The Longest Journey
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Az rendben van hogy cserélgeted a tárgyaidat, ugy kell azt😊 Lényeg hogy létrehoztál egy karaktert a saját döntésed szerint (ember, elf, stb) ill választottál neki egy csillagjegyet. Mind a fajnak, mind a csillagjegynek megvannak a skill tulajdonságai.
PL.
- Egyik faj tud víz alatt lélegezni, másik immunis a tûzre és érzékeny a mágiahasználatra, harmadik jó kereskedõ, negyediknek meg pl jó tolvajképességei vannak.
- A csillagjegyek meg +pontokat adnak egyes tulajdonságokhoz. PL Ha egy tolvaj beálítottságu karaktert csináltál, akkor a tolvaj csillagjegyet, vagy valami olyat kell választanod ami testhezálló.
Karaktergenerálás után az F1 gomb lenyomásával láthatod a karakter tulajdonságait. Asszem a második fülön vannak az un. Major és Minor skillek. Azok nõnek, és ha Major skillek összesen 10et ugranak, akkor lépsz a köv. szintre (ezt jelszi egy ikon az alsó menü jobb oldalán, ekkor kell lefeküdni pár órára a szintlépéshez). A Minor skillek növelésével meg szorzók jönnek létre az adott tulajdonsággal kapcs.
Részletek és pontosabb infók az Oblivion topikban😊 Ill neten olvashatsz általános szerepjáték szabályokról, fogalmakról. (AD&D, Magus, stb..)
Lényeg hogy az F1 menüben látod mik a fõ (Major) skilljeid, ill hogy azok mihez kapcsolódnak. Pl ha mágus vagy, valszeg van Destruction Minor skilled, ami a willpower ill intelligence skilleket növeli. Ergo sok tüzlabdát dobálsz, nõ ez a skill. Ha rohangálsz sokat, nõ automatikusan az Athletics, ha könnyüpáncélban harcolsz nõ a light armor minor skill, ha nehézben akkor ugye a hard. Ha karddal kapálodzol akkor meg a blade skill. Vagyis, logikusan a Blade, és a Heavy armor (Minor) skillek, az erõdet fogják növelni (Strength (Major)) Míg a Light armor, mást (most nem jut eszembe.)
Tehát ahhoz hogy fejlesztgesd a karakteredet, csak ugy kell viselkedned, amilyennek a karakteredet elképzelted (áve szerepjáték).
Ja és ezt a 3 mod-ot feltétlen tedd fel:
letöltés
Csak bemásolod a 3 esp file-t a Data könyvtárba, Launcherben Data files menü, mepipálod ezt a 3-at majd indítod a játékot. (Elsõ Savegame betöltésekor rinyálni fog, de csak okézd le.)
Kérdéseket várom😊
[merlinw.org]
A nálunk vásárlást szívesen venném, de Pestrõl ez nehezen megoldható ( gondolom te ott vagy ).
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
privit mindjárt írok, és "persze" ezentúl nálatok vásárolok😄
A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity
Nem azt írtam, hogy te ís így építsd fel a gépedet.
Ami a boltot/kat illeti igen apámnak és nekem van 2 SzTech boltunk.
A VGA hütés gondod nem egyedi. Sajnos a ezekkel a kis ventikkel mindíg gond van, hamar eltömõdnek porral, zajossá válnak ne adj isten meg is állnak. Na ilyenkor jön a kuncsaft, hogy fagy a kártya, meg melegszik..stb. Ha garis a VGA akkor "segítek rajta", hogy biztosan kicseréljék, és ne okozzon több bosszúságit az ügyfélnek, és mikor meghozom neki az új kártyát,felhívom a figyelmét a gyári hûtõk silányságára és vetetek vele egy komolyabb hûtõt ami meg is hûti a VGA-t.
Ha a csere nem indokolt és hajlandó venni egy nagyobb hütést ami nem is zajos ( ezek nem feltétlenül drágák) akkor nem cserélem neki gariba.
Mi elsõsorban a vevõkért vagyunk, és nem engethetjük meg megunknak, hogy egy VGA venti probléma miatt elveszitsek akár egy vevõt is.
A "outlookból ments ki mindent, aztán format" verziót mi csak a végsõ esetben használjuk. Elõször mindíg próbáljuk menteni a menthetõt, és csak utána ( a tulaj jóváhagyásával ) mentünk és gyaluljuk a gépet.
A pepecseléssel az a gond, hogy
PL:
Adott egy vírusokkal teli gép, amin a rendszer is már a végét járja, netán már el sem indul, kifagy, nem tölt be és még számtalam gondal küzd.
