33675


  • takysoft
    #18353
    nem azt mondtam, hogy úgy szar, ahogy van, csak van benne 1-2 apróság, ami miatt ezzel-azzal kompatibilis.
    pl a Darkstonenak szétfolyik a grafikája 9x-es nvidia driverrel.(barátnők 7600GS-én.. legalábbis)
    meg még 1-2 régi comón is hasonló a gond. ú játékokkal nem volt ilyesmi, biztos valami régi directx-es, mára már alig használt vackot írtak el... de biztos javítják(lehet már meg is tették)
  • M.A.D.
    #18352
    Na, én meg nemrég telepítettem fel a 96xx-es forceware-t, 64 bitest.
  • takysoft
    #18351
    patch, videokari driver legyen legújabb (kivéve nvdida, mert az új driverek bugos szarok)

    meg ha van valami refresh-lockered, azt kapcsold ki, néhány unreal motoros játék nem szereti(pl deus ex 2)
    gothicot nem ismerem
  • Kiru
    #18350
    De, mozogniuk kéne -egy csata közepébe csöppensz.
    Szerintem a gondodat programhiba okozza, eléggé bug-os a program.
    Van hozzá 1.08 és 0.09-es patch is (62MB). Törés csak az 1.08-ashoz van, az is olyan amit az előző törésből igazítottak hozzá, úgyhogy a verziószám telepítés után nem változik.

    Kisebb NW2, jól hangzik.
  • via_mala
    #18349
    Khmmm, lesz akkor kisebb méretű NWN2? Csak érdeklődök...
  • Axon
    #18348
    Gothic 3-at nyúzza valaki?
    Új játék indításánál végig megy a csík (load csík) majd nem történik semmi. Kilépve a desktopra egy hibaüzenetet találtam. Itt a kihagy gombot választva fekete képernyő fogad. Kis billentyűzet taposás után elindul a játék. Az egér és az irányilak működnek, tehát tudok mozogni, de a többi billentyű már nem működik. Tehát semmi küldetés lista, meg karakter lista, na meg az egér gombokra sem reagál. A kezdő városban van egy csomó ork meg ember, de mindegyik áll egyhelyben. Nem kéne ezeknek mozogniuk?
  • takysoft
    #18347
    na kezd összejönni..
    sejtettem, hogy a sok picike file oda-vissza másolgatása hatni fog.... már van is 8kb bad sectorom:D
    így már simán visszavihetem:D
  • takysoft
    #18346
    Van egy kis gondom, biztos tudtok segíteni.

    Bad sectoros volt a vinyóm(250 gb seagate). Állandóan fagyogatott a gép, ilyenkor rendszer visszaállítás+chkdsk, ami talált is pár rosz sectort.
    a végére már kb 200 kb-nyi rosz szektorom volt.

    Vettem egy újat(ugyanekkora samsung), átmentettem mindent, eközben a régi vinyóról letöröltem az NTFS partíciót.

    Csináltam rá újat, le is formáztam közben, a végére meg eltűntek róla a bad sectorok. most a chkdsk végén 0 kb bad sectort ír ki....

    a csodákban nem hiszek, így a vinyóban sem bízok már.
    Vajon miért nem találja meg a chkdsk ugyanazokat a bad sectorokat???
    1 hónap múlva lejár a garancia a vinyóról... márpedig jó lenne visszacserélni...

    Nem tudtok valami programot, ami ügyesebben megtalálja, és bejelöli a rossz szektorokat, mint a chkdsk?
    Muszáj visszahoznom azokat a bad sectorokat, vagy nem fogják kicserélni a vinyót.. pedig hibás...
  • kirol
    #18345
    Köszi, közben már megtudtam. Hát szép méretes, van amelyik 50 MB-os.
  • kirol
    #18344
    Hát úgy az egész kellene. Az oldalon, amit belinkeltem ott vannak, mi tartozik ide.
  • Kiru
    #18343
    K Ö S Z I !!! ....
  • Wanted
    #18342
    WH: MoC az egyeskén.

  • Axon
    #18341
    Aztán el ne lopja a géped a klotyómanó :-)
  • M.A.D.
    #18340
    1.Igaz, sorry! Ezekkel az ftp-kel mindig bajban vagyok. 2.Ehh...a Fable-t már nagyon várom magyarul. Pedig, azt is elkezdték anno fordítani.
    3. Nem, nem a rakéta siló tövében, hanem az emésztő melletti kis helyiség az, ami.
  • Axon
    #18339
    Ha már felvetődött több játék magyar verziójának megjelenése, akkor megjegyzem, hogy a Fable is megjelenik magyarul novemberben.
  • Axon
    #18338
    Közvetlenül a rakéta silók tövében :-)
  • Axon
    #18337
    Hát... Axon-nak van gépe, ez igaz, de amire töltöd az sajnos nem az enyém :-)
    Egyes szervernek hívjuk, és Macsek élete párjának a gépe.
  • M.A.D.
    #18336
    Ok! Valahogy nem megy a MerlinW-féle dolog. Na, majd utánanézek, mert most már megint a saját gépemnél vagyok (a feltöltés 4 emelettel lejjeb a földszinten történik). :)
  • Axon
    #18335
    Az egyesen van 6 giga hely, úgyhogy akár oda is mehet.
  • Axon
    #18334
    Az 1984-et már láttam filmen is (na meg kétszer elolvastam), de nincs meg.
  • Axon
    #18333
    Minél több a memória, annál többet foglal el belőle az oprendszer a lemezcache-nek. Ez jócskán gyorsítja a rendszert, viszont ha szükséges a ram, akkor ennek a cachenek csökkenti a méretét. A Debian linux rendszeremben, szinte a teljes fentmaradó memóriát lefoglalja lemezcachenek. Ezért nem pontosak azok az adatok, hogy mennyi a szabad memória, mert ahhoz még hozzá kell adni a cache méretét.
  • M.A.D.
    #18332
    Axon gépére megy, bocs.
  • M.A.D.
    #18331
    Ketteskére felrakom a Windowst Lord Myn kérésre.
  • takysoft
    #18330
    variable bitrate - max 320k -s MP3-at a legeslegvájtfülűbb se különböztet meg a FLAC-tól...
    wma sem rosz... ne feledjétek, ott a 160k szintén változó bitrate... de egy NAGYON jó fejhallgatón érezhető valami különbségféle.

    persze nagyokosok mindig vannak... találkoztam már oylan emberrel is, akinek eleve a 48 khz sem volt elég...
  • MerlinW
    #18329
    nekem a hat.tyúk:)
  • moonster
    #18328
    A hattyu tavából mi kell?
    Mert az elég hosszú.
  • MerlinW
    #18327
    Dzsászt for vájtfülüeknek.
    WMA 160kb/s, MP3 320kb/s ~ 10MB
    FLAC, APE - ~40-60MB

    A nagy kérdés csupán, hogy hol/min hallgatod.
  • cleric
    #18326
    Egy veszteségmentes tömörítési eljárás végterméke. Az eredeti hanganyagot legalább felére tömöríti úgy, hogy a kezdőállapot is visszaállítható belőle. MP3 helyett már sok helyen ezt használják. Én nem szeretem, mert ritkán hallgatok laboratóriumban zenét :) ahol esetleg hallatszana a különbség, így viszont nagy a mérete. Van Winamp plugin meg ezer féle lejátszó is hozzá. Mindenesetre töltsd le nyugodtan, mert zene az és szólni fog.
  • RaveAir
    #18325
    Constructor Set vagy mi a nyavaja... amikkel pályakat meg hasonlókat lehet szerkeszteni.
  • MerlinW
    #18324
    CS? Azmiaz?:)
    Őszintén szólva nem néztem még utána. Képfájl 4.5Gb, a telepített játék ugyanúgy 6.8Gb, mint a nagytestvérénél. A lényegből nem hiányzik semmi. Még a Driverek, DX is, minden rajta van. Úgy tűnik csak tömörítve van...
  • Wanted
    #18323
    A Morrowindre is régóta várok. Örülök minden fordításnak.
  • RaveAir
    #18322
    Ez ugye azért ennyi, mert nincsen benne a CS?
  • kirol
    #18321
    Bár lehet, hogy akkor se tudom meg, mert a fájlok kiterjesztése: *.flac.

    De ez meg mi?
  • RaveAir
    #18320
    Irtam korábban, hogy részt veszek/vettem e két játék fordításában is. A magyar verzió leghamarabb a Warhammerból a jövő héten jelenhet meg Magyarországon. (És úgy tűnik, hogy a tervezethez képest nem lesz magyar szinkron).
    Az Anno 1701 fordítása még most is folyik. Hiába, későn kaptuk meg az anyagokat, így nem is lehettünk előbb készen.
    Tehát még egy ideig várhatsz a magyar verziókra...
  • MerlinW
    #18319
    Nem értelek. Gothicot én nem fordítottam soha. A magyarítás csomag a hivatalos fordítást tartalmazta mindig.
  • takysoft
    #18318
    nwn2 thx
  • takysoft
    #18317
    valahol.... de hiába keresem.... sry...

    Amúgy Vista van már valakinek? Másodvinyóra flteszem majd, megnézni.
    Eleinte az XP is cska másodvinyn volt... akkor még sokminden nem megyegetett rajta úgy ahogy kellett volna...
  • Ersiman
    #18316
    Üdv mindenkinek!
    Ez itt nagyon OFF lesz, de hátha tudtok segíteni.
    Megszünt az ELTE "HTML szerkesztés kezdőknek" oldala. Az utódoldalon pedig sok anyag nem publikus. Nincs meg esetleg valakinek lementve az eredeti anyag?
  • kirol
    #18315
    Hát sajnos ez mindig így van, pont az nincs, ami éppen kellene.
    Azért köszi.

    Mondjuk egyet találtam, 1008 nap múlva meg is tudom ,hogy ez tényleg az e.
  • Wanted
    #18314
    Az Anno 1701-hez és a Mark of Chaoshoz nem tudnál egy gyorsfordítást összehozni, mint anno a Gothic 3-hoz?

    http://www.cd-2-dvd.com/
    Ezen az oldalon vannak tippek DVD9es proggik DVD5-re történő kiírásához.