The Longest Journey

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Axon
#15075
A következõ lépés az lesz, hogy rátelepítek egy linux disztribet. Ha az szépen felmegy és 1-2 napig kifogástalanul mûködik, akkor bizony az xp-vel lesz a gond és nem mehetek vissza a vinyóval a boltba.

serito
#15074
Attól a cd még lehet hibás. Én is meg voltam gyõzõdve róla, hogy az a cd nem lehet roszz, de bizony az volt. És érdekes, mert másik gépben és olvasóval jól mûködött de nálam meg nem, holott az olvasóm tökéletes.
akkor nem tudok mást mondani mint, hogy tesztelgesd, és persze cserélgesd az eszközöket, meg a cd-t is. Ha mindegyikkel ugyanazt csinálja akkor sz*r a HDD.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#15073
Akkor az exe cserévlel simán mennie kell nem?

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

Axon
#15072
Beraktam egy másik gépbe és ott is pontosan ugyanot áll le a telepítés. CD olvasó hiba kizárva, de a cd éppen még lehet hibás, bár ebben erõsen kételkedem. Már sokszor használtam és nem volt vele gond.

via_mala
#15071
a "hivatalos" RL törést raktam mellé <#hehe>

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

serito
#15070
Akkor marad az miután letöltöttem, hogy kipróbálom én.
Köszönet a game-ért. <#worship>

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

via_mala
#15069
-még nem próbáltam-

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

kirol
#15068
Nem tudom melyik van fent, de a crack bármelyikhez jó.

serito
#15067
Dreamfall: ez a verzsön csak a mellé cstolt progikkal és módon mûködik, vagy a taky féle crack is jó hozzá? Még nem töltöttem le csak érdeklõdöm.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#15066
A jumperolási, és F6-os flopy lemezes verziót akartam mondani, hogy egyáltalán megismerje a lapod a vinyót. Amint látom eddíg már eljutottál, csak nem tudod feltelepíteni az oprendszert mert kifagy.
Az XP lemezed és az olvasód milyen állapotban van? Azokkal biztos minden rendben? Már láttam hasonló helyzetet, és akkor a XP cd csere megoldotta a gondot (persze ez nem zárja ki, hogy a vinyó rossz).

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

IMYke2.0.0.0
#15065
Nos, akkor még jó, hogy kikértem a véleményed... akkor Mesélõ lesz.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

takysoft
#15064
Imyke, Via_mala:
Az Alaisi emberkék ilyen denevérszerû lények, akik 2 dologgal foglalkoznak.
1. pottery, magyarul nem jut eszembe a neve, köcsögöket csinálnak, azt kész😄
2. meséket mesélnek. az régi idõk tanõlságos meséit adják át egymásnak.

a falu egyik leg-"tiszteletre méltóbb" alakja a Teller. Õ az, aki minden mesét ismer, és az utódjának is megtanítja a maséket. Õ egyben a falu vezetõje is, akit bármikor bárki megkereshet.
Õ meséli el a történeteet az embrekeknek, és a tanulságból mindenki okulhat.

Az picit fura, hogy "a falu Elbeszélõje". (minden faluban van Teller)
a Szóló is fura picit, mert nem egy könyvrõl van szó, hanem egy élõlényrõl.

Bármilyen hétköznapinak is tûnik, és a Mesélõ szót ajánlom.
ne fejedjétek, hogy angolban is azért "teller", mert egy hétköznapi szóról van szó, amit mindennap használnak. rövir, és érthetõ. meg szerintem sem az elbeszélõ, sem a szóló nem jó szó egy elõlény titulusára.

via_mala: nem õrzõje van, mert nem tárgy. Õre van.
ja és "Most mint az illetö népek a képviselöi" ez nyelvtanilag hibás, nem kell bele "a" betû😄
na haragudj, hogy mindenbe belekötök, nem ellened szól, bocs.

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

via_mala
#15063
Az én fordításomban így néz ki (59_00.txt):

"Good. Now, as representatives of your respective people -- you, the Queen of a Maerum city, and you, guard to the Alatien Teller -- must fulfill the prophecy and join the two parts of the one stone."

"Jó. Most mint az illetö népek a képviselöi -- te Maerum város királynöje, és te Alaisi Szólók örzöje -- be kell teljesítenetek a jövedölést, és össze kell illesztenetek az egyik kö két felét."

(Már 6 állomány kész az új adagból.)

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

Axon
#15062
Elõre is hálás köszönet érte. Ha addig sem lenne jó a vinyóm, akkor is le tudom tölteni egy másik gépre és haza tudom vinni az otthoni gépemre.
Amiben bár SATA vinyó van de tökéletesen mûködik és félelmetesen gyorsan indul el rajta a WinXP.

Axon
#15061
A segítség jöhet, mivel kifogytam az ötletekbõl.

Axon
#15060
Többen is kérdeztetek az új vinyómról, ezért most mindõtöknek egyben válaszolok.

