33675


  • via_mala
    #18873
    Én is fel tudom paszírozni relatíve elég gyorsan, de MerlinW-vel lehet, hogy egyeztetni kellene, merthogy 3.11 GB a kicsike.
  • Axon
    #18872
    Én is azt vettem észre ma, hogy megemelték a net sebességünket. Eddig 3000-es adsl-ünk volt, de most talán 6000-es lett. Mindenesetre most tesztelem MerlinW szerverével :-)
    A Legacy Dark Shadowsot húzom lefele és már elértem a 716 Kbyte/s sebességet. A 6000-esnek elvileg 750 KB/s-et kell tudnia, így attól már nincs messze.
  • szotyimutyi
    #18871
    De, valamennyire.
  • Axon
    #18870
    Mindenesetre köszi, ha feltolod.
    Neked nem emelték a net sebességedet?
  • szotyimutyi
    #18869
    Tegnap érkezett le hozzám :), csak még nem néztem, működik-e. Ma megnézem. De sajna, csiga lassúsággal tudom feltenni.
  • Axon
    #18868
    Nincs meg véletlenül valakinek a most megjelent Biohazard 4?
    Ez elvileg egy akció-kaland játék. Kíváncsivá tett.
  • takysoft
    #18867
    monkey 3 simán érthető magában is.
    alapsztoryt az elején elmondják hajózgatás közben:D
  • trmn #18866
    Fennt van minden, csak mielőtt kiírod olvasd el az infot. Pár napja kérdeztem, hogy van e valakinek OBSCURE nevü játéka. Senki nem játszott vele ?
  • kirol
    #18865
    De nagy pangás van itt mostanság, semmi téma nincs, mint anno.
    Emlékszek néha mire hazaértem volt egy csomó hsz.

    Na amúgy a RAM-om tényleg rossz, visszaküldték a nagykerbe. Pár hónap, és kapok egy újat. Szuper.
  • Tomsess
    #18864
    Izé, köszönöm szépen a Legacy-t Kérdésem, hogy már teljesen fent van minden darabja? Mert akkor kezdem kiégetni
    Még vmi ... megjelent végre a Bonez Adventures - Episode 1. Ha esetleg vki találna hozzá okosságot szóljon pls Egyébként a futuregames-nek a weboldaláról letölthető a trial változat.
  • MerlinW
    #18863
    Runaway 2 pont ott folytatódik ahol az első befejeződött. Semmi értelme azzal kezdeni, mert nem fogsz érteni belőle semmit:)

    Dreamfall nem kötődik szorosan TLJ-hez, így azzal nem volt gond, de a Syberia 2 is szorosan kötődik az elsőhöz.

    Valamint a Monkey Island 3-4 is inkább idétlen mint vicces, ha nem játszottad végig az első 2 részt, mert a poénok 80%-át nem fogod érteni:)

    Magánvélemyénem hogy Runaway sorozat szép, hangulatos, remek sztorival, de nem jó kalandjáték.., valamint Monkey 4 is nagykalap kaki szvsz.

    Alapművek (számomra):
    TLJ, Dreamfall, BGE, Syberia 1,2, Black Mirror, Still Life, Post Mortem, Day of the tentacle (Scumm), Indiana Jones 4: Fate of atlantis (Scumm), Full Throttle (Scumm), Beneth of steel sky, Guilty, Sam and Max, Diskworld 1,2, Noir, Broken Sword 1,2,3,4

    Ha mind végigjátszottad, mondok még:)
  • csimpok
    #18862
    Nem, a lapot visszaadtam természetesen :) egy Ste nevű srácnak; de még 3 munkanapon belül adtam vissza, egyébként lehet hogy nem ment volna így a dolog.

    cleric: Most lent van a gépemen a Runaway 2, asszem azzal kezdem, aztán megpróbálom beszerezni az eredeti Longest Journey-t közben :)
  • kirol
    #18861
    Miért csak úgy visszautalta a rossz lap meg náladmaradt?
  • cleric
    #18860
    Az első részt mindenképpen játszd végig, nálam minden idők legjobb kalandjátékaként van számontartva. A BGE nem kimondott kalandjáték, de kiváló a kategóriájában (gyerekeknek készült, de nagyon élveztem). Javaslom a Syberia két részét, a Runaway szintén két részét (bár a másodikhoz még nem volt szerencsém, az első tuti jó), illetve a Monkey Island sorozatot. Utóbbiból 4 rész készült, az első 2 régi, így a grafikája mai szemmel nem szép. A 3. és 4. rész grafikailag is kifogástalan, humor és kaland szempontjából pedig alapjátéknak számítanak.
  • csimpok
    #18859
    Hi, én is vettem Zotytól alaplapot, ami nem igazán akart működni. Aztán igaz többszöri telefonálgatásra, de visszautalta a pénzt...

    Tegnap fejeztem be a Dreamfallt, nagyon tetszett, igazából életem első kalandjátéka volt; az lenne a kérdésem, hogy milyen kalandjátékokat ajánlotok, ami lehetőleg hasonlóan érdekes, mint a Dreamfall? Gondolom az eredeti Longest Journey, aztán a Beyond Good and Evilről is jókat hallottam, miket érdemes még?

    Köszi.
  • kirol
    #18858
    Tegnap feladtam a RAM-om 15.15-kor, ma felhívom őket, és azt mondja tegnap megkapták?
    Ilyen zsír ez az elsőbbségi funkció, vagy időutazók?

    Persze pont szabik van a szervizesük, a k**** ******.

    Viszont zsírul megemelték mára a netem. Végre valami jó is.

    A T-online tesztszerver szerint:

    Eredmények
    Letöltési sebesség teszteredmények
    Adatmennyiség: 1024.20 kbyte (1 048 776 byte)
    Letöltési idő: 2.11 sec
    Sebesség: 3901 kbit/sec (3 994 624 bit/sec)
    Vonali sebesség: 4576.00 kbps

    Feltöltési sebesség teszteredmények
    Adatmennyiség: 1024.20 kbyte (1 048 776 byte)
    Letöltési idő: 41.45 sec
    Sebesség: 197 kbit/sec (201 728 bit/sec)
    Vonali sebesség: 256.00 kbps

    Ez elég jó lett szerintem.
    Ráadásul este vissza kell vinnem a kölcsön ram-ot.
  • kirol
    #18857
    Aqua -ról meg annyit, hogy azok is köcsögök.
    Rohadtul elegem van, hogy lenyúlják a garanciát.
    Ott 1 év garival 75600 az E6600, én meg pl. 3 évvel vettem 76800 -ért.
    És itt mindenre a max. garit adták.
  • kirol
    #18856
    Olyan létezne, hogy a RAM-om egymagában nem menne, csak párban, dual -ban?

    Bár nem hinném, de nem tudom, hogy lehet egy vaci új RAM szar. Miért nem sípolt a rendszerem vele.

    PH-n ezt mondták nekem:
    "Haverod ramjával emelj feszt 2.0v-ra, majd mentsd el a biost és úgy próbáld!"

    Ez lehetséges megoldás lenne?
    Bár ma visszaküldtem a RAM-ot a boltba.
  • takysoft
    #18855
    erre 2 dolog:
    1- vásárolj az Aqua-ban, ha teheted, nekem més sose cseszekedtek a garival(pedig már visszavittem ezt-azt. pl ramot,vinyót is)
    2- (ezt már nem kell hú de komolyan venni, de) nekem Kingston ram még sose csődölt be. nem is hallottam, hogy bárkinek is gondja lett volna vele.
    ha teheted próbáld meg azt.(nekem pl külön kérésre a Seagate vinyóm simán cserélték Samsung-ra (persze
    Aqua-ban))
  • trmn #18854
    Valakinek megvan az OBSCURE nevü játéka? Elvileg nekem is megvan, de nem hajlandó elindulni a dvd hibája miatt. Szívesen venném ha valaki feltöltené )))
  • kirol
    #18853
    Hát nem tudom ez elég újnak, érintettlennek néz ki.

    Na de már megoldódott a probléma némelyest.

    Elmentem haverhoz, berakom a gépébe rögtön adta a képet nála.
    De gondoltam még itthon, hogy a RAM-ot is elviszem, hizs az is könnyen mozdítható.
    Az ő VGA-ja volt benne, belerektam a RAM-omat, és az ő VGA-ja se adott képet, mint az enyém.

    Utánna elhoztam az ő ramját, és beleraktam az én gépembe az én VGA-m hoz, és még a régi rendszerem XP-jét is betöltötte a gép. Nem semmi.

    Vagyis a RAM a szar, emiatt nem indult el.

    Ja és ez egy hiperdrága extramárkás 1x1GB 800 Mhz Corsair XMS2 Pro RAM élettartam garanciával.

    Na ennyi a nagy márkáról. Tök szép a tetején a ledsor, de ennyi.

    Most megint baszakodhatok, amíg kicserélik a RAM-ot.

    Köszi mindenkinek a segítséget.
  • cleric
    #18852
    Ja és persze vágom, hogy PCI-E a kártyád, a történetet csak ötleteléshez írtam le.
  • cleric
    #18851
    MSI alaplapok esetében gyakran előfordul, hogy AGP slotba tett videokártyával nem indul el elsőre, mert a BIOS-ban a sorrend PCI/AGP. Persze baromság, mert ha nincs PCI-os, meg kéne találnia az AGP-st, de nem megy. Ezért PCI-os kártya be, BIOS-ban sorrend át, PCI-os kártya ki, AGP-s kártya be. ASUS lapoknál még soha nem láttam ilyet. Látom havernél kipróbálod, most nem tudom minek szurkoljak. Ha nála megy, vidd haza az ő videokariját, mert lehet, hogy a BIOS-ban kell állítani valamit. Ha nála sem, akkor a karidat vissza. Én sufniban nem vennék 100K+-os bármit akkor sem, ha 10-20-al olcsóbb. Ezt a karit nem egy évre veszed, garázsboltban simán visszafóliázzák a visszavitt rossz cuccokat, vagy a használt kütyüket, sose veszed észre, hogy nem új.
  • kirol
    #18850
    Amott meg azt mondták ,hogy nem kell.
    Na mindegy, nekem nem sípol.

    19.15 -kor megyek haverhoz kipróbálni.
  • kirol
    #18849
    Itt vettem a VGA-mat:
    Z0ty bazárja

    Sose vettem még semmit máshol csak boltban, csak ezt most, de többet nem is fogok.
    De egy topikban ezt írták nekem:

    "Te ilyen suttyóktól veszel???
    Külld vissza.Ill mennyvele vissza mert az ienek a pénzt se mag a karit se adják vissza."

    Ez igaz lehet? Remélem nem, mert akkor nem tudom mi lesz.
  • Lord Myn
    #18848
    Másik gépben nem tudod kipróbálni? Lehet, hogy vmi kompatibilitási probléma van, bár az alaplapod is ASUS, úgyhogy elvileg nem kéne, de sose lehet tudni...

    Egyébként VGA nélküli alaplapnak kell sípolni.
  • Lord Myn
    #18847
    Ez egy GeForce 8-as, ebből már nincs AGP-s...
  • kirol
    #18846
    Nem is átalakítóval kötöttem össze.

    Sima DVI-DVI -vel nem volt jel.
    Rádugtam a VGA DVI átalakítójára az analóg kábelt, megnéztem TFT-men, meg CRT -n is, TEHÁT ITT VAN CSAK ÁTALAKÍTÓ, de egyik esetben sem volt jel.

    Bakker, feltudnék robbanni. Nem értem mi lehet a baj.
  • serito
    #18845
    Nincs itt semmi szopás!!!
    A monitort és a VGA-t egy DVI/DVI árnyékolt kábellal kötsd össze!!
    Ne átalakítóval!
  • kirol
    #18844
    VGA nélkül a gépnek kellene sípolnia?
  • kirol
    #18843
    Már bekapcsolásnál nincs kép.
    Így még a BIOS -t se látom, nemhogy drivert telepíthetnék.
  • Tomsess
    #18842
    Hát jah, ez az Gondolom a legfrissebb driver-t tetted fel. Próbáld meg régebbivel. Még egy 5let: ez PCI vagy AGP kártya? Mert lehet a Bios-ban átugrik (meg ha esetleg van az alaplapon is vidikari-át szokta dobni azt). Lesd meg ott mi van betéve.
  • kirol
    #18841
    Igen az.
    De próbáltam CRT-vel is. Átalakítóval, mivel a VGA -n csak 2 db DVI van.
    Bakker, ekkora szopást. :(
  • Tomsess
    #18840
    Milyen monitorod van? LCD?
  • kirol
    #18839
    Na megjött végre a VGA-m, kapcsolom be a gépet, és a VGA nem ad jelet a monitornak, de se analógon, de DVI-n.

    Ilyenkor mi van?

    Kicsit iszonyat ideges vagyok.
  • kirol
    #18838
    Asus EN8800 GTS-t.
  • kirol
    #18837
    Oké, köszi. Akkor maradok sima 32-es XP -nél.
  • takysoft
    #18836
    nem. bugos szutyok.
    64 bites support csak vistában van normális, meg linuxban(már ha játszani is akarsz)
  • cleric
    #18835
    Szerintem nem érdemes. A 32 bites XP is nagyon gyors a 64 bites rendszereken. A plusz sebesség kontra stabilitás/kompatibilitás mérleget mindenki magának billentgetheti :) Azonkívül nincs magyar változata. Legközelebb a magyar nyelvű Vista miatt kell majd újratelepítened, ha elég megbízható lesz.
  • serito
    #18834
    Milyen VGA-t veszel?