The Longest Journey

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

kirol
#15675
Még egy 2006-os Paradise -ben sem lehet, nem hogy egy 6 éves játékban. Ha jól tudom.<#confused>

#15674
A Longest journey-ben lehet felbontást állítani? mert ez a 640x480 kicsit nyomi...
takysoft
#15673
9-es scumm? hmmm... daily snapshot elég?

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

takysoft
#15672
nekem van kyrandia 2 cd, meg kyrandia 3 cd is.

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

CrucifX
#15671
Koszi, letoltottem csak...

Sajnos magyar es a hangok sincsenek meg hozza 😞 Azert koszonom - ha sikerul hetfon megnyernem a kituno allapotu Secret of Monkey Island ebay aukciot, akkor most mar berendelem a normalis dobozos CMI-t is.

serito
#15670
Levettem köszönet, remélem mûködik, mert ami a csomagban van azzal nem tudtam elindítani. Rápróbálok amint lesz idõm. <#worship>

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

Lord Myn
#15669
Ezen felül fel tudom tölteni:

Gobliiins CD
Kyrandia 1 Talkie (ehhez 0.9.0-es ScummVM kell)
Loom talkie (nem tudom ez van-e a Merlin verziójában)
Indy 3 FM-Towns
Maniac Mansion Amiga (Jobb hangok+zene, mint a PC verzióban)

Ha kell valakinek, szóljon!

MSI H370 Gaming Plus|Core i7 8700|32GB DDR4|Gainward RTX 3070 8GB GDDR6|SB X-Fi Titanium HD|XPG 512GB SSD|WD Blue 1TB SSD|WD Blue 6TB HDD|ZALMAN 600W

MerlinW
#15668
Asszem mind

[merlinw.org]

takysoft
#15667
ezek közül melyik tömörített?

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

Axon
#15666
Végre én is utolértem magam és leszedtem az összes anyagot a szerverekrõl amivel el voltam maradva.
Látom azóta felkerült a scummwm-es anyag és kb. 80 %-a nincs meg nekem, így ismét van mit letölteni :-)

CrucifX
#15665
Thx, szipkaznam, de Invitel szarakodik (aki invitel user, mondja mar meg, hogy neki se jonnek-e be a kulfoldi oldalak).

MerlinW
#15664
Õk vannak a csomagban:

scumm\BeneathASteelSky\ - talkie
scumm\BrokenSword\ - hunsub
scumm\BrokenSword2\ - hunsub
scumm\DayOfTheTentacle\ - hunsub, talkie, maniac mansion CD version
scumm\FlightOfTheAmazonQueen\ - talkie
scumm\IndianaJones3\
scumm\IndianaJones4\ - talkie
scumm\Loom\
scumm\ManiacMansion\
- scumm\ManiacMansion\Maniac Mansion - Enhanced Edition - English\
- scumm\ManiacMansion\Maniac Mansion - First Edition - English\
scumm\MonkeyIsland\
- scumm\MonkeyIsland\MI - 256\
- scumm\MonkeyIsland\MI - 256 - Enhanced CD Version\
scumm\MonkeyIsland2\
scumm\MonkeyIsland3\ - hunsub
scumm\SamAndMax\ - talkie
scumm\ZakMcKraken\Zak McKraken - 16 Colors\
scumm\ZakMcKraken\Zak McKraken - 256 Colors FmTowns\

[merlinw.org]

MerlinW
#15663
Kész van😊

[merlinw.org]

CrucifX
#15662
Koszi!
Btw, CD Galaxisnal 990-re ment le a Myst4.

Lord Myn
#15661
Ha akarod segíthetek felrakni van 1-2 ScummVM-s nyalánkságom:

(pl. Gobliiins CD-s verzió, Kyrandia I CD-s, Maniac Mansion Amiga, Indy 3 FM-Towns, Monkey Island MAC)

MSI H370 Gaming Plus|Core i7 8700|32GB DDR4|Gainward RTX 3070 8GB GDDR6|SB X-Fi Titanium HD|XPG 512GB SSD|WD Blue 1TB SSD|WD Blue 6TB HDD|ZALMAN 600W

Lord Myn
#15660
Végülis nem az a baj, ha keverik a mûfajokat, már az õsrégi Sierra játékokban is voltak akció részek (pl. SQ1), de akkor legalább ne ilyen gagyik legyenek, hanem rendesen csinálják meg, sõt mégjobb lenne, ha válaszhatod, hogy le akarod-e ezeket játszani (anno a Heart of China-ban és a Rise of the Dragon-ban volt ilyen választási lehetõség), így aki a fejtörõkre akar fókuszálni, az is jól jár, meg az is, aki szeretne egy kis akciót a játékban.

MSI H370 Gaming Plus|Core i7 8700|32GB DDR4|Gainward RTX 3070 8GB GDDR6|SB X-Fi Titanium HD|XPG 512GB SSD|WD Blue 1TB SSD|WD Blue 6TB HDD|ZALMAN 600W

MerlinW
#15659
Most izzítom a Scumm pakkot (ketteske), van benne minden, MI3 is. Negyed órán belül kész.

[merlinw.org]

CrucifX
#15658
Ah, remelem nem akarjak nagyon eroltetni a jovoben ezt a lopakodos - verekedos vonulatot, mert mar a Dreamfallnal is ciki volt 😞

Lord Myn
#15657
Egyáltalán nem rossz, jó kis fejtörõk vannak benne. Az írányítás viszont nagyon idegesítõ tud lenni (fõleg, hogy tele van lopakodással): volt olyan, hogy lopakodni szerettem volna, de nem tudtam a másik karakter (Sophie) beállt elém és nem tudtam tõle menni: el is kaptak... <#falbav>
És itt jön a másik idegesítõ dolog: nagyon ritkán kapsz mentési lehetõséget.
És végül a harmadik: gagyi verekedõs részek (ha elkapnak).

Ha ezeket megszokod, akkor egész jó kis játékot kapsz.

MSI H370 Gaming Plus|Core i7 8700|32GB DDR4|Gainward RTX 3070 8GB GDDR6|SB X-Fi Titanium HD|XPG 512GB SSD|WD Blue 1TB SSD|WD Blue 6TB HDD|ZALMAN 600W

CrucifX
#15656
MI fronton mi a helyzet? 😊
Btw, vegulis akkor milyen a Da Vinci Code jatek formaban - foleg ugy, hogyha az embert sem a konyv, sem a film nem erdekli.

via_mala
#15655
REALOADED okossága a Da Vinci Code-hoz a ketteskén!

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

serito
#15654
A plágiumot csak elírtam, meg a tetsziket is.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#15653
Ja Da Vinci Code: most olvasom a könyvet, elötte az Angyalok és Démonokat olvastam. Az elsõ 150 oldal körül járok, págium ide vagy oda nekem teszik a könyv.
Igen, a játékot meg nem tudom elindítani, talán az "okosság" nem jó hozzá.
Tudna valaki feldobni nekem egy mûködõt az egyeskére vagy a ketteskére?
A jelenség: "okosság" bemásol, majd játék indít, fekete képernyõ majd semmi.

Elõre is köszi.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#15652
Istenek vagytok!!!
Még az is meglehet, hogy a nyáron már teszelhetjük is? <#vigyor>

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

#15651
Azt én sem mondtam, hogy nem jó sztori. A GK3-nak olyan menete van, hogy csak na. Amikor a felvágott nyakú hullákat megtalálod...na az egy kemény fordulat.
Akár hozzátett, akár nem...jó története van, érdekes és leköti a játékost.
Ez a lényeg egy kalandjátéknál...

IMYke2.0.0.0
#15650
De meg ám! <#hehe>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

nagykispeter
#15649
<#taps> Akkor majd csak meg lessz

Asrock Z170 PRO4S, i56600 16GB Kingston DDR4, EVGA GTX970 SSC ACX 2.0 ,

IMYke2.0.0.0
#15648
The Longest Journey HUN: 75,15%

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Lord Myn
#15647
Ízlések és pofonok... Nálam a kalandjátékok tekintetében a GK2-3-nak van a legjobb sztorija (holtversenyben).

MSI H370 Gaming Plus|Core i7 8700|32GB DDR4|Gainward RTX 3070 8GB GDDR6|SB X-Fi Titanium HD|XPG 512GB SSD|WD Blue 1TB SSD|WD Blue 6TB HDD|ZALMAN 600W

takysoft
#15646
thx

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

RaveAir
#15645
Lásd: #15636

Fear is the path to the dark side... fear leads to anger... anger leads to hate.. hate leads to suffering. http://www.magyaritasok.hu http://raveair.blogspot.com/

takysoft
#15644
húde lamer leszek.. ki az a Jensen? a fõszereplõ?

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

IMYke2.0.0.0
#15643
Nem nagyon erõltethette meg magát. S nem szõtt újat sem.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Lord Myn
#15642
Azért nem teljesen: Jensen mesterien ötvözi a történelmi tényeket a fikcióval, annyira, hogy meg sem lehet mondani, hogy hol a határ. Szóval nem csak a legendából merített, tett hozzá õ is bõven.

MSI H370 Gaming Plus|Core i7 8700|32GB DDR4|Gainward RTX 3070 8GB GDDR6|SB X-Fi Titanium HD|XPG 512GB SSD|WD Blue 1TB SSD|WD Blue 6TB HDD|ZALMAN 600W

#15641
De azért annyi benne van a pakliban, hogy a GK3 sztorija az eredetileg is megvolt. Tehát egy legenda ami élt és ma is él azon a területen Franciaországban. A Da Vinci Kód is tartalmaz valós cuccokat, bár sztem ez a helyszínekben meg a tárgyakban merül ki a többi már csak fikció és bortány.

Lord Myn
#15640
Én semmit sem hallottam még errõl, csak olvasom a könyvet (+ játszom a játékot) és látom a sok hasonlóságot e között és a GK3 sztorija között, bár a GK3-ban Da Vinci-rõl említés sincs, viszont annál több van Sauniere-rõl, a Sion-rendrõl és a Szent Grálról, mint metafóráról... Ugyanennyire szókimondó a GK3 sztroija is és amikor anno játszottam vele, gondoltam is, hogy kissé merész dolgok vannak benne, de akkoriban ('99) még nem volt divat kiátkozni a számítógépes játékokat. Szerintem ebbõl azért nem volt botrány, mert a GK3 nem jelent meg könyvben (sajnos Jensen csak az 1-2 részt írta meg könyvben is és ha jól tudom nem is sok nyelven jelent meg, pedig nagyon jók, kár, hogy nálunk sem lehet kapni, még angolul sem), szerintem Brown sokat merített ebbõl...

MSI H370 Gaming Plus|Core i7 8700|32GB DDR4|Gainward RTX 3070 8GB GDDR6|SB X-Fi Titanium HD|XPG 512GB SSD|WD Blue 1TB SSD|WD Blue 6TB HDD|ZALMAN 600W

takysoft
#15639
ezzel. többen is vádolták, de per csak 1 volt asszem
ami igaz, sok dav vinciról szóló könyv jelent már meg.
csak azok nem kavartak akkora port, mert
-vagy nem voltak ilyen szókimondóak
-vagy rossz udõben rossz kiadónál jelentke meg(itt ugye vagy a kiadó, nagy volt a reklám is)

brownnak sok jó 5lete volt, sokak szerint biztosan olvasta más írók mûveit is, amikbõl merített. ez nem biztos, hogy plágium...
bár én nem olvastam, így csak annyit tudok, ami a blikkben volt😄

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

Lord Myn
#15638
Ezzel a könyvvel vagy egy másikkal?

MSI H370 Gaming Plus|Core i7 8700|32GB DDR4|Gainward RTX 3070 8GB GDDR6|SB X-Fi Titanium HD|XPG 512GB SSD|WD Blue 1TB SSD|WD Blue 6TB HDD|ZALMAN 600W

mandm
#15637
Dehogynem. A Da Vinci Code kód írójának már volt egy plágiumpere.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Lord Myn
#15636
Ahogy haladok elõre a Da Vinci Code-ban (és közben olvasom a könyvet is), kezd nagyon ismerõs lenni a történet, mintha Jane Jensen már írt volna valami nagyon hasonlót, kicsit jobb sztorival... (Gabriel Knight 3). Szóval, eléggé plágium szaga van a sztorinak. Érdekes, hogy ezt eddig senki nem vette észre...

MSI H370 Gaming Plus|Core i7 8700|32GB DDR4|Gainward RTX 3070 8GB GDDR6|SB X-Fi Titanium HD|XPG 512GB SSD|WD Blue 1TB SSD|WD Blue 6TB HDD|ZALMAN 600W

#15635
Tényleg nincs valami nagy zsongás errefelé mostanában...

CrucifX
#15634

MerlinW
#15633
<érti><#bohoc>

[merlinw.org]

IMYke2.0.0.0
#15632
Nem vagyok kocka... csak egy aranyos mesének a mozzanata jut eszembe, szimbolizálva a "sajáttá tételt" a letöltéskor... <#rolleyes>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

MerlinW
#15631
Csak már súlyos ha a kiskakasos történetet is bitekkel meséled😊 Pusztán aggodalmamat nyilvánítottam ki😊

[merlinw.org]

IMYke2.0.0.0
#15630
Esztet mostan én nemértem... <#nemtudom><#confused>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

MerlinW
#15629
kocekae lettél?<#idiota><#vigyor3><#nyes>

[merlinw.org]

IMYke2.0.0.0
#15628
Nem kontrázásképp, de amikor nagyobb anyagokat töltök le, mindig a kiskakas jut eszembe - kicsit módosítva: "Szívd fel begyem a sok bitet!"

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Axon
#15627
:-)

MerlinW
#15626
kebelezzz!!😊

[merlinw.org]