The Longest Journey

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

IMYke2.0.0.0
#14173
1. Nekem nincs közöm az Oblivion-honosításhoz.
2. Kérésre fordítottam le.
3. Nem hinném, hogy a címet is lefordítanák...

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

MerlinW
#14172
De ezt nehogymár lefordítsátok😊

Csillagközi romboló...😄

Engem már a Baldur kapuja is irritált😊

[merlinw.org]

IMYke2.0.0.0
#14171
Erre gondolsz?:
The Elder Scrolls IV: Oblivion = Az Õsi Tekercsek 4: Feledés

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

serito
#14170
The Elder Scrolls IV: Oblivion
Hogy fordítjátok pontosan? Magyarosan.
Igazábol Imyke-nek szól a kérdés, de aki jó angolos attol is szívesen veszem.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#14169
Én most is Panda 2006 Internet Security-t használok.( mivel viszonteladók vagyunk, így ingyen )
Semmi gond nincs vele, az igaz, hogy egy kicsit "sok" memory-t zabál, de abból van nálam elég.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

MerlinW
#14168
Egyébként nálam is a Panda volt a favorit éveken át, aztán a 7es után az is elszállt mint a Norton. Jöttek a modulok, a tüzfal, anyámkínja és hirtelen 20-30mega memcsit bezabált 10%os folyamatos procihasználattal.

Ekkor én is ráleltem a nodra😊 4-5 modul, 1-2% proci és 3-5mega memoria igényével, 200 különbözõ elismeréssel, többek között évek óta a top5 ben van.

[merlinw.org]

MerlinW
#14167
Ugyancsak mint szakmabeli, a véleményem:
1. Norton cuccok azóta "szarok" mióta Symantec felvásárolta Norton Pétertõl a cuccait.

2. Norton cuccok nagyon is professzionálisak, csak túl sok mindent akar tudni, és ezt képtelenek úgy megírni hogy ne zabálja fel az erõforrás min. 20%-át (vastól függetlenül, de régebbi (P2-P3) vasakon akár a 30-40%-át is), valamint pont emiatt igen sok rendszerközeli modult figyel/korlátol. Magyarul beépül az OS-be és ez korlátozhatja azt.

3. A Ghost akár Norton akár nem, win alá a legjobb backup program ami létezik. Gyors, stabil, egyszerü, lényelmes, gyors és brutál módon tömörít.

4. Norton Commander-re azt mondani hogy szar volt, bûntény.

Összevetve, nem szeretem a symatec cumókat, leszámítva a Ghostot, ami tökéletes. Más kérdés, hogy a Symantec már régóta nem home szoftvereket gyárt, hanem kis és nagyvállalkozások hálózatait ill minkaállomásait szándékozik védeni, ahol is nagyon jól szerepel. Remote menedzselhetõ, rendszergazdai szinten abszolute kényelmes, ill ezeken a helyeken nem dúmhármaznak ergó nem feltétlen hiányzik a wordnek és az excelnek az a 20% erõforrás.

Szoftverfejlesztõk meg azt használnak amit akarnak, hiszen õk tudják milyen rendszer alatt tudnak fejleszteni, illetve egy programozó tudja mit szabad megnyitni, letölteni és mit nem, ergo 80%-al kisebb a virusbekapási esélye mint 4 éve...

[merlinw.org]

Atomreaktor
#14166
még nem, de szívesen csinálnék neki helyet a winyómon😊
idõm úgyse lesz rá, de a tudat, a tudat hoyg ott van!😊)
ha már itt tartunk Neverend is állat rpg, csak asszem még angolul nem jelent meg😞)

Axon
#14165
A Daemonica-t próbálta már valaki? Állítólag elég ütõs rpg-adventure keverék.

serito
#14164
Bocsi én basz----am el. Már nálam is OK.
Nagyon brutál király ez a gamma. Bár a grafikábal még küzdök, nem volt idõm megtalálni a legjobb beállítást, és így elég nyengusz, de rajta vagyok, vagyis este rajta leszek. A minkahelyi tesztgépem nem alkalmas az efféle game-ek futtatására.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

Takanohana
#14163
Imyke!

Hol tart a magyarítás? Már nagyon várom.

Axon
#14162
Mostanában én is kezdek kifogyni a helybõl. 3 db 160 Gb-os vinyómból 1 csurig kettõn meg van 10-10 giga hely és kész, a 80 Gb-os és a 40 GB-osom is csurig, na meg a munkahelyi file szerver 120 GB-os tükrözött vinyóján is nagyrészt az én cuccaim vannak :-)

Atomreaktor
#14161
én még le sem szedtem, mert nincs helyem otthon, plz még nehogy töröljétek😉

Axon
#14160
Nekem sem jelzett crc hibát a kicsomagoláskor.

via_mala
#14159
Az .r04-est leszedtem, és nem CRC-s.

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

Axon
#14158
Igazad van szerintem is túltárgyaltuk már.

Axon
#14157
Én is a Nod32-t favorizálom, bár elõtte a Panda is meg a Vírusbuster is megfelelõen mûködött. Aztán jött a Nod32. Pont olyan amilyennek egy vírusírtót elképzelek :-)
Moduláris felépítésû, külön modul a különféle területeknek. Kicsi és villámgyors és mind ez azért, mert - és most itt egy kicsiny dobpergést kérek - assemblyben írták az egészet, amelyik programozási nyelv a mai napig a szívemcsücske :-). Jóval gyorsabban gyalulja át a vinyót mint bármelyik vetélytársa.

Egyébként mint említettem mindenki azt használja amelyiket szereti és nincs is kifogásom az összes többi vírusírtóval kapcsolatban, csak egyedül a Norton hoz ki némi indulatot belõllem.

kirol
#14156
224 MB, és akkor mi van?
Na de szerintem hagyjuk ezt a témát.

IMYke2.0.0.0
#14155
Jól vagy?

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

bodesz
#14154
<#mf3>

(&#175;`&#183;._/&#175;`&#183;._.&#183;]\\BodesZ/[&#183;._.&#183;´&#175;\\_.&#183;´&#175;)

takysoft
#14153
csak annyit mondj, hogy hány mega a telepítõje😄
az etalon nod32-nek kb 8mb max 10😄

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

serito
#14152
Nem tudom, hogy más, hogy van vele, de az Oblivion 4. rar-ja nálam CRC- hibás.
Megtnéznéd, hogy, nálad ok-e?
Ha kérhetem, tedd fel megint, csak a 4-es rart.
Köszi.
Bocs a zagyvaságért, de sietek, köszi.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

via_mala
#14151
Hát csak onnét, hogy a céges hálózatba is simán beengedett valami vírust az elmúlt 1-2 év során. Azonkívül tényleg gond van néha az update-tel.

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

IMYke2.0.0.0
#14150
Nekem eredeti Norton Antivirus 2002-õm volt (van)... még akkor kaptam, amikor nem vált budget-té és adták minden alaplap mellé...
Nekem sem voltak vírnyóim. Kicsit több memóriát evett - átlag 12-15 MB plusz - , de meghálálta.
Most Avast Pro-t használok.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Axon
#14149
Én már nemegyszer keményen "szívtam" miatta. Volt, hogy a teljes telepítés oka is ez volt, bár egyszer sem nálam volt a probléma mivel én semmi pénzért nem használnám.
Ez az én tapasztalatom és éttõl függetlenül, természetesen mindenki a neki tetszõ programot használja.

kirol
#14148
Nem tudom honnan veszitek ezeket a negítív kritikákat.
Nekem évek óta Norton Antivirus -om van, 1 éve mert IS2005.
Még soha nem volt vírusom!
Amint bepróbálkozik valami, rögtön jelzi és probléma megoldva.

takysoft
#14147
ha meg van... azt úgyse veszi észre😄

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

#14146
Az legalább jól funkciónál.

Axon
#14145
Úgy látom nagykanállal habzsolod az élvezeteket :-)

kirol
#14144
Nekem Norton Internet Security 2005 tökéletesen megy, semmi gond nincs.<#eljen>

#14143
Benti gép 2 vinyó 4 partíció.
Otthoni gép 3 vinyó 1 partíció.

És lassan lépek le...megyek Külügy + CEU ....aztán 4-re már otthon. Sör, napfény pálmafák...mûködõképes számítógép? Holnap 1 nap szabi (a még tavalyról maradt 6 napból). 😊


Axon
#14142
A norton cuccokat én sem szeretem, de a legborzalmasabb tényleg a vírusírtójuk, vagyis mostmár egy teljes védelmi rendszer része a vírusírtó. Borzalom.

Én így használom: Linux-al


Otthonigép partició: 3 giga WinXP, 157 giga játékok és film (otthon nem dolgozom, csak játszok és filmezek <#vigyor0>)

Laptop: 4 partició 30 giga WinXP, 5 giga UHU Linux, 512 Mb swap, 4 giga szadad felhasználásra. Ezen a partición próbálom ki a különféli újabb linux disztrókat, FreeBSD-t, MenuetOS-t, és most a suli miatt erre került a Win 2003 server, szóval a laptoppom mint szerver kezelte le a komplett munkahelyi hálót <#vigyor0>)
Munkahelyi gép: 4 part (3 giga WinXP, 147 GB munka programok adatok, 10 GB UHU Linux, 1 GB swap)
Plusz van 3 mobil rackem (160 Gb, 80 Gb, 40 GB, mindegyiken egyetlen NTFS particióval)

#14141
Jaja! Pedig nem egy mai alaplap (2 éve hozták ki asszem). A biosban benne van. Itt csak a kettest írja, de a képen bal oldalt a floppynál lejjebb van két 5 tûs kis csatlakozó. oda kell bekötni a laphoz adott 3.0-ás usb-t, ami 5 vagy 6 portot ad pluszban.
kép: http://www.motherboard.cz/mb/albatron/KX600Pro.htm

takysoft
#14140
egybeember vagyok.
vana windowsnak külnön könyvtára.
ha le kell szedni, törlöm.
ennyi.
250 gigás articióm van egyben😄
a 120-asat is csak azért nem csatoltam hozzá, hogy ne legyenek gondok a linuxxal.

télleg

linux + val/vel... ez most linux-al, linuxal, linuxxal, linux-szal, vagy mi? magyartanár beállítottságúak válaszoljanak😄

vinyóra visszatérve. windows nem érdemel külön particiót, progik se. max külön könyvtárat. windows+program files.

MAD: USB 3.0???? le vagyok maradva😄 nekem meg 1.1 van a gépembe😄 2.0-ról már hallottam.

image-ezés... CD-re való dolog... vinyóról nem csinálunk image-et😄 úgyis újabb progikat használok, windows meg hamar felmegy😄
1 particio=1 oprencer. (max a linuxnak swap)

ami pedig a fõ ok: SOHA nem használok Norton progikat. SOHA. szarok. NC is szar volt, utilities is szar volt, a vírusírtó meg egyenesen használhatatlan.
anno a szervízben egyszer kénytelen voltam egy gépre norton vírusírtót rakni.
kiírta, hogy indítsam újra a gépet(én persze nem tettem), elindítottam, katt UPDATE.
behalt az update, hibas lett az exe. el se indult többet.
másodszor is ezt csinálta. másik gépen is, mire rájöttem, hogy azért, mert install, meg update között restart kell. oks, a user a hülye, mert irta a progi, de akkor is.. ez milyen dolog mar...

na mind1. particiok miatt meg sose veszett el adatom. badsector miatt mar igen😞
meg földhözvágás miatt is😊

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

#14139
Ettõl függetlenül lehet legyalulom a dolgot, mert az eseménynaplóban mindig kiír egy hibát, hogy nem tud betölteni egy illesztõt...ill. a rohadt sptd-t (daemon hidden de jó). 😞

#14138
Off:Na kérem! Jó lett a gépem. Tud végre WinXp reinstallt. Tegnap egy eldugott linux-fórumban olvastam, hogy néha bekavarhat a USB port. Nem volt meglepõ, mivel a bioszomban egy 2.0-ás és egy 3.0-ást is lehet engedélyezni. Alapból a 3.0-ást ki is kellett lõnöm, mert összeveszett a pci slottal (hangkártya). Azért a 2.0-ást biztonságképp a 15 -ös irq-ra tettem, ami üres volt. Nos, az is bekavart, így teljesen letiltottam, és lõn...😊) Reinstall oké! Pedig kínomba már alaplap, videókártya bioszfrissítésen keresztül memóriaidõzítésen át mindent csináltam...sõt...ami még odavágott...fordítva kellett rátennem az iglo2400-as hûtõmet a procira, mint a régi alaplapra. Most már ford.szám is jó. Közel 5000. A passzív vga hûtõn meg amúgy is alapból saját magam rátett pII-es venti forog 5200-on. Biztos ami biztos. 😊

on:
jóreggelit!

szotyimutyi
#14137
Összekeverte az egyik fórumot a másikkal...

IMYke2.0.0.0
#14136
I.C. Ram.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

mandm
#14135
Ki ez az állat? <#levele>

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

#14134
A windows xp fórumon meg beszéljünk a csajokról...
IMYke2.0.0.0
#14133
Jó így is.
Azt hittem, sejtettem, hogy az egész vinyód egyben van...

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

kirol
#14132
Nekem nem egy, hanem 3 partícióm van, 3x50 Gb-osak.
C: WinXP, felhasználói progrmok
D: Játékok
E: Egyéb cuccok

Szerintem így csinálok majd legközelebb C-rõl egy image -et.
Így mért nem jó?

IMYke2.0.0.0
#14131
Figyusz:
Egyetlen partíció használata szinte ÉLETVESZÉLYES manapság...
Darabold csak fel szépen azt a vinyót legalább 3 darabra!
Ajánlott program hozzá: Symantec Partition Magic, vagy Acronis Partitioner 2003

C:-re teszed a Windows XP-det.
D:-re teszed az összes olyan progidat, amit állandóan használsz.
E:-re a dokumentumaidat, képeidet, és minden letöltésedet stb. tedd.

C-rõl készítesz egy image-t. kb: 2 GB-os lesz - ha a pagefile-t is benne hagyod.
D-rõl is készítesz egy image-t.
Amikor újra akarod rakni a géped, akkor pikk-pakk az XP-d fenn van negyed óra alatt. Ha az eltelt idõben újabb verziókat találtál az addig használt progijaidból és azokat akarod használni, akkor ne tedd fel a D-re a program image-t... ellenben, ha mégis kellenek a régiek, akkor tedd fel azt is: mûködni fognak.


Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#14130
Bármelyiket.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

kirol
#14129
Ezek közül melyiket ajánljátok:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Symantec.Norton.Ghost.10.BOOTABLE.ISO
Norton.Ghost.v10-FCNiSO
Symantec.Norton.Ghost.v9.0.Fullversion(Incl.fix)

kirol
#14128
Ezt nem egészen értem.
Nekem van egy partíció,amin a winXP és a progik vannak.
Ez a norton ghost az egészrõl csinál valami képfájlt, nem?
És akkor ha azt visszarakom, akkor rendesen benne lesz X -progi az eltávolítás menüben?

"Érdemes külön partíción a Windows-t és külön a progikat tárolni és mindkettõröl image-t készíteni"
Hogy lehet a progikról külön image -t csinálni, amikor azok össze vissza pakolják a fájlokat, persze a többség a megadott helyre, de még máshova is megy tudtommal.

serito
#14127
Ez már igaz ha én is reinstall-ra vetemedek akkor az bizony eltart 2-3 órát.
De ha rengeteg progit használ valaki, akkor tényleg megéri a Norton Ghost.
Én csak 15-20 progit használok folyamatosan, de ezket egy újratelepítéskor pikk-pakk felrakom.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

Atomreaktor
#14126
ezt én is tudom ajánlani!(melóhelyi tapasztalat)

IMYke2.0.0.0
#14125
Ezért kell használni a Norton Ghost-ot... elkészíted a frissen telepített és jól beállított rendszeredrõl az image-t és utána amikor kell, max 10-12 perc alatt vissza tudja neked tenni az egész rendszert, minden progiddal...!
<Érdemes külön partíción a Windows-t és külön a progikat tárolni és mindkettõröl image-t készíteni>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

kirol
#14124
Nem.
Tök érdekes valami átállította a Vezérlõpult - Billentyûzet - ismétlési sebességet leglassabbra. 😊 Most már jó.
Mondjuk már 2 hónapja azon vagyok, hogy újra kellene rakni, be nincs erõm belekezdeni, mert a sok progit mire felrakom az vagy 5-6 óra.