Az alaplapom még csak a SATA1-es vinyókat tudja kezelni, míg a vinyó már SATA2-es.
Betéve a vinyót, nem látta a BIOS, ezután hamar átjumpereltem SATA1-re és így már látta. A STA2 kétszer gyorsabb mint a SATA1, hivatalosan 300MB/s-al megy. Ebbõl én már a saját szememmel is láttam 65MB/s-al másoló vinyót.
Nos tegnap a következõkre jutottam:
Elõször is Imyke nem volt abban igazad, hogy az SP2-es WinXP telepítõ lemez már felismeri a SATA-s vinyókat. Nagy nehezen megtaláltam az MSI alaplap cd-jét. Ez egy általános cd, gondolom minden MSI alaplaphoz ezt adják, mivel mindenféle chipkészlethez, hangkártyához, integrált VGA-hoz, szir-szarhoz volt rajta driver. A VIA chipsetemhez is volt rajta és nagy nehezen rábukkantam a SATA driverre is.
WinXP telepítés, legelején F6 nyomás, majd a floppy-n megtalálja a SATA drivert és... ÉS... csodák-csodája látta a vinyómat és tovább ment a telepítõ. Az particionálás után elején még a karakteres felületen elment 100 %-ig a fileok felmásolása, majd itt fagyott ki elõször a telepíítõ. Újrakezdtem mindent és akkor már tovább jutott a telepítõ, addig amikor elõször lesz telepítés közben grafikus felület. Aztán kiírjta, hogy 39 perc van a telepítés végéig. Ez lement 36 percre, aztán kifagyott. Ezt csak késõbb vettem észre, mivel azok az ostoba üzenetek (szuper csoportmunka, remek játékok, istenkirály vindóz, csak ezt használd és boldog leszel, a vindóznál nincs jobb) szóval ezek folyamatosan váltakoznak akkor is a képernyõn, amikor már rég leállt a telepítés. Ilyenkor érdemes egy ESC-et nyomni és akkor láthatod a karakteres felületen a hibajelzést. Valamilyen .sys állománynál jelzett hibát, már nem emlékszem a nevére. Még kétszer ugrottam neki a telepítésnek, de mind a kétszer eddig jutott. Erre ment rá a teljes tegnapi napom. Ma még nem próbáltam, mert egyrész 13.00 órára jöttem dolgozni, másrészt ma nem az irodámban dolgozom. Addig sem idegesítem magam :-)
Hát ennyi a kálváriám története dióhéjban.

IMYke2.0.0.0
#15059
TLJ HUN
- Én a "Teller"-t "Elbeszélõnek" fordítom...
Tudom, hogy lehetne mesélõ, elmesélõ is, de még nem tudom, hogy milyen karakter.
Taky, találkoztál már vele? Tudnál ebben segíteni?

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#15058
Megvannak! Bocsi<#vigyor2>
via_mala
#15057
A gyökérben keresd õket. A sok kapcsolódási hiba eredményeképpen jópár állomány oda esett be.

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

IMYke2.0.0.0
#15056
1.7.7-nél tart - tudtommal. Én még csak az 1.7.5-öst használom, megelégedéssel.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

takysoft
#15055
azzal csak az a gond, hogy tudtommal már nem fejlesztik.
amúgy jó kis software az is. bár én régebben inkább operás voltam

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

IMYke2.0.0.0
#15054
Nekem épp azért tetszik a Mozilla.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

takysoft
#15053
mások nem érdekelnek.
már akkor is firefoxos voltam, mikor még senki se tudott róla😄
mozillát nem szerettem annyira, mert olyat mindentudó, mint az opre. túl sok minden van benne..

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

#15052
De most látom a 5.CD 22, 32-35-ig, 38, 41-44 hiányzik!
#15051
KÖSZI!!! <#worship> Már szedem is lefele!
A 4-esig rendben volt, azokat sikerült kicsomagolnom.<#eljen><#eljen>
via_mala
#15050
Ha szerencséd van, akkor hétfõn elkezdem feltenni.

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

via_mala
#15049
Fölrimánkodtam a TLJ2-t a ketteskére.
Alaposan megizzasztott, remélem ezek után mindenki elégedett lesz vele. Ha valamelyik állomány esetleg CRC-s lenne, akkor még holnapig szóljatok.

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

kirol
#15048
Én az 1.5.0.2-õt használom Noia 2.0 Extreme skinnel. Régen én is IE-t használtam, de amikor kipróbáltam a Firefox-ot azóta ezt használom, mert sokkal kényelmesebb, jobban használható, stb.
Egy dologra használom az IE-t, hogy be tudjak lépni a szartalikcsa neptunba. De ha nagyon nem akarja, akkor marad a távoli asztal kapcsolat.

MerlinW
#15047
/me nem divatból használja, és mind szakmai (erõforrás, képesség), mind felhasználó (sebesség, kényelem, egyszerüség) szinten veri a többieket (szerintem). Win és Linux alatt is. Egyszer lesz lelki erõd próbáld ki a mostani Foxokat 1.5.x, mert sokat javult az elmúlt hónapok alatt.

