33675


  • Atomreaktor
    #18673
    Sziasztok!
    Mostanában ugyan nem járok erre, de Boldog Karácsonyt Mindenkinek, el nem feljtettem senkit;):)
    Legyetek jók és boldogok;)
  • MerlinW
    #18672
    Kellemes Karácsonyt, oszt kalandokkal teli boldogabb új évet kívánok a TLJ tímnek:)
  • kirol
    #18671
    Boldog és békés Karácsonyt, valamint Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!

    Persze újévig még úgyis leszek, sőt, 28-án még dolgozok is. Istenem de jó lesz. Alig várom.

    Itt nem a hóember énekel, hanem valami jobb!
  • Tomsess
    #18670
    Békés boldog és bulldog mentes karácsonyt kívánok mindenkinek ami mellesleg még kalandokban is legyen bővelkedő!
    Itt egy kis hepi üdvözlet szép zenével (többször rázzátok meg) : Hóember éneke
  • moonster
    #18669
    Békés Karácsonyt és Boldogabb Új Esztendőt mindenkinek!

    más.
    The secrets of Atlantis.
    Ejj ilyen vacak irányítást régen láttam. Mint egy FPS, de csak adott irányba és adott helyre léphetsz.
    Rettentően lineáris.
    Amíg nem szedtem le a csövet, addig nem is mutatott "aktivitást" a rossz csőnél. Mivel előtte 100x körüljártam mindent, ezért elég morcos voltam.
    Lehet, h valakinek bejön ez a stilus, de nekem nem.
    Asszem abbahagyom és nekifogok a Runaway2-nek.
  • Lord Myn
    #18668
    Én már nem leszek karácsonyig, úgyhogy:

    Boldog Karácsonyt kívánok minden TLJ-klubtagnak!
  • serito
    #18667
    A Gears Of War-ra én is beneveznék PC-n most,hogy megvan az új gépem.
    Carbon? Tényleg csodaszép, de 10 perc után halálra untat.
    A látványt és játékélményt is magába foglaló game, az Oblivion. Nem tudom de ezzel meg a Runaway2-vel na meg persze a Gothic3-mal játszok mostanában egész éjszakákat,alvás meg....majd ha megöregszem kialszom magam.
    Én úgy vagyok a "csilli-villi hülyeség"ekkel, hogy ha már nincs mögötte tartalom legalább a látány kárpótoljon mindent.Azért bizonyos játékokban számít, hogy milyen minőségű a lávány. Én szeretem ha egy game "csilli-villi" de nem ez az elsődleges szempont.

    Holnap szenteste. Mindenkinek örömökbem gazdag Karácsonyt Kívánok és persze sok Kalandot!
  • Tomsess
    #18666
    "Egyébként a mostanában megjelenő játékok túlnyomó többsége csili-vili hülyeség, minden belbecs nélkül. Na ezeket nem igazán sajnálom."
    Na ebben állatira egyet értek veled
    Pl ott van most a NFS:Carbon. Mindenki húdenagyon odavan vele, engemet meg totál nem vonz. Utoljára az Undergroundot nyomtam, de már akkor ráeszméltem, hogy a régi autós élmények kihaltak.
  • kirol
    #18665
    Amúgy milyen jó, kijött a Dreamfall demója. :)
  • kirol
    #18664
    Azért én el tudnék képzelni PC-n egy Gears of War-t, már csak a kinézet miatt.
    Meg tudnék mondani pár játékot, amit én sajnálok.

    Mert azért ha van idő játszani, akkor azért jól esik egy kicsit mással is játszani, nem csak kalandjátékkal.
  • kirol
    #18663
    Ott kerestem én is, de csak olyan listát találtam, ahol a nethozzáférés van engedélyezve/tiltva az egyes progiknak.
  • Axon
    #18662
    Én is olvastam olyan vészhíreket, hogy kezdik leépíteni a pc-s kiadásaikat a kiadók. Ezt nem nagyon hiszem, legfeljebb a konzolokra hamarabb jelenik majd meg egy játék és később jön pc-re, mivel túl nagy szelet még az a pc-s piac, hogy hanyagolják. Másrészt ha őszinte akarok lenni, akkor annyi játékot spájzoltam el, amennyi legalább két életre elegendő :-)
    Egyébként a mostanában megjelenő játékok túlnyomó többsége csili-vili hülyeség, minden belbecs nélkül. Na ezeket nem igazán sajnálom.
  • Tomsess
    #18661
    Aha, akkor ha ilyen tűzfalszerű Norton-od van, simán beállíthatja magának blokkolásra. Meg kell keresni benne vmi listát és ott meg lehet adni az .exe fájlok prioritását. Nemtom ilyesmi lenne-e a megoldás...
  • kirol
    #18660
    Köszi.