Most ennek nekiállok úgy rendbehozni, hogy nagyjából minden rendben legyen és még használni is lehessen a gépet, elmegy vele a fél napom, vagy az egész.
Mindezek után mikor az emberke jön a gépért és megmondom neki, hogy a javítás 15e Ft, akkor dob egy hátast és döbbenten néz, hogy ilyen nagy volt a gond? De bizony ennyi, mert dolgozom vele 4-5 órát azt számold ki 3e+ÁFA-val, pontosan annyi!!!
Na jó ez tényleg egy nagyon extrém javítás lenne. Ilyen esetekben szoktuk inkább a teljes ujratelepítést javasolni.
Most ezért vonatkoztass el, az ilyen ember nem egy olyan felhasználó mint te, hanem olyan aki azt tudja hol kell bekacsolni a gépet, és milyen ikon kattintása után indul az internet, persze mindezt vírusvédelem és tûzfal nélkül.
Na most meg én írtam sokat, de bocs ha megbántottalak volna nem akartam!!
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
nem osztogatom a cuccokat. dosban se tettem, linuxban se tettem, win95/98 alatt se. nem az XP fogja megváltoztatni a szokásaim😄
Ha félteném a cuccaim a windowstól, nem használnám.
eddig ha vinyóproblémám volt, csak akkor veszett adat, ha amúgy is minden partíció ugrott. Vinyókhoz pedig nagyon értek ám, mert jó sok maxtorral meg quantummal áldott meg már az élet.
Ha az oprener szétmegy, akkot újrarakom. Mint bármelyik programot. Nem törlök hozzá partíciót, csak letörlöm a Windows, a Program Files, meg aDocu...ttings könyvtárakat. Azokba úgysincs soha fontos dolog, max a Thunderbird levelei.
A féreg van, úgyis ott van minden partíción. Ahhoz vírusítró kell, vagy Teljes format mrb-estül.
Annak idején próbálgattam a szétpartícionálós módszert, nekem nem jött be. Sose találtam meg semmit. OK, hogy ide a filmek, oda meg a játékok, de mindig tele lett valamelyik aztán már a másik partícióra mentek a dolgok.
Persze aki tud rendet tenni, annak jó lehet. Még azt is elismerem, hogy pár fokkal biztonságosabb. De nálam kényelmi paraméterek is vannak. Fõleg mivel volt már 4 különbözõ oprencr is a vinyómon(nem ezen, régin.. 1 dos, 2 win(98/xp), meg uhulinux). Ma már dos-ra emulátor van, a progik meg általában futnak XP-n is, így 2 oprencer elég.
Nem azt mondom, hogy ez így jó, csak azt, hogy nem feltétlenül rosz. Nem kell lenézni:]
2db 80-as vinyó 4 részre???? jó ég.. az 8 partíció... komoly..
Na számoljunk.. hány betüjelem is van most?
A(bár most ki van kötve), B(hálózati meghajtó, barátnõm gépének C-je160gb), C(enyim vala250G😎, D dvd-olvaso, E(kisvinyó(120G😎, F,G,H,(virtuális cd6dvd meghajtók),X(barûtnöm gépéban a kisvinyó,40gb), Y(írható könyvtáram a barátnõm gépén), Z(TLJ FTP server, egyeske, ketteske nincs még becsatolva😄)
ehhez most számoljak még hozzá 2*7 partíciót(ha mindent látni szeretnék a nõm gépén😄)?
Már így is erõsen fogynak a betûk😄
Win98-al elvoltam, de az XP kevesebbszer hasal be... nem nagyon ismerem a szokásait, hogyan lehet életre kelteni😄 WinMe-ben még kikapcsoltam a rendszer visszaállítást, úgyis szar volt, de XP-ben már egész ok😄 nekem bejött.
Csak már kerestem a netem a parancsot hozzá(gondolva úgyse elérhetõ máshogy, mint a legtöbb cucc winben), azt nem ott volt start menüben? 😄
Serito:
"Ezek nálam napi dolgok az üzletben."
Hol dolgozol? Szervíz? Egyik nyáron voltan szervízes boltban, de ott nem volt jó környezet. A "outlookból ments ki mindent, aztán format" elven oldatták meg velem a dolgokat mindig. Pedig imádok szenvedni. Haldokló rendszereket újjáéleszteni.(kikvéve az enyémet, olyankor ideges vagyok😞 )
Állandóan bedöglik valami ebben a gépben. Pár napja a floppy meghajtó kapott be egy lemezt, azóta se tudtam kiszedni.. na majd szétkapom, ha lesz kedvem.
