát becsültem az srt megnyitását követően. Aegisub-ban: 799 sor.
  • kirol
    #33522
    Nekem 800 sor a szövege.
  • kirol
    #33521
    Honnan nézted? Nekem sec-pec lejött.
  • IMYke2.0.0.0
    #33520
    Feladom, sajnálom - csak a film 2 és fél nap alatt érne le [nincs visszaosztás]...
  • IMYke2.0.0.0
    #33519
    340 sor megvan.
    Most megvárom, míg leér a film, és utána folytatom - vakon nem túl jó fordítani egy filmfeliratot.
  • IMYke2.0.0.0
    #33518
    Úristen, több mint 1000 sornyi szövege van...
  • IMYke2.0.0.0
    #33517
    Ha meglenne a film, könnyebben tudnék dönteni :)
  • kirol
    #33516
    Nincs kedve/ingerenciája valakinek fordítani egy kicsit angolról magyarra?

    Van egy film, amit megszeretnék nézni, de nincs hozzá felirat. Egy thai filmről van szó, konkrétan a 3.AM -ről. Már feliratkérő topikokban is kértem, de semmi. :(

  • moonster
    #33515
    ...mehetünk robotolni egy kénbányába életünk végéig.
    ...ami ott elég gyorsan eljön :)