    Én tegnap zöldségdarabolás közben(franciasalátához), ami nem kevés ideig tartott elkezdtem nézni az Indiana Jones -t, persze így a folyamat még tovább tartott és arra jöttem rá, milyen jó lenne egy Indy-s PC játék.

    Persze nem olyan szar, mint az Emperor's Tomb, hanem inkább valami olyan, mint az Infernal Machine volt, ugyanis ez tele volt feladatokk al, amin lehetett gondolkodni, és harc az szinte 0% volt.

    Valamint évvégén mindig jött a Call of Duty, Medal of Honor, az is nagyon jó volt, a maga műfajában, de már ez se jön PC-re.
    És a Silent Hill sorozat is jó volt, főleg a 2, és a 3. Erre most olvasom, hogy az 5. rész már ebből sem jön PC-re.

    Elég szar, hogy pont az olyan játékok, amiket szerettem, mind kiiktatják a PC-ről.

    Persze ez velem valahogy mindenben így van, pl mindig vette ma boltban 100%-os gyülölcslevet, mert 150 HUF/L volt, ami többihez képest rohadt olcsó volt, erre kb 4 hónap múlva már nem forgalmazták.

    Szóval jöhetne valami tényleg jó játék, de most per pillanat egy se jut eszembe, ami a közeljövőben jönne. Én pl. Alan Wake -et vártam nagyon, erre elhalasztották azt is 2008-ra. Na az meg mikor lesz még.

    Persze most mondhajuk azt, hogy itt van pl. Runaway 2, stb, de ezek azért nem nagy számok. Ugyan ellehet velük lenni, de azért nem az igazi.
  • Axon
    #18659
    Nem szapuljuk tovább, elvégre karácsony van
  • kirol
    #18658
    Ne kezdjétek megint a Norton cuccok szapulását, mert én a védelem részén csak egyedül vagyok.
  • Axon
    #18657
    Norton termékek ügyében csatlakozom az előttem szólókhoz. Eddig nekem is csak bosszúságaim (igen nagy bosszúságaim) voltak vele.
  • takysoft
    #18656
    norton pff....
    akárhányszor esélyt adok egy norton proginak, mindig befulladok vele.
    pár hete pl kipróbáltam a Norton Ghost-ot. nagy szar az is.
    b*szott elindulni a rencer az új vinyóról.
    Mind1, Hiren boot cd-n volt 3 másik progi is, azokkal ment szépen:D
  • kirol
    #18655
    Ez egy *.exe, ezt futtatni kellene, nem kicsomagolni.
  • Tomsess
    #18654
    Persze, ha azt hiszi, hogy vírusos akkor soha az életbe nem nyitod ki vele. Ha biztos vagy benne, hogy NO VÍRUS, akkor lődd ki a Norton-t arra az időre és próbáld úgy kicsomagolni
  • kirol
    #18653
    Az lehet, hogy a Norton letilt egy fájlt?
    Mert fel akarom rakni a CloneDVD-t, de az okosság.exe nem indul el.
    Persze más gépen meg, de nálam nem. Így nem indul el.
  • Kiru
    #18652
    Egyetértek az előttem szólókkal!
    ad1 KÖSZI a RUNAWAY2-őt !!!
    ad2 van még pér nap karácsonyig, addig még benézek párszor
  • Tomsess
    #18651
    Kösz szépen, amint csinálok helyet a vinyómon lenyúzom.
    Egyébként én sem kívánok még semmit, van idő, elégre csak vasárnap lesz 24-e
  • kirol
    #18650
    A következő 2 napban mindenki a boltban lesz?
    Mert még karácsony csak jövő héten lesz.

    Ezért én MÉG nem kívánk senkinek semmit.
  • serito
    #18649
    Örömökben és "kalandokban" gazdag Karácsonyt kívánok mindenkinek!

    Ja és köszönet a Runaway2-ért.
  • szotyimutyi
    #18648
    Boldog, békés karácsonyi ünnepeket kívánok én is mindenkinek!
  • Axon
    #18647
    Nem tudná valaki feltolni a szerverre ezt:
    Spellforce 2: Shadow Wars
  • trmn #18646
    Mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok !!!
  • _Atti_
    #18645
    van francia szinkron is benne.
  • _Atti_
    #18644
    Carte Blanche:
    már van neten én wndről szedtem mert volt regem de gondolom torrenten is meglelni, ma végig is játszottam, elég rövidke, sajnos ez csak első epizódja volt..de megérte

    Nagyon jól sikerült, hangulatos kis kalandjáték lett..franciások lehet előnyben mert bár az angol szinkron a francia akcentusával is nagyon jó volt, itt-ott volt benne hullámzás(mintha utolag pótolták volna ki..eltér a hangszin).
    (bár lehet francia szinkron nincs benne nem próbáltam..lehet csak felirat)

    + debil humor, debil grafika, egyszerű mégis szórakoztatóan mély
    - néha mintha a szövegek nem szolaltak vona meg időben levágva pici részeket az elejükből..meg egy két szinkron furcsán változott hangszinében..bár ez lehet direkt volt ilyen.
  • via_mala
    #18643
    Köszi!
  • beoceka
    #18642
    Sziasztok.
    TLJ hibák második nekifutásra
    Egyelőre ennyi, jövőre folytatom. Most lelépek, Kellemes Ünnepeket, boldogabb újévet mindenkinek.
  • MerlinW
    #18641
    Ha közzé akarod tenni, tedd közzé mint béta2 vagy pub-teszt2 így nem fognak anyázni.
  • trmn #18640
    Ha valaki segít, az email címem [email protected]
  • trmn #18639
    Off
    Az endless-en mindenki kapott egy megívót. Esetleg valaki meg tudna hívni?
    On
  • Randal
    #18638
    Természetes, hogy nem mondhatod meg nekik ebbőla szempontból, hogy mire figyeljenek, de ha esetleg nem jön össze sok ember, akkor meg leeht odlani a dolgot. A tesztelés enm a játékról szól, hanem a hibák javításáról, ahhoz meg minden egyes ponton minden egyes lehetőséget meg kell vizsgálni.

    De majd meglátjuk mi lesz. Az időzítés sajna gázos a karácsony meg a vizsgaidőszak miatt, de reméljük a fiatalabb korosztály besegít ill. azok akik dolgoznak:)
  • via_mala
    #18637
    beoceka: köszi, várom a pakkot! Sajnos a TLViewer úgy néz ki a 2 CD-ssel nem működik, pedig nagyon hasznos lenne.

    Randal: nyílt tesztnél nem mondhatom meg Pistikének és Zsuzsikának, hogy te az 6. te meg a 9. fejezettel játsszál, mert -teljesen jogosan- elküldenének melegebb éghajlatokra. Persze sok átfedés lenne a hibák jelzésében, de ez sajnos elkerülhetetlen.