Meg nem müxik a Secondery kábelem, de két IDE ezközt dugok rá. Néha elfelejti az eszközöket a windows, és eltûnik a vinyó. még partition magic se látja.
DVD-íróm párszor írás közben veszett el... azóta a nõm gépében van, írogasson õ, ha ráér😄 már közel 4 éves a gép, nem is olyan nagy csoda. 2100+-os Athlon(még a Palomino féle), 17.ghz, fél giga memória, 5.1sbLive, radeon9800se(nem a 256bites, szal nem megy a 8 pipeline:F)
NA, erre mit mondatok????
Vettem kb 1 éve videkarit(ati), 2 hónap múlva a ventinek olyan hangja lett, hogy nem lehetett megmaradni a gép mellett. Meg eleve 8-as volt benne, így nem is hûtött rendesen, pedig kell a karinak, mert még az agp ellátása nem is elég neki, pluszban tápkábelt kell dugni rá😄
Olyat kezdtett játszani, hogy csak 60HZ-en ment.. nem lehetett feljebb váltani. vagyis lehetett, csak 60hz maradt😞
Visszavittem a boltba, hogy kezdjenek már vele valamit, mert ez így nem jó. Erre a kis szöszi díszpinty, aki persze számítógépet még belülrõl életében nem látott közölte velem(persze 2 hét várakozás után, amíg náluk volt a kártya), hogy a karinak semmi baja(ez igaz is), a ventillátorra pedig [/b)nem terjed ki a garancia.... Így nem cserélik.
Erre mondom, hogy hûtés nélkül meg tönkre fog menni(hisz a jelenlegi venti nem hûtötte rendesen, fõleg nyár volt, dögmeleg).
Aszongya erre, hogy akkor meg az én hibám volt, így nem cserélik a kártyát. Akkor mondtam, cseréljék ki a hûtõt, kifizetem, nem érdekel, nem vacakolok egy ezresen. Erre õ: ekkora méretben nincs ventijük, meg amúgy se olyan a foglalat, ilyet nem lehet kapni.
Azóta itthon aláeszkábáltam egy tápventit, az hûti, az eredeti venti meg ki van kötve(mert k*** hangos).
Nem vagyok jogász, de átverve érzem magam....
Serito: ha boltban dolgozol... hogy is van ez? Mit kellett volna nekem tennem?
Vagy ehhez nekik joguk volt?
Na, már megint de sokat írtam😄 Remélem nem veszitek kötekedésnek vagy valami, csak ráértem, és írogattam magamról/szokásaimról, ami szóba került.
Minden választ(kritikát is), szívesen veszek.
A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity
Ha csak C: meghajtód van akkor ne töröld a partíciót!!!!!
Én úgy csináltam, hogy a 2db 80GB-os vinyó mindegyike 4 részre -azaz 4 meghajtóra (vinyóra )- van felosztva.
A renszernek ( C: ) hagytam 20GB-ot. Ha minden veszik, és nem menthetõ a windows akkor ezt a partíciót törlöm, majd létrehozom megint, ( sõt az MBR-t is felülírom). Így bizosan minden féreg, és egyéb kártevõ pusztul a vinyó ezen meghajtójáról.
Az igaz, hogy így az összes progit telepíteni kell megint da ha windows már halott akkor úgyis meg kellene tenni.
Ha mindened a C: meghajtón van akkor a rendszerfrissítést javaslom elõször, és ha az nem sikerül akkor egy másik vinyóval adatmentés, majd teljes gyalu, és utána a friss rendszerre mindent visszamenteni.
Ezek nálam napi dolgok az üzletben.
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
anélkül is lehet windowst installni.
nem fogom egy windows beállítás miatt törölni a cuccaim😄
A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity
Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!
A javító telepítést ugyanúgy csinálod mint a sima telepítést, csak mikor a windows installer megnézi, hogy van-e már rendszer a gépeden és kiírja, hogy talált egyet a C: meghajtón, akkor nyomsz egy j betût.
Ezt amúgy a felsorolt lehetõségek között is olvashatod.
Ez azért jó, ha sikerül és javítható az windows akkor minden beállítás, driver és program megmarad.
Ha nem sikerül a javítás csak akkor jön a renszer és a partíció törlése majd telepítése.
Ha sikerült akkor ennek már nincs jelentõsége.
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity
Megy a gépem!!!
