The Longest Journey

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

takysoft
#15025
jól van na, te unicode-os okos.
nekem még a karakter=byte😄
mellesleg nem a visszakódolt anyagról, hanem a tiszta txt-rõl beszéltem.
csak megjegyzem, hogy a dott 120kb szövegét egy 8 megás file-ba kell visszakódolni😄
és mivel eleve több verzió van, így a teljes magyarítás 2x8 mb lett volna
így inkább írtam egy visszakódoló scriptet, és kiadtam a magyarítást a progival együtt😄
hiba volt.... a teljesen automatikus, mindent-elmagyarázós readme és script mellett se tudták használni az emberek...
érdekes módon féig az én hibámból. a scriptem nem ment win98-on.
ami azért fura, mert ment Dos 6.22 alatt, meg winXp alatt is. (csak dosban nem megy az általa meghívott kódoló.
érdekes módon, még így is hihetetlen sok embernek gondot jelent a "másold a file-okat a játék gyökérkönyvtárába, ahol a dott.exe is található". ez nem ment nekik😄....
ilyenkor csodálkoztam el, hogy egyesek képesek olyan kitömörítõprogit alkalmazni, amik nem tudják a könyvtárstruktúrát is kitömöríteni a zipbõl😞
ekkor mondtam azt, hogy én meg egyszer installscriptet nem készítek. majd töltögetik a 16 megás zipet a 200kb-os helyett...

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

_Atti_
#15024
oks sikerült találnom angolt..köszi

RIP www.memod.co.uk RIP || Darkmod http://www.thedarkmod.com/

MerlinW
#15023
Szerintem nincs angol felirat.
Keress angol kiadást

[merlinw.org]

IMYke2.0.0.0
#15022
Rendben - megnyugtató, hogy Te is maximalista vagy 😊))

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

via_mala
#15021
Folyamatosan szenvedek a feltöltéssel. A 4. cd már felért, és erre rá is ment az egész eddigi napom. Ha elindul, akkor megy 700-900 k-val felfelé, de 10-bõl 9-szer elhal 502-es hibával.

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

_Atti_
#15020
de azért ottvan benne az angol felirat is ugye? vagy be kell majd szereznem külön?

RIP www.memod.co.uk RIP || Darkmod http://www.thedarkmod.com/

via_mala
#15019
A nálam lévõ 16 állományból már 4 megvan, de szokás szerint nem küldöm el, amíg át nem néztem. Általában átnézéskor minden 3. sorba belenyúlok, annyira elégedetlen vagyok az elsõ nyersfordítással.

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

MerlinW
#15018
Angolul beszélõs olasz feliratos.

[merlinw.org]

_Atti_
#15017
Torrent

nem tudjátok hogy ez 'The Longest Journey Eng Sub Ita' ilyen névvel vajon azt jelenti hogy rendes angol nyelvû olasz felirat mellékelve? vagy netán vmi olasz helyi kiadás angol subbal(erre nem is gondoltam addig amig nem láttam a fájlnevet: longest journey cd 1(/2/3/4) .iso?

RIP www.memod.co.uk RIP || Darkmod http://www.thedarkmod.com/

IMYke2.0.0.0
#15016
De ha kell, akkor erröl is csinálok majd valamikor kimutatást... bár, azt hiszem, a karakterszám bõven elég...

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#15015
Takysoft... valamit elnéztél...
Az 870000 karakter és nem byte!
A magyarítás kibontott szöveganyagának mérete több, mint 4 MB - a visszakódolt anyag mérete pedig megközelíti a 150MB-ot!

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

takysoft
#15014
csak megjegyzem, hogy a DOTT kb 120k szöveggel bírt😄

a TLJ tényleg "longest"

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

takysoft
#15013
már
ráengedtem a vinyómra a HDD Regenerator-t. Reggel 9 óta 60 gigát nézett meg. abben talált 1 bad sectort, amit állítólag helyrehozott. mire végez ez 250 gigával???<#unalmas>

most amúgy barátnõm gépénél ülök

Axon: miben jobb a SATA, hogy ezt vettél? nekem nincs az alaplapomon olyan, így nem ismerem. kompatibilitási gondokról hallottam már..
annyit tudok, hogy olyan, mitn az USB, a sata2-es eszközök is mennek sata1-en.
csak az usb-vel ellentétben a sata2 nem gyorsabb, hanem az tud plug'n'play-t.

de mivel jobb ez, mint a P-ATA? gyorsabb? vagy csak több vinyód lehet egyszerre?

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

takysoft
#15012
másik topicba írta imyke, hogy több, mint 870.000 byte anyag van. az marhasok.
ahhoz képest jól haladunk.
a Deus Ex szövegmennyisége kb másfél mega, így majdnem dupla annyi annyi munka mint ez. Egy ideje készül már az is😄
Amúgy ha valakit érdekel DX állapot kb 90-95%, szövegek szinte teljesen készek, textúráknak kb fele van kész, a Zodiac expansion fordítása kb 30%-on. abból a textúrák még minimális szinten. Lasan haladunk, de elkészül egyszer.

ehhez képest a TLJ honosítás még remek tempóban halad.
nézzétek csak meg a könyvgyûjteményem, a sima txt-s könyvek között(nem pdf), mekkora mennyiség is az a 0.8 Mb... el fogtok csodálkozni😄DDD

még annyi, hogy ebbe a %-ba nince beleszámolva az 5D, mi mér a serveren, vagy, és saját tippem szerint ezzel átléptük az 50%-ot😄(8kb, az kb 1%)
juhé!!!<#hehe><#crazya><#taps>

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

IMYke2.0.0.0
#15011
Azért mondtam mást, mert magam is azt hittem, hogy elõrébb tartunk - nem véletlenül készítettem el ezt a kimutatást! Így most már teljesen biztosan tudjuk követni a magyarítás állapotát.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Atomreaktor
#15010
huh nem is oly rég mást mondtatok😊
mindegy, kitartás!!!!

kirol
#15009
Hát hajrá akkor! <#wave>
Emellett tervezed valaminek a honosítását?

IMYke2.0.0.0
#15008
Tényleg tudom - a számok nem hazudnak <#email><#nezze><#nyes>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

kirol
#15007
Hát te tudod, de azzal szerencsére olyan hamar végeztél! És szuper volt!

IMYke2.0.0.0
#15006
Csak egy adalék:
A The Longest Journey-ben van egy scene, ahol April és Fiona beszélgetnek, a nappaliban, a Képernyõ <értsd: plazma TV> elõtt. Annak a szövegmennyisége 40905 karakter - a teljes Still Life játék szövegállományának 1/6-a!

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#15005
3 teljes Still Life-ot igen. Annak 258119 karaktere volt.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

kirol
#15004
Pl. a Still Life honosítását is olyan hamar megcsináltad. Ez a játék ezekszerint kitesz kb 15-20 másik kalandjátékot?

kirol
#15003
49%?<#csodalk>

#15002
A százalék önmagában nem tûnik soknak, de a játékot (és a szövegeket) ismerve rengetek munka.<#eljen>.
IMYke2.0.0.0
#15001
Figyelem, élmény- és hangulatromboló bejelentés következik!
A The Longest Journey HUN projekt állapota:



Takysoft-nál: 242687 karakter van kinn
via_mala-nál: 81369 karakter van kinn
nekem még 119039 karakter van vissza.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#15000
Most reggeltem <#vigyor3>
Kérdés: leszedtem a Dreamfall 3 CD-jét. Mikor lesz folytatás? (már én is kipróbálnám)<#worship>
mandm
#14999
Torrentesek! Újra megy a regisztráció az Endless-en
http://el-sl.net/signup.php

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

IMYke2.0.0.0
#14998
Délutánra már meg tudom talán mondani a pontos TLJ HUN állást.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Axon
#14997
Sajnos tényleg passz...
Nem boldogulok vele.

Atomreaktor
#14996
😊
akkor passz😊

IMYke2.0.0.0
#14995
via_mala:
Szótárban ez van:
Shifter - Váltó
Ehelyett esetleg: Shifter - Mozgató

Azért nem jó a "mozgató", mert az egész a világok közti mozgásról szól. April / Cortez és a többiek világot "váltanak".

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Axon
#14994
Nem használok RAID-et.

Atomreaktor
#14993
jaja tom😊 fórumban találtam, de ha raid-ot használ Axon akkor ez is lehet problemo😊

IMYke2.0.0.0
#14992
"csak F6 meghajtókra van szükséged ha egy RAID konfigot használsz"...?
Eléggé pongyola fogalmazás.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Atomreaktor
#14991
"you only need F6 drivers if you are using a RAID config" ez nem lehet?

Axon
#14990
Akár nyomok neki F6-ot, akár nem, egyáltalán nem látja a vinyót a telepítõ.
A vinyó egyébként jó, mert ha beteszem egy mûködõ XP-s gépbe, akkor az szépen felismeri és már particionáltam is a vinyót. Egyedül a telepítõ nem látja.
(zárójelben jegyzem meg, hogy egy linux telepítõ lemezt betéve, az egybõl látja a vinyót)

Axon
#14989
F6-ot kell nyomni meg is tettem.
Otthoni vinyóm is sata-s. Anno valahonnan lebányásztam a sata drivert és kimásoltam floppyra. Indításkor megnyomtam az F6-ot és szétnézett a floppy-n. Megtalálta a sata drivert és felrakta. Ezután a telepítõ már látta a vinyót és minden szépen feltelepült.
Elõvettem ezt a floppy-t újra. Telepítésnél megnyomom az F/-ot. Megnézi a floppy-t és megtalálja a sata drivert és telepíti. Majd szépen kiírja, hogy nincs a gépben vinyó.
Arra gyanakodtam, hogy az a sata driver esetleg régi, mivel ez a vinyo már sata 2-es és talán ezért nem látja.
Viszont sata drivert nem találok sem a maxtor oldalán sem a microsoft oldalán.
Hát ez van jelenleg.

IMYke2.0.0.0
#14988
Nem kell. SP2-es XP telepítõlemezben benne van már az összes SATA-illesztõ.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#14987
Mondom:
Friss installkor elindul az XP telepítõje, alul olvashatod, hogy nyomj valamilyen F3 vagy mittomén milyen gombot az SCSI driverek telepítéséhez!
A CD-rõl felnyomja és utána már - a partíció(k) kijelölésekor - választható lesz a SATA is.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Atomreaktor
#14986
"gyártótól származó SCSI eszközök telepítése" "F6 - saját telepítõlemez" ha jól emlékszem😊 de kell egy driver lemez is hozzá😊

Axon
#14985
Na feladtam.
Mondjatok ötleteket mert mindjárt kivágom az új vinyót az ablakon :-)

IMYke2.0.0.0
#14984
Telepítés elején kell nyomni valamilyen Fx-et az SCSI driverek telepítéséhez!
Utána felismeri a merevlemezt!

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Axon
#14983
Nekem SP2-es telepítõlemezem van, de nem hajlandó felismerni. Míg mindig ezzel szívok.

kirol
#14982
Errõl már beszéltünk korábban. Legalább SP1-es WinXP-vel kell felrakni ,az ismeri.

Axon
#14981
Megvettem a melóhelyemnek az új vinyómat :-)

Maxtor 6V250F0

250 Gb SATA2 és 16 MB cache

Egybõl szívás az elején amikor rá akartam dugni a távkábelt, mivel neki már más csatlakozója van. Rengeteg anyázás után elõvettem az egyik alaplap dobozát és lás csodát, ott volt benne egy átalakító. Most pedig nem tudom telepíteni a WinXP-t mert nem ismeri alapból a sata eszközöket. Kell neki egy driver floppyn. A maxtor oldalán csak spanyol nyelvû sata drivert találtam :-)
SÍ senior :-)

takysoft
#14980
feltettem a kettesre egy file-t, mert nem volt kedven emailezni. az 5d-t
az 5e, 5f, 6a, 7b, 7c készül.
ezeket úgymond lefoglalom.
a többit fordíthatjátok, csak tájékoztassatok.
ha belekezdek másba én is írom, köszi.

szokás szerint: a helyesírást átnéztem, de maradhattak hibák.

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

via_mala
#14979
OK, vettem, akkor majd a kérdéses részeknél tudom, hogy kihez forduljak. Thx, a többiek nevében is.

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

takysoft
#14978
Burns Flipper.
kb húszas éveiben járó fiatalos hackercsávó, akinek az egész életét elbaszta, hogy egy baleset következtében elvesztette a lábait.
inkább scener/warez stílusban alvilági, jó kapcsolatai vanak, de nem épp egy keresztapa típus.
a fordításban mehet a k***aanyádozás, de a fenyegetésjellegû megjegyzéseket nem kell komolyan venni.

ha bármelyikõtõknek kell egy kis infó a történetrõl, vagy egy karakterrõl, szóljatok csak.

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

IMYke2.0.0.0
#14977
Igyekszünk, igyekszünk... <#nyes>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#14976
1 órán belül kapsz e-mailt az új anyaggal... <#papakacsint>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.