    totya4: pont azért kértem fel bétatesztelőket, hogy ne nekem egyedül kelljen végigjátszani és javítani is ezt a marhahosszú játékot. (Érdekesség: a szövegeket átemelve Word-be, kb. 300 oldalt tesz ki!). Ez majdnem olyan, hogy a cukrász elkészíti a fincsi tortákat, de felzabálni nem ő fogja. Persze a legvégén én is végig szándékozom játszani, de az nem holnap lesz.
    "A tesztelés szívatás": sajnálom, hogy így éled meg, de ezen nem tudok változtatni.
    "az összefüggő szövegek mint különálló mondatok lettek lefordítva":
    A szövegkicsomagoló az alább láthatóhoz hasonló kimenetet gyárt kb. 300 külön állományba, amik a játék .xarc állományaiból vannak egyenként kinyerve, és semmi utalás nincs rá, hogy melyik fejezethez tartoznak. Pl. a 45-ös könyvtárral indul a játék, és utána jön a 08-as...
    ####April_Who are you? #0
    Do you know where I can find a kid named Warren Hughes?
    ####April_Who are you? #1
    What's your name?
    ####April_Who are you? #2
    All right, well, I guess you can't help me.
    ####Warren_Who are you? #3
    Who's asking?
    ####April_Who are you? #4
    Uhm, I am?
    ####Warren_Who are you? #5
    Warren Hughes? Never heard of him.
    ####Warren_Who are you? #6
    What's yours?
    ####April_Who are you? #7
    April Ryan.
    ####Warren_Who are you? #8
    Lucky you.
    ####Warren_Who are you? #9
    Nope, nobody can.
    ####April_Who are you? #10
    What do you mean?
    ####Warren_Who are you? #11
    A nice, pretty girl like you in a neighborhood like this, asking all the wrong questions... You're heading for some serious trouble, y'know.
    ####April_Who are you? #12
    I can take care of myself.
    ####Warren_Who are you? #13
    Uh-huh, sure you can. The thing is, there are four guys waiting downstairs for you to come back out, and they can take care of themselves real good.

    Látszólag ugye sorrendben vannak, de hogy valójában milyen sorrendben fognak megjelenni, az szinte biztos, hogy nem a fenti sorrend.
    És persze hogy különállóak a mondatok és nem összefüggő szöveg az egész, hiszen a játék menetétől is függ, hogy mikor mi jelenik meg, és hogy mi volt előtte és hogy melyik jön pl. a "####April_Who are you? #11" bejegyzés után, vagy hogy jön-e egyáltalán utána valami, azt csak a játék motorja tudja. A szövegkinyerő csak az adatok kibányászásával foglalkozik, nem pedig dialógusgráfok generálásával. Ezen nem lehet segíteni, hiszen ez egy házi készítésű program, jó hogy egyáltalán ilyen van, ezért kell végigtesztelni az egészet.
    "...lehet publikussá tenni annak az 5 embernek...":
    Azért remélem 5-nél kicsit többen fogják majd végigjátszani a magyarítással. Khmmm....
  • M.A.D.
    #18636
    Nem látod? :))
  • totya4
    #18635
    Huha, a topikban néha szó van magáról a játékról is?

    Eddig az volt a koncepció, hogy végigjavítani, aztán, ha valaha ha kész lesz akkor tenni teljesen publikussá. Változnak az idők :)

    Engem személy szerint csak az zavar, hogy a "tesztelés" valójában szívatás, hiszen a játék élvezetéről szó sem lehet, minden egyes párbeszédnél sűrű képernyőmásolat nyomogatás majd megjegyzés firkálása következik.
    Azt megértem, hogy a szövegkicsomagoló program nem igazán van a helyzet magaslatán, és emiatt az összefüggő szövegek mint különálló mondatok lettek lefordítva, de ha ilyen mennyiségű a hiba, azt még tesztelésre kiadni is badarság (mondom ezt 3 fejezet után).
    Ildomosabb lenne, ha a fordító(k) (egy szem via :) végigjátszanák a játékot legalább egyszer, nem fog kárba veszni egyetlen perc sem, mert van mit javítani, és ezután - csak ezután kiadni "tesztelésre", majd lehet publikussá tenni annak az 5 embernek aki még végig szeretné játszani magyarul, de nem jelentkezett béta tesztelőnek...
  • M.A.D.
    #18634
    Szépjónapot Mindenkinek! Off:Na, megvan a hiányzó 384MB memória. Elveszi az AGP aperture size, pedig pci-express Nvidia 7600-as megy 256mb-on. Viszont az alaplapon integrált Nvidia 6100-as van 128MB. Új a BIOS, abban disabledre rakva, viszont az agp apertura-t nem lehet letíltani, csak auto, 16, 32...stb. mb fokozazok vannak. A hiba akkor jött elő, mikor figyelmetlenségből egy ngo opti-drivert tettem fel, ami ezekhez az nforce 405-ös chipsettes 6100-as kártyákhoz volt jó. Uninstall után hiába tettem vissza a Forceware 96.xx-es verzióját, meghagyta a 384 pluszt. Eredetileg 128 mb volt, asszem. 5let? Windows-t nem akarok újratelepíteni.

    On: