The Longest Journey

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Atomreaktor
#15375
a malacokat azért sajnálom<#rinya>
de jó sörözést, bakk nálatok mindig van vmi😊

#15374
Dehogy tárgytalan. Kösz!<#eljen> Köszi!<#law> Köszi!<#worship>
Mindjárt szedem is le.
Axon
#15373
Éppen nyúzom az American Conquest-et. Baromira jó!
Tudtam, hogy ha valamit így lehúznak az csak jó lehet :-)
Ha valamelyik megjelenõ játéknak nincs ful 3D-s csili-vili szuper grafikája, azt a sárgaföldig lehordják. Úgy látszik a mai játéktesztelõk már nem ismerik a játékélmény fogalmát.
Egyébként ez a játék nem is lenne jó 3D-ben. Pont így jó ahogy van. egyébként itt esetenként több ezer egység mozog a játéktéren, amit 3D-s poligonkupacokkal lemodellezni még a mai csúcsgépeken sem lehetne.

via_mala
#15372
Kiru: meglepi a ketteskén neked
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Final Fantasy VII CD#1. A másik 2 CD-t majd valszeg jövõ héten töltöm fel. Ha már tárgytalan a dolog, akkor jelezz vissza, mert akkor nem tökölök vele.

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

Axon
#15371
Gratulálok a fordítóknak. Jó látni, hogy az a piros százalék érték minden nap nõ egy kicsit :-)

Axon
#15370
off:
Bejöttem melózni és mellettünk éppen megyei tûzoltó találkozó van. 3 malacot sütnek faszénen forgatva és 4 bográcsban fõtt a bírkapörkölt. Biciklim letámasztását követõ 20. másodpercebn máris sikerült egy korsó hideg csapolt Kaiser sört zsákmányolnom, aztán pedig egy hatalmas adag birkapörköltöt. Most éppen a 2. korsó sörömet szürcsölgetem és végre a géphez is eljutottam. 6-ig dolgozom és addig itt lesznek, vajh hány kori potyasört tolok addig le? :-)
... és a malacsültet még meg sem kóstoltam...

on:

#15369
Takysoft újabb anyagával együtt:

#15368
Ha Takysoft tud majd fordítani és belehúz, akkor május végéig már aktuális is lehet a tesztelés.
A tesztanyag majd a Ketteskérõl lesz letölthetõ, szigorúan tesztelni vágyók számára... de, addig még sok víz fog lefolyni a Duna-Dráva-Tiszán.

serito
#15367
Én már elõkészítettem a 2cd-s (ablakban futtatott TLJ-t a mihamarabbi tesztelésre!

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

#15366
Ebben még nincs az átnézésre váró néhány szöveg - taky-tól.

#15365
TLJ HUN: 58,2%

#15364
Egyébkén köszi a progit<#worship>
#15363
Na, tegnap kb. én is idáig jutottam<#buck>
serito
#15362
olvastam

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

#15361
Ha csak azért akarsz játszani vele, hogy le tudd, - a Dreamfall miatt - akkor felejtsd el...!

dinomano
#15360
ez a sime Longest Journey forum? Vagy a dreamfall-os? :-P NAh, lekaptam az elsö részt, a 2000-es Longest J.-t; majd vmikor mostanaban megsasolom; vki tud irni vmit erröl a gémröl? Azt tudom h. allokepes kalandgém+point and click...a max. felbont. cak 640*480 benn? köszi az infokat...

\"Héjjá-héjjá-héjjá-hóóó; pici kupó mogyoró!!! :-P\"

#15359
#15345...

serito
#15358
Paradise:
Tegnap este ( miután a gyerekeim és a párom végre a géphez engedtek )nekiláttam a Paradise telepítésének. Game indítás, és azonnali meglepettség, 800x600(?) milyen évet írunk(?) úgy tudom 2006-ot. Na mindegy gondoltam lépjünk túl ezen, a történet bitosan feledteti a képi hiányosságokat a pixelháborút. A Sokal név eddíg garancia volt a csodálatos látványvilágra, és képi hatásokra (nem kell ecsetelnem melyik game-ekre gondolok), de amit monst kaptam.... A menü egész pofás, tetszik a gépi elemek ismételt használat.
Gondoltam akkor kezdjünk neki: new game
Az intró valóban szép, de mi is történt? Két csõka beszélget, majd egy repülõt lelõnek,(bár ez egy kicsit nevetséges azokkal a karabélyokkal) aztán egy szobában vagyunk egy lányt irányítva. Csak idáig jutottam, de már meg vagyok zavarodva, gondolom a késöbbiekben kiderül mit is keresünk ott, és mit történt a lezuhant géppel..stb?
Na mindegy, csak leírtam az elsõ reakciómat a Paradise-ról.
A fogalmazás elég gyenge, de sosem volt az erõsségem. :-))

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#15357
Köszi a tippet fut ablakban!!!

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

kirol
#15356
Az nekem pörfiktül be van állítva.
Amúgy meg ne kötögessél itt velem, mert megharagszok!
<#nevetes1>

Lord Myn
#15355
De csinálhat az is, csak attól függ, hogy van beállítva. Egyébként ez "felkeverés", mivel sztereoból csinál 5.1-est, a "lekeverés" az amikor több csatornásból csinál sztereót. (Vagy amikor lemész a térre kostólgatni a helyi csávókat és erre õk lekevernek egyet... <#nevetes1>)

MSI H370 Gaming Plus|Core i7 8700|32GB DDR4|Gainward RTX 3070 8GB GDDR6|SB X-Fi Titanium HD|XPG 512GB SSD|WD Blue 1TB SSD|WD Blue 6TB HDD|ZALMAN 600W

kirol
#15354
Már megoldódott, a PowerDVD csinálta.

A CMSS3D amúgy nekem mindig be van kapcsolva, de az nem csinál ilyen lekeverést.

Lord Myn
#15353
Nem, lehet, hogy a CMSS3D be van kapcsolva az Audigy 2 audio panelen?

MSI H370 Gaming Plus|Core i7 8700|32GB DDR4|Gainward RTX 3070 8GB GDDR6|SB X-Fi Titanium HD|XPG 512GB SSD|WD Blue 1TB SSD|WD Blue 6TB HDD|ZALMAN 600W

kirol
#15352
Köszi, megnézem.
Én mindkettõt használom.<#integet2>
Bár mondjuk nem is rossz így hallgatni.

#15351
Van. Nézd meg a PDVD-ben az Audio beállításokat.
<Én WinDVD-t használok, az nem kavar be semmit.>

kirol
#15350
Azt nem tudja valaki, hogy mitõl lehet az, hogy ha a Winamp -al mp3-at hallgatok a gép valahogy lekeveri 5.1-be, mert úgy szól, mint a dvd-k, a centerbõl külön jön az ének, a többibõl csak ilyen vokál szinten jön + a hangszerek(zene). Pegid nem cseréltem hangkari drivert, és nem csináltam semmit. <#nemtudom>
Mondjuk felraktam a PowerDVD 7-et, ennyi. De ennek nem hinném, hogy van ehhez köze.

kirol
#15349
Én is csak a grafról bezséltem egyenlõre. De kimentem a szabadba, aho lnapfény is volt és irtózatosan csúnya volt, amit láttam. <#rinya>
Fix megrajzolt képek, de valami botrányos élességgel, kidolgozással.
Én azt hittem, már csak a 800*600 miatt is, hogy a Syberia motor fogja hajtani. És gondoltam, arra csak nem költenek zsét, hogy kitalálják, hogy lehetne visszafejleszteni a motort.

Atomreaktor
#15348
az amnézia klisét már tényleg elfelejthetnék<#szomoru1>

#15347
Természetese: The Longest Journey-rõl van szó.

#15346
Weedeye?
A Maerum Királynõvel való diskurzusban említõdik meg - fogalmam sincs, mire fordítsam... Gyomszem-re? Gazszem?

#15345
Nekem a Paradise alapsztorija nem tetszik. Snassz.
Kislány bedühödik, megharagszik a gazdag apucira, elhúzza a csíkot az életébõl, s minõ meglepõ, légiszerencsétlenségét egyedül túlélve egy pazar, titokzatos dzsungelbeli világban landol, s természetesen: amnézia...

Össze kéne már kapniuk magukat a játékfejlesztõknek!

serito
#15344
A képek összehasonlítása alapján a Syberia képei a jobbak. Az, hogy a játékélmény melyiknél lesz jobb és élvezhetõbb, azt én is a game lejátszása után döntöm el. ( bár megjegyzem, szeretem ha grafika is meggyõzõ )

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

takysoft
#15343
nem képek alapján döntök

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

serito
#15342
Van kölömbség a képek között. Este megnézem, nálam is ugyanezt produkálja-e?
Mit mondjak: Syberia viszi a pálmát.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

Axon
#15341
Már alant írtam, hogy szükséghelyzet, volt gyorsan kellett a vinyó. Nem a szokásos boltba mentem vásárolni (WD vinyót akartam venni) hanem az ügynökünktõl kértem egyet, aki rögtön hozta is, de 250 megásban csak maxtor volt. A gyorsaságnak sajnos meg is lett az "eredménye". Több mint egy hete történt és még mindig nincs vinyó a gépemben, még a boltból péntekre (multhét péntekre gondolok) már meglett volna a WD vinyó.
Ez hívják (nagy)szívásnak...

#15340
Orvosnál jó híreket, gyógyulást; ballagáson sok duhajt!

takysoft
#15339
Maxtor inkább hangos, bár nekem már ment szét maxtor vinyóm.(de csak 1)
inkább az volt a gond, hogy a mõltok, mint régebben írtam a gyári vinyó szar volt. low-format kellett, hogy felmenjen a windows.

a seagate meg írtó lassú... volt... amíg rá nem jötem, hogy az alaplapon nagyon nyögve kezeli a nagyméretü vinyókat.
Firmware-update(bios), reszketés, de sikerült. azóta nagyon tépet😄 gyors rendesen.

következö napokban kevesebbet fordítok, mert orvoshoz megyek, meg ballagásra.
mindenkinek minden jót

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

Axon
#15338
A munkahelyemen a gépek minimum 90 %-ban maxtor vinyó van. Többnyire nincs velük gond, úgy évente 1 esetleg 2 ha tönkremegy, de ez elfogadható arány.

Axon
#15337
Ezer köszönet a American.Conquest.Divided.Nation-ért!
Máris húzom lefele és gyorsan berepülöm :-)

kirol
#15336
Engem egyenlõre az gondolkodtatott el, amit itt írtam a 80-as hsz -ben.

kirol
#15335
Nekem van

~ 1 db Quantum FireBall Ex 3,2 Gb -os vinyóm, kb 7 éves. Tökéletesen megy, egyszer leejtettem lett rajta 8 bit bad szektor, azóta is annyi van.

~ 1 db Maxtor LO60J3 típusú, 4,5 éves, 0 bad szektor, tökéletesen megy.

~ 1 db Maxtor 6Y160MO típusú, 3 éves, 0 bad szektor, tökéletesen megy.

Atomreaktor
#15334
Ez kevesebb szöveg még a Syberia részeknél is. És az bizony nem tartott 20 óráig😊 Rem nem Myst-et csináltak belõle😊 Mindegy este kiderül, mert nekikezdek😉

serito
#15333
Akkor kifogtál egy jó szériát.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#15332
Én már régen visszavittem volna. Amúgy én is kérdeztem miért vettél Maxtor-t?
Nekem mindíg problémám voltak a maxtor-okkal, és azóta nem is veszek, de mégcsak a boltban sem tartunk.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

#15331
Maxtor 20GB (ATA133, 7200 RPM) - 6 éve mûködik - rendszervinyóként.

via_mala
#15330
A megígért meglepi neked az egyeskén pihen.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
American.Conquest.Divided.Nation-RELOADED

Ráncigáld le, és örülj neki.
Egyébként Maxtor vinyókkal már más is szívott bõven - ha ez vigasztal, nekem mondjuk idáig minden vinyóm Seagate volt.

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

Axon
#15329
Elmondom az utolsó fejezetet, mivel érdekes.
Feltünt, hogy a VIA chipsetes alaplapon a formázás csak egy pillanat, pedig nem is gyorsformázást kértem, de ezt betudtam a "gyors" vinyónak. Az Nforce chip-es alaplapnál a formázás már a megszokott sebességgel ment, de úgy 37 %-nál megállt és 10 perc után sem mozdult. A Maxtor weboldaláról leszedtem egy Diamondmax4 nevû utilityt, ami többek közt formázni is tud. Na ez már szépen leformázta a vinyót. Ezután a WinXP telepítõje már simán felmászott a vinyóra, csak nem szabad kérni a partició formázását. Szépen, villámgyorsan mûködött a windows egy darabig, majd megint jöttek a kernel hibaüzik, mint a telepítéskor, majd állandó fagyások. Gondolom, hogy ha a partició távolabbi pontjaira akart írni, akkor már fagyogatott.
Nem ragozom tovább, felhívtam a srácot és õ tegnap elvitte a vinyót.
Konklúziók:
1. Ne vegyetek Maxtor vinyót
2. Az XP nem tud formázni. Vagy a nagyméretû vinyókkal van gondja, vagy a sata-s vinyókkal.
3. A Linux ellenben tökéletesen tud formatálni és gond nélkül felmászott, majd gond nélkül mûködött.
4. Nem érdemes egy vinyóval elb@szni egy bõ hetet. Érdemes még aznap visszavinni a boltba és ha akadékoskodnak, akkor megetetni velük. (elnézést a számtekboltos topiktársaktól <#kacsint>)

serito
#15328
Cseréltetted a vinyót, vagy próbálkozol még vele?

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

Axon
#15327
Ha kérhetném, akkor a TLJ2 és a Paradise jövõhéten is maradjon még a kettesen, mivel a már vázolt vinyó problémám miatt egyelõre nem tudom letölteni.
Köszönöm!

serito
#15326
Valakinek lesz az több hét is. Ha komolyabb fejtörök is vannak benne akkor biztosan.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64