[merlinw.org]

MerlinW
#15046
Én tettem, elnézést a kellemetlenségekért<#idiota>

[merlinw.org]

IMYke2.0.0.0
#15045
A Mozilla jobb, mint a Firefox. <#nyes>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

kirol
#15044
Feltettem próba képpen a IE7 Beta 2-t és a bítûtípust valahogy megváltoztatta. Mintha kövér betût használna. Ezt hogy lehet megszüntetni?
Amúgy Firefox-ot használok, mert ez a legjobb!

Csak mindenhol megváltozott a betû, még a Vírusirtóban is.

kirol
#15043
"Az SATA1 150MB/s -el megy..."
Nekem Maxtor 6Y160MO Sata 1-es vinyóm van, de max 32000 kb/s -al másol. De álltalában csak 25000.

mandm
#15042
A SATA1 150MB/s -el, megy a PATA max 133-al. Elvileg a SATA2 lefele kompatibilis, tehát SATA1-es csatolóval is kell mûködnie, de legtöbbször ezt a vinyónak is jelezni kell vmi módon. Én a múlthéten vettem egy Samsung SATA2-est a SATA1-es alaplapommal simán megy, csak egy jumpert kellett felrakni. Más típusoknál (ha jól olvasgattam egy-két fórumon) szoftveresen kell neki szólni.
Azt hiszem a SATA2 a nagyobb sebesség érdekében egy kicsit más protokollon kommunikál.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

IMYke2.0.0.0
#15041
Most már helyesen van írva a címe...
Korábban: Longest journey
Most: The Longest Journey

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

serito
#15040
Hogy állsz a vinyóval?
Ha még mindíg nem megy, talán tudok segíteni!

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

kirol
#15039
Lehet, hülye kérdés, de most megváltozott a tipik neve? Mert a listám(kedvencek) aljára került. Tegnap reggel is ott volt a "The" ?

MerlinW
#15038
Még nem probáltam õket vele, de majd ha elõveszem kipróbálom az élsimitás miatt😊

[merlinw.org]

takysoft
#15037
nekem is iso-ban vannak, de viszi õket a scummvm, ha erre gondolsz.

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

IMYke2.0.0.0
#15036
<#buck><#nyes>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

MerlinW
#15035
Throttle, Dig Scummosak? Mert azok nekem CD-n vannak régiek.

[merlinw.org]

takysoft
#15034
jövõ héten anyósomékná leszek. ez 2 dolgot jelent:
1-ritkábban fogok jelentkezni
2-jól megy majd a fordítás, mert nincs net a házban, és halálra unom magam az 5x86-os gépen.
ennyi

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

takysoft
#15033
beneath,flight ingyenes, mi3,brokenek mar voltak
monkey islandok picik amúgy is,

nekem az indiana jones kene tomoritve, meg a sam&max, meg a DOTT, bár az angol feliratot majd visszarakom bele. úgy eredeti😄

nekem van maniac mansion FMTowns, mi igen szép, ha kell, szólj
meg van Full Throttle, meg The dig is. azok is jók.

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

MerlinW
#15032
Ezek vannak meg (2.4G😎

scumm\BeneathASteelSky\ - talkie
scumm\BrokenSword\ - hunsub
scumm\BrokenSword2\ - hunsub
scumm\DayOfTheTentacle\ - hunsub, talkie, maniac mansion CD version
scumm\FlightOfTheAmazonQueen\ - talkie
scumm\IndianaJones3\
scumm\IndianaJones4\ - talkie
scumm\Loom\
scumm\ManiacMansion\
- scumm\ManiacMansion\Maniac Mansion - Enhanced Edition - English\
- scumm\ManiacMansion\Maniac Mansion - First Edition - English\
scumm\MonkeyIsland\
- scumm\MonkeyIsland\MI - 256\
- scumm\MonkeyIsland\MI - 256 - Enhanced CD Version\
scumm\MonkeyIsland2\
scumm\MonkeyIsland3\ - hunsub
scumm\SamAndMax\ - talkie
scumm\ZakMcKraken\Zak McKraken - 16 Colors\
scumm\ZakMcKraken\Zak McKraken - 256 Colors FmTowns\

[merlinw.org]

takysoft
#15031
még kb 10 órán keresztül HDD regenerál a gépen, minden anyag rajta, de ha végez, akkor majd fordítgatok is😄

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

IMYke2.0.0.0
#15030
Bekódolás elõtt már megtettem és folyamatosan azt is teszem... <#nyes>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

takysoft
#15029
nem sürgõs, csak legyen meg

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

takysoft
#15028
azért az én régi szövegeim nézd majd át. abban sok hiba van.
már hibakeresés elõtt is elküldtam, mondtam is, hogy még egyszer átnézem õket, mire te írtad, hogy majd te megteszed. ha nem, szólj😄
a mostanit átnéztem, de nekem olyan a szemem, mint a mazsola autóvezetõé: semmit se vesz észre😄

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

#15027
Kösz!!! Várok türelemmel.<#beka2>
takysoft
#15026
Merlin, hozzád lenne kérdésem, azt hiszem.
régebben volt a serveren tömörített Broken sword, meg monkey island, ezeket le is szedtem.
a kérdésem az lenne(asszem te tömörítetted õket), vannak még ilyen scummal tömörített játékaid? feltehetnéd õket, ha van kedved, engem érdekelnének.
köszi

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity