The Longest Journey

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

kirol
#15275
A Paradise szövegállománya melyik fájlban van?
Mert eddig csak a karakterkészletet és a dokumentumokat találtam meg.
Vagy a sok *.opl lenne az?

MerlinW
#15274
<#bohoc>

[merlinw.org]

serito
#15273
Ja ez elmaradt : <#worship><#worship>

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#15272
Hatalmas ISten vagy!!! Este már csekkolom is!!

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

#15271
HÚÚ! Ez gyors volt! KÖsziii<#worship><#worship>
Lord Myn
#15270
Örök hála! <#worship>

MSI H370 Gaming Plus|Core i7 8700|32GB DDR4|Gainward RTX 3070 8GB GDDR6|SB X-Fi Titanium HD|XPG 512GB SSD|WD Blue 1TB SSD|WD Blue 6TB HDD|ZALMAN 600W

MerlinW
#15269
Paradise Reloaded -> kettes -> indzsój<#smile>

[merlinw.org]

MerlinW
#15268
Ühüm, az akkora

[merlinw.org]

Atomreaktor
#15267
áááááááá😊)))<#worship><#worship><#worship>

Atomreaktor
#15266
GameStar teljes játék 2005/09-es szám

MerlinW
#15265
Paradise mindjárt kettesen<#vigyor3>

[merlinw.org]

serito
#15264
Szívesen látnám a gépemen is!!!:-)))

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#15263
Már az nforce-on is.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

kirol
#15262
Van már Reloaded is.<#awink>

#15261
hi

ne haragudjatok hogy ilyet kérdezek, de honnan lehet beszerezni a TLJ1-et, akár biztonsági másolatát is...

Az udvariasság annyit ér, mint matekban a nulla, de mindenhol értéket képvisel.

Axon
#15260
Na mostmár bele tudok nézni a TLJ2 mappájába és már húzom is lefele.
Egyébként a 6. cd az teljesen fent van? Mivel ha jól látom 20 db-ból áll.

serito
#15259
Akkor azt mondjátok meg, hogy a TLJ futtatható-e ablakban?

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

Atomreaktor
#15258
de én is azt mondom mindezek ellenére, hogy lehet klón is mert úgy is best lesz!😉

Atomreaktor
#15257
hát hogy ez is egy Syberia lesz, csak más köntösben. ami persze nem baj, de attól még csak egy klón lesz😊 úgyhogy remélem lesz azért sok újítás is😉

serito
#15256
Én is azt mondom, ha jó a történet, és tényleg kaland ( mint a Syberia ), akkor jöhet a Paradise. " de azonnal" :-)))

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#15255
Sajnos ez elõfordul mostanában, hogy a "ketteskén" nem látsz bele a mappákba. Próbáld meg web-rõl.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

Axon
#15254
Végre bemásztam a melóhelyemre. Hétvégén elõjött a lumbágóm és csak derékszögben tudtam létezni. Mindegy, legalább tudtam filmeket nézni :-)
Ajánlom mindenkinek a mostanában látott legjobb horror filmet, a Viasztestek-et. Hihetetlenül jó.
Más:
Szombaton még nem volt fent a szerveren a teljes TLJ2 ha jól emlékszem. Most pedig úgy látom, hogy üres az alkönyvtára, de lehet, hogy nálam van valami gond, mert elég furán viselkedik minden. Elõször sem az 1-es, sem a 2-es szerverre nem tudtam felmenni, majd felment de nem mutatott egyetlen alkönyvtárat sem, majd ki is dobott. Szóval tele vagyok bizonytalansággal :-)

kirol
#15253
"Viszont félek az erõs "Syberia klón" érzettõl."

Ezt hogy érted?
Nekem nagyon tetszett. Részemrõl jöhetne akár Syberia 3 -is.

Atomreaktor
#15252
az nagyon jó lenne, mert Syberia 1-2 ugyebár azért elég rövidre sikeredett. viszont ha hozza annak színvonalát és 20 órában, akkor mmmm<#finom>😊 viszont félek az erõs "Syberia klón" érzettõl.

kirol
#15251
Hát én már eddig is mondtam ezt! <#awink>

Bár ebben biztos nem lesz mindenféle shader, de szép lesz azért, persze max 800*600-on fog menni.
A kalandrész viszont remélem szuper lesz. Ráadásul nehezebb lesz elvileg, mint a Syberia és kb 20 órás lesz. Ez jónak tûnik.

Atomreaktor
#15250
azért akárhogy is nézzük a Paradise lesz az "igazibb" kaland😉

kirol
#15249
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
ÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜ
ÛßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßÛÛÜ
Û ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛßßÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛßßßß ßßßßßÛÛÛ ÛÛÛßßßßßßßß ÛÛÛ ÛÛÛßßßßßßßßßßß ßÛ
Û ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ßßßßÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛßßÛÛÜ Û
Û ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ Û
Û ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ Û
Û ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ Û
Û ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛßßß ÛÛÛßßÛÛÛ ßßßßÛÛÛ ÛÛÛßßÛÛÛ ÛÛÛßßß ÛÛÛ ÛÛÛ Û
Û ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ Û
Û ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ Û
Û ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ Û
Û ßßßßßßßß ÛÛÛ ÛÛÛ ßßßßßß ÛÛÛ ÛÛÛ ßßßßßßß ÛÛÛ ÛÛÛ ÛÛÛ ßßßßßßß ÛÛÛ ÛÛÛ Û
ÛÜ ßßßßßßßßßßß ßßßßßßßßßß ßßßßßßß ßßß ßßßßßßßßßßß ßßß ßßßßßßßßßßß ßßßßßßß ÜÛ
ßÛÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÛÛß
ßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßß
 P R E P A R E T O B E U N L E A S H E D ! ! 


Benoit Sokal: Paradise (C) White Birds
ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ
Release Date : 05-03-2006 Protection : SecuROM
Release Type : 3 CD's Game Genre : Adventure
ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ
Release Notes:

From the creator of the award-wining series Syberia comes Benoit Sokal's
fascinating new work, Paradise. Sokal's latest adventure game
masterpiece is set in four different worlds in the heart of darkest
Africa. From the arid lands of Madargane to the dense jungle of the
Maurania River, the world is both primitive and contemporary. Fraught
with political turmoil, the lush landscapes are beautiful and dangerous.

You play Ann Smith, a young woman suffering from amnesia struggling to
make her way home and avoid the conflict surrounding her. To discover
her true identity, she must escort a strange black leopard back to the
land where it was born.

Follow Ann through her journey as she finds clues to her identity and
unravels the truth behind her mysterious past.


Unparalleled artistry: Paradise presents a unique blend of a
semi-realistic sub-Saharan world and an ethereal fantasy. Africa comes
to life as a breathtaking visual experience. Both the cinematics and
over 350 backgrounds include Sokal's unique and visionary artistic
direction.

Storyline that plays like a movie:Ann Smith, a college student from
Geneva, loses her identity and must journey through uncharted corners of
Africa to unravel her past. How has Ann come to be in a place so wrought
with turmoil? Why is her fate tied to that of a black leopard? Is Ann
the daughter of a fierce dictator? Unlock those secrets and more as the
story unfolds.

Sets the benchmark for adventure games to come: Puzzle solutions are
seamlessly embedded into the story as players must interact with their
environment and other characters to gain insight into clues that will
help reveal Ann�s true identity and answer why she's in this strange
African land.

A touch of real-time 3D: Adding a new "action" element to the
traditional slideshow style of play, the real-time 3D graphics take over
as the player becomes the leopard, searching for a way home.

ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ
Install Notes:

1. Unpack the release with WinRAR or equivalent
2. Burn with Blindwrite 4.5.7, or mount in Daemon tools 4 with Securom
Loader to get around blacklist.
3. Play
ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ

" Someone has Unleashed the goats, prepare to be Unleashed "

kirol
#15248
Megjelent a Paradise!<#taps>

MerlinW
#15247
Féreértés ne essék, csak személyes véleményemet mondtam el😊 Imyke fordításai jók, takyval csak DOTT-ban találkoztam, az is jó volt, de a KOTOR fordítással sincs semmi bajom😊 Azt itt látottak alapján via_malaval is meg lesz elégedve a nép😊 Én meg beszélem az angolt is, úgyhogy max ami nem tetszik, arra nem figyelek majd oda😄

[merlinw.org]

via_mala
#15246
Mély igazság!
Nem felelhetsz meg mindenkinek.

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

RaveAir
#15245
Úgyis a fordító fogja eldönteni, és bárhogy is dönt, az úgysem fog valakinek tetszeni. 😉

Fear is the path to the dark side... fear leads to anger... anger leads to hate.. hate leads to suffering. http://www.magyaritasok.hu http://raveair.blogspot.com/

MerlinW
#15244
OKé, teljesen igazad van, csak hát én nem szeretem😊 De hát nem habstorta ugyeugye😊

[merlinw.org]

RaveAir
#15243
Én sem akarok beleszólni, mégis azt teszem, de azt hiszem, hogy a fordító(k) szabadsága a nevek lefordítása.
Kitalált világokban indokolt lehet a beszédes nevek lefordítása, még ha az bénán is hat magyarul. Ilyenkor szoktam azt mondani, hogy angolul és magyarul is azt jelenti, csak a magyar fül számára az angol név/kiejtés sokkal egzotikusabbnak és hatásosabbnak tûnik. (Érdekes, hogy kiadtak egy SW világban játszódó könyvet, ahol az egyik hõst Baljos Anyak-nak hívtak, mivel az író járt Magyarországon, és azt hitte, hogy ez tényleg valami név...)

Fear is the path to the dark side... fear leads to anger... anger leads to hate.. hate leads to suffering. http://www.magyaritasok.hu http://raveair.blogspot.com/

serito
#15242
Most telepítettem megint a TLJ-t, korábban már próbálkoztam vele de akkor még annyit sem tudtam angolul mint most (bár a mostani tudásom sem elegendõ a story pontos megértéséhez ).
A telepítés csak elõkészület, mivel a fordítók ( I2k, takysoft, via_mala ) lázasan dolgozak azon, hogy egy ilyen "mihaszna" (itt csakis magamra gondolok) angolul nem értõ is megismerhesse a Dreamfall elõzményét.

A Dreamfall hatására most nagyon érdekel a "teljes" történet.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#15241
Még valami nem is emlékszem: a TLJ-t lehetet ablakban futtatni?
Ha valaki tudja a nyitját akkor azt ossza meg velem is! Köszönet.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#15240
Nem irigyellek most, ha nekem lett volna ennyi driver gondom, már lehet, hogy abbahagytam volna, bár a game minden driverszenvedést megér. (mondom én akinek ATI kártyája van. :-))

UGA:
nekem csak K-lite van fenn semmi egyéb codec.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

kirol
#15239
Nincs, én vagy 2 hete raktam fel a WinXP -t, és csak divx Xvid, meg AC3 codec van fent, de most is elindult az UGA.

Igen, csináltam egy külön könyvtárat, Dreamfall ForceWare Driver névvel, íde gyüjtöm a drivereket (eddig 12-t próbáltam -->24 újraindítás!!). Most éppen a 81.98-al megy. A múltkor nem is a fejezetnél lett rossz, hanem fejezeten belül, mert elkezdõdött a 4. fejezet, itt mentem a házhoz, aztán történt az ami, jött a töltés és a belinkelt kép lett. De ez más hiba, mint a többi driverrel, mert azok össze vissza csíkoztak, itt viszont a képen is látni, hogy ez más hiba, mert valami rendszer itt van a képen. Majd 5. fejezetben visszarakom, hátha jó lesz, mert az azért csak gyorsabb volt.

serito
#15238
Ja tényleg, sikerült valamelyik driverrel tovább játszanod a Dreamfall-t?

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#15237
Sajnos még nem, és fogalmam sincs mi lehet a gond.
Initial video csekkoláskor futtatási hibával megáll.
Csak nem van valami ötleted? Vagy egy másik progi ami ugyanezt tudja?

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

kirol
#15236
Serito sikerült már beizzítani az UGA-t?

MerlinW
#15235
Nem szólok bele, de véleményem szerint nem szabad lefordítani a tulajdonneveket...
Égjáró Luke(skywalker), vagy a Kovács Vilmos (Will Smith) sem pálya😄D

[merlinw.org]

via_mala
#15234
Na ennek a Crow-nak elõször én is a Varjú nevet adtam, de aztán visszaváltottam Crow-ra. Akkor innentõl nálam is Varjú lesz.

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

IMYke2.0.0.0
#15233
Nálam:

spirit = lélek, szellem

Crow = Varjú

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

via_mala
#15232
Nemsokára postára adok egy 8 állományos fordítást.
Kész is!

Egyébként az én fordításomban:
spirit = lélek
Spirit Dig = Lélek Halom
Fathers = Atyák

Taky, mi a véleményed?

És a Gribbler-t lefordítottátok valamire?
Crow nálam maradt Crow, de el tudnám képzelni, hogy a magyar verzióban Krá legyen a neve. Vélemény?

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

MerlinW
#15231
eltévesztette a topikot😊

[merlinw.org]

IMYke2.0.0.0
#15230
Most konkrétan mire gondolsz? <#nemtudom>

A lejjebb idézett mese a The Longest Journey-bõl van, nem a Dreamfall: The Longest Journey 2-bõl...

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#15229
Jézus!
Ennyi mindent kell kibontani a TLjd-ben?
Vagy van egy egyszerûbb meoldás?

mandm
#15228
Igen, így értettem én is! Pláne jó a mese szó, ha a Mesélõhöz való bejutáshoz van rájuk szükség.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

MerlinW
#15227
<#eljen><#smile>

[merlinw.org]

IMYke2.0.0.0
#15226
Az idõközben fellelt helyesírási / elgépelési hibákat korrigáltam az eredetiben.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.