The Longest Journey
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Jin'jei kicsiny falujában, Unyin morajló dombjai közelében, élt egy Mon'aa nevü lány. Kíváncsi lány volt, és mindig a felnött Alatien-ek nyomában volt.
"Menj, játssz máshol!" - mondták Mon'aa-nak, de ö nem akart más gyerekekkel játszani. Ö is ott akart lenni, ahol a felnöttek, látni, hogy ök mit csinálnak, és tanulni tölük.
De egy nap, miután sok panaszt hallott a fazekasoktól, az öröktöl, a kereskedöktöl és a katonáktól a faluban, Mon'aa anyja megtiltotta neki, hogy zavarja a felnötteket... és ehelyett más gyerekekkel kellett játszania, vagy egyhelyben maradni, rajzolni vagy agyagozni. De Mon'aa mindig is kíváncsi volt, és most, hogy többé nem lehetett a felnöttek Alatien-ek között... úgy döntött, hogy felfedezi a Jin'jei falun kívüli erdöt. Sokszor megtiltották neki, hogy oda menjen, mert veszélyes hely lehet, de Mon'aa kíváncsi volt.
Persze, nem tervezte, hogy nagyon mélyre megy majd az erdöbe, de amikor megpillantott egy fehér Bolyosfarkút elugrani a magas füben, Mon'aa kíváncsibb lett, mint valaha, és üldözöbe vette. A Bolyhosfarkú befutott az erdöbe, és Mon'aa vakon követte, amerre csak az rohant, és egyedül az érdekelte, hogy elfogja a Bolyhosfarkút, hogy állatkájaként megtarthassa azt. De akkor, rövid idö elteltével, a Bolyhosfarkú eltünt egy földbeli lyukban, magára hagyva Mon'aa-t egy tisztáson, valahol, az erdö mélyén.
Kimerült volt a Bolyhosfarkú utáni rohanástól, és ahogy körülnézett, a tisztáson lévö ismeretlen fákra pillantott, rájött, hogy nem is figyelt nagyon, merre rohan. A bátorsága már nem elöször sodorta bajba, de ez most komoly volt. Mon'aa túl fiatal volt a repüléshez, és csak kicsi irányérzékkel rendelkezett. És a Bolyhosfarkú üldözésével megszédült, elfáradt.
Egyre sötétebb lett, és Mon'aa egyedül volt egy mély, veszélyes erdöben. Túl álmos és ijedt volt ahhoz, hogy bárhová is menjen, így Mon'aa szárnyaiba burkolózott egy fa levelei alatt... és sírni kezdett.
Nemsokára, nagyon sötét lett, és valahol, nem túl messze, farkasok kezdtek el üvölteni a Holdra. Mon'aa nagyon megijedt és halálra rémült, de egy idö után a fáradtság eröt vett rajta... és elaludt.
Akkor ébredt fel, amikor valahonnan, messzi fentröl a nevét szólították. Felnézve a csillagos égre, Mon'aa az öt Mesélö szellemét látta, kíváncsian rátekintve.
"Hagytad, hogy a bátorságod tévútra vezessen," - mondta az egyik.
"Elvesztél, és megérdemelted, hogy elveszett légy," - mondta a másik.
"Szegény kislány," - mondta a harmadik.
"Mi majd hazasegítünk," - mondta a negyedik.
"De ne feledd," - mondta az ötödik lélek, - "visszavezetünk a faludba, az édesanyádhoz, de csak ha megígérsz nekünk egy dolgot."
"Megígérem," - mondta Mon'aa. - "Bármi is legyen, megígérem, hogy megteszem."
"Nagyon jó," - mondta az elsö lélek, - "ezen éjszaka történetét a sajátodévá teszed, és a Csillagok meséjének fogod nevezni."
"Ez egy olyan mese lesz, ami a bátrakat óvatosságra figyelmezteti," - folytatta a harmadik lélek - , "és nem hagyja, hogy a bátorságuk kifogjon rajtuk." "És," - mondta a második lélek - , hogy emlékezzenek az Alatien-ek arra, hogy a Mesélöik lelkei figyel és segít rajtuk, amikor a leginkább szükség van rájuk."
És így az öt Mesélö szelleme átvezette Mon'aa-t az erdön, és hajnalra már otthon volt.
És Mon'aa elmondta a Meséjét, a Csillagok meséjét, mindenkinek a faluban, így mindenki emlékezetébe véshette, hogy a bátrosággal óvatosan kell bánni, és hogy a Mesélök szellemei mindig figyelnek.
Ez volt a mesém, a Csillagok meséje, és a saját szavaimmal adtam elö, ahogy a tanítóm is tette."
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Tales of Sea = A tenger meséje
Tales of Wind = A szél meséje
Tales of Stars = A csillagok meséje
Tales of Homecoming = A hazatérés meséje
Ez a négy mese, amit Aprilnek ismernie kell és a kastély õrzõjének kérdéseire ezek alapján kell válaszolnia, hogy bemehessen a Mesélõhöz.
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Döntsük el mi legyen.
Elõbbiekre: oké, amúgy is alapos átnézésre kerül minden, de így sokkal könnyebb lesz.
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity
az "Alaisi" helyett Alatiai-t írtam. (még régebben... egy viszonylag nagy file asszem, mert a könyvek fordításai.
TC-ben Alt+F7-el kikeresheted.
Írd át Alaisi-re. köszi szépen(ha eddig nem tetted volna meg)
Amúgy
Windbringer - Szélhozó
Waterstiller - Víznyugtató
Tales of Sea, Homecoming, Wind, Stars - A Tenger, Hazatérés, Csillagok, és Szél Története
ez így jó? valaki esetleg jobbat?
A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity
5f már 75%-os. kb..
majd jön
hosszú hét lesz ez😄
A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity
A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity
Két oldalon is: végigjátszás.hu-n és a PCLife.hu-n.
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Bár nekem tetszik!
De már a Paradise -t is várom. Az azért más lesz, nem ilyen videós Fahrenheit koppintás.
Persze nem gúnyolódni akarok, de mostanában ritkaság, hogy nem az Nvidia a favorit a game fejleszõknél.
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!
2-3 mp-ig tartanak (bár ez proci és memory függõ ).
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Általában minden game a legfrissebb drivert igényli a Dreamfall vajon miért nam? Ez meglehet, hogy programozási hiba.
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
Na de lehet benézek. Mert unom.
És most derült ki, mennyire fontos, hogy jól meglegyen írva a driver. Most éppen a 72.84-el megy. Az újjal a 2. 3. fejezet 1024-ben high beállításokkal max élsimítás + vertikális szinkronnal ment 26-33 FPS-el, míg a régivel élsímítás vert. szink. nuku és így is megröccen néha.
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
Már nagyon várom a kész mûvet, ha a TLJ-t is végigjátszom talán pontosan megértem a történetet. Már belekezdtem korábban, de a hiányos angol tudás miatt már akkor sem értettem pontosan, de most hála nektek<#worship>#worship> már érthetõvé válik nekem és mások számára is magyarul.
Nem tudok mást írni, mint köszönet a fordításért mindhármótoknak.
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
Ilyen szar napot. Délután a word, most meg goldoltam lazításképpen játszok ezzel, és most ez idegít!
Hát ilyet még nem ba****m, hogy egy játék egyik pályája megy egy adott driverrel, majd a másik meg nem. <#levele>#levele>
Pedig pont mondani akartam, hogy nagyon tetszik a játék, ahogy haladok, egyre jobb. De így.
Érdekesen van programozva.
Legalább pontosan fogom érteni a történetet, nem úgy mint most a Dreamfall-nál.
Lejátszom a TLJ-t majd rögtön utána a Dreamfall-t megint, így kikerekedik a story.
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Így tehát lesz két szakaszod. A második szakaszban állva (a word ablak bal alsó sarkában az "Oldal: " mellett ott van a "Sz: " mely az akutális szaksz számát mutatja) kérsz egy láblécet, elsõnek kikapcsolód az "Ugyanaz mint az elõzõ.." gombot. Ezáltal ennek a szakasznak a fejléce/lábléce nem kötõdik az elötte lévõ szakaszéhoz. Beszúrod az oldalszám mezõt, majd az "Oldalszám formázása" paranccsal beállítod a kezdõ értéket. (feltéve, ha erre szükség van)
Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Resa nem a játék legelején szereplõ csóka volt, akit beszippantott a fekete erõ? Újra kell kezdenem, mert nem emlékszem már rá és a képet is össze kell rakni.
A méretes félmeztelen pasi a WATIcorp elnöke volt, akit végül az ikrek megöltek - lentebb ecseteltem az teóriám ezzel kapcsolatban azt hiszem.
Harmadik rész pedig várható, Torquest állítása szerint ha minden jól megy hamarosan - ha mégsem sikerülne tetõ alá hozni a projectet - pl gyenge eladások miatt, amire sajnos nagy az esély - akkor akár könyv formájában is kiadná, ami elképesztõen nagyon jó ötlet, minden vágyam, hogy minél többet megtudjak errõl az érdekes univerzumról.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ja még egy kérdés: A sötét emberek "szigetén" ki ölte meg a fehér sárkányt (a fehér nõt ), csak nem a "léghajós" ?
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
És Resa hol volt mindvégig? Tulajdonképpen resa keresése, és Faith megmentése volt a lényeg? És ki volt az a becsövezett zöld manner a WATIcorp-nál? Õ volt a WATIcorp elnöke? Akkoe most Arcadia még tovább létezik, vagy csak egy álom volt. Gondolok itt a városra az álomban. Még lesznek kérdéseim, de egyenlõre ennyi.
Ha valaki tudja, kérem válaszolja meg kérdéseimet.
Köszi.
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
Valamit, még ezen tipp elõtt elrontottam, és minden oldal 1-es lett, és most hiába csinálom amit ítrál, 1-es az összes. Pedig, amit írtál, az szerintem is jó megoldás!!

S menni fog.
Persze, elõtte lépj a HARMADIK oldalra az Élõfej létrehozása után!
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Vedd ki a "Oldalszám az elsõ oldalon is" elõl a pipát!
Kezdõ sorszámnak add meg amit akarsz.
S lám, az elsõ oldalon nem lesz sorszám, a következõn pedig az lesz, amit megadtál és onnan folytatólagos lesz.
Ha azt akarod, hogy az elsõ lap után a következõ 1-est kapjon, akkor a kezdõ sorszámnak 0-t adj meg!
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
De nekem a másodikat se számozza. -1 rõl meg nem hagyja indítani.
Sõt a tartalomjegyzéket sem csinálja meg a kis szemét.
Hú de felidegesített. Már egy órája ezzel szenvedek.
A "Formátum" alatt szabhatod testre a jobb oldalon lévõket.
A "Kezdõ sorszám" pedig tetszõleges lehet. Elõtte vedd ki a "Oldalszám az elsõ oldalon is" elõl a pipát!
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Word -ben hogy lehet úgy az oldalszámozást beállítani,hogy az elsõ két oldalon ne legyen semmi, és a harmadik laptól számozza 1-es el kezdve?
Mert 0-ról indítható a számozás, de -1 rõl nem. 😞
ON
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Zöe pasija: nos, mikor Zöe meghalt, odasúgta az apjának, hogy vigyázzon, mert az a srác nem az, akinek látszik. Kérdés, hogy végülis mi volt az a jelenet a játék legelején, mikor egy másik síkra lépett, az "Álmok irányítójához" és elragadta a sötétség.
Arcadia, a torony. Amikor beindult a hálózat, valami ott is történt, eléggé baljóslatú volt az a villámokkal szegélyezett felhõ: talán újra megtört az Egyensúly, az álmok révén egyfajta kapu nyílt Arcadiába, ami roppant destruktívan hat rá. Az Azadiaknak igencsak sötét kártya jutott, az a hat istenség minden bizonnyal jó elõre tudott errõl és nagy a jelentõségük a világ menetét illetõen.
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
Vagy csak nem értettem pontosan a történetet? ( mint írtam hiányos angol tudás ) Valaki elmesélhetné, a történet végét, hogy most mi van.
A Dreamer, a WATIcorp továbbra is mûködik? Ha mindennek vége ami az álomban volt akkor Zoe hol van? A semmibe ragadt, vagy benne van az új hálózatban?
Utálom, ha nam értem a dolgokat.
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

