33675


  • Tomsess
    #18072
    Húúúú aztaaa ... ez...ez szóhoz sem jutok. Ezer-ezer-ezer köszönet a Solaris-ért
  • serito
    #18071
    Mint pl: Asimov Alapítvány sorozata??? Most olvasom az Alapítvány és Föld címűt nekem nagyon bejön. Azt hiszem az alapítvány sci-fi regényekből egy vagy kettő hiányzik. Még szerencse, ahol lakom van egy bolhapiac ami minden vasárnap van nyitva. Na ott szoktam szuper könyveket találni és az sem utolsó, hogy nagyon olcsók. Az alapítvány és földet is ott vettem potom 150 Ft-ért, egy L.L László könyvet meg 100Ft-ért és szinte új mindegyik.
  • Axon
    #18070
    Jó film, rossz film? Relatív.
    Maga a könyv, úgy tudom benne van a minden idők legjobb sci-fi top 100-ban. Aztán, hogy milyen filmet kalapáltak össze belőle, az majd hétvégén eldől számomra. Egyébként - az amerikaiktól eltérően - ha követik a filmben a könyv történéseit, akkor rossz nem lehet. Na persze ez azokra vonatkozik, akik rajongnak a klasszikus sci-fi ért.
  • kirol
    #18069
    Amúgy ez valami jó film, csak én nem hallottam róla?

    Most olvastam a tartalmát, és a nyomik pont leírták, mi a vége.
  • Axon
    #18068
    Két változata van. Az 1972-ben készült szovjet verzió és a 2005-ben készült amerikai verzió.
    A szerveren levő az az 1972-es verzió és különlegessége, hogy szinkronizált. Én egy könyvtárban találtam rá erre a 72-es verzióra videokazettán. Kikölcsönöztem, de sajnos feliratos volt. Ez még önmagában nem lett volna túl nagy gond, de sajnos elcseszték a feliratozást. A feliratok általában fekete alapon fehér betűsek szoktak lenni, így minden körülmények között olvashatóak. Ez viszont csak szimplán fehér felirat volt, így ha fehér vagy világos volt éppen a háttér a filmben, akkor olvashatatlan volt, márpedig az első negyedórában szinte mindig világos volt a háttér, így semmit sem tudtam elolvasni, ezért nem néztem tovább a filmet.
    Ez pedig mint említettem szinkronizált változat.
    Az amerikai verzió nem túl rossz, de sajnos semmi köze a könyvhöz.
  • serito
    #18067
    Ez melyik Solaris? Ha jól tudom ebből több változat is létezik.
  • Tomsess
    #18066
    Technikai dolgok, a főoldalon most olvasható a lényege. Nagy mocskok ezek az intrex-nél, nem először csináltak ilyet, de ez mindenen túltesz Egyébként lehet ötletekkel jönni az új dizájnal kapcsolatban vagy ha vki nagyon vágja a PHP-t akkor esetleg csatlakozhatna technikusnak ...
  • Tomsess
    #18065
    Skacok végre leért a Myst 4 az egyeskéről tehát ha már nem kell senkinek lehet törölni, ne foglalja a helyet másoktól
  • Axon
    #18064
    MAD: Van egy kis gond az Empire Earth-al amit feltöltöttél. Ez nem az első rész kiegje, hanem a 2. részé.
    Nekem az Empire Earth - Art of Conquest kellene, ez pedig az Empire Earth 2 - The art of Supremacy.
  • MerlinW
    #18063
  • Axon
    #18062
    Huhh!
    Ezer köszönet a Solarisért!
    Gondolom te tetted fel MerlinW, a meglepetésből kiindúlva :-)
    Húzom is lefele és hétvégén katartikus hangulatba helyezem vele magamat.
  • MerlinW
    #18061
    onlány vagyok
  • Atomreaktor
    #18060
    már megvan:))
  • Axon
    #18059
    Az Empire Earth - Art of Conquest-ből direkt az angol nyelvűt kértem. A magyar nyelvű nekem is megvan, de ahhoz sajnos nem készítettek patch-eket. Pedig kellett volna, mert hihetetlenül buggos lett a játék, ezt bizonyítja az is, hogy az utolsó patch már a 2.0-ás verziószámot kapta. A patch-ek viszont nyelvfüggőg, mivel minden támogatott nyelvhez külön kell letölteni a frissítést. Sajnos a magyr nyelvi lokalizáció hazai fejlesztés, így semmilyen támogatást nem ad hozzá a külföldi kiadó, a magyar kiadó pedig nem bajlódott a patch-ek honosításával.
  • Axon
    #18058
    Üdvözlök mindenkit!
    Két napig szabin voltam.

    Először is:
    - Törlést visszaállító programok működtek, de amit visszahoztak az használhatatlan volt. Pár fontosabb dolog elveszett. Egy részüket pótoltam, más részét viszont újra megcsináltam. Szerencsére nem kaptam agyvérzést :-)

    - Látom, hogy töltöttetek fel többek között külön az én kérésemre is cuccot a szerverre, ezt előre is köszönöm. Itt jött volna a panaszom, hogy nem tudok csatlakozni hozzá, de látom MerlinW #18053-as beírásából, hogy ez most tervezett dolog.
    - MAD külön köszönetem a feltöltésért, már remegő izgalommal várom, hogy lehúzhassam.
    - MerlinW #18032-es beírásodra reagálva el sem tudom képzelni mi lehet az a meglepetés, de visszafolytott lélegzettel várom, hogy megnézhessem :-) (aztán meg ne fulladjak itt a végén )
  • Atomreaktor
    #18056
    sikerült a felugró scrollal csúszó überklafa menüt elkészítenünk:)

    lenne ezzel kapcsolatban még egy kérdésem:
    szeretnénk a menübe egy "Vissza" gombot kreálni, ez hogyan oldható meg?
  • Atomreaktor
    #18055
    ez egy nagyon jó kis logikai flash játék. ötletes, nehéz, de nem megoldhatatlan:)
  • takysoft
    #18054
    ezmiez? próbáltam visszaolvasni, de nem nagyon jöttem rá:(
    pedig olyasvalaminek tűnik ,ami érdekelhet...

    ha bármi köze is van a TIM-hez(amit imádok), akkor kell:D
  • MerlinW
    #18053
    Ketteske holnap estig offline.
  • Atomreaktor
    #18052
  • M.A.D.
    #18051
    Gyors adatvándorlás. :)
  • Wanted
    #18050
    Fel is ért és már le is jött. :)
    Köszi.
  • M.A.D.
    #18049
    Ezek szerint felért...:) Na, akkor lépek le lassan, azt viszem én is haza.
  • Wanted
    #18048
  • M.A.D.
    #18047
    A 0034-et most töltöm fel. Van öröm?
  • M.A.D.
    #18046
    Azt Axon kérésére raktam fel ma (0032), és külön kérte, hogy ne magyar, hanem angol legyen.
  • takysoft
    #18045
    Leszedtem a 0030-at. Kíváncsi vagyok, milyen.
    0032 magyar nyelvű?
  • M.A.D.
    #18044
    Illetve, lehet, hogy most is sikerül az "adatátvitel-technika".
  • M.A.D.
    #18043
    Holnap reggel feltölthetem, ha kell (ma délután viszem haza a hordozhatón). 200 kb/sec-cel az úgy másfél óra. Tehát holnap úgy délelőtt 10 tájban már ott lenne a ketteskén.
  • Wanted
    #18042
    Engem is érdekelne az új railroad.
    Ha érdekel még valakit, meglephetnél vele bennünket. :)
  • szotyimutyi
    #18041
    Jaaa..értem:))
  • M.A.D.
    #18040
    Azt nem tudom, hogy megjelet e már, de nekem ebben a percben "állt össze" itt a gépemen a CD (1 CD-s). :)
  • szotyimutyi
    #18039
    Még nem jelent meg, ugye? Már nagyon várják, kiváncsi vagyok rá.
  • M.A.D.
    #18038
    Jaja, de most inkább Sid új játéka izgat. A vonatos. :)
  • szotyimutyi
    #18037
    Halihó! :)
    No meg az Echo játéké is.
  • M.A.D.
    #18036
    Egy érdekesség. Kijött a Fahrenheit Reloaded-es "verziója". Kíváncsi vagyok, hogy ez már az 1.1-es patch-cses játékot tartalmazza? Lassan jön a magyarítás is.
  • M.A.D.
    #18035
    Ja..és szépjónapot!
  • M.A.D.
    #18034
    Axon:Kérés teljesítve. :) Most megy fel ketteskére 602MB "adat".
  • takysoft
    #18033
    :D
  • MerlinW
    #18032
    Axon: ajándék neked a ketteskén:)