33675


  • DanielT
    #19274
    Köszönöm!
  • monomojo
    #19273
    A következő verzóban már bennelesz a lehetőség,
    hogy majdnem teljesen magyar nyelvű mentéseket is
    feltelepít a magyarítás
    (a menüben a jelenetcímeket,
    illetve video-betétek neveit kivéve teljesen magyar).
    Így aki folytatná a korábban elkezdett játékát, fejezetenként kap egy
    indulási pontot.

    új játékosokhoz:
    Akik a legelejéről kezdik a játékot, kérném,
    hogy mentsenek el minden fejezet elején egy játékállást(13 fejezet van).

    Jelenleg már minden angol szó le lett fordítva a játékban,
    a fennt megnevezettek is, viszont azokról még nem készült játékállás mentés, így még angolul fognak megjelenni betöltés után.

  • via_mala
    #19272
    Hidd el, hogy én is megtenném, ha látnám értelmét. De szerintem akiknek nem megy a telepítés, azoknak olyan verziójuk van, hogy valszeg ezekkel a xarc-okkal sehogy sem menne. Ráadásul ugyebár az újabb és újabb verizókkal ugyanezt eljátszani nem sok kedvem lenne nekem sem, csakúgy mint monomojo-nak.
    Az a probléma, hogy a readme.html-t sokan nem olvassák el, vagy nem elég figyelmesen és kihagyják az 1.60-as patch-et, vagy akkor is telepítik, ha 4 CD-s verziójuk van. Valószínűleg inkább olvass_el!.html -nek kellett volna neveznünk. Na majd az 1.24-esben úgy lesz. :)
  • via_mala
    #19271
    Már vannak mind a tizenhárom fejezet elejéről játékállás mentések.
    Mindjárt elküldöm neked, hogy honnan szedheted le őket.
  • monomojo
    #19270
    ahogy imyke csinálta...
    de akkor azt a verziót majd te supportálod :-)
  • takysoft
    #19269
    esküszöm, mindjárt kiszedem a fileokat, aszt mérgemben felrakom őket zipelve.
    senkinek se megy a telepítő:D
  • monomojo
    #19268
    win98-on IE 5.5-el teszteltem, és ment.
    hétvégén megnézem újból win98-on, 6.0sp1-essel is.

    rögtön indítás után adta a hibaablakot?
    nem fut a gépen valami debugger a háttérben?
  • monomojo
    #19267
    milyen nyelvű a TLJ-d?

    privátban küldj légyszi egy egész-ablakos képernyőmentést, ahol a telepítő többi része is látszik,
    köszi
  • monomojo
    #19266
    új játékot kell kezdeni.
    a játékmentésben tárolódnak el ezek az adatok, így ha az angol
    verzióval mentett állásaidat próbálod folytatni,
    akkor ez lesz az eredménye, és csak az új bejegyzések lesznek
    magyarul, amik ezután kerülnek bele.

    megoldás hamarosan lesz:
    kértem a bétatesztereket, hogy mentsenek el minden fejezet elején
    egy állást, valaki remélhetőleg megteszi ezt.
    akkor majd felül kell írni a régi mentést a magyar változattal,
    így majdnem onnan folytathatod ahol abbahagytad.
  • DanielT
    #19265
    Jól látom, hogy sem a conversations log, sem pedig a napló nincs lefordítva? A conversations különösen furcsa, mert azt elvileg a lefordított szövegekből kellene, hogy összerakja.
  • serito
    #19264
    Nem volt sok dolgom délelött, és gyártottam magamnak is egy újat.
    Most tervezek megint egy újabbat ami egy kicsit dark hangulatú lesz.
    Ja meg egy olyat is ami kötődik a TLJ-hez.
    Csak az a baj, hogy mindezt 8kb-ba kell besüríteni. Még az is meglehet, hogy VIP tagságot váltok, majd meglátom.

  • kirol
    #19263
    Na neked már megint új logód van?
    Nagyon belejöttél!
  • kirol
    #19262
    Jó lenne, ha márc. 15 előtt feltudnád rakni, és erre az "nagyonhosszú" hipenőre már meglenne.
  • serito
    #19261
    Köszönöm! Egy kicsit átformáltam, hogy beleférjen a 8kb-ba de így nem tudok mindent beletenni. Ha azt szeretnéd, hogy többet mozogjon akkor VIP tagságot kell váltanod.
    Szóval ilyen lett:
  • serito
    #19260
    Ezzel azt akarod mondani, hogy a Win2000 egy szuper ma is helytálló oprendszer? Én nem azt mondtam, hogy ha valaki nem vált Vistára az már elavult programot használ. Én is nehezen váltok a jól bevált XP-ről addíg amíg a Vista ki nem forrja magát, és minden engem érintett programot nem optimalizálnak rá.
    Én a Win 2000-re bizony elavultnak tartom. Egyéni vélemény.

    Más:
    Ha tetszik Axon-nak készített logo és úgy gondolod, csinálok neked is egyet csak írd le mit is szeretnél!
  • marcio mela
    #19259
    Elakadtam
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A légzsilipben megnyomtam a piros gombot erre befordult az a szkafander de April csak nézegeti de nem állapítja meg,hogy nincs benne oxigén.Így a raktárban se kezd semmit az L-10-9-es konténerrel.

  • Tomsess
    #19258
    Megköszönném azt is Bocs, lehet elhamarkodtam, de nekem akkor is nagy lépés 7-esből átlépni 2005-re, és bármennyi újítás van is benne, ez a sok .Net komponens elég idegesítő tud lenni. Mármint azok felinstallálása. Valamint sztem a 7-esben a kezelőfelület meg a kinézet jobban felhasználóbarátibb volt. 800*600-as felbontásban is átlátható volt, nem így mint a 2005-ösnél, hogy 1024-ben is keresni kell mi hol van. Sok "fül"-el meg leugró ablakkal (vagy nemtom minek nevezzem azokat). Én így vélekedem...
  • MerlinW
    #19257
    Telepítsd újra, indítsd el. Ha megy, utána tedd fel a police fix-et. Ha ugy is megy, utána tedd fel a magyarítást. Ill a 4CD-snél úgy emlékszem nekem win2000 kompatibilisre kellett állítanom XP-n.
  • totyak
    #19256
    igen azt tettem fel, de utána is azt a hibaüzit írta ki mint előtte
  • MerlinW
    #19255
    Delphi 7 az utolsó a maga szériájában. Delphi 8 már netes komponensekkel van teli, új kezelőfelület stb. 2005 DevStudio meg hihetetlen jó lett, nem értem hogy mondhatod hogy szar. Olyan szintű integritás van benne hogy elájulsz:) Megírsz valamit C#, C++, vagy Visual Basic-ben és két kattintással átfaragka Delphi-re vagy a C++-t Visual Basicre, stb. Kényelmes kezelőfelület, átláható színezett műsor. 2005-ös delphi talán a legokosabb és legkultúráltabb win kóder felület. Második a Visual Studio 2005.

    Delhip 7-ből professional SP2 van de tiny (127megás - nincsenek benne indy, és komolyabb db komponensek, demók) Valamint Enterprise sp1 az is tiny-ben. Ha kell fellököm.
  • MerlinW
    #19254
    Mert a 4CD-shez nem kell patch, csak a "police station fix" amit letölthetsz a hivatalos oldalról.
  • MerlinW
    #19253
    Még mindig ide kell jönni ha internetet akarsz:D
  • Lord Myn
    #19252
    Sztem nem érdemes Vista-ra váltani addig, míg nem jön ki az első ServicePack (vagy néhány DX10-es játék... :D). XP-re is csak 2003-ban váltottam addig jó volt a (mások által sokat szídott) WinME... De egyébként is a Vista még nagyon gyerekcipőben van.
  • totyak
    #19251
    Üdv! Valamiért nem megy fel a magyarítás, tudna valaki segíteni. A 4CD-s verzió van meg, de nem települ fel rá az 1.60-as frisítés. Találtam egy négy cd-s frissítést, fel is tettem, de arra sem ment rá a magyarítás. Mindíg ezt a hibaüzit írja ki:
  • takysoft
    #19250
    én csak a java-hoz értek picit, de ott Borland Jbuildert használok.
    abból már a 2-3 legutolsó verzió ugyanolyan. alig van változás a kezelőfelületben
  • takysoft
    #19249
    én már azért elavultnak tartom maga, mert még nem váltottam vistára:D
    anno 3.1-el kezdtem, de az XP első olyan windows amiről nehezen modnok le:D
  • Axon
    #19248
    Utoljára a Delphi 3-as használtam. Nekem már az is bonyolult volt elsőre, főleg, hogy akkoriban a pascalhoz hasonlítgatták. Engem főleg a Kylix érdekelt volna, ami a Delphi Linuxos megfelelője. Gyakorlatilag ugyan az. Nem aratott nálam sikert és a hiba csak egy része volt bennem, mivel nagyon leszerepelt a Kylix a fejlesztők előtt.

    Gondolom nem segít a gondodon ha felajánlom a Kylix 1.0-ás 2001-ben kiadott verzióját, pedig az még mindig megvan.
  • Tomsess
    #19247
    Annyi kérdésem lenne még, hogy a Delphi 8 mennyire hasonlít a 7-eshez? Csak azért mert suliban 7-esen tanulunk és nekem elég bonyolult volt a 2005-ös kiadás (nem beszélve a sok .Net sz*rságról amit fel kell telepíteni hozzá) és most ez a 2006-os is elég hasonlónak tűnik hozzá
  • Tomsess
    #19246
    Hát a Win2000 én véleményem szerint egy nagy kaka, dolgoztam vele eleget,hogy ezt kimondjam. Ha már választani kell akkor a 98-as. Az nagyon is menő kis op.rendszer. És ahogy Serito is mondja, sokan használják még ma is. Én is ha futtatni akarok egy régebbi kalandot, akkor ahhoz folyamodok.A DosBox nekem magas.
  • Axon
    #19245
    Wáááóóóóóóóóóóó!

    Még, hogy nem vagy mágus?!?!
    Ez eszméletlenül jó. Szerelem első látásra!
    Ezer köszönet érte!!!
  • serito
    #19244
    Csak annyit, hogy elavult! De ha neked megfelel (mivel csak ezzel tudsz "dolgozni" ) akkor OK. Az az igazság, hogy a mai napig sokan hsználnak még Win98-at is.
  • ReHARD
    #19243
    Most töltöm windows 2000 proffesional, 100k val jön: Éljen!
    Tud valaki valami rosszat mondani win 2000-ről ?
  • ReHARD
    #19242
    Nálam az a gond xp -vel hogy van egy c-media cmi8330 hangkártyám,
    és egyszerűen nem készült a kártyához xp-driver!
    A vidikártyám geforce4 mx440 (PFF!) ami simán megy xp alatt,
    de ha felrakom a drivert hozzá, akkor olyanokat kap hogy half2
    mag farcry közben berak egy kékhalált!
    Most a win 2000-en gonlolkodok, hátha bejön

    XP
  • takysoft
    #19241
    én nem láttam, hova van ez leírva a telepítőben, sry.
  • ReHARD
    #19240
  • Tomsess
    #19239
    Telepítésnél akaszkodik bele? Mert nekem ugyan ez volt anno, hogy lefagyott a telepítés, mert nem szerette a hangkártyámat. Úgy oldottam meg, hogy simán kivettem a kártyát - feltelepítettem - majd mikor már rendben volt az install, újra beraktam és akkor felismerte. Egyébként milyen vidikártyád van? Mert ha nem régebbi a TNT2-nél akkor simán kellene vele futnia.
  • Tomsess
    #19238
    Hálás köszönetem
  • trmn #19237
    Felraktam a Delphit, a Borland könyvtárban van. Ha letöltötted, töröld le, ne foglalja a helyet.
  • via_mala
    #19236
    ADSL szolgáltatós topic
  • via_mala
    #19235
    1 Mbit-ért fizetsz havi 7900-at? Rablás!
    Én a helyedben sürgősen váltanék, én már megtettem. :)
    Februárig az Interware-nél voltam, ott 7800 volt a 4 Mbit, aztán február 3-ától a TVNet-hez mentem, a hurokátengedéses ADSL3G csomagot rendeltem meg, ami most 6550 Ft/hó (én még 6250-ért rendeltem meg januárban, remélem annyi is lesz), és nem 4 Mbit/256Kbit hanem 5 Mbit/448Kbit a maximum. De ha nem menne a hurokátengedés, ami az Online megrendelőlap kitöltésével azonnal kiderül, akkor is 6500 Ft/hó a szokásos 4 Mbit/256Kbit.

    Az UPC-ről meg már Lord Myn leírta a lényeget. (10 Mbit/1 Mbit)