A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity
rátelepítek?
mondjuk elõtte megpróbálom õjrarakni a videokártya drivert, hátha az ment szét.
így csökkentett módban egész stabilan megy a dolog.(és nem a kártya szar, mert másik kártyával is fagy)
mondjuk épp tegnap volt egy halom vírusom. crackeket kerestem. vírusítró állandóan jelzett, leet, hogy valami féreg átjutott...
hogy van ez a javító telepítés? rendszervisszaállítás is van vagy mi, de azt se tudom, hogy megy... na majd utánanézek.
minden ilyesféle infót köszönettel vennék😄
ui: Oblivion könyv jó volna!!!
A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity
Azért küzdök a játékkal mert tetszik, de még mindíg nem léptem szintet pedig 5-6 óra játékidõm van már, egy Oblivion kaput becsuktam és megcsináltam néhány küldetést is. Valamit nagyon rosszul csinálok, vagy nem csinálok amire szükség lenne.
Pl: nem fejlesztem a manusomat, csak a pánélokat cserélgetem, meg a kardot, ha akad jobb, a régieket meg amiket ellopok eladom.
Szóval az ember fejleszését nem értem.
Na mindegy majd lesz valahogy.
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
Egyébként úgy látom Oblivion topikban ill FAQ-jában már minden kényes kérdésre ott a válasz.
[merlinw.org]
Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!
Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Ha menne szívesen venném, mert nagyon akadozom a geme-ben. Nem vagyok egy gyakorlott RPG gamer.
Köszönet érte.<#worship>#worship>
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
Ha szüksg van rá feltolhatom vmelyik helyre (30 oldal 40MB PDF-ben)
Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!
Köszi várjuk!!! <#worship>#worship>
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
mikor odaérkezik a dolog, hogy elindulna, átváltana másik felbontásba, akkor újraindul a gép.
most csökkentett módban megy.
amúgy nem
próbáltam másik videokarit, de azzal se.
félek, ez nem szoftveres gond lesz😞
A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity
Mit csináltál? – kérdeztük.
Nem tudom, csak össze-vissza kattintgattam, válaszolta. "
Nekem is vhogy így sikerült megoldani a problémát...szal nemtom mit csináltam vele, hogy jó lett<#nevetes1>#nevetes1>
Itt egy link:
http://index.hu/tech/szoftver/mglgp060407/
A most megjelent magyar fejlesztésû Pro Libertate, pontosan ugyanazt a hibát csinálja mint az AE tette, azaz dõltbetûs lett minden. A sok hülye nagyokos nem tudta, hogy mitõl is van, míg mi "szõröstökû profik" már lazán köptük volna a megoldást, hogy újra kell telepíteni az Arial betûtípust.
Nos erre mostmár maguktól is rájöttek és a játék hivatalos oldalán olvasható ez a megoldás a betûtípus újratelepítésével :-)
A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity
[merlinw.org]
Asrock Z170 PRO4S, i56600 16GB Kingston DDR4, EVGA GTX970 SSC ACX 2.0 ,
nem ismerem.
ez is valami olyasmi, mint a Bone? hogy ilyen folytatásos lesz?
A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity
Asrock Z170 PRO4S, i56600 16GB Kingston DDR4, EVGA GTX970 SSC ACX 2.0 ,
A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity
A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity
A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Ez az elsõ értékelhetõ információ ezügyben. Mondjuk én már elég régen hallottam, hogy majdnem kész a 4. rész, azt hittem, hogy azóta már az ötödiket is kiadták.
Asrock Z170 PRO4S, i56600 16GB Kingston DDR4, EVGA GTX970 SSC ACX 2.0 ,
Pathologic-ot én meg majd elõrendelem, mert egyik cseh oldalon láttam, hogy nem nagy ára van. Szal amint más netes üziben is fent lesz, rendelem is. A demó nekem állati lassan jön 😞
Nem tudok semmit csinálni, a szobában kezdõdik, de fogalmam sincs mit kellene tenni.
Azért elszomorító, hogy egy 100%-ban magyarok által készített kalandjáték, csak angol nyelven jelenik meg :-(
Piero egyébként dolgozik egy másik kalandon is, ami az Egri csillagokat dolgozza fel.
Remélem az nem lesz angol nyelvû...
Mobilomon még soha nem hívtak ilyesmivel, pedig tudtommal a legjobban célzott társadalmi réteghez tartozom (felsõfokú végzettségû, aktívan dolgozó 25-40 év közötti). Na ez a csoport aztán az ügynöki álmok netovábbjai :-)